Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 9:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 809 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 54  Następna strona
 Stop aborcji! 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Stop aborcji!
Wyciągasz zbyt daleko idące wnioski ze swoich urojeń. Nie ma to nic wspólnego z tym co ja piszę.

Nie pochwalam zabijania niewinnych. Uważam jednak, podobnie jak Kościół katolicki, że zabijanie zbrodniarzy jest moralnie uzasadnione i dopuszczalne. Jestem zdecydowanym zwolennikiem kary śmierci.

Nie pochwalam też aborcji. Znów wkładasz mi w usta swoje urojenia. Ewentualnie proszę o cytat.
Każdy ma prawo uważać co chce. A o tym czyje uważanie stanie się prawem zadecyduje większość. Uważam, że blastula to nie człowiek, podobnie jak zapłodnione jajko to nie kurczak. Masz prawo uważać inaczej, choć wypadałoby chyba, abyś robił to konsekwentnie, a nie inaczej w przypadku gatunku Homo sapiens a inaczej w przypadku Gallus gallus domesticus.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr paź 02, 2013 9:31
Zobacz profil
Post Re: Stop aborcji!
I znowu pol prawdy. Kosciol dopuszcza zabijanie zbrodniarzy tylko w wyjatkowych sytuacjach, ktore akurat w USA nie maja miejsca.

Zarodek czlowieka jest stadium rozwoju czlwoieka. Zgadzasz sie z tym, czy tez znajdziesz jakis wykret?


Śr paź 02, 2013 9:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Stop aborcji!
A czy ja pisałem cokolwiek o USA?? Człowieku, czytaj ze zrozumieniem!

Zarodek nie jest stadium! Stadium to część czasu rozwoju, a zarodek nie jest czasem. Człowieku, pisz ze zrozumieniem!

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr paź 02, 2013 9:43
Zobacz profil
Post Re: Stop aborcji!
To czym jest zarodek czlowieka w stosunku do czlowieka wedlug Jajka?


Śr paź 02, 2013 9:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Stop aborcji!
Zarodek człowieka jest to zapłodnione jajo, z którego po jakimś czasie wykształci się płód.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr paź 02, 2013 10:09
Zobacz profil
Post Re: Stop aborcji!
Zaplodnione jajo dinozaura, z ktorego wyksztalci sie plod kurczaka, ktore po 40 tygodniach bedzie czlowiekiem?

Jajko, boisz sie uzyc slowa CZLOWIEK? I slusznie, bo wtedy cala twoja teoria o tym, ze z zarodkami i plodami ludzkimi mozna robic co sie chce bylaby mocna ... niehumanitarna.

Uzupelnie pytanie o podpowiedzi ze zrodel przez Jajko uznanych za wiarygodne:
Cytuj:
Wyróżniamy następujące etapy rozwojowe w życiu każdego człowieka od momentu poczęcia:
1.Zarodkowy
2. Płodowy
3. Noworodkowy (1 miesiąc życia)
4. Niemowlęcy (od miesiąca do roku po urodzeniu)
5.Poniemowlęcy (od 1 do 3 roku życia)
6. Dzieciństwa (od 3 do 9,12 roku życia)
7.Dojrzewania ( u dziewcząt od 9 roku życia a u chłopców od 12 roku życia)
8. Okres dojrzałości ( od 20-25 do 40 lat)
9. Wiek średni (od 40 do 65 lat)
10. Starość (od 65 lat do śmierci)
http://www.sciaga.pl/tekst/56037-57-etapy_rozwoju_czlowieka

Cytuj:
Z ektodermy różnicuje się neuroektoderma, z której wytwarza się płytka nerwowa (18–19 dzień rozwoju) przekształcająca się w rynienkę nerwową. Między 22–25 dniem rozwoju boki rynienki zrastają się i powstaje cewa nerwowa, której światło określa się jako kanał nerwowy. Nieprawidłowości tego procesu prowadzą do powstawania zespołów dysrafii. Z części głowowej cewy nerwowej wykształcają się pierwotne pęcherzyki mózgowe (pierwszy w 4 tygodniu rozwoju zarodka): przodomózgowie, śródmózgowie, tyłomózgowie. W tym samym czasie powstają zgięcia: ciemieniowe – w miejscu przyszłego śródmózgowia, szyjne – na granicy części mózgowej i rdzeniowej cewy nerwowej oraz mostowe – zwrócone w stronę brzuszną, jest zlokalizowane pomiędzy wymienionymi zgięciami. Z pęcherzyków pierwotnych wykształcają się z czasem pęcherzyki wtórne: kresomózgowie i międzymózgowie z przodomózgowia oraz tyłomózgowie wtórne i rdzeniomózgowie z tyłomózgowia. Z kresomózgowia uwypuklają się symetrycznie dwa pęcherzyki – kresomózgowia boczne, stanowiące zawiązek półkul mózgowych. W międzymózgowiu znajdują się pęcherzyki oczne, z których rozwiną się pęczki wzrokowe i siatkówka.

W 2 miesiącu rozwoju dochodzi do pokrycia międzymózgowia przez kresomózgowie. W kolejnym wytwarza się spoidło przednie a następnie spoidło wielkie. W tym czasie zaczyna także kształtować się móżdżek a z kanału nerwowego głowowej części cewy nerwowej – układ komorowy składający się z dwóch komór bocznych w kresomózgowiu bocznym, łączących się przez otwór międzykomorowy z komorą trzecią znajdującą się w międzymózgowiu oraz wodociągu mózgu łączącego komorę trzecią z komorą czwartą w tyłomózgowiu.

Pod koniec 3 miesiąca większość tętnic mózgu jest już wykształcona.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Rozw%C3%B3 ... 5%82owieka

To ktory etap rozwoju ukladu nerwowego jest dla Jajko wystarczajacy dla przyznania zarodkowi praw do zycia?


Śr paź 02, 2013 10:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Stop aborcji!
Oczywiście, że zarodek człowieka, jest to zapłodnione jajo człowieka. Ale zarodek człowieka to nie to samo co człowiek. Jak już pisałem wielokrotnie, uważam, że człowiek zaczyna się w chwili wykształcenia się układu nerwowego i pojawieniu się pierwszych oznak jego działania.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr paź 02, 2013 10:24
Zobacz profil
Post Re: Stop aborcji!
Aha, to juz potrzebne sa "pierwsze oznaki dzialania". Czyli co? Impulsy nerwowe? Ty je bedziesz mierzyl, zeby miec pewnosc ze usuwac zlepek komorek a nie zabijasz czlowieka (wedlug wlasnych kryteriow)? A jak nie potrafisz zmierzyc to zabijesz jak USA tych potencjalnych zbrodniarzy, zakladajac, ze jezeli nie potrafisz ich zmierzyc, to ... ich nie ma?

A jak tam twoja teoria w stosunku do podanych przeze mnie obiektywnych zrodel? Sprawdza sie, czy nie?


Śr paź 02, 2013 10:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Stop aborcji!
Nie jestem odosobniony w mojej opinii. Dla wielu ludzi życie ludzkie zaczyna się właśnie wtedy kiedy zaczyna działać mózg, a to potrafimy mierzyć. Poza tym nie trzeba tego zawsze mierzyć - wystarczy zbadać kiedy tak się dzieje w większości przypadków i na ten tydzień rozwoju ustalić granicę.
Z drugiej strony, powszechnie uważa się, że życie człowieka kończy się wówczas, gdy mózg działać przestaje. Ja staram się zachować symetrię.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr paź 02, 2013 10:43
Zobacz profil
Post Re: Stop aborcji!
Jajko napisał(a):
Nie jestem odosobniony w mojej opinii. Dla wielu ludzi życie ludzkie zaczyna się właśnie wtedy kiedy zaczyna działać mózg, a to potrafimy mierzyć. Poza tym nie trzeba tego zawsze mierzyć - wystarczy zbadać kiedy tak się dzieje w większości przypadków i na ten tydzień rozwoju ustalić granicę.
Z drugiej strony, powszechnie uważa się, że życie człowieka kończy się wówczas, gdy mózg działać przestaje. Ja staram się zachować symetrię.

@Jajko, uwazasz, ze o prawdzie i slusznosci decyduje wiekszosc? Czemu mnie to nie dziwi?

A jak sie "bada" kiedy "to" (czyli co, konkretnie?) sie dzieje? To sprawa zycia i smierci ludzi (jezeli przeczytales moje linki) na pewnym etapie rozwoju, wiec nalezaloby do sprawy podejsc powaznie: kto i jak dokladnie bada przed aborcja i kto ustala jakie "dzialanie mozgu" pozwala jeszcze na aborcje, a jakie jest zabiciem czlowieka?

To sprawa znacznie powazniejsza dla ludzkosci niz problem pochowku plodow naturalnie poronionych (przypomne: nie jest to niezbedne do zbawienia). Tu decydujemy o zyciu badz smierci ludzi. Tu sie nie wolno pomylic. W razie jakichkolwiek watpliwosci nie wolno aborcji przeprowadzac.


Śr paź 02, 2013 11:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Stop aborcji!
Znów czytasz bez zrozumienia i znów mi coś imputujesz!

Ja uważam, że większość tworzy prawo (zazwyczaj, w demokracji) - nic nie pisałem tu o żadnej prawdzie.

Ty nie masz wątpliwości, że komórka jajowa w chwili w której wniknął do niej plemnik to człowiek, a ja sądzę że to nie jest człowiek. Chyba mi wolno?

Ja uważam, że początek i koniec życia człowieka wiąże się z początkiem i końcem działania jego mózgu. To dość jasne kryterium, nie sądzisz? Ale nie pytaj mnie JAK to zbadać. Nie wiem. Czytałem tylko że się da, ale nie znam się na tym.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr paź 02, 2013 12:40
Zobacz profil
Post Re: Stop aborcji!
Jajko napisał(a):
Znów czytasz bez zrozumienia i znów mi coś imputujesz!

Ja uważam, że większość tworzy prawo (zazwyczaj, w demokracji) - nic nie pisałem tu o żadnej prawdzie.

Nie, Jajko, ty pisales, ze

Jajko napisał(a):
Nie jestem odosobniony w mojej opinii. Dla wielu ludzi życie ludzkie zaczyna się właśnie wtedy kiedy zaczyna działać mózg, a to potrafimy mierzyć. (nie potrafimy!) (...)Z drugiej strony, powszechnie uważa się, że życie człowieka kończy się wówczas, gdy mózg działać przestaje. Ja staram się zachować symetrię.

Typowe myslenie oportunisty, ktory dostosowuje sie do tego, co dla niego wygodne i nie ma ochoty na samodzielne myslenie.
I to w kwestii tak dramatycznej jak zycie ludzkie.

Domyslam sie, ze nie bedziesz protestowal, kiedy "wiekszosc ustanowi prawo", ze osobnikow z twoim wygladem nie uznaje sie za ludzi, albo zeby sie nie meczyli (kto by chcial zyc z takim nosem!) zaleca sie ich szybka eutanazje?

Tak na marginesie, dla mnie zycie ludzkie nie zaczyna sie w momencie smierci mozgu, a i przy zaprzestaniu akcji serca mam tez czasem watpliwosci.

Jajko napisał(a):
. Poza tym nie trzeba tego zawsze mierzyć - wystarczy zbadać kiedy tak się dzieje w większości przypadków i na ten tydzień rozwoju ustalić granicę.

Jajko napisał(a):
Ja uważam, że początek i koniec życia człowieka wiąże się z początkiem i końcem działania jego mózgu. To dość jasne kryterium, nie sądzisz? Ale nie pytaj mnie JAK to zbadać. Nie wiem. Czytałem tylko że się da, ale nie znam się na tym.


Tu sie znowu mylisz. Twoja wiara w medycyne graniczy o fanatyzm. Wlasciwie najlepiej potwierdzasz swoje wlasne slowa:

Jajko napisał(a):
Po co wychodzic poza schemat, skoro schemat działa? Dowiedziono, że zachowania wpojone w dzieciństwie są realizowane w życiu dorosłym i przekazywane dzieciom. Wystarczy odpowiednia formacja. Trudno się z tego wyrwać. Niestety nie podam żadnego źródła, nie pamiętam. Stąd dążenie do jak najwcześniejszego i jak najbardziej masowego rozpoczęcia indoktrynacji.


Medycyna myli sie wielokrotnie. Znam osobiscie przypadki dzieci, przez medycyne skazane na śmierc, ze wzgledu na 100% pewne uszkodzenia i choroby, ktore urodzily sie dzieki determinacji (najczesciej) matek, i chore nie byly. A ile "chorych" dzieci zabito, bo "medycyna" wiedziala lepiej na podstawie pewnych pomiarow, badan i statystyk? Chcialbyc podpasc pod taka statystyke? Albo zeby twoje dziecko sie w statystykach nie miescilo?
Znam przypadek dziecka, ktore jako zarodek nie rozwijalo sie podrecznikowo i lekarze chcieli juz je usunac "bo sie nie rozwija", a dziecko przezylo, bo matka lekarzom nie wierzyla i postanowila poczekac. Dziecko tez jest zdrowe. Po prostu nie rozwijalo sie tak, jak podreczniki mu to nakazywaly.

O ile mozna probowac badac dzialalnosc mozgu czlowieka poza organizmem matki, to nikt nie bada czynnosci mozgu o dziecka w brzuchu matki. Nie ma takich mozliwosci.
Ale to ciebie nie interesuje. Ciebie ktos zindoktrynowal, ze medycyna wszystko potrafi i nigdy sie nie myli, a prawo jest zawsze dobre, bo wiekszosc o nim decyduje, wiec nie masz watpliwosci.

Bez wahania poddasz sie kazdej procedurze medycznej, oddasz siebie i swoje dzieci w rece kazdego lekarza, bo wierzysz, ze oni mylic sie nie moga. Szkoda mi ciebie.

Jajko napisał(a):
Ty nie masz wątpliwości, że komórka jajowa w chwili w której wniknął do niej plemnik to człowiek, a ja sądzę że to nie jest człowiek. Chyba mi wolno?

Nie, Jajko, w tej kwestii ci nie wolno. Niektorzy uwazali, ze Murzyni, Indianie i inni to nie ludzie. Bylo im wolno, czy nie? Jezeli im bylo wolno, to tobie tak samo. Ze wszystkimi konsekwencjami.

Poza tym, jezeli przeczytales, zarodek to etap rozwoju CZLOWIEKA. Tak jak starosc. Jezeli mozna zabijac ludzi na tym etapie rozwoju, to dlaczego nie na innym?


Śr paź 02, 2013 13:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 18, 2013 19:57
Posty: 80
Post Re: Stop aborcji!
Kael napisał(a):
@egleszmeglesz: ciesz sie, ze samica, ktora ciebie urodzila uznala ciebie za osobny byt warty doczekania przez nia, az bedziesz mogl "zyc poza jej organizmem".
Po co taka uwaga?
Cytuj:
Tak naprawde, to dziecko chyba od 7 roku zycia (albo i pozniej) byloby w stanie przezyc bez zadnej pomocy innych ludzi. To moze je tez mozna zabijac? Bo po urodzeniu tez nie przezyja samodzielnie.
Analogia zupełnie nietrafiona. W przypadku śmierci ciężarnej samicy z przyczyn oczywistych następuje śmierć zarodka/płodu. Po porodzie śmierć matki nie implikuje automatycznie śmierci dziecka w wieku 0-7 lat.


Śr paź 02, 2013 14:53
Zobacz profil
Post Re: Stop aborcji!
To ty zaczales o "samicach" w kontekscie aborcji dzieci.

I z tego, ze śmierc ciezarnej prawie zawsze konczy sie smiercia dziecka wynika dla ciebie wniosek, ze dziecko jest do urodzenia czescia matki, jak watroba czy serce? I jak sie matce nie podoba, ze cos tam w jej brzuchu rosnie, to moze to usunac? A dlaczego tylko wtedy kiedy jest w jej brzuchu? Co zmienia sie w istocie dziecka, jako osoby, ze z tego brzucha wyjdzie, poza tym, ze bedzie samo oddychac i przyjmowac pokarm nie przez pepowine, ale z piersi matki (w normalnych warunkach)? Ze potencjalnie i inne osoby poza matka moga mu zapewnic przezycie?
Ale ktos zawsze mu to przezycie zapewnic musi.

I ty uwazasz, ze w najbardziej newralgicznej fazie rozwoju czlowieka, kiedy jest on zdany na laske i nielaske rodzicielki, mozna pozwolic na zabicie dziecka, bo ono i tak nie ma innej szansy na przezycie?
A dlaczego tylko wtedy? Moze dopoki nie potrafi samo na siebie zarobic, mozna je zabijac? Albo kiedy juz nie potrafi na siebie zarobic?


Śr paź 02, 2013 15:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Stop aborcji!
Kael

Skoro naukowcy wiedzą w którym tygodniu zaczynają pojawiać się fale mózgowe u płodu, to znaczy że potrafią to jakoś zbadać BEZ WYCIAGANIA płodu z brzucha. Tak więc to się da zrobić.

Znów nie czytasz ze zrozumieniem! Ja pisałem o definicji śmierci jako ustaniu akcji MÓZGU, a Ty wyjeżdżasz z tekstem, że masz wątpliwości czy po ustaniu akcji serca człowiek żyje czy nie! OCZYWIŚCIE ŻE ŻYJE! Ale krótko. I po to się robi masaż serca, by przywrócić jego akcję i dotlenić to co najważniejsze w człowieku - jego mózg. ŚMIERĆ MÓZGU=ŚMIERĆ CZŁOWIEKA. Większość się z tym zgadza. Ja też. Dlatego też uważam, że początek funkcjonowania mózgu to początek życia człowieka. Jest tu zachowana symetria. Od jakiegoś czasu uznaje się, że jeśli mózg nie funkcjonuje, to człowiek nie żyje (choć jego ciało może żyć). U zarodka mózg nie funkcjonuje, a więc, analogicznie, człowiek (jeszcze) nie żyje.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr paź 02, 2013 15:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 809 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 54  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL