Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 348 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Następna strona
 Dlaczego koran jest falszywy? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lis 05, 2009 23:37
Posty: 385
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Najlepszym żródłem jest sam Koran . Weżmy na poczatek Pierwszą Surę . Na czym polega jej fałszywośc ?


Wt maja 24, 2011 20:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 17, 2011 17:36
Posty: 1407
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
nie wiem na czym polega falszywosc 1 sury bo jej nie znam ale moge powiedziec dlaczego koran jest falszywy na podstawie wielu rzeczy..
A z 2 strony widzisz koran to taka ksiazka ktora miesza sobie dobre rzeczy ktore i zle. Z jednej strony koran mowi ze jest kontynuacja Biblii a z strony zaprzecza wielu rzeczom ktore Biblia mowi. I przez to maci i miesza - to taka diabelska taktyka.

Na początku swej służby Mohamet nieustannie odwoływał się do Starego i Nowego Testamentu jako probierza swoich nauk.

Mówił on, że ilekroć ktoś chciał sprawdzić, czy to czego on uczył jest prawdą, powinien udać się do "ludzi księgi" i spytać się, czy rzeczywiście tak to stoi w ich Pismach (sura 2-13, 16, 17, 20, 21, 23, 25, 26, 28, 29, 32, 34, 35, 38, 39-48, 53, 54, 61, 62, 66, 74, 80, 87, 98, itd.).
Koran(Sura 3, 40-41)
Ale potem przekrecal Slowo zmienial a nawet pod wplywem transow mial takie dogodne objawienia np.
Kiedy Mohamet zapragnął żony swego przybranego syna, nagle otrzymał objawienie od Allaha, że jest na miejscu zabieranie żony drugiemu człowiekowi (sura 33: 36-38).

Kiedy zapragnął większej ilości żon, lub chciał by przestały się ze sobą kłócić dostawał natychmiastowe objawienia w tej sprawie (sura 33: 28-34).

A to przyklady roznic miedzy Biblia a koranem, choc koran powinien sie zgodzic z Biblia bo byla pierwsza.

Zachariasz powiedział:
,,Panie mój! Jak ja mogę mieć syna,
kiedy już osiągnąłem podeszły wiek,
a moja żona jest bezpłodna?"
Bóg powiedział:
,,Tak będzie! Bóg czyni, co chce!"
41 On powiedział:
,,Panie mój!
Uczyń mi jakiś znak!"
Powiedział:
"Oto twój znak:
nie będziesz mówił z ludźmi
przez trzy dni

BIBLIA ( Łuk.1, 11-20)
Wtedy rzekł Zachariasz do anioła:
Po czym to poznam?
Jestem bowiem stary i żona moja
w podeszłym wieku.
A odpowiadając anioł rzekł do niego:
Jam jest Gabriel, stojący przed Bogiem,
i zostałem wysłany, by do ciebie przemówić
i zwiastować ci tę dobrą nowinę.
Otóż zaniemówisz i nie będziesz mógł mówić
aż do dnia, kiedy się to stanie,
bo nie uwierzyłeś słowom moim,
które się wypełnią w swoim czasie.

Koran (Sura 7,104-108)
Powiedział Mojżesz:
0 Faraonie!
Zaprawdę, ja jestem posłańcem od Pana
światów!
...Wtedy Mojżesz rzucił swoją laskę
i oto stała się wężem prawdziwym!
potem wyciągnął swoją rękę
i oto stała się biała dla patrzących!

BIBLIA( 2M. 7,10)
Przyszedł więc Mojżesz z Aaronem do faraona
i uczynili tak,
jak rozkazał Pan
Aaron rzucił laskę swoją przed faraonem
i jego sługami,
a ona zamieniła się w węża.
jesli jestes zainteresowany to moge dac duzo wiecej przykladow.


Pt cze 03, 2011 16:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 09, 2011 12:28
Posty: 382
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
majanovak napisał(a):
A to przyklady roznic miedzy Biblia a koranem, choc koran powinien sie zgodzic z Biblia bo byla pierwsza.


Ale zdaniem muzułmanów Koran jest ważniejszy, więc to Biblia powinna się zgadzać z Koranem a nie na odwrót.
Poza tym skoro Jan Paweł II całował Koran, to chyba nie jest taki zły?


Pt cze 03, 2011 21:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 17, 2011 17:36
Posty: 1407
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
to dlaczego mahomet na poczatku mowil co innego?
Na początku swej służby Mohamet nieustannie odwoływał się do Starego i Nowego Testamentu jako probierza swoich nauk.

Mówił on, że ilekroć ktoś chciał sprawdzić, czy TO CZEGO ON UCZYL jest prawdą, powinien udać się do "ludzi księgi" i spytać się, czy rzeczywiście tak to stoi w ich Pismach (sura 2-13, 16, 17, 20, 21, 23, 25, 26, 28, 29, 32, 34, 35, 38, 39-48, 53, 54, 61, 62, 66, 74, 80, 87, 98, itd.).

Zasada, której trzymał się Mohamet z początku była poprawna. Starsze objawienia mają ocenić wszystkie tak zwane "nowe objawienia."

Dlatego Biblia musi być standardem według którego wszystkie późniejsze objawienia mają być mierzone, w tym także i Koran.

Jest to prosta kwestia chronologii. Mohamet przyszedł 600 lat po Chrystusie. Koran powstał zatem już po skompletowaniu Nowego Testamentu.

A po 2 czy ja odpowiadam za to ze jakis czlowiek calowal koran?
to jego odpowiedzialnosc przed Bogiem ze calowal ksiege ktora jest pochodzenia ludzkiego i ktora co gorsze Koran zaprzecza, że Jezus został zabity i ukrzyżowany. Zaprzecza też
zmartwychwstaniu, bo twierdzi, że Jezusa Bóg ot tak, żywego, wziął do siebie.
Czyli Koran podważa podstawową prawdę chrześcijaństwa- że Jezus umarł za nasze grzechy!
Ale ja mysle ze on po prostu nie znal koranu a chcial nawiazac relacje 'wyjsc naprzeciw' muzulmanom i poszedl w tym na kompromis.


So cze 04, 2011 10:02
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): N kwi 24, 2011 21:19
Posty: 171
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
majanovak napisał(a):
Koran zaprzecza, że Jezus został zabity i ukrzyżowany. Zaprzecza też
zmartwychwstaniu, bo twierdzi, że Jezusa Bóg ot tak, żywego, wziął do siebie.
Czyli Koran podważa podstawową prawdę chrześcijaństwa- że Jezus umarł za nasze grzechy!

Prawda jest taka, że chrześcijańskia wersja opowieści o Jezusie jest fałszywa, jest wymysłem człowieka. Dlatego Bóg musiał przemówić ponownie, by sprostowac pewne sprawy. Zrobił to w Koranie.


So cze 04, 2011 11:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 05, 2009 23:37
Posty: 385
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Sura 33.38 " Rozkaz Boga jest roztrzygnięciem zdecydowanym ." O co Ci chodzi z tymi żonami ? Ale trzymajmy się tylko tekstu Koranu . Moglibyście podac Surę mówiącą o Jezusie ?


So cze 04, 2011 11:57
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): N kwi 24, 2011 21:19
Posty: 171
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
aspherus napisał(a):
Moglibyście podac Surę mówiącą o Jezusie ?

http://www.planetaislam.com/media/jezus_w_islamie.pdf


So cze 04, 2011 12:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 17, 2011 17:36
Posty: 1407
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
"Prawda jest taka, że chrześcijańskia wersja opowieści o Jezusie jest fałszywa, jest wymysłem człowieka. Dlatego Bóg musiał przemówić ponownie, by sprostowac pewne sprawy. Zrobił to w Koranie."

Dlatego Waldku koran jest kontynuacja Biblii? Bo tak twierdzi.. ale wymysliles..
Jesli Biblia bylaby falszywa to koran automatycznie tez bo twierdzi ze jest kontnuacja i wiele razy powoluje sie na Biblie i na Pana Jezusa.
Logiczne naprawde.

Skoro muzułmanie twierdzą, że Koran został przekazany z nieba, i że Mahomet nie jest jego ludzkim autorem, warto zauważyć, że według Małej Encyklopedii Islamu, język Arabski Koranu jest dialektem kogoś, kto był członkiem plemienia Kurajszytów zamieszkującego miasto Mekka. Stąd odciski Mohameta widoczne są w całym Koranie.

Jeżeli Koran miałby być napisany jakimś niebieskim, doskonałym arabskim, to dlaczego pokazuje on otwarcie, że był on mówiony przez kogoś, kto był z plemienia Kurajszytów mieszkających w Mekce?

Musimy w tym miejscu przyznać, że argument muzułmanów na niebiańskie pochodzenie Koranu i jego doskonały arabski nie może oderwać się od ziemi.

Koran w swoim dialekcie, słownictwie i treści odzwierciedla styl jego autora, - Mahometa a nie jakiegoś niebiańskiego Allaha.

Niektórzy muzułmanie uciekają się do pokrętnej argumentacji w kwestii Koranu. Zakładają za prawdziwe to, co muszą jeszcze udowodnić.

muzułmanin: Mohamet jest prorokiem Bożym.

nie-muzułmanin: Dlaczego jest to prawda?

muzułmanin: Tak mówi Koran.

nie-muzułmanin: Dlaczego Koran jest prawdziwy?

muzułmanin: Koran jest bez błędów.

nie-muzułmanin: Dlaczego jest to prawda?

muzułmanin: Dlatego, że tak mówi Koran.

nie-muzułmanin: Ale dlaczego Koran jest prawdziwy?

muzułmanin: Koran jest bezbłędny.

Zamiast wiosłować w kółko jednym wiosłem musimy poddać Koran krytycznemu naukowemu przebadaniu. Jeśli jest prawdziwy, ostanie się pod każdą próbą. Jeśli jest fałszywy, lepiej jest o tym wiedzieć teraz, zanim wykona się ślepy skok wiary.


N cze 05, 2011 21:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 17:48
Posty: 72
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
majanovak napisał(a):
Po pierwsze Koran nie jest napisany w doskonałym języku arabskim. Zawiera wiele błędów gramatycznych, choćby w następujących surach: 2: 177; 3: 59; 4: 162; 5: 69; 7: 160; 13: 28; 20: 66; 63: 10; itd.
Koran zawiera niekompletne zdania, zrozumiałe jedynie przy pomocy komentarzy; obce słowa, nieznane słowa arabskie oraz zwykłe słowa użyte w odmiennym od przyjętego znaczenia; przymiotniki i czasowniki odmienione z pogwałceniem zasad rodzaju i liczby; nielogicznie i niegramatycznie zastosowane zaimki czasami pozbawione odniesienia; orzeczenia, które w rymowanych fragmentach odbiegają daleko od podmiotu.


Mahomet był prostym kupcem, a nie absolwentem filologii arabskiej. Dlatego język Koranu jest właśnie taki, a nie inny.

Pozwolę sobie zaproponować dość krytyczne spojrzenie na Koran:

http://www.arabia.alleluja.pl/tekst.php?numer=38805

Uwaga, strona dosyć wolno się wczytuje.

_________________
[i]"Zdawać by się mogło, że ludzi powinna cechować naturalna chęć poszerzania wiedzy. Ale spróbuj ich czegoś nauczyć, gdy nie są skoszarowani w szkole."[/i] - A. Luna


N cze 05, 2011 22:01
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): N kwi 24, 2011 21:19
Posty: 171
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
majanovak napisał(a):
Dlatego Waldku koran jest kontynuacja Biblii? Bo tak twierdzi.. ale wymysliles..
Jesli Biblia bylaby falszywa to koran automatycznie tez

Ojtam ojtam :D
Żeby nie było - dla mnie Koran jest tyle samo wart co ta Biblia, czyli nic.
Jedno to twór arabskiego kupczyka, drugie prymitywów z epoki żelaza - ludzi niczym nierózniących sie od innego handlarza bujdami tj. Sai Baby.


N cze 05, 2011 22:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 09, 2011 12:28
Posty: 382
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
majanovak napisał(a):
Niektórzy muzułmanie uciekają się do pokrętnej argumentacji w kwestii Koranu. Zakładają za prawdziwe to, co muszą jeszcze udowodnić.

muzułmanin: Mohamet jest prorokiem Bożym.

nie-muzułmanin: Dlaczego jest to prawda?

muzułmanin: Tak mówi Koran.

nie-muzułmanin: Dlaczego Koran jest prawdziwy?

muzułmanin: Koran jest bez błędów.

nie-muzułmanin: Dlaczego jest to prawda?

muzułmanin: Dlatego, że tak mówi Koran.

nie-muzułmanin: Ale dlaczego Koran jest prawdziwy?

muzułmanin: Koran jest bezbłędny.


Tylko, że czym to się różni od naszego, katolickiego podejścia? Wstaw w miejsce słowa "Koran" słowo "Kościół" i wyjdzie na to samo...


Pn cze 06, 2011 11:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 17:48
Posty: 72
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Myślę, że w oficjalnym nauczaniu kościoła ciężko znaleźć informacje na temat tego, że Mahomet był prorokiem. Ale zawsze mogę się mylić. Nauczanie społeczne kościoła miałem na pierwszym roku studiów, a zatem dawno temu i nieprawda ;-)

_________________
[i]"Zdawać by się mogło, że ludzi powinna cechować naturalna chęć poszerzania wiedzy. Ale spróbuj ich czegoś nauczyć, gdy nie są skoszarowani w szkole."[/i] - A. Luna


Pn cze 06, 2011 15:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 17, 2011 17:36
Posty: 1407
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Rozumiem Ayfkm ze mahomet byl prosty i wiem ze to nawet nie on spisywal to co oglaszal ale ktos to robil za niego bo on nie umial ani czytac ani pisac ale wiesz Muzułmanie wierzą, że allah napisał koran w niebie na kamiennej tablicy wielkości stołu zanim został on przekazany mohametowi. To wiec nie powinien byc jezyk mohameta ale samego allaha.

koran ma tylko spore problemy jak zostal przekazany mahometowi.
Bo koran podaje az cztery sprzeczne wersje tego, jak został on przekazany Mahometowi:

Najpierw mówi nam, że Allah pod postacią człowieka przyszedł do Mahometa i że Mohamet widział go (sura 53: 2-18; 81: 19-24).

Następnie dowiadujemy się, że to "Duch święty" przyszedł do Mahometa (sury 16: 102; 26: 192-194).

Później, jak mówi Koran aniołowie przyszli do Mohameta (sura 15: 8).

Na koniec, najbardziej popularna wersja utrzymuje, że anioł Gabriel dostarczył Koran Mohametowi (sura 2: 97).

Koran nie jest zdecydowany, czy dzień jest w oczach Bożych jak tysiąc, czy pięćdziesiąt tysięcy lat (sura 32:5 a sura 70: 4).

W surach 2: 58 i 7: 161 mamy ten sam cytat z różnym brzmieniem jest to jeden z często powtarzających się problemów w Koranie. Obecność sprzecznych cytatów jest szczególnie poważnym problemem, zważywszy, że muzułmanie utrzymują, że Koran jest absolutnie doskonały nawet w swoich cytatach. Chrześcijaństwo nie czyni takich roszczeń odnośnie Biblii, ale postrzega zapisane mowy w Biblii jako streszczenia tego, co zostało powiedziane. Stąd różne Ewangelie w swój sposób przekazują streszczenie kazań Jezusa używając różnych słów, co jest normalną praktyką.

Najpierw Mohamet mówił, że jego wyznawcy mogą się bronić, kiedy zostają zaatakowani (sura 22: 39). Później rozkazuje im udać się na wojnę za niego (sura 2: 216-218). Miało to przysporzyć bogactw z grabieży karawan. W miarę wzrostu liczebności jego armii wzrasta apetyt na luby (sura 5: 33). Stąd rozkazuje prześladować inne religie i w ten sposób pomnażać swoje dobra (sura 9:5, 29). Wola Allaha wydaje się zmieniać w zależności od sukcesów Mahometa w rabowaniu i plądrowaniu.


Pn cze 06, 2011 18:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 17, 2011 17:36
Posty: 1407
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
A dla Ciebie Waldku mam tez Slowo:
"Gdyz to ze On istnieje jest dla nich oczywiste. Bog sam im wskazal slady swojej obecnosci. Jego niewidzialna istota to jest wieczna moc i boskosc od stworzenia swiata przemawia w Jego dzielach wyraznych przeciez i widocznych - tak ze nie maja wymowki. Poznali zatem Boga. Nie oddali Mu jednak wdziecznosci jako Bogu. MNOZAC watpliwosci stali sie w koncu niezdolni do poprawnego myslenia. List do Rzymian. 1,19-21
Tak wiec jak sam widzisz Biliba mowi ze nie mamy wymowki ze nie widzimy Boga ze nie mozemy mowic ze Go nie widac.
Kazdy bedzie rozliczony z tego komu zaufal czy dal wiare Bogu czy czlowiekowi. Bo przeciez ktos wg Ciebie Waldku musial stworzyc ten swiat. Jesli wierzysz w ewolucje to tez mam dla Ciebie cala mase dowodow ze to zwykle bujdy. I ze ewolucja to religia i trzeba naprawde MOCNO WIERZYC ze to prawda bo nie ma na to dowodow..
Tak wiec zastanow sie Waldku komu wierzysz...


Pn cze 06, 2011 18:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 17:48
Posty: 72
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
majanovak napisał(a):
Rozumiem Ayfkm ze mahomet byl prosty i wiem ze to nawet nie on spisywal to co oglaszal ale ktos to robil za niego bo on nie umial ani czytac ani pisac ale wiesz Muzułmanie wierzą, że allah napisał koran w niebie na kamiennej tablicy wielkości stołu zanim został on przekazany mohametowi. To wiec nie powinien byc jezyk mohameta ale samego allaha.


Taki jest język "dzieła" jaki i język "twórcy". Bóstwo głoszone przez Mahometa jest przecież jego dziełem, co nie ulega żadnej wątpliwości. Wystarczy zapoznać się z tą lekturą bliżej, by to stwierdzić. Miałem wątpliwą przyjemność przeczytać cały Koran od deski do deski i uważam, że to był czas zmarnowany, który mogłem poświęcić na czytanie chociażby Chłopów Reymonta.

_________________
[i]"Zdawać by się mogło, że ludzi powinna cechować naturalna chęć poszerzania wiedzy. Ale spróbuj ich czegoś nauczyć, gdy nie są skoszarowani w szkole."[/i] - A. Luna


Pn cze 06, 2011 18:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 348 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL