Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 11:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 809 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  Następna strona
 Stop aborcji! 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Stop aborcji!
No dobrze, a ty sądzisz, że chodzi o "dobrostan". Czyli o co? "Dobrostan" zwykle oznacza dobrą sytuację materialną. O to chodzi? No to podałem rozwiązanie.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr sty 21, 2015 14:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 17, 2014 14:18
Posty: 186
Post Re: Stop aborcji!
Dobrostan to się podobno z trzech warstwa składa. W każdym razie to pojęcie szersze od "dobrego samopoczucia"

Nie ważne zresztą. Najpierw jedni mi wciskają ,że deprecjonuję kobiety podejmujące się rodzenia zgodnie ze swoim sumieniem a potem się okazuje ,że kolejny z rozmówców nie wie jakie czekają kobietę konsekwencje gwałtu.
No nie wiem , zanim bym tokował co tam kobiety winne robić lub nie - to bym się starał zrozumieć ich sytuację


Śr sty 21, 2015 14:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Stop aborcji!
Ależ ja robię tak samo. Gdyby np. ktoś mnie zapytał, czy może zabić swojego noworodka, najpierw starałbym się zrozumieć jego sytuację. Ale szczerze wątpię, czy to zrozumienie wpłynęłoby na moją odpowiedź. Co najwyżej na jej formę.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr sty 21, 2015 14:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 17, 2014 14:18
Posty: 186
Post Re: Stop aborcji!
Johnny99 napisał(a):
Ależ ja robię tak samo. Gdyby np. ktoś mnie zapytał, czy może zabić swojego noworodka, najpierw starałbym się zrozumieć jego sytuację. Ale szczerze wątpię, czy to zrozumienie wpłynęłoby na moją odpowiedź. Co najwyżej na jej formę.



Zaznaczylem na wstępie ,że z uwagi na fakt życia w wolnym kraju możesz uważać blastulę za człowieka , noworodka czy co tam jeszcze chcesz.Twoja sprawa.


Śr sty 21, 2015 14:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Stop aborcji!
Chodziło mi o to, w jaki sposób zrozumienie sytuacji miałoby wpłynąć na moją odpowiedź.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr sty 21, 2015 15:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 17, 2014 14:18
Posty: 186
Post Re: Stop aborcji!
Johnny99 napisał(a):
Chodziło mi o to, w jaki sposób zrozumienie sytuacji miałoby wpłynąć na moją odpowiedź.


Radziłbym się zastanowić nad możliwościami zmiany odpowiedzi indukowanymi realnym znalezieniem się w danej sytuacji.


Śr sty 21, 2015 15:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Stop aborcji!
Już się zastanawiałem.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr sty 21, 2015 15:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 17, 2014 14:18
Posty: 186
Post Re: Stop aborcji!
Johnny99 napisał(a):
Już się zastanawiałem.


No i ?


Śr sty 21, 2015 15:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Stop aborcji!
No i nic. A co by miało być?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr sty 21, 2015 15:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 17, 2014 14:18
Posty: 186
Post Re: Stop aborcji!
Johnny99 napisał(a):
No i nic. A co by miało być?


Zwykle po zastanowieniu się nad czymś dochodzimy do wniosków.Byłem ciekaw do jakich doszedłeś


Śr sty 21, 2015 18:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 20, 2015 23:22
Posty: 96
Post Re: Stop aborcji!
Nie widzę żadnych kontrowersji związanych z aborcją bo aborcja nie jest problemem tylko czymś z czego robi się problem.Każda matka powinna mieć prawo do zabiegu i nic wam do tego.


Śr sty 21, 2015 22:47
Zobacz profil
Post Re: Stop aborcji!
Każda matka powinna mieć prawo do zabicia swojego dziecka? Fascynujące.


Śr sty 21, 2015 22:51
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Stop aborcji!
Charlie245 napisał(a):
Nie widzę żadnych kontrowersji związanych z aborcją bo aborcja nie jest problemem tylko czymś z czego robi się problem.Każda matka powinna mieć prawo do zabiegu i nic wam do tego.


Ładne określenie. Połączenie w jednym zdaniu słowa "matka" i "prawo do zabiegu".
Nie dostrzegasz nawet, że właśnie napisałeś, że kobieta dokonująca aborcji jest w gruncie rzeczy matką?
A o tym, czy komuś coś czy nic do tego to możemy co najwyżej podyskutować wychodząc od jakichś przesłanek zamiast wypowiadać autorytarne i niczym nie poparte sądy.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr sty 21, 2015 22:53
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 20, 2015 23:22
Posty: 96
Post Re: Stop aborcji!
Nie pisałem o zygotach tylko o aborcji w przypadku silnie upośledzonych niemowląt.Ministerstwo Zdrowia Holandii określa zasady eutanazji niemowląt i małych dzieci. Uśmiercenie ich ma być możliwe za zgodą rodziców i gdy dwa zespoły lekarskie zaopiniują chorobę jako nieuleczalną, nie dającą możliwości złagodzenia bólu.Zresztą etycy medyczni związani z Oxford University wyrazili się jasno:Noworodki nie są jeszcze "świadomymi osobami" i jako takie "nie mają moralnego prawa do tego, by żyć". Alberto Giubilini i Francesca Minerwa przekonują, że zarówno płód, jak i nowo narodzone dziecko są istotami ludzkimi, ale nie są jeszcze w pełni ukształtowa­ny­mi ludźmi i myślącymi osobami, lecz dopiero "potencjalnie" się nimi staną. Mówiąc "osoba, człowiek", mamy na myśli kogoś, kto zdaje sobie sprawę z własnego istnienia i przynajmniej podstawowych jego wartości. Dla kogoś takiego utrata istnienia jest stratą.To, co nazywamy pourodzeniową aborcją, powinno więc być dopuszczalne we wszystkich tych sytuacjach, w których dopuszczalna jest aborcja, na przykład wtedy, gdy noworodek jest niepełnospraw­ny.Giubilini i Minerwa przypominają, że w testach prenatalnych wykrywa się tylko 64 proc. przypadków zespołu Downa. Do tej pory rodzice nie mieli wyboru: musieli wychowywać takie dzieci.Tymczasem wychowanie takich dzieci może być ciężarem nie do zniesienia dla rodziny i społeczeństwa jako ogółu, gdy państwo przejmuje ekonomiczną odpowiedzial­ność za opiekę nad nimi. Wszystkie aborcje mają taki sam moralny status, jak dopuszczalne prawem przerywanie ciąży.To nie jest tylko moja opinia ale również Journal of Medical Ethics.


Śr sty 21, 2015 23:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Stop aborcji!
medieval_man napisał(a):
właśnie napisałeś, że kobieta dokonująca aborcji jest w gruncie rzeczy matką?

Podoba mi sie to spostrzezenie. Celne.
Ale nie widze sensu dyskusji z przyjaciolmi ktorzy stosuja kryterium autorytetu - bo ten powiedzial to a to Pismo napisalo tak. Brak samodzielnego myslenia chociaz dobrze, ze nasz przyjaciel ni powoluje sie na "Nie". Chociaz sa tacy rowniez.


Śr sty 21, 2015 23:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 809 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL