Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 809 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54
 Stop aborcji! 
Autor Wiadomość
Post Re: Stop aborcji!
Verbal, zostaw w spokoju swoje wnioski i zacytuj wreszcie jakiś podręcznik, który stwierdza, że organizm na stadium rozwojowym zwanym "blastula" nie jest osobnikiem gatunku, z którego połączonych komórki jajowej i plemnika się rozwinął.


Wt sty 27, 2015 9:58

Dołączył(a): Pn lis 17, 2014 14:18
Posty: 186
Post Re: Stop aborcji!
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Verbal, zostaw w spokoju swoje wnioski i zacytuj wreszcie jakiś podręcznik, który stwierdza, że organizm na stadium rozwojowym zwanym "blastula" nie jest osobnikiem gatunku, z którego połączonych komórki jajowej i plemnika się rozwinął.



Yarpen , daj se spokój ze swoim oklepanym zagraniem. Nikt nie będzie przy omawianiu każdego stadia rozwojowego odrębnie zaznaczał w podręczniku,że "omawiane stadium nie jest osobnikiem stada"
No , chyba ,że szukamy podręcznika dla imbecyli.
Wykorzystujesz notorycznie ten fakt tokując jakoby to coś udowadniało.Podałem Ci definicje osobnika oraz definicję zwierzęcia , której blastula nie spełnia.Dla otwartych na argumentację - cbdu. Dla świętego spokoju , jak znajdę egzemplarz Petrusewicza to zacytuję.
Skoro nie jest zwierzęciem to nie może być osobnikiem populacji zwierząt. Podałem dane podręcznika :) Ja rozumiem ,że będziesz dalej udawał "że deszcz pada" :)

Na razie , skoro to takie oczywiste - nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem podręcznikowych cytatów określających blastulę jako osobnika populacji homo sapiens ew dowolnej blastuli jako osobnika populacji swojego gatunku.Ups , nie ma takich , prawda? :)

Dla klarownego rozumowania : w instrukcji użytkowania konkretnego samochodu nie piszą ,że nie jeździ na wodę.Hmm , to by chyba oznaczało ,że jednak może jeździć na wodę ??


Wt sty 27, 2015 10:08
Zobacz profil
Post Re: Stop aborcji!
Wiesz, ja na prawdę mam w głębokim niepoważaniu Twoje wnioski. Jak masz zamiar twierdzić, że biologia i medycyna podają, iż ludzka blastula nie jest osobnikiem gatunku homo sapiens, to zacytuj jakikolwiek podręcznik, który to stwierdza. Twoja opinia w tej kwestii to bardzo dużo za mało.


Wt sty 27, 2015 10:12

Dołączył(a): Pn lis 17, 2014 14:18
Posty: 186
Post Re: Stop aborcji!
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Wiesz, ja na prawdę mam w głębokim niepoważaniu Twoje wnioski. Jak masz zamiar twierdzić, że biologia i medycyna podają, iż ludzka blastula nie jest osobnikiem gatunku homo sapiens, to zacytuj jakikolwiek podręcznik, który to stwierdza. Twoja opinia w tej kwestii to bardzo dużo za mało.



Zacytowałem. To ,że ewidentnie rżniesz głupa udając ,że niezwierzę jest osobnikiem populacji zwierząt - to Twój problem związany , hmm ,z wadliwą taktyką.Powtarzam , dorwę Petrusewicza to zacytuję.

A Ty już , ma się rozumieć ,masz cytaciki potwierdzające ,że blastula jest osobnikiem stada.Nie masz ??? Uuuu , no to ja naprawdę mam w głębokim niepoważaniu Twoje wnioski.Bo widzisz, Twoja opinia w tej kwestii to bardzo dużo za mało.


Wt sty 27, 2015 10:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 17, 2014 14:18
Posty: 186
Post Re: Stop aborcji!
No proszę :) Uniw.Warszawski wydział biologii

„osobnik” to jednostka populacji różnych gatunków roślin i zwierząt ;)
Yarpen, wytłumacz im , że jak liczą populację na danym obszarze to powinni wliczać blastule :)

WSJP : biol. pojedynczy okaz gatunku Dalej definicja wg Mayr - osobnicy gatunku zwierzęcego zachowują się wobec siebie jako potencjalni partnerzy płciowi , utrzymując ze sobą łączność celem reprodukcji str 28 - nic o blastulach :)


Wt sty 27, 2015 10:38
Zobacz profil
Post Re: Stop aborcji!
Tego zaś, o co prosiłem, jak nie było, tak nie ma. Za to ja znalazłem coś ciekawego:

Ontogeneza, rozwój osobniczy (gr. óntos – byt, będące, istniejące, génesis – pochodzenie) – przemiany anatomiczne i fizjologiczne osobnika od powstania w wyniku rozmnażania do śmierci[1][2][3].

W zależności od tego czy organizm rozmnaża się płciowo czy bezpłciowo początek ontogenezy wyznacza zapłodnienie albo oddzielenie się od organizmu macierzystego[3][2].

1. Marzena Popielarska-Konieczna: Słownik szkolny: biologia. Kraków: Wydawnictwo Zielona Sowa, 2003, s. 350. ISBN 83-7389-096-3.
2. Biologia: słownik encyklopedyczny. Warszawa: Wydawnictwo Europa, 2001, s. 228. ISBN 83-87977-73-X.
3. ontogeneza w encyklopedii PWN. [dostęp 2014-01-12].


Analogicznie w Encyklopedii PWN:

ontogeneza
[gr. on, óntos ‘byt’, ‘będące’, ‘istniejące’, génesis ‘pochodzenie’],
biol. rozwój osobniczy, przemiany anatomiczne i fizjologiczne od chwili powstania nowego osobnika w procesie rozmnażania aż do jego śmierci;
u organizmów rozmnażających się płciowo początek ontogenezy wyznacza połączenie się gamet,(...)


To zaś jest jeszcze ciekawsze (również encyklopedia PWN):

ontogeneza człowieka,
antropol. rozwój osobniczy człowieka, biomorfoza, bieg życia, także termin oznaczający naukę o rozwoju człowieka, dział antropologii;
współcześnie ontogenezę człowieka rozumie się jako badanie i opis stanu organizmu ludzkiego od momentu poczęcia do śmierci;


Ciekawe, że trzy hasła encyklopedyczne, w tym jedno na temat rozwoju człowieka, jako początek istnienia osobnika/organizmu ludzkiego wskazują moment połączenia gamet (czyli poczęcia), a nie jakiś późniejszy. Co istotne, to hasło z Wikipedii jako dwa z trzech źródeł wymienia... podręczniki do biologii. :D


Wt sty 27, 2015 13:09

Dołączył(a): Pn lis 17, 2014 14:18
Posty: 186
Post Re: Stop aborcji!
Yarpen_Zirgin napisał(a):
T

[:D


O , nagle się okazuje ,że i Wiki i źródła encyklopedyczne są dobre.Znaczy są dobre bo je przytacza Yarpen , pan Kierownik Jeziora.

Tego o co prosiłem , jak nie było tak nie ma.

Ale teraz poważniej - co by Ci pokazać ,że wykonałeś kawał dobrej acz nieprzydatnej do niczego roboty :

-"współcześnie ontogenezę człowieka rozumie się jako badanie i opis stanu organizmu ludzkiego od momentu poczęcia"---- fajnie tylko my gadamy o tym czy blastula jest osobnikiem gatunku homo sapiens a nie czy jest organizmem

-"u organizmów rozmnażających się płciowo początek ontogenezy wyznacza połączenie się gamet"------ fajnie tylko my nie gadamy o tym czym jest ontogeneza.Gadamy o tym czy blastula jest osobnikiem gatunku homo sapiens

-" przemiany anatomiczne i fizjologiczne osobnika od powstania w wyniku rozmnażania do śmierci[1][2][" - fajnie - w tym zdaniu nie ma słowa o tym ,że blastula jest osobnikiem gatunku homo sapiens ,zwłaszcza ,że termin "rozmnażanie" jest bardzo szeroki

Tu już rozmontowujesz się do reszty : "osobnika/organizmu ludzkiego"
Organizm nie jest tożsamy z osobnikiem--w myśl definicji osobnika podanej Ci z różnych źródeł.Bo osobnik to w biologii pojęcie umowne i opisowe.
Jeśli chcesz dalej brnąc w próbę udowodnienia biologią tego czego biologia nie udowadnia to :

1.Przyjmij punkt wyjścia osobnik/organizm ludzki/osoba /osoba fizyczna /jednostka społeczna
---taki pakiet umożliwi Ci dowolną manipulację

2.Zastanów się jakie są pełne koszty przyjęcia normatywnej definicji człowieka jaką proponujesz.Człowieka - a nie osobnika gatunku homo sapiens - bo to jest różnica , którą usiłujesz zapaćkać.


Wt sty 27, 2015 13:35
Zobacz profil
Post Re: Stop aborcji!
Widzisz, Verbal, różnica jest taka, że ja nie interpretuję po swojemu haseł, tylko podaję co w nich zapisano. W tych zaś, które zacytowałem, jak wół stoi, że ontogeneza to rozwój osobnika danego gatunku od chwili jego powstania do śmierci (vide hasła na Wikipedii i w Encyklopedii PWN). Czyli, czy ci się to podoba, czy nie, obejmujący także stadium blastuli. :D


Wt sty 27, 2015 13:43

Dołączył(a): Pn lis 17, 2014 14:18
Posty: 186
Post Re: Stop aborcji!
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Widzisz, Verbal, różnica jest taka, że ja nie interpretuję po swojemu haseł, tylko podaję co w nich zapisano. W tych zaś, które zacytowałem, jak wół stoi, że ontogeneza to rozwój osobnika danego gatunku od chwili jego powstania do śmierci (vide hasła na Wikipedii i w Encyklopedii PWN). Czyli, czy ci się to podoba, czy nie, obejmujący także stadium blastuli. :D



Nie , no - różnica jest inna.Ty sobie wybiórczo pomijasz podane Ci definicje. Tak , z istnieniem takiej różnicy zgadzam się jak najbardziej. Najśmieszniejsze jest to ,że podano Ci definicje osobnika a Ty się zajmujesz definicją ontogenezy :) - jakby trochę nie na temat :)
Zwłaszcza ,że każdy organizm ssaka łożyskowego istotnie zalicza kolejne okresy ontogenezy co nie oznacza ,że każda subforma jest osobnikiem--- w myśl umownej , podanej na talerzu kilkakrotnie definicji osobnika gatunku.


Co do hasła w Wiki - oj nieładnie , nieładnie - w całym tym haśle nie użyto terminu "osobnik" , używano jedynie "organizm" - zapomniałeś dodać , prawda? :)


Wt sty 27, 2015 14:02
Zobacz profil
Post Re: Stop aborcji!
Pogadamy jak w przytoczonych przeze mnie hasłach zaczniesz widzieć to, co w nich rzeczywiście zapisano, a nie swoje wymysły:

Verbal co rzekomo dojrzał to napisał(a):
Co do hasła w Wiki - oj nieładnie , nieładnie - w całym tym haśle nie użyto terminu "osobnik" , używano jedynie "organizm" - zapomniałeś dodać , prawda?


Ontogeneza, rozwój osobniczy (gr. óntos – byt, będące, istniejące, génesis – pochodzenie) – przemiany anatomiczne i fizjologiczne osobnika od powstania w wyniku rozmnażania do śmierci[1][2][3].


[gr. on, óntos ‘byt’, ‘będące’, ‘istniejące’, génesis ‘pochodzenie’],
biol. rozwój osobniczy, przemiany anatomiczne i fizjologiczne od chwili powstania nowego osobnika w procesie rozmnażania aż do jego śmierci;
u organizmów rozmnażających się płciowo początek ontogenezy wyznacza połączenie się gamet,(...)


Wt sty 27, 2015 15:09

Dołączył(a): Pn lis 17, 2014 14:18
Posty: 186
Post Re: Stop aborcji!
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Pogadamy jak w przytoczonych przeze mnie hasłach zaczniesz widzieć to, co w nich rzeczywiście zapisano, a nie swoje wymysły:

Verbal co rzekomo dojrzał to napisał(a):
Co do hasła w Wiki - oj nieładnie , nieładnie - w całym tym haśle nie użyto terminu "osobnik" , używano jedynie "organizm" - zapomniałeś dodać , prawda?


Ontogeneza, rozwój osobniczy (gr. óntos – byt, będące, istniejące, génesis – pochodzenie) – przemiany anatomiczne i fizjologiczne osobnika od powstania w wyniku rozmnażania do śmierci[1][2][3].


[]


A , tak przyznaję - w haśle w Wiki w jednym zdaniu - potem już używano zamiennie organizm :).Organizm jednak nie jest tożsamy z osobnikiem.
Niczego to nie wyjaśnia.Zwłaszcza ,że użyty jest szeroki termin rozmnażanie - jak zaznaczyłem wcześniej.
Ale rozumiem ,że milczenie oznacza przyznanie ,że :

1.swobodnie wybierasz sobie podane Ci definicje osobnika --do odrzucenia bez uzasadnienia. :)
2.nie robi Ci różnicy czy mówisz o organizmie, osobniku gatunku czy człowieku
3.do opisania osobnika używasz definicji ontogenezy :) - opisu patelni dokonujesz poprzez opis procesu smażenia :)


A najśmieszniejsze jest ,że w kwestii samej aborcji całe Twoje pseudobiologiczne wywody są kompletnie i do niczego niepotrzebne :) Bo nawet gdyby się zdarzył podręcznik embriologii piszący wprost - że blastula to osobnik homo sapiens ( wiadomo ,że takiego nie znajdziesz ale co mi tam) - to i tak niczego by nie zmieniło w całości rozważań w przedmiotowej kwestii.

A słyszałeś Ty o semaphorontach ?


Wt sty 27, 2015 15:37
Zobacz profil
Post Re: Stop aborcji!
Porozmawiamy jak zaczniesz omawiać rzeczywistość, a nie to, co sobie wymyśliłeś.


Wt sty 27, 2015 16:54

Dołączył(a): Pn lis 17, 2014 14:18
Posty: 186
Post Re: Stop aborcji!
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Porozmawiamy jak zaczniesz omawiać rzeczywistość, a nie to, co sobie wymyśliłeś.


Nie , kolego Kierowniku Jeziora. Porozmawiamy jak się wytłumaczysz z pomijania milczeniem podanych Ci kilkakrotnie na talerzu definicji (łącznie z podaniem ich źródeł).Do tego czasu nie będzie Ciebie można w ogóle uznać za uczestnika poważnej (było nie było) rozmowy.


Wt sty 27, 2015 18:00
Zobacz profil
Post Re: Stop aborcji!
Kolejny przykład jak w EU nie ma demokracji. W EU zwalcza się Prawo Boga bo EU jest bestią z 10 rogami z Apokalipsy.
Zwalcza się głoszenie Słowa Boga i Prawa Boga w kwestii aborcji, in-vitro, totalitarnej sodomizacji, pedofilskiego gender…..
W Brukseli zwalcza się głoszenie Prawdy Bożej o aborcji, bo globalny mord dzieci jest działaniem elit rządzących światem. Kanadyjka jest prześladowana i wsadzana do więzienia za modlitwę pod aborcyjną mordownią dzieci. W USA człowiek jest wyrzucany z ‘’katolickiej uczelni’’ za wyrażane negatywne stanowisko wobec aborcyjnego mordowania dzieci……itd. U nas za antykatolickiej Platformy też obiera się tą drogę.

To są czasy ostateczne i bliski jest już antychryst, bo świat jest już na niego gotowy.


,,Skandal! Pikieta antyaborcyjna w Brukseli rozbita!

Po rozpoczęciu pokojowej demonstracji szybko pojawiły się grupy, które w brutalny sposób starały się uniemożliwić zebranym prezentowanie treści, doszło do rękoczynów ....
W dniu dzisiejszym na Placu Luksemurskim w Brukseli doszło do brutalnego rozbicia pikiety zorganizowanej przez Fundację Pro-Prawo do Życia, europosła Michała Marusika oraz instytut Instigos, mającej na celu pokazać prawdziwą twarz aborcji. Jak informuje nasz członek, który brał bezpośredni udział w zaplanowanej na dzień dzisiejszy akcji, przedstawiciele Europy pokazali dosadnie czym jest dla nich wolność słowa oraz walka o podstawowe z praw człowieka, jakim jest prawo do życia. Po rozpoczęciu pokojowej demonstracji szybko pojawiły się grupy, które w brutalny sposób starały się uniemożliwić zebranym prezentowanie treści, doszło do rękoczynów wymierzonych w przedstawicieli antyaborcyjnych organizacji zebranych na Placu Luksemburskim. Obecna na zgromadzeniu policja, zamiast stanąć w obronie legalnie pikietujących zarekwirowała prezentowane plakaty oraz wyprowadziła zebranych z Placu.
Będziemy starali się na bieżąco aktualizować artykuł o kolejne doniesienia i przekazane zdjęcia, zapraszamy do śledzenia publikowanych treści.
Aktualizacja (10:50):
Po odprowadzeniu na peron kolejowy przedstawiciele Fundacji Pro usłyszeli, iż nie mogą kontynuować wizyty w Parlamencie Europejskim. Po dłuższej dyskusji otrzymali oni nakaz pozbycia się wszelkich symboli antyaborcyjnych, organizacyjnych oraz flagi narodowej (!) jako stanowiących element prowokujący do agresji. „Policja nie będzie brała odpowiedzialności za wasze bezpieczeństwo” – usłyszeli,,

http://www.fronda.pl/a/skandal-pikieta- ... 49350.html


Wt mar 31, 2015 12:04
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 809 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL