Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 14:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 348 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24  Następna strona
 Dlaczego koran jest falszywy? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lis 05, 2009 23:37
Posty: 385
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
majanovak - gdzie w cytatach które podałaś Sura 53:2-18 ; 81:19-24 pisze że "...Allah pod postacią człowieka przyszedł do Mahometa..." ? Mogłabyś zacytowac ?


Pn cze 06, 2011 19:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 17, 2011 17:36
Posty: 1407
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Matka Mohameta Amina była pobudliwa z natury, często mówiła, że nawiedzana była przez duchy lub dżiny.

Utrzymywała także, że miała wizje i przeżycia religijne. Matka Mohameta zajmowała się tym, co dzisiaj nazywamy sztuki okultystyczne. Jak utrzymują niektórzy badacze, naturalne inklinacje te odziedziczył jej syn Mahomet.


Wt cze 07, 2011 17:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 17, 2011 17:36
Posty: 1407
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Inni badacze sugerują, że być może wczesne wizje Mohameta były spowodowane połączeniem ataków epilepsji i nad wyraz bujną wyobraźnią.

Wczesne przekazy muzułmańskie odnotowują fakt, że kiedy Mohamet miał otrzymać objawienie od Allaha, często padał na ziemię w konwulsjach, mając wywrócone oczy, obficie przy tym pocąc się. Nakrywano go wówczas kocem.

To właśnie w tym podobnym do transu stanie otrzymywał on swoje niebiańskie objawienia. Po ataku wstawał i oświadczał co zostało mu objawione.

Z opisu zachowania i ruchów jakie towarzyszyły często tym transom, wielu naukowców utrzymuje, że były one wynikiem ataków epilepsji.

Na przykład Mała Encyklopedia Islamu wydana przez Uniwersytet Cornell na stronie 274 pisze, że same hadisy opisują "na wpół nienormalne stany ekscytacji jakie go opanowywały."

Należy przy tym pamiętać, że w kulturze arabskiej za czasów Mahometa ataki epilepsji były postrzegane jako religijne symptomy demonicznego opętania albo niebiańskiej wizytacji.

Początkowo Mohamet rozważał obie możliwości jako wytłumaczenie swego stanu. Możliwość demonicznego opętania doprowadziła go do próby popełnienia samobójstwa.

Jednak jego oddana żona wyperswadowała mu, że jest zbyt dobrym człowiekiem by być opętanym.

Zdajemy sobie sprawę, że rozważanie możliwości ataków padaczki u Mahometa jest dla wielu muzułmanów obraźliwe. Stanowi to dla nich bluźnierstwo nawet rozważać taką możliwość. Nie wspominając jednak o tym trzeba by przed czytelnikiem ukryć oczywiste fakty z życia Mahometa. Jak więc mamy ukrywać coś, o czym wielu naukowców wypowiadało się?

Zachodni badacze nie przeczą, że Mohamet miał jakieś doświadczenia. Są jednak przekonani, że należy je poddać wszelkiej możliwej interpretacji tak, aby każdy mógł wyciągnąć z nich własny wniosek odnośnie tego, czym one w końcu były.

Tak jak muzułmanie mają prawo tłumaczyć je niebiańskimi wizytacjami, tak nie-muzułmanie mają prawo określać je jako ataki epilepsji, demoniczne opętanie, nad pobudliwa wyobraźnia, oszustwo, religijna histeria, lub cokolwiek innego, co może wystarczająco wyjaśnić to, co spotykało Mahometa.


Bardzo wiarygodny jest mahomet naprawde.

Dla przypomnienia:
Koran zawiera wygodne objawienia służące osobistemu zyskowi lub przyjemności Mahometa:

Kiedy Mohamet zapragnął żony swego przybranego syna, nagle otrzymał objawienie od Allaha, że jest na miejscu zabieranie żony drugiemu człowiekowi (sura 33: 36-3.

Kiedy zapragnął większej ilości żon, lub chciał by przestały się ze sobą kłócić dostawał natychmiastowe objawienia w tej sprawie (sura 33: 28-34).

Kiedy ludzie zaczęli uprzykrzać się pod jego domem otrzymał wygodne objawienie określające zasady, kiedy wolno do niego przychodzić, a kiedy dać mu spokój (sury 33: 53-58; 29: 62-63; 49: 1-5).


Wt cze 07, 2011 17:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 17, 2011 17:36
Posty: 1407
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Pierwszy problem jaki napotykamy w Koranie dotyczy ilości dni, jakie zajęły Bogu stworzenie świata.

Kiedy zsumuje się wszystkie dni o których mów sura 41: 9, 10, 12 w Koranie, okazuje się, że zajęły one Bogu osiem dni do stworzenia świata (4 dni + 2 dni + 2 dni = 8 dni).

Według Biblii natomiast wiemy że zajęło Bogu sześć dni stworzenie świata (Ks. Rodzaju 1: 31). Tak więc Koran zaczyna zaprzeczać Biblii już w jej pierwszych rozdziałach.

Muzułmański interlokutor nie zgodził się z tym twierdząc, że hebrajski tekst w Biblii musi bez wątpienia być sfałszowany i na pewno pierwotnie mówił o ośmiu dniach stworzenia.

Wskazałem, że nie ma najmniejszego dowodu na to, że hebrajski tekst został sfałszowany. Poza tym Biblia w innych miejscach wspomina o sześciu dniach stworzenia (Ks. Wyjścia 20: 11).

Wskazałem następnie, że Koran w surze 7: 51 i 10: 3 jest w zgodności z biblijnym przekazem stworzenia w sześć dni. Jeżeli sześć dni to nieprawda, w takim razie Koran w surze 7 i 10 mówi nieprawdę. Jeśli osiem dni to nieprawda, w takim razie sura 41 mówi nieprawdę.

Uciekając się do klasycznego muzułmańskiego rozumowania odpowiedział on, że Koran nie mówi osiem dni. dodałem zatem ponownie dni wymienione w surze 41 jako 4+2+2=8.

On natomiast dodał je i otrzymał 4+2+2=6 "ponieważ 4 jest podzielne przez 2 i stąd 4 to tak naprawdę 2"!

Przypomnienie, że arabski oryginalny tekst mówi cztery nie przejęło go wcale. Utrzymywał że 4=2, w przeciwnym razie nie wydostał by się z potrzasku przyznania, że Koran jest w błędzie.

Stąd nie obawiał się ośmieszyć utrzymując, że 4=2 zamiast przyznać, że w tym miejscu Mohamet nie miał racji.


Śr cze 08, 2011 17:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 14:19
Posty: 62
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
majanovak napisał(a):
Kiedy zsumuje się wszystkie dni o których mów sura 41: 9, 10, 12 w Koranie, okazuje się, że zajęły one Bogu osiem dni do stworzenia świata (4 dni + 2 dni + 2 dni = 8 dni). Według Biblii natomiast wiemy że zajęło Bogu sześć dni stworzenie świata (Ks. Rodzaju 1: 31). Tak więc Koran zaczyna zaprzeczać Biblii już w jej pierwszych rozdziałach.


Wszelkie doszukiwanie się - zarówno w Biblii, jak i w Koranie - zgodności faktograficznej prowadzi prędzej czy później do absurdu. Żadna z tych ksiąg nie jest podręcznikiem do przyrody, historii czy kosmologii. Chodzi o wyłowienie wyłącznie warstwy duchowej (w tej chwili abstrahuję od natchnienia Duchem Świętym, bo jako chrześcijanie wiemy, do którego źródła w tym zakresie trzeba sięgać). A Duch wieje kędy chce, tylko bywa czasem opacznie interpretowany.

Osobiście widzę Koran jako księgę, która napisana była w szczerych intencjach i miała ukazać jakąś lepszą drogę plemionom koczowniczym, które łaknęły duchowego pokarmu. Oczywiście nie jest moją intencją zrównywanie Koranu z Ewangelią, bo zasadniczą różnicę dostrzega każdy chrześcijanin.

Spróbujmy jednak doszukać się w Koranie tego, co dobre, jak to czynił Jan Paweł II i jak to czyni obecny nasz Papież. Kiedyś już o tym pisałem: http://beszad.blog.onet.pl/KORAN-przesl ... 23255740,n zainspirowany niezwykle budującym dokumentem zamieszczonym na portalu Wiara. Bez próby zrozumienia duchowego dorobku muzułmanów nie jesteśmy wykazać szacunku, a bez szacunku nie ma miłości.


Cz cze 09, 2011 18:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 17, 2011 17:36
Posty: 1407
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Rozumiem Twoje intencje Beszadzie ale widzisz nie mozna isc na kompromis w tym wzgledzie.
Dlaczego? Dlatego ze Koran zaprzecza, że Jezus został zabity i ukrzyżowany. Zaprzecza też
zmartwychwstaniu, bo twierdzi, że Jezusa Bóg ot tak, żywego, wziął do siebie.
Czyli Koran podważa podstawową prawdę chrześcijaństwa- że Jezus umarł za nasze grzechy!
Rozumiesz?
Nie mozna calowac koranu pokazujac wszystkim ze koran to dobre Slowo bo to tak jakby sie zgadzalo z jego zawartoscia. A przeciez koran w tym wzgledzie zwyczajnie klamie.
Bo jak juz pokazalam koran zaprzecza sednu chrzescijanstwa!
Slowo mowi ze JEDYNA DROGA do Boga jest Jezus Chrystus. Nie ma wielu drog do nieba do Boga jak mowi wielu ludzi. TYLKO ten kto ma Syna ma zycie kto NIE MA SYNA BOZEGO NIE MA ZYCIA - 1 list jana 5
A wiec kazdy czlowiek w tym kazdy muzulmanin musi nawrocic sie do Jezusa i na Bozych warunkach. Bo jak mowi Slowo w Dziejach Apostolskich 4,12 "i nie ma w NIKIM innym zbawienia gdyz nie dano nam ludziom innego imienia pod niebem w ktorym moglibysmy byc zbawieni"


Cz cze 09, 2011 18:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
www.przeklej.pl/plik/czy-bog-muzulmansk ... 2bp16qbbq4

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


Wt lip 26, 2011 14:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 17, 2011 17:36
Posty: 1407
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Muzułmańscy apologeci twierdzą uparcie, że burka ma coś wspólnego ze skromnością kobiecą. Ale Koran wyraźnie podaje jej powody. „Powiedzcie waszym żonom i waszym córkom i kobietom wiernych, by naciągnęły zasłony na całe swoje ciała, aby mogły w ten sposób być odróżnione i nie molestowane". Z podobnych powodów w latach 1970. w Libanie wynaleziono hidżab dla zaznaczenia kobiet szyickich, by ich nie molestowali muzułmańscy terroryści. Cel burki był bardziej zbliżony do piętna wypalanego na bydle, oddzielając kobiety mające muzułmańskich mężów od niewolnic schwytanych podczas wojny. Te pierwsze były własnością mężów i nietykalne, te drugie były ofiarami, dostępnymi dla każdego. Dla muzułmanina burka była sygnałem, który mówił „tylko mój mąż może mnie gwałcić", zaś brak burki oznaczał "każdy może mnie gwałcić.

Kiedy Wielki Mufti Australii, szejk Hilaly usprawiedliwiał głośną serię gwałtów grupowych porównując kobiety do odkrytego mięsa pozostawionego w obecności kota, wyjaśnił podstawy muzułmańskiej kultury gwałtu. Kobiety są zawsze winne, ponieważ są kobietami. Jeśli odmawiają defeminizacji przez nałożenie burki i przeobrażenia się w jeszcze jednego ciemnego ducha snującego się bez jakiejkolwiek tożsamości ulicami Kairu lub Sydney, to automatycznie są winne swojemu zgwałceniu.


Wt lip 26, 2011 16:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 17, 2011 17:36
Posty: 1407
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Islam dal prawo do pedofilii. Czy moze byc cos gorszego niz jawne prawne gwalcenie malych dziewczynek?

W Sudanie nikomu nawet nie przychodzi do głowy, że seks z 9-letnią dziewczynką jest niemoralny i dozwolony jest jak najbardziej. W końcu jest zgodny z Szariatem. Powszechnie tolerowany jest również seks z chłopcami.

Brunei: nie ma wieku minimalnego dla wydawania dziewczynek za mąż.

Bangladesz: brak wieku minimalnego. 18 procent dziewcząt wychodzi za mąż poniżej wieku dojrzewania, czyli poniżej 12 roku życia, przy czym 68 procent takich małżeństw jest zawieranych NA CO NAJMNIEJ ROK przed wystąpieniem pierwszej miesiączki. Zamężnych jest czterokrotnie więcej dziewcząt poniżej 17 roku życia niż w sąsiednich (niemuzułmańskich) Indiach.


Wt lip 26, 2011 16:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 17, 2011 17:36
Posty: 1407
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
O tym, że Aisza miała 9 lat w chwili inicjacji seksualnej z Mahometem mówi WPROST kilka hadisów w co najmniej dwóch zbiorach. Jeden z hadisów stwierdza, że Mahomet po poślubieniu jej w wieku 6 lat nie uprawiał z nią seksu przez pierwsze 3 lata ze względu na ciężką chorobę, która ją dotknęła, między innymi wypadły jej włosy.
Aisza: “Prorok pojął mnie gdy miałam 6 lat. Pojechaliśmy do Medyny i zamieszkaliśmy w domu Bani-al-Harith bin Khazraj. Wtedy zachorowałam i wypadły mi włosy. Później moje włosy odrosły i moja matka, Um Ruman, przyszła do mnie gdy bawiłam się lalkami z koleżankami. (...) Zabrała mnie do domu. Tam zobaczyłam kilka kobiet, które życzyły mi szczęścia. Potem przekazała mnie do nich i one mnie przygotowały. Wtem Apostoł Allacha podszedł do mnie i moja matka przekazała mnie mu. Miałam wtedy 9 lat”

Jak na takie postępowanie patrzylibyśmy dzisiaj? 53-letni dziad, który dobiera się do 9-letniego dziecka trafiłby na wiele lat do więzienia i nikt nie traktowałby go inaczej niż chorego zboczeńca. A tu proszę: miliard ludzi na całym świecie traktuje go jako ideał człowieka i wzór do naśladowania.


Wt lip 26, 2011 17:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
szatan zwodzi bardzo sprytnie..

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


Wt lip 26, 2011 18:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 17, 2011 17:36
Posty: 1407
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
ale jakze okrutnie i sa ludzie ktorzy sluchaja o calym zlu islamu a nie slysza, ogladaja filmy na ten temat a nie widza.. tak bardzo sa zaslepieni, to straszne naprawde
tak mi zal tych kobiet ktorym sie jak ktos powiedzial zaklada kaganiec w postaci burki aby byly niewidoczne, niewidzialne, pokazujac im ze sa nie wazne, ze nie maja znaczenia, ze ich potrzeby sie nie licza, i ze w swiecie islamu sa tylko zabawkami stworzonymi dla mezczyzn


Wt lip 26, 2011 18:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 09, 2011 12:28
Posty: 382
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Ayfkm napisał(a):
Myślę, że w oficjalnym nauczaniu kościoła ciężko znaleźć informacje na temat tego, że Mahomet był prorokiem. Ale zawsze mogę się mylić. Nauczanie społeczne kościoła miałem na pierwszym roku studiów, a zatem dawno temu i nieprawda ;-)


katolik: Kościół jest nieomylny.

nie-katolik: Dlaczego jest to prawda?

katolik: Tak mówi Bilbia.

nie-katolik: Dlaczego Biblia jest bez błędów?

katolik: Dlatego, że tak mówi Kościół.

Nie jest to podobne do:

"muzułmanin: Mohamet jest prorokiem Bożym.

nie-muzułmanin: Dlaczego jest to prawda?

muzułmanin: Tak mówi Koran.

nie-muzułmanin: Dlaczego Koran jest prawdziwy?

muzułmanin: Koran jest bez błędów.

nie-muzułmanin: Dlaczego jest to prawda?

muzułmanin: Dlatego, że tak mówi Koran."

?


Śr lip 27, 2011 11:07
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
majanovak napisał(a):
O tym, że Aisza miała 9 lat w chwili inicjacji seksualnej z Mahometem mówi WPROST kilka hadisów w co najmniej dwóch zbiorach. Jeden z hadisów stwierdza, że Mahomet po poślubieniu jej w wieku 6 lat nie uprawiał z nią seksu przez pierwsze 3 lata ze względu na ciężką chorobę, która ją dotknęła, między innymi wypadły jej włosy.
Aisza: “Prorok pojął mnie gdy miałam 6 lat. Pojechaliśmy do Medyny i zamieszkaliśmy w domu Bani-al-Harith bin Khazraj. Wtedy zachorowałam i wypadły mi włosy. Później moje włosy odrosły i moja matka, Um Ruman, przyszła do mnie gdy bawiłam się lalkami z koleżankami. (...) Zabrała mnie do domu. Tam zobaczyłam kilka kobiet, które życzyły mi szczęścia. Potem przekazała mnie do nich i one mnie przygotowały. Wtem Apostoł Allacha podszedł do mnie i moja matka przekazała mnie mu. Miałam wtedy 9 lat”

Jak na takie postępowanie patrzylibyśmy dzisiaj? 53-letni dziad, który dobiera się do 9-letniego dziecka trafiłby na wiele lat do więzienia i nikt nie traktowałby go inaczej niż chorego zboczeńca. A tu proszę: miliard ludzi na całym świecie traktuje go jako ideał człowieka i wzór do naśladowania.



Taka była wtedy moralność,wtedy nikt nie uważał tego za złe.
Mówimy o naszych przodkach- barbarzyńcy,okrutnicy bo palili braci na stosach.A jak powiedzą o nas nasze dzieci,wnukowie gdy będą czytać ,oglądać jak wyspecjalizowaliśmy sie w uśmiercaniu dzieci w łonach matek?


Śr lip 27, 2011 15:19

Dołączył(a): Cz mar 17, 2011 17:36
Posty: 1407
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Wtedy byla taka kultura i moralnosc? To co powiesz na ten filmik?
http://www.youtube.com/watch?v=Hf_4W0dssao
Dr jakis tam mowi ze mozna miec kontrakt malzenski z 1 rocznym dzickiem..

A oto jaki dzieci sa wychowywane w islamie..
http://www.youtube.com/watch?v=d8BElL3j ... re=related
pierze sie im w glowach, nic dziwnego ze potem sa zaslepione i zwiedzione.
To samo sie pewnie robi w domach.


Śr lip 27, 2011 16:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 348 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL