Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 348 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 24  Następna strona
 Dlaczego koran jest falszywy? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Koran 2:25 - I zwiastuje radosną wieść tym, którzy uwierzyli i czynili dobre dzieła, iż dla nich będą Ogrody, gdzie w dole płyną strumyki. Ilekroć są zaopatrywani w jakiekolwiek owoce z nich, oni mówią: To jest to, co otrzymywaliśmy kiedyś!", albowiem to, co otrzymują, jest bardzo podobne. Będą tam mieli małżonki czyste będą tam przebywać na wieki.

Koran 4:57 - A tych, którzy uwierzyli i czynili dobro, wprowadzimy do Ogrodów; gdzie w dole płyną strumyki. Będą oni tam przebywać na wieki, nieśmiertelni. Będą tam mieli małżonki bez skazy. I wprowadzimy ich do cienia cienistego.

Łk 20:34-36:
34 Jezus im odpowiedział: Dzieci tego świata żenią się i za mąż wychodzą.
35 Lecz ci, którzy uznani zostaną za godnych udziału w świecie przyszłym i w powstaniu z martwych, ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić.
36 Już bowiem umrzeć nie mogą, gdyż są równi aniołom i są dziećmi Bożymi, będąc uczestnikami zmartwychwstania.


Rz 14:17:
17 Bo królestwo Boże to nie sprawa tego, co się je i pije, ale to sprawiedliwość, pokój i radość w Duchu Świętym.

Ap 21:3-4:
3 I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: «Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie "BOGIEM Z NIMI".
4 I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już odtąd nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już [odtąd] nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły».

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


So mar 04, 2017 22:29
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
niewazny12 napisał(a):
Koran 2:25 - I zwiastuje radosną wieść tym, którzy uwierzyli i czynili dobre dzieła, iż dla nich będą Ogrody, gdzie w dole płyną strumyki. Ilekroć są zaopatrywani w jakiekolwiek owoce z nich, oni mówią: To jest to, co otrzymywaliśmy kiedyś!", albowiem to, co otrzymują, jest bardzo podobne. Będą tam mieli małżonki czyste będą tam przebywać na wieki.

Koran 4:57 - A tych, którzy uwierzyli i czynili dobro, wprowadzimy do Ogrodów; gdzie w dole płyną strumyki. Będą oni tam przebywać na wieki, nieśmiertelni. Będą tam mieli małżonki bez skazy. I wprowadzimy ich do cienia cienistego.

Łk 20:34-36:
34 Jezus im odpowiedział: Dzieci tego świata żenią się i za mąż wychodzą.
35 Lecz ci, którzy uznani zostaną za godnych udziału w świecie przyszłym i w powstaniu z martwych, ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić.
36 Już bowiem umrzeć nie mogą, gdyż są równi aniołom i są dziećmi Bożymi, będąc uczestnikami zmartwychwstania.


Rz 14:17:
17 Bo królestwo Boże to nie sprawa tego, co się je i pije, ale to sprawiedliwość, pokój i radość w Duchu Świętym.

Ap 21:3-4:
3 I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: «Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie "BOGIEM Z NIMI".
4 I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już odtąd nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już [odtąd] nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły».

Czego tym chcesz dowieść?......żydzi też pytali Jezusa który z 7 braci w niebie będzie mężem kobiety.
Islam bazuje na judaizmie i chrześcijaństwie, oraz wplata elementy sposobu życia arabów, ludów wędrownych. Judaizm zresztą też ma w ST wiele elementów ze swojej kultury, tradycji.
Ta tradycja uwzględniona jest w NT - Zwiastowanie NMP do Dziewicy poślubionej mężowi imieniem Józef......jakże sie to stanie skoro nie znam męża - co bardzo często jest niezrozumiałe dla ludzi nie znających tradycji żydów.


N mar 05, 2017 9:05

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Chciałem dowieść tego, że istnieją ewidentne różnice w opisie nagród w Niebie między Biblią a Koranem. Według Biblii ludzie w Niebie będą niczym aniołowie - nie będą się żenić ani wychodzić za mąż, co oznacza, że nie będzie współżycia płciowego i prokreacji. W Koranie jest mowa o "małżonkach" dla zbawionych.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Śr mar 08, 2017 19:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Zastanawiać się mogę nad tym, Kim w teologii muzułmańskiej jest Bóg.
Czy "doświadcza", "zażywa" szczęśliwości? Does He "experience" happiness?
Czy w ogóle jest On Kimś?? Czy jest On Osobą? Is He a Person at all?
Czy też może jest bytem ponad byciem osobą (ale Kim lub Czym(?) byłby wtedy był)?

W katolicyzmie jedyny Bóg jest osobowy i nawet ponadosobowy, bo jest Kimś istniejącym w więcej niż jednej Osobie. Jest bardziej KIMŚ niż kimś jest człowiek czy anioł! Pod względem Osobowości nikt nie jest równy katolickiemu Bogu, bo On jest Kimś, kim żadne stworzenie nie jest i być nie może.

Unitarianizm ma problem, bo istnieją "jedyńce" stworzone, którymi są ludzie i aniołowie. Człowiek czy anioł to osoby. Osoby stworzone. Nie są to "dwójce" czy "trójce", a "jedyńce".
Nie można zaprzeczyć temu, że ludzie są istotami osobowymi i czującymi.

Czy według muzułmanów Bóg jest po prostu "najwspanialszą Rzeczą", a NIE Osobą (bo przecież osobami są stworzeni i grzeszni ludzie)??? Czy według muzułmanów Bóg "zaznaje" szczęśliwości, czy też może jest "martwy" i niczego nie "czuje", nie ma "jakby świadomości"?

Wyniki w Google dla zapytania "Allah is a thing" (5 wyników): https://www.google.pl/search?q=%22Allah ... e&ie=UTF-8
Wyniki w Google dla zapytania "Allah is a person" (8 wyników): https://www.google.pl/search?q=%22Allah ... e&ie=UTF-8
Wyniki w Google dla zapytania "Allah is not a person" (5 wyników): https://www.google.pl/search?q=%22Allah ... e&ie=UTF-8

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Śr mar 08, 2017 21:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Fraza "Allah has no happiness" - zero wyników (https://www.google.pl/webhp?sourceid=ch ... iness%22&*)
Wyniki dla zapytania "Allah is conscious" (7 wyników): https://www.google.pl/webhp?sourceid=ch ... cious%22&*
Wyniki dla zapytania "Allah is happy" (92 600 wyników): https://www.google.pl/webhp?sourceid=ch ... happy%22&*

Nie znajduję w Internecie odpowiedzi na tak fundamentalne pytania dotyczące muzułmańskiego obrazu Boga, jak "czy on jest Osobą" czy "czy "czuje" On cokolwiek (zwłaszcza szczęście)".

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Śr mar 08, 2017 21:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Człowiek jest osobą. Człowiek odczuwa.
Iluosobowy jest Bóg muzułmanów? Zeroosobowy czy jednoosobowy?
Czy Bóg według osób uznających Koran za Słowo Boże jest Osobą? Czy "odczuwa" cokolwiek, zwłaszcza szczęśliwość?

Dla słowa "zeroosobowy" Google podało tylko 9 wyników.
Jeżeli jakiś byt jest zeroosobowy, to spada poniżej ludzi i aniołów z racji samej tylko zeroosobowości - jest kimś (właściwie to czymś) mniej niż osoba!

To, czy Bóg potrafi "czuć" cokolwiek, czy ma "świadomość", to jedno z elementarnych pytań!
To, czy Bóg jest osobowy, to jedno z elementarnych pytań!

Trójca zachowuje swoją wyjątkowość pomimo stworzenia istot osobowych i odczuwających (ludzi i aniołów). Ludzie i aniołowie NIE są jak Trójca. Trójca Święta jest Ponadosobą, jedynym takim Bytem. Ta cecha jest niemożliwa do posiadania przez stworzenia. Człowiek to osoba, anioł to osoba, a Bóg to Ktoś więcej niż osoba. Można zadać sobie pytanie: "Jak ktokolwiek może być bardziej osobowy niż osoba"?

W katolicyzmie Bóg posiada przymiot, którego nie ma w unitarianizmie (np. islamskim). Jest to ponadosobowość. Czyni ona Najwyższego tak bardzo niepodobnym do stworzenia.

Unitarianizm oznaczałby, że Bóg przestał być jedynym osobowym bytem, gdy stworzył osoby stworzone, takie jak ludzie czy aniołowie!

Wyniki dla zapytania "Is Allah personal" (2 200 wyników): https://www.google.pl/search?q=%22Is+Al ... e&ie=UTF-8

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Śr mar 08, 2017 22:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Zlituj żeś się człowieku – najpierw wypisywałeś dronty o "podobieństwie" arabskiego zapisu słowa „Allah” do węża (sic!) a teraz przerzucasz się liczbą wyników zapytania w google. Czy są jakiekolwiek granice absurdu względem tego co na tym forum wypisujesz???


Śr mar 08, 2017 22:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Nie uważam tego, co pisałem na forum, za absurd.

Zastanawiam się nad tym, czy muzułmanie wierzą, że Bóg jest jedną osobą, czy też wierzą, że Bóg nie jest osobą. Ile osób boskich istnieje według Koranu: zero czy jedna? Zastanawiam się też nad tym, czy muzułmanie wierzą, że Bóg jest w stanie cokolwiek "odczuwać" (na przykład "doświadczać" szczęśliwości).

"Nurtują" mnie powyższe dwie kwestie. Czy gdyby było tak, że muzułmanie wierzą w zero osób boskich, to czy to nie upodabnia ich wiary nie do monoteizmu, lecz do ateizmu? W katolicyzmie mamy dogmat o istnieniu Kogoś więcej niż Osoba - Trójcy Świętej.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Śr mar 08, 2017 23:02
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
niewazny12 napisał(a):
Chciałem dowieść tego, że istnieją ewidentne różnice w opisie nagród w Niebie między Biblią a Koranem. Według Biblii ludzie w Niebie będą niczym aniołowie - nie będą się żenić ani wychodzić za mąż, co oznacza, że nie będzie współżycia płciowego i prokreacji. W Koranie jest mowa o "małżonkach" dla zbawionych.

Wyważanie otwartych drzwi....usiłujesz dowieść powszechne znane fakty? :o .......

niewazny12 napisał(a):
Nie uważam tego, co pisałem na forum, za absurd.

Zastanawiam się nad tym, czy muzułmanie wierzą, że Bóg jest jedną osobą, czy też wierzą, że Bóg nie jest osobą. Ile osób boskich istnieje według Koranu: zero czy jedna? Zastanawiam się też nad tym, czy muzułmanie wierzą, że Bóg jest w stanie cokolwiek "odczuwać" (na przykład "doświadczać" szczęśliwości).

"Nurtują" mnie powyższe dwie kwestie. Czy gdyby było tak, że muzułmanie wierzą w zero osób boskich, to czy to nie upodabnia ich wiary nie do monoteizmu, lecz do ateizmu? W katolicyzmie mamy dogmat o istnieniu Kogoś więcej niż Osoba - Trójcy Świętej.

Żydzi też nie wierzą w Trójcę Św.


Cz mar 09, 2017 7:56

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Znalazłem taki cytat (https://books.google.pl/books?id=lLVVRA ... ve&f=false):
"Yet Allah is not a personal God, for he is so far above humans in every way that he is not personally knowable" - "ale(?) Allah nie jest osobowym Bogiem, jest on tak bardzo ponad ludźmi pod każdym względem, że on nie jest osobowo możliwy do poznania".

W Google znalazłem 4 390 wyników dla zapytania "Allah is impersonal".

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


So mar 11, 2017 21:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Na pewnej stronie, być może co prawda niekatolickiej (ostrzegam przed tą możliwością) (http://biblicalmissiology.org/2015/04/2 ... -of-islam/) jest napisane:
"For instance, at the core of Islamic doctrine is the belief that Allah is impersonal. All of his attributes stem from this concept. Antithetically, at the core of the Judeo-Christian faith is the belief that God is personal. All His attributes center around that belief. Here lies the great schism in the worldviews of Muslims and Christians."
"Na przykład, w sercu islamskiej doktryny jest wiara, że Allah jest bezosobowy. Wszystkie jego atrybuty wynikają z tego konceptu. W przeciwieństwie do tego, w sercu wiary judeochrześcijańskiej jest wiara, że Bóg jest osobowy. Wszystkie Jego atrybuty koncentrują się wokół tego wierzenia. Tu leży wielki rozłam w światopoglądzie muzułmanów i chrześcijan."

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


So mar 11, 2017 21:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Przeczytałem gdzieś, że Koran naucza, że Bóg nie jest osobą. Koran nie mówi, że człowiek został uczyniony na obraz czy podobieństwo Boga.

Czy według Koranu Bóg ma wolną wolę? Czy jest w stanie kochać kogokolwiek (na przykład Siebie czy pobożnych ludzi)?

Wydaje mi się, że Koran może nauczać, że Bóg nic nie "czuje", a więc stworzenia chociażby chwilowo i nawet przez grzech mogą mieć lepiej od Boga, bo odczuwają pozytywne doznania!

Według islamu Bóg jest zupełnie niepodobny do stworzenia. W katolicyzmie w zasadzie też tak jest. Ktoś mógłby zarzucić chrześcijaństwu, że spersonifikowało Boga. Bóg w katolicyzmie nie jest osobą, lecz bytem wieloosobowym. Jest jeden i jedyny, ale nie jest bez rozkoszy (uważam, że Osoby Boskie mają, "doświadczają" niewyobrażalnej szczęśliwości niezależnie od istnienia wszechstworzenia). Nie wierzę w to, że natura boska może cierpieć, "doświadczać" negatywnych doznań czy emocji (np. smutku).

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


N maja 27, 2018 18:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Tutaj na pewnym muzułmańskim forum ktoś zadał pytanie, czy Allah czuje cokolwiek: http://www.shiachat.com/forum/topic/235 ... -anything/. Znalazłem tam takie cytaty:
Cytuj:
For Allah to feel emotions, he must have what we have in order to feel emotions, therfore we are putting the attributes of a human bieng.

Cytuj:
Żeby Allah czuł emocje, musi mieć to, co my mamy w celu odczuwania emocji, w związku z czym umieszczamy atrybuty człowieka, nadajemy (Allahowi) atrybuty człowieka.

Cytuj:
No evidence is needed, for it is something obvious. To feel He needs a mind and body like us. Feeling emotions is human characataristic, this trait belongs to a created creation. we cannot put a single human bieng attribute to Allah. With what would He feel? Allah can only be disobeyed or obeyed.

Cytuj:
Żaden dowód nie jest potrzebny do udowodnienia czegoś, co jest oczywiste. By czuć, On potrzebuje umysłu i ciała tak jak my. Odczuwanie emocji jest cechą ludzką, ta cecha należy do stworzonego stworzenia. Nie możemy nadać (nawet) pojedynczego ludzkiego atrybutu Allahowi. Czym by On czuł? Allah może być tylko nieposłuchany (może nie zostać mu okazane posłuszeństwo) lub posłuchany (może być oddane mu posłuszeństwo)).

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


N maja 27, 2018 19:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Islam może mi bardziej przypominać buddyzm niż chrześcijaństwo czy może nawet i judaizm!

Bóg Koranu - nie wiem nawet, czy według tej księgi ma on wolną wolę, raczej nie znalazłem w Internecie odpowiedzi na to pytanie - nie jest osobą i nie ma takich atrybutów, jakie mają stworzenia (nie czuje niczego - tego na 100% nie wiem). Można byłoby powiedzieć, że Bóg według Koranu nie jest ani Czymś, ani Kimś. Jest niepoznawalny. Jest jeden i jedyny, ale nie istnieje jako byt wieloosobowy.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


N maja 27, 2018 19:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
A czy Bog katolicki jest poznawalny ?
O ile pamietam to sam stwierdzil ze nie.


Pn maja 28, 2018 19:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 348 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 24  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL