Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 15:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 348 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 24  Następna strona
 Dlaczego koran jest falszywy? 
Autor Wiadomość
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Alus napisał(a):
Chrystusa, który nikogo nie odtrąca


Jak i Chrystusa który mówi -

Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię

Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony.


Śr mar 01, 2017 17:44
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
equuleuss napisał(a):
Alus napisał(a):
Chrystusa, który nikogo nie odtrąca


Jak i Chrystusa który mówi -

Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię

Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony.

I który mówi:
- I zgromadzą sie przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów,
- Zdrój miłosierdzia mojego został otwarty na oścież włócznią na krzyżu dla wszystkich dusz -nikogo nie wyłączyłem, Dzienniczek 1182.


Śr mar 01, 2017 18:16
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Alus napisał(a):
I który mówi:
- I zgromadzą sie przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów,
- Zdrój miłosierdzia mojego został otwarty na oścież włócznią na krzyżu dla wszystkich dusz -nikogo nie wyłączyłem, Dzienniczek 1182.


Bóg nikogo nie wyklucza dopoki ta osoba żyje i ma nadal szansę. W jaki sposób muzułmanin ma poznać miłosiernego Jezusa Chrystusa? Poprzez islam? Islam który nie uznaje Jezusa za Syna Bożego i ma chrześcijan w nienawiści?


Śr mar 01, 2017 19:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Nikt też na pewno nie rozpozna owoców Chrystusa w Twoim ignoranckim, bezmyślnym wkładaniu całej niezwykle pluralistycznej religii do jednego worka "nienawiści wobec chrześcijan".


Śr mar 01, 2017 19:21
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
niezwykle pluralistycznej religii - Mam rozumieć że określasz w taki sposób islam? Albo żartujesz, kpisz, lub po prostu nie wiesz czym islam jest w swojej istocie i założeniu.


Śr mar 01, 2017 20:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Oczywiście argumentów jak zwykle brak – wszak equuleuss wie czym jest Islam i to wystarczy; my natomiast powinniśmy na tą wieść pokiwać w pokorze głowami oraz co najwyżej zadumać się nad światłością jej przenikliwego umysłu. :)

No ale może nie trzymajmy się kloacznych standardów Pani equuleuss i spójrzmy na kilka faktów.
Ten wykres przedstawia tylko główne denominacja religii jaką jest Islam – bynajmniej ,nie jest ona monolitem i w swoim zakresie skupia wiele oddzielnych szkół co też czyni ją pluralistyczną w swej naturze:

Obrazek


Śr mar 01, 2017 20:16
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Iago napisał(a):
Oczywiście argumentów jak zwykle brak – wszak equuleuss wie czym jest Islam i to wystarczy; my natomiast powinniśmy na tą wieść pokiwać w pokorze głowami oraz co najwyżej zadumać się nad światłością jej przenikliwego umysłu. :)


Zapoznaj sie z faktami, zapoznaj się z tym czym jest islam naprawdę. Prześladowanie chrześcijan przez muzułmanow jest faktem, tak jak faktem jest że muzułmanie także zwalczają się między sobą. A jaką pozycje ma kobieta w tym niesamowicie cudownym społeczeństwie...

Homoseksualizm jest objęty karą śmierci w Arabii Saudyjskiej.

Demokracja nie przyjęła się w krajach islamskich, bo to kultura która za przeproszeniem potrzebuje dyktatora który potrafi trzymać krótko za mordę to towarzystwo. A Ty określasz społeczeństwa islamskie jako niezwykle pluralistyczne...

Cytuj:
kloacznych standardów Pani equuleuss


Mógłbyś nawet skończyć Oxford razem z Harvardem, ale nie będziesz inteligentną osobą w moich oczach poprzez takie epitety. Inteligencja to coś o wiele więcej niż wiedza.


Śr mar 01, 2017 20:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Cytuj:
Zapoznaj sie z faktami, zapoznaj się z tym czym jest islam naprawdę.


Czyli equuleuss woli pokręcić się na karuzeli ignorancji zamiast podać jakiekolwiek poważne argumenty – czego innego mogłem sie spodziewać. :)

Cytuj:
Prześladowanie chrześcijan przez muzułmanów jest faktem


Tak samo jak prześladowanie muzułmanów przez chrześcijan. :)

Cytuj:
tak jak faktem jest że muzułmanie także zwalczają się między sobą.


Chrześcijanie również przelali między sobą morze krwi. :)

Cytuj:
A jaką pozycje ma kobieta w tym niesamowicie cudownym społeczeństwie...


Pozycja kobiety wśród wyznawców danej szkoły Islamu oczywiście się różni w zależności od tego o jakiej szkole mowa – dokładnie tak samo jest z chrześcijanami wśród których szeroko zakrojony patriarchalizm również występuje.

Cytuj:
Homoseksualizm jest objęty karą śmierci w Arabii Saudyjskiej.


Co z tego? Znów bawimy się w Twoje ulubione "dowody" anegdotyczne?

Cytuj:
Demokracja nie przyjęła się w krajach islamskich, bo to kultura która za przeproszeniem potrzebuje dyktatora który potrafi trzymać krótko za mordę to towarzystwo.


Znów prostackie myślenie się z Twoich postów wylewa. Nie masz pojęcia o kontekście kulturowym, nie masz pojęcia o poszczególnych szkołach islamu i różnicach między nimi a pomimo tego walisz post za postem w oparciu o z góry przyjęte schemaciki które pozwalają ci wyłączać jakiekolwiek myślenie krytyczne.

Istotnie, jest widoczna pozytywna korelacja między tym jak żałośnie mało dana osoba wie o problemie a poziomie pewności z jakim swoje kuriozalne sądy raczy wygłaszać…

Cytuj:
A Ty określasz społeczeństwa islamskie jako niezwykle pluralistyczne...


Wiesz co znaczy słowo pluralizm czy jak zwykle pleciesz po to żeby pleść a to czy owo plecenie ma jakikolwiek sens w ogóle się nie liczy?
W przeciwieństwie do Ciebie, ja staram się opierać moje poglądy na faktach i materiałach źródłowych – nie na zbieraninie błędów logicznych, licealnych wypracowankach z bryk.pl oraz mundrościach godnych "chłopka roztropka".


Śr mar 01, 2017 21:04
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Iago napisał(a):
Tak samo jak prześladowanie muzułmanów przez chrześcijan.


Serio? Bo akurat o prześladowaniu chrześcijan mówią fakty. Jak również faktem jest że chrześcijanie są nabradziej prześladowani ze wszystkich religii.

Cytuj:
Chrześcijanie również przelali między sobą morze krwi.


Nie w taki sposób, nie poprzez wojny religijne w obrębie chrześcijaństwa. Muzułmanie robią to nadal.

Cytuj:
Pozycja kobiety wśród wyznawców danej szkoły Islamu oczywiście się różni w zależności od tego o jakiej szkole mowa – dokładnie tak samo jest z chrześcijanami wśród których szeroko zakrojony patriarchalizm również występuje.


Patriarchat w wydaniu chrześcijańskim ma niewiele wspólnego z nawet najłagodniejszym tratowaniem kobiet w islamie.

Niestety, ale islam idzie w doł, nie w górę. Szczególnie pod tym względem.

Cytuj:
Co z tego? Znów bawimy się w Twoje ulubione "dowody" anegdotyczne?


To z tego że mniejszości seksualne w islamie nie są mile widziane.

Cytuj:
Znów prostackie myślenie się z Twoich postów wylewa. Nie masz pojęcia o kontekście kulturowym, nie masz pojęcia o poszczególnych szkołach islamu i różnicach między nimi


Ale mam pojęcie czym jest islam naprawdę, poprzez ludzi którzy żyją w takich społeczeństwach a nie poprzez tabelki i artykuły. Poza tym, człowiek z kultury zachodniej nawet tego nie ogarnie, bo jest przyzwyczajony do zupełnie innych wartości.


Śr mar 01, 2017 21:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
equuleuss napisał(a):
Serio? Bo akurat o prześladowaniu chrześcijan mówią fakty.


Serio. :) Bo akurat o prześladowaniu muzułmanów również. :)

equuleuss napisał(a):
Nie w taki sposób, nie poprzez wojny religijne w obrębie chrześcijaństwa.


Litości... Podobnej ignorancji chyba u nikogo na tym forum jeszcze nie widziałem...
Elementarnej historii Europy również nie znasz? Nie przyszło Ci kiedyś do głowy by najpierw nadrobić swoje olbrzymie braki w edukacji a dopiero potem brać się za udział w dyskusji?

O takich wydarzeniach jak Noc Św. Bartłomieja tudzież o WOJNIE TRZYDZIESTOLETNIEJ nie słyszało się?

equuleuss napisał(a):
Patriarchat w wydaniu chrześcijańskim ma niewiele wspólnego z nawet najłagodniejszym tratowaniem kobiet w islamie.


Znów - myślałem przy Twojej poprzedniej wypowiedzi że osiągnęliśmy dno merytoryczne ale widzę że przyjechała pogłębiarka. :)

O takich ruchach w Islamie jak Inclusive Mosque Initiative które optują za równością płci i tolerancją "wiedząca" Pani equuleuss oczywiście nie słyszała. :) O chrześcijańskich Amiszach dla kontrastu również nie. :)

equuleuss napisał(a):
To z tego że mniejszości seksualne w islamie nie są mile widziane.


W katolicyzmie natomiast są bardzo miło widziane. :D

equuleuss napisał(a):
Ale mam pojęcie czym jest islam naprawdę, poprzez ludzi którzy żyją w takich społeczeństwach a nie poprzez tabelki i artykuły.


Tak się składa że żyję w kraju w którym muzułmanów jest "troszeczkę" więcej niż w Polsce – studiowałem wśród nich, pracowałem, miałem bliskich przyjaciół, a nawet członków rodziny – na podstawie tego mógłby zastosować te same błędy logiczne w dyskusji i na podstawie przykładów anegdotycznych opartych wyłącznie na jakiś nieweryfikowalnych doświadczeniach dowodzić racji, ale tak infantylnie postępować nie zamierzam.


Śr mar 01, 2017 23:03
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Cytuj:
Serio. :) Bo akurat o prześladowaniu muzułmanów również. :)


Aha, prześladowanie muzułmanow w stylu - dresy pobiły Araba. I teraz, dlaczego dresy pobiły Araba. Ponieważ dresy usłyszały o kolejnym ataku terrorystycznym.

Cytuj:
O takich wydarzeniach jak Noc Św. Bartłomieja tudzież o WOJNIE TRZYDZIESTOLETNIEJ nie słyszało się?


Owszem, słyszałam, tylko że muzułmanie nadal to robią, nadal i wciaż walczą miedzy sobą. O czym też napisałam wczesniej.

Cytuj:
O takich ruchach w Islamie jak Inclusive Mosque Initiative które optują za równością płci i tolerancją "wiedząca" Pani equuleuss oczywiście nie słyszała.


To że jakieś ruchy optują jest jedną rzeczą, a rzeczywistość codziennego życia kobiety w kraju islamskim jest inna sprawą.

Ruchy optują także za zakazem obrzezania kobiet w Afryce, zwłaszcza w Somalii i jak na razie udało się to przeprowadzić w kilku krajach, dobre i to. Ale to nie likwiduje całości problemu.

Cytuj:
O chrześcijańskich Amiszach dla kontrastu również nie. :)


Nie słyszałam aby Amisze bili lub gwałcili swoje żony, podpalając je lub oblewając kwasem, tudzież popełniali na nich morderstwa honorowe.

Cytuj:
W katolicyzmie natomiast są bardzo miło widziane.


Zapoznaj się z Katechizmem Kościoła Katolickiego, o tym co mówi na temat osób homoseksualnych. Spójrz na postawę papieża względem osób LGBT. Czy jakikolwiek imam robi to samo, lub hadisy i Koran mówią to samo co Katechizm na ten temat?

Czy katolicy nałożyli karę śmierci za homoseksualizm? A czy wszyscy ateiści kochają gejów?

Nie wiem czy wiesz że Ty jako ateista byłbyś bardzo negatywnie postrzegany w islamskim kraju. Nie miałbyś takiej swobody wypowiedzi i nie miałbyś raczej swobody w praktykowaniu niewiary.

Cytuj:
Tak się składa że żyję w kraju w którym muzułmanów jest "troszeczkę" więcej niż w Polsce


Tak się składa że najprawdopodobniej jest to kraj europejski ze społecznością muzułmanów, czyli z mniejszością muzułmańską, a ja piszę o życiu w krajach islamskich. To dwa różne światy.


Śr mar 01, 2017 23:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
equuleuss napisał(a):
Aha, prześladowanie muzułmanow w stylu - dresy pobiły Araba.


[...] Prześladowania w stylu ludobójstwa w Bośni dokonanego przez chrześcijańską Republikę Serbską na muzułmanach.

equuleuss napisał(a):
I teraz, dlaczego dresy pobiły Araba. Ponieważ dresy usłyszały o kolejnym ataku terrorystycznym.


Co tej hołoty oczywiście w najmniejszym stopniu nie usprawiedliwia.

equuleuss napisał(a):
Owszem, słyszałam,


Aha – czyli świadomie [...] pisząc "Nie w taki sposób, nie poprzez wojny religijne w obrębie chrześcijaństwa" w odpowiedzi na moje "Chrześcijanie również przelali między sobą morze krwi", skoro wiedziałaś że owe wojny religijne w obrębie chrześcijaństwa w istocie się toczyły. OK :)

equuleuss napisał(a):
Zapoznaj się z Katechizmem Kościoła Katolickiego, o tym co mówi na temat osób homoseksualnych. Spójrz na postawę papieża względem osób LGBT. Czy jakikolwiek imam robi to samo,


Tak. :)
Imam Daayiee Abdullah http://daayiee.blogspot.co.uk

equuleuss napisał(a):
Nie wiem czy wiesz że Ty jako ateista byłbyś bardzo negatywnie postrzegany w islamskim kraju. Nie miałbyś takiej swobody wypowiedzi i nie miałbyś raczej swobody w praktykowaniu niewiary.


Dlatego wolę żyć i żyję w kraju świeckim – mówiąc bez ogródek, państwa wyznaniowe czy to chrześcijańskie czy to muzułmańskie to dla mnie zwykły syf. :)

equuleuss napisał(a):
Tak się składa że najprawdopodobniej jest to kraj europejski ze społecznością muzułmanów, czyli z mniejszością muzułmańską, a ja piszę o życiu w krajach islamskich.


Nie Droga Pani [...], Ty wrzucasz całą religię do jednego worka zrównując wszystko jednym głupkowatym schemacikiem "nienawiści wobec chrześcijan" – od liberalnych muzułmanów żyjących pokojowo w krajach zachodnich po dzikusów z Państwa Islamskiego. Na to się nie godzę – oczywistym jest, że wśród muzułmanów wiele jest patologii ale podobne twierdzenia w wymiarze absolutnym są krzywdzące dla milionów ludzi którzy chrześcijan miłują jako swoich braci i ostatnią rzeczą która by im do głowy przyszła było chwytanie za krzywy miecz. Osobiście uważam że świat byłby lepszy bez Islamu ale też bez chrześcijaństwa i całego tego religijnego inwentarza – nie zmienia to jednak faktu że na chwilę obecną żadna eradykacja religii się nie zapowiada, więc należy przynajmniej być uczciwym i sprawiedliwym w swoich sądach i opiniach. Tobie tego najzwyczajniej w świecie brakuje – czy to w wyniku chorobliwej wręcz ignorancji czy czegokolwiek innego.


Ostatnio edytowano Pt mar 10, 2017 23:56 przez Soul33, łącznie edytowano 1 raz

niekulturalne słownictwo



Cz mar 02, 2017 0:40
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
Cytuj:
Prześladowania w stylu ludobójstwa w Bośni dokonanego przez chrześcijańską Republikę Serbską na muzułmanach.


Muzułmanie dopuścili się o wiele więcej zbrodni, ludobójstwa i prześladowań na chrześcijanach i robią to nadal.

I nie jestem ignorantem, wiedziałam o tym.

Cytuj:
Imam Daayiee Abdullah http://daayiee.blogspot.co.uk


No tak, jeden imam w dodatku w UK, ale w UK to może głosić takie poglądy, ale czy w Arabii Saudyjskiej to by przeszło?

Cytuj:
Dlatego wolę żyć i żyję w kraju świeckim – mówiąc bez ogródek, państwa wyznaniowe czy to chrześcijańskie czy to muzułmańskie to dla mnie zwykły syf.


W UK jest status religii państwowej. Kościołem państwowym w Anglii jest Kościół Anglikański. Prawo wyznaniowe jest w stausie prawa państwowego. W takim razie jeśli żyjesz w UK, to żyjesz w państwie wyznaniowym. Polska nie ma statusu państwa wyznaniowego.

Nie ma katolickich państw wyznaniowych, ok, jedyna Malta, ale chyba ludność nie narzeka na jakość życia pod tym względem?

Nasza zachodnia kultura jest inna niż muzułmańska. Wiara w zachodniej kulturze jest traktowana bardziej personalnie, jako coś co jest bardziej osobiste, natomiast islam reguluje wszystko, ustrój, państwo, prawo, zasady ubioru, odżywiania się. A ogólnie, nieco więcej społeczności muzułmańskiej w UK a zamienią tej kraj w kolejny kalifat.

Cytuj:
skoro wiedziałaś że owe wojny religijne w obrębie chrześcijaństwa w istocie się toczyły. OK


Może sprecyzuję - nie w takim wymiarze jak to jest spotykane u muzułmanów do dziś. Kościół Katolicki prowadzi dialog ekumeniczny.

Cytuj:
Ty wrzucasz całą religię do jednego worka zrównując wszystko jednym głupkowatym schemacikiem "nienawiści wobec chrześcijan" – od liberalnych muzułmanów żyjących pokojowo w krajach zachodnich po dzikusów z Państwa Islamskiego.


Żyją pokojowo, ponieważ są mniejszoscią w Europie, jednak jako większość zyskują na mocy i mają więcej do powiedzenia, wtedy zaczynają wprowadzać swoje prawa koraniczne.

Jadąc do kraju muzułmańskiego i mieszkając tam, to Ty musiałbyś się podporządkować do ich ideologii islamu.

Cytuj:
dla milionów ludzi którzy chrześcijan miłują jako swoich braci


Koran nie nazywa braćmi chrześcijan i nie nakazuje miłości do chrześcijan, ale wręcz coś przeciwnego. Dlatego nie bardzo ufam w tą muzułmańska miłość do braci chrześcijan, skoro nawet w Egipcie muzułmanie prześladują chrześcijański kościół koptyjski.

Cytuj:
ale też bez chrześcijaństwa


Jezus powiedział że mamy miłować nawet nieprzyjacioł. Prześladowani chrześcijanie nazywają swoich prześladowców braćmi muzułmanami, a wierząc w Chrystusa wiedzą i deklarują że oddadzą nawet życie za muzułmanina jesli tak będzie potrzeba. Muzułmanie nie podzielają tej największej wartości. W takim razie, zamiast wrzucać wszystkie religie do jednego wora z napisem - zuo, powienieś także cokolwiek poznać na ten temat.


Cz mar 02, 2017 2:40
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
equuleuss napisał(a):
Alus napisał(a):
I który mówi:
- I zgromadzą sie przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów,
- Zdrój miłosierdzia mojego został otwarty na oścież włócznią na krzyżu dla wszystkich dusz -nikogo nie wyłączyłem, Dzienniczek 1182.


Bóg nikogo nie wyklucza dopoki ta osoba żyje i ma nadal szansę. W jaki sposób muzułmanin ma poznać miłosiernego Jezusa Chrystusa? Poprzez islam? Islam który nie uznaje Jezusa za Syna Bożego i ma chrześcijan w nienawiści?

A znajomość Boga mu nie wystarczy?.....żydzi także nie znają Jezusa, też wszyscy podlegają potępieniu?


Cz mar 02, 2017 7:33

Dołączył(a): Cz wrz 03, 2015 21:04
Posty: 21
Post Re: Dlaczego koran jest falszywy?
equuleuss napisał(a):

Aha, prześladowanie muzułmanow w stylu - dresy pobiły Araba. I teraz, dlaczego dresy pobiły Araba. Ponieważ dresy usłyszały o kolejnym ataku terrorystycznym.


Muzulmanie sa przesladowni masowo, m.inn. w Birmie i Indiach za strony fanatycznych hinduistow. Ofiary przesladowan na Bliskim Wschodzie, to tez w wiekszosci muzulmanie -szyici, ktorzy przez radykalnych wahhabitow sa traktowani jak heretycy i odszczepiency.


Cz mar 02, 2017 22:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 348 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 24  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL