Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 16:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Cierpieć za grzechy innych ludzi - jak to się nazywa? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 09, 2009 19:45
Posty: 46
Post Cierpieć za grzechy innych ludzi - jak to się nazywa?
Np. Annelise Michel chyba właśnie chciała cierpieć za grzechy innych ludzi by nie poszli do piekła i wtedy przyjęła cierpienie na siebie przez opętanie. Jak nazywa się taka postawa?


Śr lut 10, 2010 19:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 03, 2009 18:35
Posty: 645
Post Re: Cierpieć za grzechy innych ludzi - jak to się nazywa?
Nie można wziąć na siebie cierpienia drugiego człowieka, żeby ten nie poszedł do piekła. Każdy ma wolną wolę i może wybrać piekło.

_________________
Obrazek


Śr lut 10, 2010 20:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 19, 2009 9:44
Posty: 281
Post Re: Cierpieć za grzechy innych ludzi - jak to się nazywa?
to jest ofiarowanie sie za grzechy swiata czyli oddanie swoich radosci duchowych a wziecie na siebie smutkow duszy w grzechu[wiecej info mozna znalesc w Dzienniczku]
sw s Faustyna Kowalska i sw Tereska od Dzieciatka Jezus i Najswietszego Oblicza i pewnie jeszcze by sie znalazlo :)


Śr lut 10, 2010 22:14
Zobacz profil WWW
Post Re: Cierpieć za grzechy innych ludzi - jak to się nazywa?
Sheeta napisał(a):
Nie można wziąć na siebie cierpienia drugiego człowieka, żeby ten nie poszedł do piekła. Każdy ma wolną wolę i może wybrać piekło.


Ale to chyba chodzi o to, że dzięki naszemu cierpieniu ktoś kieruje swoją wolę w stronę dobra. A że przejęcie czyjegoś cierpienia duchowego jest możliwe, wiem z doświadczenia ... Dostałam, o co prosiłam.... dopóki nie powiedziałam o tym swojemu spowiednikowi ... Nie cieszył się, ale kazał mi to oddać, zrezygnować. Posłuchałam i ostrzegam przed samodzielnym podejmowaniem takiej ofiary. Nawet, jeśli intencje są dobre, może siły braknąć.


N lut 14, 2010 23:04

Dołączył(a): Cz lut 11, 2010 17:44
Posty: 85
Post Re: Cierpieć za grzechy innych ludzi - jak to się nazywa?
Św. Ojciec Pio także się ofiarował za grzechy świata :) . Baranek jakoś jakbyś mógł konkretniej bo to interesujące.

_________________
Ilekroć mnie trwoga ogarnie w Tobie pokładam nadzieję. W Bogu uwielbiam Jego słowo, Bogu ufam, nie bede się lękał: cóż może uczynić mi człowiek?

— Ps56, 4-5


Pn lut 15, 2010 18:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 12:34
Posty: 837
Lokalizacja: mazowsze
Post Re: Cierpieć za grzechy innych ludzi - jak to się nazywa?
To się nazywa ekspiacja/wynagrodzenie/zadośćuczynienie .
Św. Paweł mówi : W moim ciele dopełniam braki udręk Chrystusa dla dobra Jego Ciała, którym jest Kościół .
Nasze krzyże należy włączać w dzieło zbawcze Jezusa. Dzięki temu nasze bóle nabierają wartości zbawczej, ekspiacyjnej i apostolskiej .
Są trzy rodzaje cierpienia. Zbawcze(niezawinione)- Jezus.
Pokutne(zawinione) - Dobry Łotr Dyzma .
Puste i bezsensowne(zawinione bez skruchy) zły Łotr.
KK obstaje przeciw eutanazji ponieważ cierpienie chorych ma wielką wartość duchową. Najlepiej znoszone z wdzięcznością, cierpliwością, bez gniewu na Boga i ludzi, radością oraz bez szemrania . Cierpienie najlepiej ofiarować Jezusowi do jego dyspozycji.
Znosząc trudy prawego życia zbawiamy świat .

Polecam książki : W szkole Krzyża, Salvifici Doloris , Ewangelia cierpienia wyd. REBIS .

_________________
1 KOR 13


Wt lut 16, 2010 11:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL