Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1758 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 113, 114, 115, 116, 117, 118  Następna strona
 Intronizacja Chrystusa na Króla Polski 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski
Andy72 napisał(a):
A oglądałeś linka? (Dominik Chmielewski)


Szkoda mi czasu na jakieś podrygi kolejnego szołmena-kaznodziei (zdecydowanie zbyt wiele czasu już na to w życiu straciłem). Jesteśmy na forum dyskusyjnym. – jeżeli masz coś co jest dla dysputy użyteczne to racz to streścić, przedstawić własnymi słowami zamiast wrzucać link do filmiku na YT na odwal się.


Cz cze 15, 2017 18:48
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski
Opowiada o dzieciach z Fatimy, gdy ukazała się Matka Boża zamiast pokoju zły zaczął atakować, było niezrozumienie najbliższych. Gdy Bóg wchodzi w nasze życie, przewraca je do góry nogami.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz cze 15, 2017 18:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski
I z tego wyciągnąłeś krajnie głupawy wniosek że "Bóg wszedł w nasze życie" między innymi po przez koszmar wojen światowych i holocaustu?

W takim razie znów wolałbym, aby ten Twój Bóg trzymał się przynajmniej ode mnie i od mojej rodziny z daleka.


Cz cze 15, 2017 18:58
Zobacz profil
Post Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski
Po raz nty powtórzę, że misja Chrystusa była kierowana do pojedynczych ludzi, nie do narodów czy innych zbiorowości. Boga narody przestały interesować tak dalece, że wypiął się nawet na swój własny Naród Wybrany i zredefiniował sobie Izraela na wszystko, co żyje i po drzewach nie skacze.

W Kościele nie ma Żyda ni Greka.

Owszem, takie szinto to inna broszka, szinto jest wyznaniem narodowym. Pechowo, nie skierowanym do Polaków. Trzeba było nie obalać światowidów...


Cz cze 15, 2017 19:00

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski
Iago napisał(a):
I z tego wyciągnąłeś krajnie głupawy wniosek że "Bóg wszedł w nasze życie" między innymi po przez koszmar wojen światowych i holocaustu?

Może rzeczywiście za daleko idący wniosek.
Napisałem "A może wprost przeciwnie",
"A może" żeby zniwelować przeciwny wniosek, Niektórzy mówią że Druga Wojna Światowa to kara za grzech aborcji. W każdym razie "Drogi Moje nie są drogami waszymi" i z historii narodów nie można stwierdzać planów Boga.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz cze 15, 2017 19:07
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski
Iago napisał(a):
W takim razie znów wolałbym, aby ten Twój Bóg trzymał się przynajmniej ode mnie i od mojej rodziny z daleka.

Miłość też kosztuje i rani. A brak miłości to straszny krzyż. "Lepiej bowiem - jeżeli taka wola Boża - cierpieć dobrze czyniąc, aniżeli czyniąc źle."

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz cze 15, 2017 19:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski
Andy72 napisał(a):
Niektórzy mówią że Druga Wojna Światowa to kara za grzech aborcji.


Pewnie – jako karę za, według was, mordowanie dzieci, zostało wymordowanych jeszcze więcej niewinnych dzieci.

Z ciekawości – kim są ci "niektórzy", tj. jacy idioci zdołali wpaść na tak debilny pomysł?


Cz cze 15, 2017 19:30
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 14, 2016 14:55
Posty: 70
Post Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski
Iago napisał(a):
Andy72 napisał(a):
Niektórzy mówią że Druga Wojna Światowa to kara za grzech aborcji.
Pewnie – jako karę za, według was, mordowanie dzieci, zostało wymordowanych jeszcze więcej niewinnych dzieci.Z ciekawości – kim są ci "niektórzy", tj. jacy idioci zdołali wpaść na tak debilny pomysł?
Może lepiej nie pytać.

dominikbartlomiej napisał(a):
Śluby Jasnogórskie - złożone Mamie Niebieskiej, Matce Bożej Królowej Polski :) Naród nie wziął sobie ich do serca jako naród i potem stąd wszystkie tragedie narodowe. O tym się mówi wprost delikatnie - 'zaniedbania' a konkretniej 'grzechy narodowe' - 'grzechy wspólnoty', Pan Bóg tak na to patrzy, śluby składane Bogu są ważne całe życie, tak samo jak śluby np. mąż - żona przed Bogiem, stąd nie ma rozwodów.
"Mamie Niebieskiej" co to znaczy? wprowadzasz własną tytulaturę?
"Naród nie wziął sobie ich do serca jako naród" a po polsku ? Pomijając kolektywną odpowiedzialność, jak z komuny.
"Pan Bóg tak na to patrzy" też masz objawienia?
"śluby składane Bogu są" pomijając to, że Miriam z Nazaretu nie jest Bogiem, Pismo Święte zabrania "składań" (Mt 5,33; Jk 5,12).

JedenPost napisał(a):
dominikbartlomiej napisał(a):
Naród nie wziął sobie ich do serca jako naród i potem stąd wszystkie tragedie narodowe.
Przestań proszę kolportować szkodliwe głupoty.
Nic ująć.

Andy72 napisał(a):
A może wprost przeciwnie - Polska to naród szczególnie umiłowany i DLATEGO właśnie został prowadzony drogą Chrystusa, przez mękę aż do zmartwychwstania?
Jakieś nowe objawienia?
Małgosiaa napisał(a):
Zauważ tylko, że nie było żadnej intronizacji, a akt przyjęcia Chrystusa za króla naszych serc. Od nas zależy, czy będzie w nich królował, nie od tego aktu.
Zatem po co ten akt?
Andy72 napisał(a):
Opowiada o dzieciach z Fatimy, gdy ukazała się Matka Boża zamiast pokoju zły zaczął atakować, było niezrozumienie najbliższych. Gdy Bóg wchodzi w nasze życie, przewraca je do góry nogami.
Żaden katolik nie ma obowiązku wierzyć, że w Fatimie objawiła się Maryja, Matka Jezusa http://www.rozmawiamy.jezuici.pl/forum/47/n/6133
ErgoProxy napisał(a):
Boga narody przestały interesować tak dalece, że wypiął się nawet na swój własny Naród Wybrany
wypadało by pisać oględniej

_________________
Gdzie krzywdy nie będą pomszczone
Lecz wynagrodzone do cna
Gdzie dziecko bezpiecznie zrodzone
Siądzie obok jagnięcia i lwa.


Śr sie 02, 2017 9:50
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski
JAWA25 napisał(a):
"śluby składane Bogu są" pomijając to, że Miriam z Nazaretu nie jest Bogiem, Pismo Święte zabrania "składań" (Mt 5,33; Jk 5,12).

Nikt nie twierdzi, że Maryja jest Bogiem. Gdybyś znał nauczanie KK w tym temacie, nie pisałbyś głupot.
JAWA25 napisał(a):
Zatem po co ten akt?

żebyś się głupio pytał, a miał przeświadczenie, że to pytanie na poziomie :mrgreen:

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr sie 02, 2017 10:27
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 14, 2016 14:55
Posty: 70
Post Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski
Małgosiaa napisał(a):
JAWA25 napisał(a):
"śluby składane Bogu są" pomijając to, że Miriam z Nazaretu nie jest Bogiem, Pismo Święte zabrania "składań" (Mt 5,33; Jk 5,12).

Nikt nie twierdzi, że Maryja jest Bogiem. Gdybyś znał nauczanie KK w tym temacie, nie pisałbyś głupot.
JAWA25 napisał(a):
Zatem po co ten akt?

żebyś się głupio pytał, a miał przeświadczenie, że to pytanie na poziomie :mrgreen:
O jak pięknie? Mówi Pismo "kto by wyzywał od głupców" etc. Coś się zmieniło?

_________________
Gdzie krzywdy nie będą pomszczone
Lecz wynagrodzone do cna
Gdzie dziecko bezpiecznie zrodzone
Siądzie obok jagnięcia i lwa.


Wt lut 26, 2019 16:43
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski
A gdzie tu widzisz wyzywanie od głupców? Głupie pytanie może zadać każdy. Nie znaczy to automatycznie, że jest głupcem.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt lut 26, 2019 18:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 06, 2019 9:33
Posty: 10
Post Re: Intronizacja Chrystusta na Króla Polski, jak to jest że
Sadomaczo napisał(a):
Nie chodzi tu o pomniki, czy pieniądze. Do intronizacji wystarczy oficjalne uznanie przez kościół i rząd Chrystusa jako króla. To nie wymaga żadnych nakładów a jest blokowane.


Nie rozumiem dlaczego rząd ma uznawać Chrystusa za króla Polski. W Konstytucji nawet jest zapis o tym, że Polska jest państwem świeckim... Poza tym, w naszym kraju żyją nie tylko katolicy, prawda?


N mar 10, 2019 7:57
Zobacz profil
Post Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski
Bardzo dobry pomysł. Trzeba wprowadzać Quas Primas w życie. Bo jak nie Polacy to nikt :(


So lip 06, 2019 21:28

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski
Najpierw trzeba by Konstytucję zmienić, a na całe szczęście Polska nie jest krajem wyznaniowym.

Dla mnie pomysł zrobienia z Jezusa króla Polski jest tak samo kuriozalny jak dla Ciebie idea aby takim królem ustanowić Darwina ( choć może gdyby chodziło o grupę GF Darwin serio by na dobre wyszło;) )

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


N lip 07, 2019 13:21
Zobacz profil
Post Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski
IrciaLilith napisał(a):
Najpierw trzeba by Konstytucję zmienić, a na całe szczęście Polska nie jest krajem wyznaniowym

niestety nie jest krajem wyznaniowym :(

Poza tym, sprawdź sobie o czym mówi Quas Primas a pózniej się wypowiadaj


N lip 07, 2019 18:32
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1758 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 113, 114, 115, 116, 117, 118  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL