Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna strona
 Czy Jezus był Bogiem i dlaczego tak ? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
No Pugu... moim zamiarem nie było bynajmniej spacyfikowanie ciebie... ale honorowo się wycofujesz...

Nie martw się swoją niemożnością zrozumienia... będę się modliła dla ciebie o łaskę SPOTKANIA z NIM, wtedy to wszystko staje się oczywiste :)

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Śr lut 23, 2005 23:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 23, 2005 22:16
Posty: 45
Post Re: Czy Jezus był Bogiem i dlaczego tak ?
Jeszu zapominal kim on byl naprawde: wedrownym rabinem (cadykiem to on chyba raczej nie byl), ktory mianowal sie juz nie tylko Mesjaszem, ale nawet samym Bogiem, za co zginal na krzyzu (kara za bluznierstwo - okrutna, ale czasy byly tez wtedy okrutne).


Cz lut 24, 2005 0:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
O, widzę że jednak moja teza z egzaminu się może na coś przydać :D

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Cz lut 24, 2005 0:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 29, 2003 12:52
Posty: 1364
Post 
Cytuj:
Nie martw się swoją niemożnością zrozumienia... będę się modliła dla ciebie o łaskę SPOTKANIA z NIM, wtedy to wszystko staje się oczywiste


Dla mnie wszystko jest jasne właśnie dlatego, ze unikam tego typu spotkań ;] ale doceniam gest (przyjmując twój punkt widzenia :D) ...


Cz lut 24, 2005 18:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
PugCondoin napisał(a):
Dla mnie wszystko jest jasne właśnie dlatego, ze unikam tego typu spotkań

Czy mozesz mnie oświecić jak można unikać czegoś nieistniejącego ? ;)

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Cz lut 24, 2005 18:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 29, 2003 12:52
Posty: 1364
Post 
To przenośnia ... mówiąc bezpośrednio staram się unikać uciekania się do iluzji we własnym światopoglądzie. Iluzja jest miłą rozrywką, ale nie może stanowić według mnie podstawy do podejmowania decyzji ... nie mogę oprzeć się na czymś co nie jest wewnętrznie spójne albo opiera się na abstrakcji ... ;]


Cz lut 24, 2005 20:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
PugCondoin napisał(a):
To przenośnia ... mówiąc bezpośrednio staram się unikać uciekania się do iluzji we własnym światopoglądzie. Iluzja jest miłą rozrywką, ale nie może stanowić według mnie podstawy do podejmowania decyzji ... nie mogę oprzeć się na czymś co nie jest wewnętrznie spójne albo opiera się na abstrakcji ... ;]

Wątpię czy mi uwierzysz na słowo, ale wierz mi, że spotkanie z Bogiem nie ma nic wspólnego z iluzją. Zrozumiesz jak doświadczysz :)

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Cz lut 24, 2005 20:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Cytuj:
Wątpię czy mi uwierzysz na słowo, ale wierz mi, że spotkanie z Bogiem nie ma nic wspólnego z iluzją. Zrozumiesz jak doświadczysz

A skąd wiesz, że takie spotkanie jush mialo miejsce ? Być może to tylko siła autosugestii. Opowiedz nam o tym, co czujesz dokładnie podczas takiego "spotkania". Może i my juz je przeżyliśmy i tylko nie zdajemy sobie z niego sprawy ?

zdroofko

_________________
Jestem człowiekiem i jedyne czego mogę być pewny, to świadomość mojego istnienia. Jakakolwiek teza wygłoszona ponadto staje się dogmatem. Nie bądźmy niczego pewni, bo stworzymy kolejną religię.


Cz lut 24, 2005 20:27
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
qrczak7 napisał(a):
Może i my juz je przeżyliśmy i tylko nie zdajemy sobie z niego sprawy ? zdroofko

Jak doświadczysz będziesz wiedział, że to to. No chyba że się uprzesz zamknąć na taką możliwość w ogóle i będziesz sobie na siłę tłumaczył nawet wbrew temu co dla twojego doświadczenia będzie rzeczywiste

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Cz lut 24, 2005 20:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
No wlasnie zapomnialem dopisać, żeby twoja wypowiedź nie wyglądała tak, jak wygląda :)

Powiedz co konkretnie czujesz i dlaczego uważasz, że zostalo ci to dane akurat przez Boga.

_________________
Jestem człowiekiem i jedyne czego mogę być pewny, to świadomość mojego istnienia. Jakakolwiek teza wygłoszona ponadto staje się dogmatem. Nie bądźmy niczego pewni, bo stworzymy kolejną religię.


Cz lut 24, 2005 20:37
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 29, 2003 12:52
Posty: 1364
Post 
Aginiulko, jakbym dostawał 10 groszy za każdym razem gdy czytałem ten tekst, to ... miałbym bardzo dużo 10 groszówek ...
Rozmawiam z wieloma katolikami z których każdy zapewnia mnie o niezwykłości swojego doświadczenia "Boga", i nic z tego nie wynikało. Pisząc o iluzji piszę właśnie o tym co nazywasz "doświadczeniem Boga". Silna emocja stanowiąca podstawę twojej wiary. Potrafisz udowodnić mi, że nie jest tylko produktem twojego mózgu ? Potrafisz udowodnić mi, że nie jest to tylko autosugestia?
Sporo ludzi opowiadało o tym jak podróżują poza swoim ciałem. Okazało się, że drażniąc niewielkim napięciem pewne ośrodki mózgowe można osiągnąc taki efekt wrażenia oderwania się od swojego ciała bez większego problemu. W wyniku uszkodzenia mózgu ludzie doznawali silnych zmian osobowościowych, także w zakresie wiary.
Nawet gdybym doświadczył twojego "doznania" to jaki mam dowód na to, iż nie jest to tylko chwilowe "swędzenie" skupiska komórek nerwowych?

Doświadczenia których jesteś taka pewna nie mają wartości dowodowej nawet dla ciebie. Nie znasz ich mechanizmu i nie możesz określić ich natury, tak więc pozostaje Ci tylko wiara - iluzja ...


Cz lut 24, 2005 20:43
Zobacz profil
Post 
Żle z Tobą Pugu... dać się nabrać na "katolicki bełkot" .... kto jak kto, ale Ty???
Sądziłam, że Twoje "suszenie zębów" to przerywnik, a tu niespodzianka... "dał się nabrać" :o


Pt lut 25, 2005 16:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 29, 2003 12:52
Posty: 1364
Post 
Każdemu czasami trafiają się niże intelektualne ... Alusie ... :D


Pt lut 25, 2005 17:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 02, 2004 19:24
Posty: 858
Post 
Agniulka napisał(a):
Irbisol napisał(a):
Chodzi o skuteczny i powszechny system opieki zdrowotnej. Wiara ma pewną alternatywę dla obecnego systemu, a więc należy go wdrożyć. Oszczędność pieniędzy przyda się w sensie zwiększenia wydatków na inne cele i pobudzenie w ten sposób gospodarki. Chyba rozumiesz doskonale, że im mniejsze obciążenia podatkowe (w tym składkowe), tym lepiej dla rynku - większy wzrost gospodarczy, mniejsze bezrobocie?

Widzę tylko że nic nie zrozumiałeś


Czy to właśnie ten etap, gdy już nie ma się nic do napisania i przestaje się odpowiadać na konkretne argumenty? Przypominam: pytałem o praktyczne zastosowanie wiary w celu uzyskania wiedzy lub umiejętności niedostępnych dla nauki.

Agniulka napisał(a):
Cytuj:
Chcę jedynie przekonać się, że wiara umożliwia praktyczne rzeczy, do których nauka nie ma dostępu

Konkretnie JEDNĄ - ŻYCIE WIECZNE


Niektórzy sądzą, że nieco więcej - lewitacja, uzdrawianie ...
A z tym życiem wiecznym to tak jak z lewitacją - wiara jak najbardziej umożliwia, tylko nie da się tego w żaden sposób sprawdzić. Takich opowieści mogę nagenerować tysiące.


N lut 27, 2005 21:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
Irbisol napisał(a):
Przypominam: pytałem o praktyczne zastosowanie wiary w celu uzyskania wiedzy lub umiejętności niedostępnych dla nauki

Czy naprawdę wszystko muszę ci powtarzać x razy ?
NIE MA TAKICH ZASTOSOWAŃ.
Cytuj:
Niektórzy sądzą, że nieco więcej - lewitacja, uzdrawianie ...
A z tym życiem wiecznym to tak jak z lewitacją - wiara jak najbardziej umożliwia, tylko nie da się tego w żaden sposób sprawdzić. Takich opowieści mogę nagenerować tysiące.

To generuj twoja sprawa.
Mi wystarcza obiecana przez Chrystusa pewność życia wiecznego

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


N lut 27, 2005 21:10
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL