Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1758 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118  Następna strona
 Intronizacja Chrystusa na Króla Polski 
Autor Wiadomość
Post Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski
To daremny trud: Dariusz nie ma wlasnego zdania. Dariusz potrafi tylko powtarzac cudze opinie. I negowac fakty, bo mu jakis guru wmowi, ze cos bylo albo czegos nie bylo i juz ma alternatywna rzeczywistosc.
Jego guru tez tak robia: mowia co im sie wydaje i juz maja wlasny swiat. A ich sluchacze rzadko mowia: sprawdzam.


Śr lis 23, 2016 13:30

Dołączył(a): Pn lis 03, 2014 15:36
Posty: 427
Post Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski
Ja bym prosił o wyjaśnienie mi innego aspektu tej kwestii.

Jak ma się ta i(I)ntronizacja do doktryn ks. Natanka, które przecież zdaje się, zostały odrzucone, a sam ks. Natanek suspendowany? Czy teraz Kościół robi woltę i postępuje jednak według tego, co Natanek chciał od początku? Czy są jednak istotne różnice między propozycją Natanka a tym, co stało się obecnie?

_________________
Także http://forum.wiara.pl/search.php?author=gaazkam&submit=Szukaj


Śr lis 23, 2016 14:08
Zobacz profil
Post Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski
gaazkamm napisał(a):
Ja bym prosił o wyjaśnienie mi innego aspektu tej kwestii.

Jak ma się ta i(I)ntronizacja do doktryn ks. Natanka, które przecież zdaje się, zostały odrzucone, a sam ks. Natanek suspendowany? Czy teraz Kościół robi woltę i postępuje jednak według tego, co Natanek chciał od początku? Czy są jednak istotne różnice między propozycją Natanka a tym, co stało się obecnie?

Ks Natanek dołączył tylko do działań i doktryny zbuntowanego ks T. Kiersztyna, który był postulatorem procesu beatyfikacyjnego Rozalii C. Jako, że ks Kiersztyn prowadził proces wedle własnej percepcji i zmierzał na manowce, został decyzją kurii odsunięty, a proces przekazany jezuitom.
19.11.2016 odbyła się uroczystość, w rocznicę chrztu Polski i zakończenia Roku Miłosierdzia, przyjęcia Chrystusa jako Króla i Pana w sercach, bez osadzania fizycznego i prawnego Chrystusa na tronie Polski.....czyli nie był to akt Intronizacji.


Ostatnio edytowano Śr lis 23, 2016 14:31 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Śr lis 23, 2016 14:29
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski
Tomek44 napisał(a):
Czy teraz "po intronizacji będzie super bo Polska nie zginie, tak jak to powiedziała R. Celakówna"????

Nie było i nie będzie żadnej intronizacji w rozumieniu Dariusza555.
gaazkamm napisał(a):
Ja bym prosił o wyjaśnienie mi innego aspektu tej kwestii.

Jak ma się ta i(I)ntronizacja do doktryn ks. Natanka, które przecież zdaje się, zostały odrzucone, a sam ks. Natanek suspendowany? Czy teraz Kościół robi woltę i postępuje jednak według tego, co Natanek chciał od początku? Czy są jednak istotne różnice między propozycją Natanka a tym, co stało się obecnie?

Jw. Ks. Natanek chciał posadzić Chrystusa na tronie Polski, Episkopat od zawsze mówił o przyjęciu Jezusa do serca indywidualnie. Przeczytaj dokładnie i ze zrozumieniem Akt przyjęcia Chrystusa za Pana i Króla.
Jest kolosalna różnica między tym, czego chciał ks. Natanek, a Aktem ogłoszonym przez Episkopat. Uznanie Chrystusa za Króla mojego serca nie jest intronizacją, a zgodą, aby to On panował nade mną, a nie moje grzechy.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr lis 23, 2016 14:29
Zobacz profil
Post Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski
Oglądałem Wiadomości. Nie mogę tego zrozumieć, że w sobotę jako naród przyjmujemy panowanie Jezusa, a więc Ewangelię, a w poniedziałek okazuje się, że jednym z naszych priorytetów jest uszczelnienie granic przed uchodźcami.
Kurdę, czy my naprawde musimy sobie tak Panem Jezusem wycierać gębę?
Jeśli mamy być ocaleni jako naród, to w jakim celu?
Żeby egoistycznie patrzeć w lustra i mówić do nich jak jesteśmy pobożni?
, o. Grzegorz Kramer.


Śr lis 23, 2016 14:42
Post Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski
No coz. Prezydent widac tylko odhaczyl liste obecnosci w kosciele. Niech go teraz akt sam zmieni.


Śr lis 23, 2016 18:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 29, 2009 15:12
Posty: 660
Post Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski
Alus napisał(a):
Oglądałem Wiadomości. Nie mogę tego zrozumieć, że w sobotę jako naród przyjmujemy panowanie Jezusa, a więc Ewangelię, a w poniedziałek okazuje się, że jednym z naszych priorytetów jest uszczelnienie granic przed uchodźcami.
Kurdę, czy my naprawde musimy sobie tak Panem Jezusem wycierać gębę?
Jeśli mamy być ocaleni jako naród, to w jakim celu?
Żeby egoistycznie patrzeć w lustra i mówić do nich jak jesteśmy pobożni?
, o. Grzegorz Kramer.


Ja, jestem za tym, że ci którzy chcą sprowadzić uchodźców, niech robią to na swój koszt i na swoim terenie prywatnym. Łatwo mówić o egoizmie, jeżeli samemu nic się nie posiada żyjąc na cudzy koszt.

Wracając do intronizacji. To czyste bałwochwalstwo, przedstawienie odegrane na scenie, które ma cudownie odmienić sumienia ludzi ... Świadczy też jak przedmiotowo jest traktowana postać Jezusa.


Śr lis 23, 2016 21:38
Zobacz profil
Post Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski
I na czym ta przedmiotowość ma polegać?
Bo w kościele w którym byłem w niedziele było całkiem podmiotowo traktowany Jezus.
I wyjaśnij jeszcze w czym widzisz bałwochwalstwo. Bo w moim odczuciu to mylisz terminy.


Śr lis 23, 2016 22:00
Post Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski
ashkel86 napisał(a):
Ja, jestem za tym, że ci którzy chcą sprowadzić uchodźców, niech robią to na swój koszt i na swoim terenie prywatnym. Łatwo mówić o egoizmie, jeżeli samemu nic się nie posiada żyjąc na cudzy koszt.

Czyżbyś zaczął coś łożyć na rzecz Kościoła?


Cz lis 24, 2016 7:34

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski
Koniec tych swarów, posłuchajcie lepiej Regenta: https://www.youtube.com/watch?v=WWVVBwVvlEU

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt lis 29, 2016 19:22
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski
JedenPost napisał(a):
Koniec tych swarów, posłuchajcie lepiej Regenta: https://www.youtube.com/watch?v=WWVVBwVvlEU

Nie on jeden nie umie czytać ze zrozumieniem/stawia się ponad KEP:
http://episkopat.pl/jubileuszowy-akt-pr ... la-i-pana/

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt lis 29, 2016 19:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 29, 2009 15:12
Posty: 660
Post Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski
Coroner napisał(a):
I na czym ta przedmiotowość ma polegać?
Bo w kościele w którym byłem w niedziele było całkiem podmiotowo traktowany Jezus.
I wyjaśnij jeszcze w czym widzisz bałwochwalstwo. Bo w moim odczuciu to mylisz terminy.


Nie wydaje się Tobie, że koronowanie posągów jest bałwochwalstwem ? Zupełniej jakby Jezus musiał czekać na łaskawe pozwolenie zostania królem Polski od ziemskiego Kościoła ...

I powiedzmy sobie szczerze. To świadczy jak żałośnie wygląda duszpasterstwo w Polsce, jeżeli Kościół musi uciekać się do takich praktyk. Nie można odgórnie jak w fabryce uznawać, że jakaś uroczystość zmieni coś w sumieniach wiernych.

Alus napisał(a):
Czyżbyś zaczął coś łożyć na rzecz Kościoła?


Co to ma do rzeczy ? Jak "ojciec" Grzegorz chce przyjmować imigrantów niech sam to zrobi w pierwszej kolejności. Tylko proszę, żeby zarobił na to najpierw swoją pracą. Wymagać od innych każdy umie, tak samo jak pouczać.


Pt gru 16, 2016 23:36
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski
ashkel86 napisał(a):
Nie wydaje się Tobie, że koronowanie posągów jest bałwochwalstwem ? Zupełniej jakby Jezus musiał czekać na łaskawe pozwolenie zostania królem Polski od ziemskiego Kościoła ...

I powiedzmy sobie szczerze. To świadczy jak żałośnie wygląda duszpasterstwo w Polsce, jeżeli Kościół musi uciekać się do takich praktyk. Nie można odgórnie jak w fabryce uznawać, że jakaś uroczystość zmieni coś w sumieniach wiernych.

O czym Ty mówisz? Jakie koronowanie posągów? Jakie ogłaszanie Królem Polski Jezusa Chrystusa?
http://episkopat.pl/jubileuszowy-akt-pr ... la-i-pana/

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So gru 17, 2016 8:00
Zobacz profil
Post Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski
Alus napisał(a):
Czyżbyś zaczął coś łożyć na rzecz Kościoła?


Cytuj:
Co to ma do rzeczy ? Jak "ojciec" Grzegorz chce przyjmować imigrantów niech sam to zrobi w pierwszej kolejności. Tylko proszę, żeby zarobił na to najpierw swoją pracą. Wymagać od innych każdy umie, tak samo jak pouczać.

Bo uważasz, że duchowni tylko się relaksują i ciągną kasę, i żadnej pracy nie znają.


So gru 17, 2016 9:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 29, 2009 15:12
Posty: 660
Post Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski
Małgosiaa napisał(a):
ashkel86 napisał(a):
Nie wydaje się Tobie, że koronowanie posągów jest bałwochwalstwem ? Zupełniej jakby Jezus musiał czekać na łaskawe pozwolenie zostania królem Polski od ziemskiego Kościoła ...

I powiedzmy sobie szczerze. To świadczy jak żałośnie wygląda duszpasterstwo w Polsce, jeżeli Kościół musi uciekać się do takich praktyk. Nie można odgórnie jak w fabryce uznawać, że jakaś uroczystość zmieni coś w sumieniach wiernych.

O czym Ty mówisz? Jakie koronowanie posągów? Jakie ogłaszanie Królem Polski Jezusa Chrystusa?


Wizja jakiejś mało rozgarniętej kobiety powoduje, że trzeba intronizować Jezusa na króla ... i ma to uznać rząd państwa ... Inaczej Polska jest spisana na straty ...
http://www.rozalia.krakow.pl/rc/-poslannictwo.htm


Cytuj:
Moje dziecko, będzie wojna straszna, która spowoduje takie zniszczenie (…). Wielkie i straszne grzechy i zbrodnie są Polski. Sprawiedliwość Boża chce ukarać ten Naród za grzechy, zwłaszcza za grzechy nieczyste, morderstwa i nienawiść. Jest jednak ratunek dla Polski, jeśli Mnie uzna za swego Króla i Pana w zupełności poprzez intronizację, nie tylko w poszczególnych częściach kraju, ale w całym państwie z rządem na czele. To uznanie ma być potwierdzone porzuceniem grzechów, a całkowitym zwrotem do Boga (…). Tylko we Mnie jest ratunek dla Polski".


Cytuj:
W dniu 2 stycznia 1941 roku pisze: "Pan Jezus prawie nagli moją duszę, bym wszystko uczyniła, co tylko jest w mojej mocy, by przyśpieszyć ten dzień błogosławiony oddania całych narodów pod panowanie Jego słodkiej miłości". Przed samą śmiercią Rozalia da świadectwo swej wierze: "Ja tak wierzę w intronizację, w jej przeprowadzenie, że choćby mi głowę ścinano, że to nigdy nie nastąpi, nie uwierzyłabym temu. Już nigdy nie będę myślała, dlaczego tak, czy inaczej się stało, dlaczego nie teraz, lecz później… (ona nastąpi)". Ale też zdumiewa się nad postawą ludzi odpowiedzialnych za nasz Naród: "O jakże serce ludzkie jest ślepe i rozum szalenie ograniczony. (…) Ojciec Kochany jeszcze będzie musiał przypomnieć o tej sprawie Jego Eminencji Prymasowi Polski".


Dlaczego mało rozgarnięta ? Wiadomo przecież Niemcy po intronizacji zaraz by się Polski wycofali, tak samo jak ZSRR. Nie było by spięć wynikających z Traktatu Wersalskiego. A społeczeństwo pod okupacją w intronizacji widziało całą swoją nadzieję :roll:

Mówisz, że nikt nie koronuje żadnych posągów ? A co z Jasłem, Świebodzinem i całą masą innych miejsc, gdzie nastąpi niedługo wysyp podobnych zdarzeń ?

Alus napisał(a):
Bo uważasz, że duchowni tylko się relaksują i ciągną kasę, i żadnej pracy nie znają.


Pracy zarobkowej na zasadach przyjętych dla reszty społeczeństwa - nie znają.
Pomagać imigrantom powinno się w mądry sposób, tymczasem oni w ogromniej większość nie ukrywają, że pracować nie chcą i są wrogo nastawieni do naszej kultury. Dlatego ludzie ich się boją, uszczelniają granice itd. Jak zaczniemy wpuszczać kogo popadnie, zaraz następna horda się pojawi u granic z tą samą roszczeniową postawą.


So gru 17, 2016 17:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1758 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL