Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 809 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54  Następna strona
 Stop aborcji! 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn lis 17, 2014 14:18
Posty: 186
Post Re: Stop aborcji!
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Cóż, z kolei wobec tych, którzy optują za zabijaniem dzieci poczętych w wyniku gwałtu nie przychodzi mi lepsze określenie do głowy jak "zwolennicy morderstw".



Mylisz dzieci z blastulami.

Ale to żaden cymes , zawsze można się poduczyć.

Lepszy jest ten gość : Marcin Radomski OFM : "Niech taka kobieta zastanowi się, czy ona w ogóle jeszcze funkcjonuje jako człowiek, czy jeszcze ma myślenie ludzkie. Na czym polega istota ludzka? Na tym, że chroni życie i robi wszystko, aby przedłużyć swój gatunek. " - to w kontekście ciąży z gwałtu. Fachowiec jeden.


Cz sty 22, 2015 16:24
Zobacz profil
Post Re: Stop aborcji!
Verbal napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Cóż, z kolei wobec tych, którzy optują za zabijaniem dzieci poczętych w wyniku gwałtu nie przychodzi mi lepsze określenie do głowy jak "zwolennicy morderstw".

Mylisz dzieci z blastulami.

Poprawię, skoro czepiasz się szczegółów:
Wobec tych, którzy optują za zabijaniem przed narodzeniem ludzi poczętych w wyniku gwałtu nie przychodzi mi lepsze określenie do głowy jak "zwolennicy morderstw".


Cz sty 22, 2015 16:39

Dołączył(a): Pn lis 17, 2014 14:18
Posty: 186
Post Re: Stop aborcji!
Yarpen_Zirgin napisał(a):
[
Poprawię, skoro czepiasz się szczegółów:
Wobec tych, którzy optują za zabijaniem przed narodzeniem ludzi poczętych w wyniku gwałtu nie przychodzi mi lepsze określenie do głowy jak "zwolennicy morderstw".


Niczego nie poprawiłeś w sumie. Ja rozumiem ,że zawsze próbujesz naginać biologię ale może czas na coś oryginalniejszego?

Jakaś refleksja nt cytowanych słów Twojego brata w wierze , uznającego gwałt za metodę przedłużenia gatunku ? To byłoby ciekawsze - w jaki sposób można dojść do takich bredni ? To katolickie jest ? Godne i sprawiedliwe ?


Cz sty 22, 2015 16:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Stop aborcji!
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Wobec tych, którzy optują za zabijaniem przed narodzeniem ludzi poczętych w wyniku gwałtu nie przychodzi mi lepsze określenie do głowy jak "zwolennicy morderstw".


Twój problem, prawdę mówiąc.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz sty 22, 2015 18:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Stop aborcji!
Charlie245 napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
medieval_man napisał(a):
właśnie napisałeś, że kobieta dokonująca aborcji jest w gruncie rzeczy matką?

Podoba mi sie to spostrzezenie. Celne.
Ale nie widze sensu dyskusji z przyjaciolmi ktorzy stosuja kryterium autorytetu - bo ten powiedzial to a to Pismo napisalo tak. Brak samodzielnego myslenia chociaz dobrze, ze nasz przyjaciel ni powoluje sie na "Nie". Chociaz sa tacy rowniez.


Nie chodziło mi o spędzenie płodu,nie wypaczajcie tego co napisałem.

Charlie, napisales wyraznie:
"Każda matka powinna mieć prawo do zabiegu"
Nie zarzucaj mi wypaczania. Poza tym powolywanie sie na takie czy inne autorytety nie moze byc decydujacym argumentem w dyskusji.


Cz sty 22, 2015 19:36
Zobacz profil
Post Re: Stop aborcji!
Verbal napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
[
Poprawię, skoro czepiasz się szczegółów:
Wobec tych, którzy optują za zabijaniem przed narodzeniem ludzi poczętych w wyniku gwałtu nie przychodzi mi lepsze określenie do głowy jak "zwolennicy morderstw".


Niczego nie poprawiłeś w sumie. Ja rozumiem ,że zawsze próbujesz naginać biologię ale może czas na coś oryginalniejszego?

Sęk w tym, że ja nie naginam biologii. Człowiek zaczyna istnieć w momencie narodzin, a "blastula" to po prostu etap jego rozwoju. Upieranie się, że blastula gatunku homo sapiens nie jest człowiekiem, jest właśnie naginaniem biologii, a dokładniej to zaprzeczaniem jej.


Cz sty 22, 2015 20:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Stop aborcji!
Cytuj:
Już dawno pisałem, że odmawianie "zygocie" czy "płodowi" prawa do miana "osoby" prowadzi, w drodze CZYSTO LOGICZNEGO ROZUMOWANIA, do odmówienia prawa do miana "osoby" noworodkowi.

Takie "czysto logiczne" uzasadnienie powoduje pytanie; co z niezaplodnionym jajem, z plemnikiem? Czy to po polowie noworodka? :)
Logicznie ujmujac; powstalismy z pylu gwiezdnego. Czas na sejmowa walke w obronie pierscieni Saturna. :)


Cz sty 22, 2015 20:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 17, 2014 14:18
Posty: 186
Post Re: Stop aborcji!
[quote="Yarpen_Zirgin
Sęk w tym, że ja nie naginam biologii. Człowiek zaczyna istnieć w momencie narodzin, a "blastula" to po prostu etap jego rozwoju. Upieranie się, że blastula gatunku homo sapiens nie jest człowiekiem, jest właśnie naginaniem biologii, a dokładniej to zaprzeczaniem jej.[/quote]

Blastula gatunku homo sapiens jest blastulą gatunku homo sapiens - bardzo słusznie. I dlatego właśnie nie jest osobnikiem gatunku homo sapiens. Nie jest bo jest blastulą.


Pt sty 23, 2015 7:44
Zobacz profil
Post Re: Stop aborcji!
Idąc dalej tym absurdalnym i oderwanym od rzeczywistości tokiem myślenia:

Noworodek gatunku homo sapiens jest noworodkiem gatunku homo sapiens - bardzo słusznie. I dlatego właśnie nie jest osobnikiem gatunku homo sapiens. Nie jest bo jest noworodkiem.

Niemowlę gatunku homo sapiens jest niemowlęciem gatunku homo sapiens - bardzo słusznie. I dlatego właśnie nie jest osobnikiem gatunku homo sapiens. Nie jest bo jest niemowlęciem.

Dziecko gatunku homo sapiens jest dzieckiem gatunku homo sapiens - bardzo słusznie. I dlatego właśnie nie jest osobnikiem gatunku homo sapiens. Nie jest bo jest dzieckiem.


Pt sty 23, 2015 8:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Stop aborcji!
Verbal napisał(a):
Zasady czasami się zmieniają, zwyczajnie.A określenie to sobie sam znajdziesz.


Skoro nie jesteś w stanie podać prawidłowego (wedle ciebie) określenia, to pozwolę sobie wrócić do mojego.

Cytuj:
W odniesieniu do osób zachęcających ew sugerujących zmuszanie do bohaterstwa


Jakiego "bohaterstwa"?

JedenPost napisał(a):
Twój problem, prawdę mówiąc.


Poczekaj, aż tacy jak Yarpen albo ja przejmą władzę ;-)

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt sty 23, 2015 8:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 17, 2014 14:18
Posty: 186
Post Re: Stop aborcji!
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Idąc dalej tym absurdalnym i oderwanym od rzeczywistości tokiem myślenia:

Noworodek gatunku homo sapiens jest noworodkiem gatunku homo sapiens - bardzo słusznie. I dlatego właśnie nie jest osobnikiem gatunku homo sapiens. Nie jest bo jest noworodkiem.

Niemowlę gatunku homo sapiens jest niemowlęciem gatunku homo sapiens - bardzo słusznie. I dlatego właśnie nie jest osobnikiem gatunku homo sapiens. Nie jest bo jest niemowlęciem.

Dziecko gatunku homo sapiens jest dzieckiem gatunku homo sapiens - bardzo słusznie. I dlatego właśnie nie jest osobnikiem gatunku homo sapiens. Nie jest bo jest dzieckiem.



Poszedłeś absurdalnie.Noworodek , niemowlę oraz dziecko są bowiem osobnikami homo sapiens. :)
Ściślej homo et mulier sapiens :)
Blastula nie jest osobnikiem gatunku homo sapiens (et mulier :))
Może i miałeś dobre oceny z biologii , szkoda ,że nauczyciel nie zauważył Twojego braku zrozumienia celów nauki zwanej biologią.


Pt sty 23, 2015 9:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 17, 2014 14:18
Posty: 186
Post Re: Stop aborcji!
Johnny99 napisał(a):
[

Cytuj:
W odniesieniu do osób zachęcających ew sugerujących zmuszanie do bohaterstwa


Jakiego "bohaterstwa"?

)



Skoro nie wiesz to nie ma o czym gadać.


Pt sty 23, 2015 9:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Stop aborcji!
Pigułka "dzień po" ma być dostępna bez recepty dla osób, które ukończyły 15-ty rok życia - zapowiedziało ministerstwo zdrowia.
http://www.tvp.info/18564539/ministerst ... roku-zycia

To chyba rozsądny kompromis?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So sty 24, 2015 17:39
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Stop aborcji!
Jajko napisał(a):
Pigułka "dzień po" ma być dostępna bez recepty dla osób, które ukończyły 15-ty rok życia - zapowiedziało ministerstwo zdrowia.
http://www.tvp.info/18564539/ministerst ... roku-zycia

To chyba rozsądny kompromis?

A zapoznałeś się z tym, co na temat tego "kompromisu" sądzi Kościół?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So sty 24, 2015 18:28
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Stop aborcji!
Nie, choć chyba z góry wiem co sądzi. Ale kopsnij linka.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So sty 24, 2015 18:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 809 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL