Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 8:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 342 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Następna strona
 Chrześcijaństwo jest prawdą? A inne religie? Dlaczego Jezus? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lip 03, 2012 15:24
Posty: 27
Post Chrześcijaństwo jest prawdą? A inne religie? Dlaczego Jezus?
Witam Wszystkich, jestem tutaj nowy, przepraszam jeśli powielam temat ale nie znalazłem podobnego. Proszę od razu żeby pisali tutaj jedynie wierzący. To nie temat czy Bóg jest czy go nie ma, nie chce bałaganu, uszanujcie to :)


Mam nadzieję, że tutaj znajdę przynajmniej kilka argumentów. Dlaczego chrześcijaństwo jest religią prawdziwą? Czy chrześcijanie mają solidniejsze fundamenty w porównaniu z innymi ogólnoświatowymi wierzeniami takimi jak chociażby buddyzm, hinduizm czy islam? Krótko mówiąc, dlaczego właśnie Jezus a nie inni? Poproszę o argumenty rozumne - jak najbardziej zbliżone do obiektywizmu, z którymi nawet niewierzący powinni się zgodzić, jak i również argumenty wiary, po prostu wasze najważniejsze motywy dlaczego zdecydowaliście się być katolikami, czy też chrześcijanami innych wyznań.


Myślę, że to ważny temat. Człowiek który bardzo chciałby iść za Bogiem napotyka na problem w postaci pytania: " A za którym z nich". Wszystkie religie nie mogą być prawdziwe, są zbyt sprzeczne z sobą. Zresztą, również Pismo Święte w 1 punkcie dekalogu to pokazuje. Kiedyś usłyszałem od kogoś, że chrześcijaństwo w porównaniu z innymi wierzeniami miażdży wręcz swoją wiarygodnością, mam nadzieję, że to prawda. Jestem poszukującym, chciałbym wierzyć sercem, lecz najpierw muszę uspokoić rozum.

Pozdrawiam :)


Wt lip 03, 2012 15:45
Zobacz profil
Post Re: Chrześcijaństwo jest prawdą? A inne religie? Dlaczego Je
Dlatego,że Pan Jezus zmartwychwstał.Budda,Mahomet i inni głosili swoje nauki i zmarli.Pan Jezus nauczał a później oddał swoje życie min.dlatego aby pokazać,że to jest prawda:"Jam się po to narodził i po to przyszedłem na świat aby dać świadectwo prawdzie.".Gdyby nie zmartwychwstał nie potwierdziłby tego,że to,co głosił było prawdą.Ale On zmartwychwstał a tym samym pokazał,że to,co mówił,to,czego nauczał oraz to jak żył ma sens.Nie wiem czy to zrozumiałeś?Jeśli nie teraz to przyjdzie czas,że zrozumiesz.
Z Bogiem!


Wt lip 03, 2012 17:56

Dołączył(a): Wt lip 03, 2012 15:24
Posty: 27
Post Re: Chrześcijaństwo jest prawdą? A inne religie? Dlaczego Je
Dziękuję za odpowiedź. Racja, jeżeli Zmartwychwstanie jest faktem, nie ma sensu tracenie czasu na inne światopoglądy jakich mamy tysiące. Jednak czy mamy mocne fundamenty by uwierzyć, że Jezus faktycznie to uczynił? Czy można do tego dojść również rozumem?


Wt lip 03, 2012 18:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Chrześcijaństwo jest prawdą? A inne religie? Dlaczego Je
Nie, trzeba uwierzyć.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt lip 03, 2012 20:02
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 23, 2011 11:09
Posty: 916
Post Re: Chrześcijaństwo jest prawdą? A inne religie? Dlaczego Je
Obejrzyj to:
http://www.youtube.com/watch?v=PeDIBp8rU_s
a potem to:
http://www.youtube.com/watch?v=E8gGquye3nA

a jak ci mało będzie to dorzucę jeszcze


Wt lip 03, 2012 20:59
Zobacz profil
Post Re: Chrześcijaństwo jest prawdą? A inne religie? Dlaczego Je
Napisane jest po owocach ich poznacie.

Proponuję posiedzieć na róznych forach chrześcijańskich i sam po jakimś czasie dostrzezesz, że chrystianizm mozesz skreślic juz na samym początku. Razem z judaizmami i islamizmami. ;)

Dodam jeszcze, że "prawda jest ponadracjonalna, nie da się jej wyrazić w języku rozumu" zatem wszystko co spisali wszelkiej maści mistycy to nonsensy odbiegające od prawdy.

http://thelema.pl/postcards-pl.htm


Wt lip 03, 2012 21:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 31, 2009 6:49
Posty: 110
Post Re: Chrześcijaństwo jest prawdą? A inne religie? Dlaczego Je
Też się zastanawiałam jak przekonać innych do wiary Rzymsko- Katolickiej i tak sobie myślę,że
- są ciała świętych, które nie uległy rozkładowi,
- płaczące figury i obrazy Matki Bożej
- cuda Eucharystyczne
- są żyjący mistycy, którzy dostali dar stygmatów czy doznań mistycznych np. Julia Kim z Naju, Myrna Nazzour czy żyjąca w XX wieku mistyczka Teresa Neumann.

Polecam w tym temacie książkę św. Józefa Pelczra " Obrona religii Katolickiej" :
http://www.ultramontes.pl/pelczar_obrona_religii.htm

_________________
Lepiej jest słuchać karcenia mędrca
niż pochwały ze strony głupców [koh 7,5]


Wt lip 03, 2012 21:22
Zobacz profil
Post Re: Chrześcijaństwo jest prawdą? A inne religie? Dlaczego Je
k-klaudynka napisał(a):
Też się zastanawiałam jak przekonać innych do wiary Rzymsko- Katolickiej i tak sobie myślę,że
- są ciała świętych, które nie uległy rozkładowi,
- płaczące figury i obrazy Matki Bożej
- cuda Eucharystyczne
- są żyjący mistycy, którzy dostali dar stygmatów czy doznań mistycznych np. Julia Kim z Naju, Myrna Nazzour czy żyjąca w XX wieku mistyczka Teresa Neumann.

Podobne cuda to i w Buddyźmie znajdziesz :D
i w Hinduiźmie...

No może poza orędziami od róznych wersji Matki Boskiej, które to przeczą sobie nawzajem.

KtóżJakBóg napisał(a):
Wszystkie religie nie mogą być prawdziwe, są zbyt sprzeczne z sobą.

Co do sprzeczności, to lubie patrzeć na to tak jak to opisane we wstepie niniejszej publikacji.

Cytuj:
Krytyczne sprawdzenie wszystkich systemów byłoby niekończącym się zadaniem; lista świadectw jest zbyt długa. Teraz każda religia jest równie dobra i każda wymaga wiary. Odrzucimy więc to pytanie z braku możliwości potwierdzenia. Lepiej więc sprawdzić, czy nie istnieje jakaś kwestia, co do której wszystkie religie są zgodne: bo jeśli tak jest, może okazać się ona godna zbadania.

Nie należy jej z pewnością szukać w dogmatach. Nawet tak prosta idea jak przekonanie o wyższym i wieczystym bycie jest negowana przez jedną trzecią rasy ludzkiej. Legendy tyczące się cudów są pewnie uniwersalne, lecz z braku naocznych dowodów mijają się ze zdrowym rozsądkiem.

Więc co z początkiem religii? Jak to się stało, że tyle nieudowodnionych twierdzeń zostało przyjętych przez ludzi wszelkiego rodzaju ? Czyż to nie graniczy z cudem?

Istnieje jednak jeden rodzaj cudu, który z pewnością się wydarza, a jest nim działanie geniuszu. Nie znajdziemy jego analogii w przyrodzie. Nie do pomyślenia jest nawet jakiś "super-pies" przekształcający świat psów, podczas gdy w historii ludzkości zdarza się to z dużą regularnością. Dzisiaj mamy trzech "super-ludzi", będących ze sobą w niezgodzie. Co wspólnego odnajdziemy u Chrystusa, Buddy i Mahometa? Czy jest coś, co ich łączy?

Żaden punkt w doktrynie, żaden punkt w etyce, żadna teoria "życia po życiu", a jednak w historii ich życia odnajdziemy pewną tożsamość, mimo wielu różnic.

Więcej tutaj :D

http://www.czarymary.pl/book4.html


Ostatnio edytowano Wt lip 03, 2012 21:40 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 2 razy



Wt lip 03, 2012 21:23
Post Re: Chrześcijaństwo jest prawdą? A inne religie? Dlaczego Je
k-klaudynka napisał(a):
Też się zastanawiałam jak przekonać innych do wiary Rzymsko- Katolickiej i tak sobie myślę,że
- są ciała świętych, które nie uległy rozkładowi,


Taaaa i ateusz ma uwierzyć, że idealna cera, bez żadnego pieprzyka, wydepilowane brwii i ogólnie wygląd a'la figura woskowa ( zwłaszcza twarz) z muzeum Madame Tussauds to niby sama natura? Jeśli tak, to wszelkiej maści gwiazdeczki mogą się pochwalić cudem natury, jakim jest nieskazitelna twarz.
A może ciało nieboszczyka Lenina też jest cudem?
Może Bóg daje odpowiedź wierzącym, że komunizm jest boża drogą ku zbawieniu?


Wt lip 03, 2012 21:33

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Chrześcijaństwo jest prawdą? A inne religie? Dlaczego Je
buddyzm, nie maja boga modlą sie do demonów
hinduizm maja reinkarnacje wiec w następnym wcieleniu możesz byc świnką
lub przynajmniej tułać sie wiecznie po ziemi zamiast byc w raju

islam jest plagiatem religii chrześcijańskiej i religii żydowskiej oraz starożytnej
filozofii
Większość ludzi po prostu zakłada, że Bóg Biblii i ten z Koranu to jedno i to samo, jedynie o innym imieniu.Kiedy porównamy atrybuty Boga przedstawione w Biblii z atrybutami Allaha z Koranu, staje się oczywistym, że nie jest to ten sam Bóg.

Modlitwa w stronę Mekki

Bożek Allaha usytuowany był razem z innymi bożkami w Kabbie. Poganie kłaniali się w stronę Mekki i Kabby dlatego, że tam właśnie znajdowały się ich bóstwa.

Stąd było dla nich oczywiste kłanianie się i modlitwa w kierunku ich bóstw. Skoro ich księżycowy bożek Allah znajdował się w Mekce, stąd należało modlić się w stronę Mekki.

Kult boga księżyca rozciągał się daleko poza obszar kultu Allach w Arabii. Cały obszar żyznego półksiężyca był oddany kultowi księżyca.

To zjawisko tłumaczy dlaczego z początku islam z łatwością szerzył się wśród tych arabskich plemion, gdzie kult księżyca był praktykowany.

Symbol półksiężyca jaki widzimy na flagach państw islamskich, na szczytach meczetów i minaretów przypomina o czasach, kiedy Allach był czczony jako bóg księżyc w Mekce.

Podczas gdy może to zaskoczyć wielu chrześcijan, którzy błędnie uznali, że Allah to po prostu arabskie imię Boga w Biblii, wykształceni muzułmanie z reguły rozumieją to.

Muzułmański taksówkarz

Podczas wizyty w Waszyngtonie miałem okazję przeprowadzić interesującą rozmowę z muzułmańskim taksówkarzem z Iranu.

Zapytany skąd w islamie wziął się symbol półksiężyca, odpowiedział on, że był to pogański symbol znany na Bliskim Wschodzie, przyjęcie którego pomogło muzułmanom w nawracaniu ludzi na Bliskim Wschodzie.

Kiedy wspomniałem, że samo słowo Allah było używane w kulcie księżyca w przed islamskiej Arabii, przyznał mi rację.

Zasugerowałem wówczas, że religia Mahometa i Koran mogą być wytłumaczone w oparciu o przed islamską kulturę, zwyczaje oraz koncepcje religijne. Ku mojemu zdumieniu, zgodził się z tym!

http://chrzescijanie.info/truth/islam/II.html


Wt lip 03, 2012 22:10
Zobacz profil
Post Re: Chrześcijaństwo jest prawdą? A inne religie? Dlaczego Je
merkaba napisał(a):
buddyzm, nie maja boga modlą sie do demonów

Po przeczytaniu pierwszego zdania juz wiadomo, że mozna sobie odpuścić reszte.


Wt lip 03, 2012 22:33

Dołączył(a): N lip 01, 2012 21:27
Posty: 411
Post Re: Chrześcijaństwo jest prawdą? A inne religie? Dlaczego Je
achad napisał(a):
merkaba napisał(a):
buddyzm, nie maja boga modlą sie do demonów

Po przeczytaniu pierwszego zdania juz wiadomo, że mozna sobie odpuścić reszte.

Tak, powstaje nowa religia, z prorokiem W.C. ;)
KtóżJakBóg napisał(a):
Jestem poszukującym, chciałbym wierzyć sercem, lecz najpierw muszę uspokoić rozum.

Konkretnych argumentów Ci nie podam, bo dla mnie racjonalność w tym aspekcie nie jest zbyt istotna. Dam Ci wskazówki jak szukać, może Ci się przydadzą. Zawęż poszukiwania do Biblii, przede wszystkim NT. Daj sobie spokój z mistykami, przepowiedniami, cudami. To są rzeczy wtórne a potrafią namieszać. Zawsze możesz sięgnąć do dzieł kogoś wierzącego, z podobnym podejściem do Twojego. Augustyn, jest świetnym przykładem człowika, który nawraca się rozumem. Oczywiście trzeba mieć pewną wyrozumiałość, w końcu chłop żył kilkanaście wieków temu :) Czasem go ponosiło ale uważam, że miał kapitalna intuicję co do szukania racjonalności w wierze.


Śr lip 04, 2012 0:07
Zobacz profil
Post Re: Chrześcijaństwo jest prawdą? A inne religie? Dlaczego Je
KtóżJakBóg napisał(a):
dlaczego zdecydowaliście się być katolikami


Jezus powiedział, ze to On nas wybrał, a nie my Jego.


Śr lip 04, 2012 0:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Chrześcijaństwo jest prawdą? A inne religie? Dlaczego Je
KtóżJakBóg napisał(a):
Dziękuję za odpowiedź. Racja, jeżeli Zmartwychwstanie jest faktem, nie ma sensu tracenie czasu na inne światopoglądy jakich mamy tysiące. Jednak czy mamy mocne fundamenty by uwierzyć, że Jezus faktycznie to uczynił? Czy można do tego dojść również rozumem?

Mozna. Do tej pory nikt nie poruszyl kwestii o ktorej i tak wszyscy wiedza.
Zmartwychwstanie to raz ("gdyby Chrystus nie zmartwychwstal ...)
za prawdziwosc ktorego to faktu oddalo zycie 11 twardo stapajacych po ziemi ludzi to dwa - i to jest dla mnie decydujacy argument.
Wszelkie objawienia np. Mahometowi Gabriela czy Smithowi proroka Mormona sa dla mnie zupelnie niewiarygodne poniewaz (prosze o tym nikomu nie mowic ale mnie objawil sie ........
ktokolwiek od Michala do przedstawiciela cywilizacji 30go wieku)


Śr lip 04, 2012 2:14
Zobacz profil
Post Re: Chrześcijaństwo jest prawdą? A inne religie? Dlaczego Je
ludzie oddają życie za różne sprawy.
to już przestaje być argument chrześcijaństwa, odkąd terroryści oddają swe życie w zamachach.


Śr lip 04, 2012 3:28
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 342 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL