Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 809 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 54  Następna strona
 Stop aborcji! 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 17, 2009 19:42
Posty: 566
Post Stop aborcji!
Jeśli posiadacie konto na Facebooku, to serdecznie zapraszam do lubienia strony Rajdu dla życia -
Kod:
http://www.facebook.com/pages/Rajd-dla-Życia/228836610466123
. Dla wyjaśnienia jest to inicjatywa, której celem jest zwrócenie uwagi na wartość życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci.

_________________
My Savior loves. My Savior lives. My Savior's always there for me.
My God he was. My God he is. My God he's always gonna be.


Wt cze 14, 2011 17:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 13:09
Posty: 12
Post Re: Stop aborcji!
Polubiłem :), bardzo ciekawa inicjatywa

_________________
"Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia" Flp (4,13)
Prywatna strona którą prowadzę: Omlet


Cz maja 02, 2013 21:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 29, 2013 6:25
Posty: 4
Post Re: Stop aborcji!
Niby tak, ale ja jednak uważam, że prawo powinno zostać takiej jakie jest teraz, a my powinniśmy przede wszystkim skupić się na tym, aby go nie zmieniać.


Pn sie 05, 2013 23:17
Zobacz profil
Post Re: Stop aborcji!
@ Wawi

Dlaczego? Obecne prawo dotyczące aborcji jest złe. Złe rzeczy powinno się zmieniać na lepsze.


Wt sie 06, 2013 21:08

Dołączył(a): Cz wrz 12, 2013 16:55
Posty: 5
Post Re: Stop aborcji!
MIXer napisał(a):
@ Wawi

Dlaczego? Obecne prawo dotyczące aborcji jest złe. Złe rzeczy powinno się zmieniać na lepsze.



Czy możesz wyjaśnić, dlaczego według Ciebie obecne prawo dotyczące aborcji jest złe ? Jest to raczej ogólne stwierdzenie , i nie można się do niego w żaden sposób odnieść

_________________
Dlaczego wybór pożyczek bez zabezpieczeń to dobre rozwiązanie? Otóż, pożyczka hipoteczna http://www.kredytyhipotecznewarszawa.pl umożliwiają zdobycie koniecznych środków dla osób, które nie mają wystarczającej zdolności kredytowej.


Cz wrz 12, 2013 17:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Stop aborcji!
Wawai ma sporo racji. My często zapominamy o tym że nawet jeśli byśmy zmienili prawo, to nie stoi nic na przeszkodzie aby już za kolejne ileś lat, ktoś inny znów je zmienił. Dziś mamy kompromis, którego nikt nie rusza. To krucha sprawa. Jeśli my go ruszymy, możemy otworzyć coś w rodzaju furtki. Nowa władza, z odmiennymi poglądami przeciągnie wszystko w swoją stronę, skoro my przeciągnęliśmy w swoją. Tak naprawdę prawo to sprawa na której nie powinniśmy się tak koncentrować, bo raz jesteśmy siłą, a raz mniejszością. Chrześcijanie żyją według innego ważniejszego prawa i je powinniśmy propagować, a nie to państwowe. Oczywiście w sprawie prawa państwa warto podejmować inicjatywy, ale nie jest to nic co zapewni dobro na zawsze. Zresztą, nie prawo powoduje że dokonuje się aborcji, ale to co się dzieje w umysłach.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz wrz 12, 2013 17:18
Zobacz profil
Post Re: Stop aborcji!
@ Blazejj

W Polsce aborcja dopuszczalna jest w trzech przypadkach, a powinna być zabroniona w ogóle. Przerwanie ciąży to zabójstwo nienarodzonego człowieka.

@ WIST

Niedobrze jest, gdy katolik toleruje złe prawo. Dążenie do tego, by zostało ono zmienione, jest rzeczą konieczną, ponieważ stawką jest ludzkie życie. Zakazanie aborcji naturalnie nie wyeliminowałoby jej całkowicie, ale zniechęciłoby wiele osób do jej wykonywania.


Pt wrz 13, 2013 15:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Stop aborcji!
Zmiana prawa, moim zdaniem, nie zmieni wiele. To nie pozwolenie, albo brak pozwolenia sprawia że dokonuje się aborcji, lecz ludzka wola. Nawet całkowity zakaz nie powstrzyma kogoś kto tego chce, będzie jedynie trudniej, ale od czego jest podziemie aborcyjne?

Ja nie toleruje złego prawa, ja zwyczajnie rozumiem że jest to tak grząski grunt że nasze narzucanie, nawet dobrych rzeczy, może się skończyć źle. Poza tym że trzeba coś zrobić, trzeba jeszcze myśleć aby to przyniosło dobre skutki.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt wrz 13, 2013 15:51
Zobacz profil
Post Re: Stop aborcji!
WIST napisał(a):
To nie pozwolenie, albo brak pozwolenia sprawia że dokonuje się aborcji, lecz ludzka wola. Nawet całkowity zakaz nie powstrzyma kogoś kto tego chce, będzie jedynie trudniej (...)
To samo można napisać na przykład o gwałtach czy kradzieży. Cieszę się, że te czyny są przestępstwami. Chciałbym, by aborcja także nim była, to sprawa wielkiej wagi.


Pt wrz 13, 2013 15:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Stop aborcji!
Niestety w sensie prawnym aborcja nie jest traktowana tak samo jak np gwałt. I dlatego jeśli chcesz przenieść swoje poglądy na sferę prawa to musisz uwzględnić cechy charakterystyczne ustanawiania i zmiany prawa. Prawo państwa nie jest dla wierzących celem, jest tylko jednym z wielu środków. I tak jak w kraju totalitarnym zmiana prawa jest wysiłkiem bezsensownym, tak w demokracji jest to coś na co w pełni liczyć nie można. Bo czy to się nam podoba czy nie, są inni ludzie, z innymi poglądami. Te mechanizmy trzeba rozumieć i nie przekroczymy ich, bo muru głową nie rozbijemy. My mamy dążyć do tego aby w sercach ludzi rodziły się zdrowe odruchy, a wtedy żadne prawo państwa nic nas obchodzić nie będzie bo nikt tej aborcji nawet nie zachce. Nie musisz się ze mną zgadzać, wystarczy że zrozumiesz o czym piszę i zrozumiesz tą logikę jaką się kieruję. Prawo nie jest naszym celem głównym, a jeśli bardziej zaszkodzimy niż pomożemy, to warto się zastanowić nad swoimi czynami, bo sam zapał i dobre intencje to za mało.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt wrz 13, 2013 16:55
Zobacz profil
Post Re: Stop aborcji!
http://demotywatory.pl/4207146/Witamy-w ... wej-logiki xD

Z jednym "ale": wielu spośród lewicy popiera legalizację narkotyków, ale broni palnej już chyba mniej.


Pn wrz 16, 2013 16:05

Dołączył(a): So sty 23, 2010 14:42
Posty: 695
Post Re: Stop aborcji!
MIXer napisał(a):
@ Blazejj

W Polsce aborcja dopuszczalna jest w trzech przypadkach, a powinna być zabroniona w ogóle. Przerwanie ciąży to zabójstwo nienarodzonego człowieka.

@ WIST

Niedobrze jest, gdy katolik toleruje złe prawo. Dążenie do tego, by zostało ono zmienione, jest rzeczą konieczną, ponieważ stawką jest ludzkie życie. Zakazanie aborcji naturalnie nie wyeliminowałoby jej całkowicie, ale zniechęciłoby wiele osób do jej wykonywania.


Myślę, że gdybyś została zgwałcona, zmieniłabyś zdanie szybko. Dziecko powinno być owocem miłości, a Ty nosiłabyś dziecko poczęte w krzywdzie, bólu, traumie, poniżeniu, upodleniu. Myśle, że nawet nie jesteś w stanie wyobrazić sobie tych złych uczuć. Żyjąc z taką traumą nie chciałabyś tego, co w Tobie rośnie- całe życie przypominałoby Ci krzywdę. Możliwe, że nawet byś tego dziecka nie pokochała. Mogło by być ciężarem. Gdyby mnie ktoś zgwałcił i dzieki takim ludziom jak Ty, nie moglabym zdecydować, bo juz w chwili gwałtu zdecydowano za mnie...czy chce tego dziecka, czy nie-zabiłabym się- bo całe życie musiałabym żyć z tym, czego nienawidzę.
Nie możesz odebrać komuś możliwości wyboru dlatego, ze cos uważasz za złe. Tak chca robic fanatycy. Zaraz pewnie napiszesz, ze mozna dziecko oddać do adopcji, ze jest wiele kochajacych rodzin, które nie moga miec dzieci itp. Gdzie są Ci ludzie? Znasz takich? Ja nikogo takiego nie znam, ale za to domów dziecka jest wiele. Dzieci jakos z tych placówek nie ubywa, a tylu tu mamy dobrych katolików, którzy tak cenią cudze życie.
Nikogo nie usprawiedliwiam, ale każdy będzie żył z własnym sumieniem. Nie Ty! Ty nie będziesz żyła z tą zgwałconą kobietą i z tym dzieckiem!

W obecnej formie prawo nie jest złe. Jest zrównoważone. Czy myślisz, ze jak aborcja będzie przestępstwem, to nagle zniknie? Jeżeli ktoś nie chce dziecka- to sie go pozbędzie. Jest wiele przykładów dzieci potopionych w beczkach itp. Nigdy Was to nie zastanowiło? Dlaczego tak sie stało? Przeciez tak łatwo można oddać do adopcji? Nawet jeżeli zmieni się prawo, to jaką ono ma wartość, skoro tak łątwo je zmienić, powiedzmy na potrzeby grupy religijnej? Skoro można zabronić aborcji i Wy jako katolicy tego chcecie, to przecież geje i lesbijki tez mają prawo do zmiany prawa i legalizacji związków partnerskich- bo tego chcą i to leży w ich interesie. Prawo, które łatwo zmienić, nie znaczy nic. Zresztą podziemie aborcyjne zawsze będzie. A jak nie, to zawsze można na kilka tygodni pojechać do Uk i zrobić to legalnie. Zakaz nie rozwiąże problemu.

_________________
Lwy pożrą Chrześcijan... a Pogan zadepczą słonie...


Pn wrz 23, 2013 14:43
Zobacz profil
Post Re: Stop aborcji!
MIXer jest mężczyzną.
MIXer napisał(a):
Chciałbym, by aborcja także nim była, to sprawa wielkiej wagi.


Pn wrz 23, 2013 14:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Stop aborcji!
nurhia
Stawiasz traumę na szali i słusznie, ale z drugiej strony jest życie dziecka. Sugerujesz że powinno móc się je zabić? To coś zmieni? Prawo wyboru dotyczy tego czy kobieta zechce to dziecko wychować, czy oddać do adopcji, nie tego czy ma żyć czy nie. Nie rozumiem czemu nie dostrzega się tych dwóch bardzo ważnych rzeczy, a tylko jedną. Czemu znów ten bezbronny nie jest w żaden sposób chroniony? Łatwo zamyka się usta ludziom stwierdzenie że nie jest kobietą, to nie wie jak to jest. Chce zatem znów przypomnieć że sam kiedyś byłem taką małą komórką i mam pełne prawo być rzecznikiem innej małej komórki. Nijak to nie znaczy że ignoruje krzywdę kobiety. Przypominam tylko że wcale nie musi się męczyć z takim dzieckiem i bynajmniej nie jest to ciało obce - jest co najmniej w połowie z tej matki, jest jej dzieckiem, niezależnie od okoliczności.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn wrz 23, 2013 20:11
Zobacz profil
Post Re: Stop aborcji!
nurhia napisał(a):
Myślę, że gdybyś została zgwałcona, zmieniłabyś zdanie szybko.
Kto wie, może i tak, ale jakie, do diaska, znaczenie ma moje zdanie? Niczyja opinia nie wpływa na fakty, a fakt jest taki, że aborcja jest złem i nie przynosi ludziom żadnego pożytku. Wręcz przeciwnie.
nurhia napisał(a):
Nie możesz odebrać komuś możliwości wyboru dlatego, ze cos uważasz za złe.
Moją intencją nie jest zabieranie nikomu wolnej woli...
nurhia napisał(a):
Czy myślisz, ze jak aborcja będzie przestępstwem, to nagle zniknie?
Chyba nie przeczytałaś z uwagą tego, co napisałem, czyż nie? Powiedziałem: "Zakazanie aborcji naturalnie nie wyeliminowałoby jej całkowicie, ale zniechęciłoby wiele osób do jej wykonywania".


Pn wrz 23, 2013 22:46
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 809 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 54  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL