Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 3:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1758 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116 ... 118  Następna strona
 Intronizacja Chrystusa na Króla Polski 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Tomku , polska Konstytucja jest lamana od 1794 roku . zamykam temat Konstytucji .

Alicja nie zaprzeczyla Intronizacji jak piszesz . przestan siac zamet . odnosnie Celakowny Watykan ma konkretne stanowisko ( o tym mowil Biskup Czaja , ktory Ciebie nie interesuje ) .

a jesli ja nie rozumiem tekstu pisanego to rozumiem tekst mowiony czyli Biskup Czaja , TRWAM , 13.11.16 , godz 17.30 , czas trwania audycji 39 minut .

nawet jak Ci tu zapodam calosc w MP3 to i tak Twoje ulubione Cialo Kierownicze nie pozwoli Ci tego zrozumiec . mam racje ?


Wt lis 22, 2016 12:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Biedny Darku.....
Alus wyraźnie napisała "To nie była intronizacja. Więc wyraźnie przeczy Tobie.
Więc masz potworny zamęt w głowie, wywołany tylko i wyłącznie słuchaniem mediów Rydzyka i dawania im ślepej bezrozumnej wiary.
Jeśli biskup Czaja utrwalił ten zamęt Darka, poprzez sugerowanie, ze nie uznane przez KK objawienia R. Celakówny, miałyby być oficjalna nauka KK - to tym gorzej.....

Darku: co biskup Czaja mówił na temat objawień Celakówny: są oficjalną nauką KK, czy też nie są?


Wt lis 22, 2016 12:36
Zobacz profil
Post Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski
Cytuj:
Skoro tylko "rodzice wysyłali" to zrozumiałe, że nie spotkałeś.

Cytuj:
Spotkałeś Go i systematycznie spotykasz,

Cytuj:
Najpierw idziesz drogą argumentacji, że nie spotkałem.
Następnie zmieniasz front i próbujesz nieudolnie, jak jarmarczny kaznodzieja, wmawiać mi że cały czas spotykam.
To w końcu spotkałem czy nie spotkałem?

Spotkałeś, ale nie dostrzegłeś, bo tylko rodzice Cię wysyłali.

Cytuj:
jedynie nie rozpoznajesz

Cytuj:
A jaki jest znak szczególny, bym nie pomylił z obłędem?

Miłość i dobro trudno pomylić z obłędem.

Cytuj:
- Bóg przychodzi do nas w każdym dobrym człowieku.

Cytuj:
A na koniec uznałeś, że nie jestem dobrym człowiekiem.

Zła i tendencyjna Twoja interpretacja


Wt lis 22, 2016 13:05

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 10:58
Posty: 468
Post Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski
ErgoProxy napisał(a):
Jeżu. Przeca to jest elementarne: mamy dwa narodki, oba poczuwające się do polskości,

Jeden wsadza polska flagę do kupy a drugi nie.

_________________
Smok Eustachy
http://smocze.opary.salon24.pl/
http://blog.wiara.pl/SmoczeOpary


Wt lis 22, 2016 13:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 20, 2007 11:38
Posty: 58
Post Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski
Alus napisał(a):
Cytuj:
Skoro tylko "rodzice wysyłali" to zrozumiałe, że nie spotkałeś.

Spotkałeś, ale nie dostrzegłeś, bo tylko rodzice Cię wysyłali.

Czyli wszystko jest interpretacją, względną w zależności od układu odniesienia.
Bo jeżeli dla ciebie stwierdzenie "nie spotkałeś" = "nie dostrzegłeś", to może ty spotykasz coś, co da się dostrzec, tylko gdy ślepo wierzysz. Skąd wiesz, że nie należy tego leczyć?

Cytuj:
Cytuj:
A jaki jest znak szczególny, bym nie pomylił z obłędem?

Miłość i dobro trudno pomylić z obłędem.

To chyba nie byłeś zakochany i taki dobry, że straciłeś zbyt dużo kasy.

Nienawiść jest czysta. Ktoś kto nienawidzi nigdy nie skrywa za tym dobra.
Czego nie można powiedzieć o miłości.
Jeden ideolog związany z ideą katolicką, mówił coś o zbłądzeniu osób z jego grupy zawodowej, bo dzieci lgnęły do miłości.

Dużo frazesów, obietnic, zero pokrycia w życiu.
Nawet spotkanie wyimaginowane może być pełne miłości i dobra.

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
- Bóg przychodzi do nas w każdym dobrym człowieku.

A na koniec uznałeś, że nie jestem dobrym człowiekiem.

Zła i tendencyjna Twoja interpretacja

To z twojej wypowiedzi, jaki wynika opis mojej osoby?

BTW.
Coś wiesz już może o transmisji z orędzia?
Także jestem ciekaw tego spotkania, które mi załatwisz.
Może przybliż mi może opisowo formę tego spotkania.

Do naszej rozmowy podchodzę serio i chciałbym byśmy zdefiniowali na początek pojęcie "spotkanie". Jak ty je definiujesz?

_________________
"Fanatyzm dodaje wprawdzie mocy duszy, ale napełnia człowieka ślepotą i tamuje wzrost myśl, dlatego nigdy nie zrówna bohaterstwu wolności"T.K.


Wt lis 22, 2016 13:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 28, 2007 9:13
Posty: 545
Post Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski
equuleuss napisał(a):
(...) staram się powiedzieć że idea Intronizacji nie polega na papierkach... (...)

Wielkie jest nieporozumienie w sprawie Królowania Chrystusa. Wczoraj 21 listopada w Radio Maryja podawano intencje Mszy św. w kościele pw. Świętego Józefa w Toruniu. Ktoś złożył "intencję dziękczynną za ogłoszenie Chrystusa Królem Polski przez władze kościelne i władze państwowe"
I taką wersję podano z kościoła redemptorystów w Toruniu na falach katolickiego radia.
Czy to nie jest robienie "wody z mózgów" osób słuchających, a nie mających dostatecznej wiedzy co do przyjętego w sobotę "Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana".
To, że Prezydent Polski, jako praktykujący katolik, był obecny na uroczystości, nie jest jednoznaczne z tym, że złożył przyrzeczenie jako władza państwowa.
Uważam, że intencje Mszy powinny być przy przyjmowaniu w kościołach sprawdzane pod względem sensu i teologii, a nie puszczane w eter na zasadzie "Pan płaci, to i Pan wymaga".


Wt lis 22, 2016 14:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski
Cytuj:
Do naszej rozmowy podchodzę serio i chciałbym byśmy zdefiniowali na początek pojęcie "spotkanie". Jak ty je definiujesz?
Jak chcesz to odczuć skoro Jezus jest duchem i z definicji może być wszędzie?
„33) Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. (34) Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata! (35) Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie; (36) byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie. (37) Wówczas zapytają sprawiedliwi: Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? (38) Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? (39) Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?
(Ew. Mateusza 25:33-39, Biblia Tysiąclecia)

Zauważ ,że w tych odpowiedziach do owieczek nikt nie rozpoznał Jezusa, nawet ci dobrzy. Nie rozpoznawali go nawet czasami apostołowie gdy się im ukazywał po zmartwychwstaniu. Problemem jest to ,że reagujemy i „widzimy” oczyma ciała. A tego co duchowe nie zobaczą oczy ciała ani mózg ciała. Dlatego Jezus powiedział do Piotra określającego prawidłowo kim jest Jezus ;”ciało ci tego nie powiedziało”. Bo każdy kto oddziela się od drugiego człowieka nie może zobaczyć kim jest Jezus. Ale każdy , kto się z Nim ( z Jezusem) jednoczy choćby w komunii tak iż zapiera się samego siebie, staje się emanacją Chrystusa i rozpoznaje, że ciało go oszukuje a Chrystusem jest każdy , kto tego prawdziwie pragnie. A ponieważ jest Chrystusem rozpoznaje jak wielu jest oszukiwanych przez oczy, uszy i mózgi ciał po to aby zaprzeczyć obecności Chrystusa ale za to wszędzie widzieć antychrysta. Antychrysta czyli kogoś kto jest przeciw Chrystusowi. Bo możesz nie rozumieć przesłania ewangelii i może ci się ona wydawać za trudna. Jednakże trudne i pełne bólu jest utrzymywanie, że można „żyć” po za Bogiem źródłem życia i trudne jest szukanie miłości i szczęścia z niej płynącego po za jedynym źródłem Bogiem. I trudno jest doświadczać prawdy , gdy za prawdę uznaje się kłamstwo. Bo wtedy przeciwieństwo kłamstwa przyprowadzane doń uznawane jest za fałsz i natychmiast wyrzucane jako niemożliwe do tego aby się nim kierować lub przynajmniej na małą chwilkę uznać jej zasadność aby rozważyć co jest możliwe a co nie.
Innym aspektem jest czynienie królem Chrystusa tam gdzie On , królować nie chce. Bo antychryst z zasady będzie przeciwny Jego królowaniu a każdy połączony w Chrystusie rozpozna, że nie można królować na zasadach Królestwa Bożego w rzeczywistości podzielenia to jest niemożliwe. I odpowiedzi „mądrych inaczej” , że Bóg jest wszechmogący to może doprowadzić do tego co jest niemożliwe jest gadaniem głupców. Bóg dlatego jest najmądrzejszy, że nie powoduje czegoś co będzie wzajemnie sprzeczne i co będzie atakowało Jego samego lub Jego Syna. Ten komu się wydaje ,że to jest możliwe zwyczajnie jest szalony. A jeżeli jest szalony to oczywiście w takiej sytuacji ma omamy. I nie można jednocześnie za prawdziwe uznawać omamów i uznawać za prawdziwe to czego w PRAWDZIWEJ rzeczywistości Boga nie ma. Wcielając się w tym świecie doprowadzasz do sytuacji, że przyjmujesz z marszu system myślenia szalonego, że Boga nie ma bo wybierasz taki sposób patrzenia , który Go wyklucza jako przeciwieństwo „prawdy” tego świata.
Jednak, Bóg ma świadomość, że jego dzieci nie komunikują z Nim prawidłowo i dlatego zesłał swojego Syna aby nauczał jak z tego wyjść jak również zesłał Ducha św po to aby wskazywał prawdę i naświetlał sposoby , których naucza Jezus a które nie zawsze są rozumiane bo tłumaczone na sposób w jaki działa szaleniec czyli diabeł ( lub jak kto woli ego) i każdy człowiek, który poddając się temu oszustowi myśli w odwrócony do góry nogami sposób. Co prowadzi to tego ,że ego skutecznie panuje.

Ważna informacja. Ego bardzo chce aby uznawać go za rzeczywiste silne i groźne. Dlatego wszelka walka z nim tylko go urzeczywistnia. A sposobem jaki pokazał nam Jezus jest [b]przebaczenie to jest takie patrzenie po za to co wydaje się prawdziwe a prawdziwym nie jest, w kierunku Prawdy. A Prawdę uwiarygodni nam Duch św Duch Prawdy. Sami jej nie zobaczymy.[/b].

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


Wt lis 22, 2016 14:19
Zobacz profil
Post Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski
Cytuj:
Czyli wszystko jest interpretacją, względną w zależności od układu odniesienia.
Bo jeżeli dla ciebie stwierdzenie "nie spotkałeś" = "nie dostrzegłeś", to może ty spotykasz coś, co da się dostrzec, tylko gdy ślepo wierzysz. Skąd wiesz, że nie należy tego leczyć?

Leczy sie jedynie to co utrudnia życie, mnie wiara ułatwia i pomaga żyć.

Cytuj:
BTW.
Coś wiesz już może o transmisji z orędzia?
Także jestem ciekaw tego spotkania, które mi załatwisz.
Może przybliż mi może opisowo formę tego spotkania.

Do naszej rozmowy podchodzę serio i chciałbym byśmy zdefiniowali na początek pojęcie "spotkanie". Jak ty je definiujesz?

Gdybyś podchodził serio nie wrzucałbyś nonsensów w rodzaju "transmisji z orędzi, załatwionego spotkania".


Wt lis 22, 2016 14:45

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
biedny Tomku 44 . nie mam najmniejszej ochoty tlumaczyc ci audycji Biskupa Czaji . jesli " cialo kierownicze " na Brooklynie w Nju Jorku zakazuje ci ogladania TRWAM , to nie moj problem .

P. S. o Celakownie Biskup Czaja mowil ( juz drugi raz ci to powtarzam ) . jesli zacytuje lub zapodam MP3 to i tak bedziesz mial polecenie z Brooklynu skrytykowac to . zgadza sie ?


Śr lis 23, 2016 0:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Dariusz-555 napisał(a):
biedny Tomku 44 . nie mam najmniejszej ochoty tlumaczyc ci audycji Biskupa Czaji . jesli " cialo kierownicze " na Brooklynie w Nju Jorku zakazuje ci ogladania TRWAM , to nie moj problem .

P. S. o Celakownie Biskup Czaja mowil ( juz drugi raz ci to powtarzam ) . jesli zacytuje lub zapodam MP3 to i tak bedziesz mial polecenie z Brooklynu skrytykowac to . zgadza sie ?

Biedny Darku
Niepotrzebnie dokonujesz projekcji swoich ograniczeń umysłowych na innych, a także swojego zniewolenia umysłowego wobec mediów Rydzyka.
Co gorsza - jak już ustaliliśmy - zresztą nie pierwszy raz, zupełnie nie rozumiesz prostego tekstu pisanego zapodanego przez innych.
Oczywiście, że nie chcesz nic pisać co mówił bp Czaja - bo tak naprawdę nie rozumiesz nic a nic z sensu co on powiedział.

Powtórzę bo znowu nie rozumiesz - nie zamierzam krytykować słów biskupa ani mnie one nie interesują, tylko pytam się Ciebie o to, czy "teraz będzie super, bo Polska nie zginie, jak powiedziała Celakówna".
Krótka odpowiedź: TAK lub NIE.
Nawet przedszkolaczek potrafi na takie pytania odpowiadać.

No chyba, że kolejny raz chcesz powiedzieć: że twoim umysłem steruje RM (w tym przypadku ustami bp Czai), i to ono się wypowiedziało w tym zakresie, tyle tylko, że nic z tego nie zrozumiałeś, więc nie potrafisz w żaden sposób zając stanowiska, które byłoby w 100% zgodne ze stanowiskiem biskupa....


Śr lis 23, 2016 6:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 20, 2007 11:38
Posty: 58
Post Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski
Alus napisał(a):
Cytuj:
Czyli wszystko jest interpretacją, względną w zależności od układu odniesienia.
Bo jeżeli dla ciebie stwierdzenie "nie spotkałeś" = "nie dostrzegłeś", to może ty spotykasz coś, co da się dostrzec, tylko gdy ślepo wierzysz. Skąd wiesz, że nie należy tego leczyć?

Leczy sie jedynie to co utrudnia życie, mnie wiara ułatwia i pomaga żyć.

Zweryfikowałeś to kiedykolwiek ze specjalistą?

Alus napisał(a):
Gdybyś podchodził serio nie wrzucałbyś nonsensów w rodzaju "transmisji z orędzi, załatwionego spotkania".

Rozumiem, twój tok wnioskowania.
Negujesz nonsens systemu wierzeń, który jest ci potrzebny dożycia.
Dlatego próbujesz podrzucać śmieci do czyjegoś ogródka:
Cytuj:
nie wrzucałbyś nonsensów

Cytuj:
Bóg przychodzi do nas w każdym dobrym człowieku.


Używasz określenia "spotykam Jezusa" ale unikasz zdefiniowania terminu spotykam.
Zdefiniuj - spróbuj - abym mógł spróbować zrozumieć radość z tej formy spotkania.

Bo tu chyba zgadzamy się, że werbalnego i niewerbalnego kontaktu z Jezusem ani ja ani ty nie mamy i mieć nie będziemy.


Używasz frazesów i zarzucasz, że źle interpretuję. itp.
To rozwiń, wyjaśnij na czym polega moja zła i tendencyjna poniższa interpretacja?

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
- Bóg przychodzi do nas w każdym dobrym człowieku.
A na koniec uznałeś, że nie jestem dobrym człowiekiem.
Zła i tendencyjna Twoja interpretacja

_________________
"Fanatyzm dodaje wprawdzie mocy duszy, ale napełnia człowieka ślepotą i tamuje wzrost myśl, dlatego nigdy nie zrówna bohaterstwu wolności"T.K.


Śr lis 23, 2016 9:08
Zobacz profil
Post Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski
Na forum pisze kilku ateistów - w przeciwieństwie do Ciebie - myślących i szanujących ludzi, ich przekonania i wiarę.


Śr lis 23, 2016 9:18

Dołączył(a): Pn sie 20, 2007 11:38
Posty: 58
Post Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski
Alus napisał(a):
Na forum pisze kilku ateistów - w przeciwieństwie do Ciebie - myślących i szanujących ludzi, ich przekonania i wiarę.

Nie ma to ja odwrócić kota ogonem.

Potwierdź swe założenie dowodem; wymień tych ateistów z tego forum wraz z cytatem ich wypowiedzi, z których jednoznacznie spełniają oba kryteria że:
1. ich myślenie jest inne od mojego,
2. oraz że ja nie szanuję przekonań i wiary ludzi.

_________________
"Fanatyzm dodaje wprawdzie mocy duszy, ale napełnia człowieka ślepotą i tamuje wzrost myśl, dlatego nigdy nie zrówna bohaterstwu wolności"T.K.


Śr lis 23, 2016 9:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
do Tomka - Biskup Czaja daje odpowiedzi na Twoje wszystkie pytania , rowniez te proste . jesli nie interesuja ciebie slowa biskupa to po co mam ci je cytowac ?

do wszystkich - na TVP-info melduja o rekordowo niskim bezrobociu , na TRWAM podaja za Naszym Dziennikiem o wyludnianiu sie duzych miast z powodu bezrobocia glownie Lodz i Katowice czyli ewakuacja do Zachodniej Europy . komu wierzymy ?


Śr lis 23, 2016 10:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Dariusz-555 napisał(a):
do Tomka - Biskup Czaja daje odpowiedzi na Twoje wszystkie pytania , rowniez te proste . jesli nie interesuja ciebie slowa biskupa to po co mam ci je cytowac ?

Dareczku!!!!!
Ja nie mam ani wszystkich ani też żadnego pytania do biskupa!!!!!

Mam JEDNO I KRÓTKIE pytanie do CIEBIE
Czy teraz "po intronizacji będzie super bo Polska nie zginie, tak jak to powiedziała R. Celakówna"????
TAK czy NIE?????


Śr lis 23, 2016 10:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1758 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116 ... 118  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL