Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 19:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 866 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 58  Następna strona
 Obrona wartości chrześcijańskich 

Na czym powinna polegać obrona wartości chrześcijańskich?
Na promowaniu ich 81%  81%  [ 38 ]
Na narzucaniu ich siłą za pomocą prawa państwowego 6%  6%  [ 3 ]
Nie wiem / Trudno powiedzieć 13%  13%  [ 6 ]
Liczba głosów : 47

 Obrona wartości chrześcijańskich 
Autor Wiadomość
Post Re: Obrona wartości chrześcijańskich
Rzeczywiście marginalne zjawisko. Witold jak zwykle wypowiada się o czymś o czym nie ma zielonego pojęcia:

"Jak podają statystyki FBI, w samych USA w 2004 roku 15,6% zgłoszonych zbrodni nienawiści było motywowanych odmienną orientacją seksualną ofiar. W większości ofiarami tych ataków byli geje[64]. Jedną z nich był Matthew Shepard, amerykański student zamordowany przez rówieśników.

W 2003 przygotowano w Kanadzie obszerny raport i studium analizy literatury związanej z socjalnym i ludzkim kosztem homofobii w Kanadzie[65]. Jednym z szokujących efektów tego opracowania było wyodrębienie ekonomiczno-socjalnej ceny jaką społeczeństwo płaci za skutki homofobii i heteroseksizmu. Np. szacunkowe koszty w roku 2001 zbliżały się do olbrzymiej sumy 8 bilionów dolarów. Wiązało się to nie tyle z bezpośrednimi skutkami indywidualnych przypadków zarejestrowanej homofobii, ile z ogólnospołecznymi kosztami systematycznej dyskryminacji społeczności LGBT w kraju. Od kwestii czysto socjalnych (zamieszkanie, zatrudnienie, opieka zdrowotna) poczynając, a na przykładach homofobii w codziennym życiu społecznym i prywatnym kończąc. Autorzy Raportu sięgneli do bardzo szerokiej literatury badań statystyczno-socjalnych w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Nowej Zelandii. W konkluzji zgrupowano tabele i obliczenia statystyczne śmiertelności osób ze środowiska LGBT porównując te same grupy tematyczne ze wynikami dla grupy społeczności ogólnej. W każdym z cytowanych przykładów śmiertelność osób LGBT była wielokrotnie wyższa. Jest to pierwsze tego typu całościowe opracowanie tematu kosztów zasobów ludzkich i ceny ekonomicznej szeroko rozumianego pojecia homofobii[66]."

http://pl.wikipedia.org/wiki/Homofobia


W dodatku stoi w sprzeczności z poglądami większości Polaków, ale to nie może dziwić, biorąc pod uwagę dyrdymaly jakie do spółki z Fretensisem tu opowiada:
"Według sondażu ze stycznia 2007 wykonanego na zlecenie Unii Europejskiej 59% Polaków uważa, że dyskryminacja ze względu na orientację seksualną jest rozpowszechniona w kraju. Jednocześnie 41% jest zdania, że zwiększyła się w ciągu ostatnich pięciu lat (w obu przypadkach ankietowani mogli udzielić kilku odpowiedzi)[76]."
http://pl.wikipedia.org/wiki/Homofobia


Nadal czekam na przytoczenie jakich stanowisk obowiązującej nauki oraz "poglądów aktywistów gejowskich", których rzekomym obaleniem są dwa wcześniej podawane linki z następującymi wnioskami:

CONCLUSION:
LGB people are at higher risk of mental disorder, suicidal ideation, substance misuse, and deliberate self harm than heterosexual people.

CONCLUSIONS:
Non-heterosexual men and women had elevated rates of lifetime depression, partly due to shared etiological factors, although causality cannot be definitively resolved.


????

Nadal również cierpiliwie czekam na przytoczenie stanowiska choćby 1 organizacji zdrowia zgodnej z waszymi poglądami :-D


Skoro lubicie stawiać hipotezy ponad stanowiska obowiązujacej nauki to ja również przytoczę pewną hipotezę na której łaskawie pozwolicie, że będę się opierać i uznawać waszym przykładem za decydującą:
"Statystyki potwierdzają wyższy poziom samobójstw i innych zaburzeń psychicznych wśród nastoletnich gejów i lesbijek. Przypuszcza się, że głównym powodem jest "wrogie i potępiające otoczenie, słowną i fizyczną przemoc, odrzucenie i izolację przez rodzinę i rówieśników[67][68]."
http://pl.wikipedia.org/wiki/Homofobia


N wrz 02, 2012 22:59

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post Re: Obrona wartości chrześcijańskich
Mike29 napisał(a):
Rzeczywiście marginalne zjawisko.


W rzeczy samej, marginalne zjawisko.


Cytuj:
Jak podają statystyki FBI, w samych USA w 2004 roku 15,6% zgłoszonych zbrodni nienawiści było motywowanych odmienną orientacją seksualną ofiar.


Sprawy Bakona, Rogers i Pennell też były zgłoszone...


Cytuj:
W większości ofiarami tych ataków byli geje[64]. Jedną z nich był Matthew Shepard, amerykański student zamordowany przez rówieśników.


Gdyby został zamordowany z jakiejś innej przyczyny, to w ogóle nie byłoby to nagłośnione. Ale dla was ma wartość propagandową, więc biedaka eksploatujecie :(


Cytuj:
Nadal czekam na przytoczenie jakich stanowisk obowiązującej nauki oraz "poglądów aktywistów gejowskich", których obaleniem są dwa wcześniej podawane linki z następującymi wnioskami:


Nic z tych rzeczy, to już się stało kilka postów wcześniej.

To ja czekam na przykłady nawoływania do dyskryminacji i mowy nienawiści w moich postach oraz spełniania przeze mnie i pozostałych kryteriów homofobii.

Byłoby też dobrze, żebyś odpowiedział na pytania Fretensisa


Cytuj:
Nadal również cierpiliwie czekam na przytoczenie stanowiska choćby 1 organizacji zdrowia zgodnej z waszymi poglądami


Natomiast ja czekam, aż dotrze do Mike29, że nikt nie podziela tu jego religijnego uwielbienia dla opinii towarzystw psychologicznych.

Fretensis pytał się o badania, na podstawie których ustalono te stanowiska. Mike29 ani myśli odpowiedzieć.

Cały czas

Naukowe źródła
Homofoby - Mike29
4:0


N wrz 02, 2012 23:25
Zobacz profil
Post Re: Obrona wartości chrześcijańskich
Witold napisał(a):
Nic z tych rzeczy, to już się stało kilka postów wcześniej.

Nic takiego nie miało miejsca. Wciąż:
- brak dowodów na poglądy "gejowskich aktywistów", które by były sprzeczne z ferowanymi przez was wnioskami-hipotezami z podawanych linków
- brak dowodów na sprzeczność obowiązującej nauki (szeregu stanowisk róznych instytucji naukowych, definicji homoseksualizmu, klasyfikacji DSM)
- brak przytoczenia choćby 1 cytatu instytucji naukowej, która by była zbieżna z waszymi pogladami

Witold napisał(a):
Fretensis pytał się o badania, na podstawie których ustalono te stanowiska. Mike29 ani myśli odpowiedzieć.

Zawierzam stanowisku wszystkich organizacji zdrowia. Nie jestem naukowcem i nie bawię się tak jak wy w pseudonaukowców (czego kompromitujące efekty widać powyżej - choćby przytaczanie publikacji, których się nie rozumie i branie ich jako argument "przeciwko gejom") i nie przeczytałem wszystkich badań. Przytaczam stanowiska, w których jest wyraźnie zaznaczone, że są oparte o zweryfikowane metodologicznie wieloletnie badania. Obok stanowisk są przypisy do źródeł z pozycjami naukowymi, w których są zawarte. To mi wystarczy, zwłaszcza, że jeszcze nikomu się nie udało w świecie nauki podważyć metodologii tych badań, a jedynie w oparciu o udowodnione i potwierdzone podwazenie metodologii możnaby uznać cokolwiek z tego co podają organizacji zdrowia za niewiarygodne i nienaukowe. Chcecie być pierwszymi? Proszę bardzo, skontaktujcie się z organizacjami zdrowia i wejdźcie z nimi w naukową polemikę. Zapewne dysponujecie ku temu stosowną wiedzą oraz dowodami ;) Szkoda by było, żeby świat się o tym nie dowiedział, jeszcze staniecie się sławni i dostaniecie nagrodę Nobla, więc do dzieła! :D :-)

Tymczasem nadal w konfrontacji z nauką ponosicie gigantyczną klęskę :-) Szkoda tylko, że z wściekłości posuwacie się do kłamstw i manipulacji, np. przytaczając pewne publikacje jako rzekomo zaprzeczające stanowiskom organizacji zdrowia, podczas gdy w rzeczywistości dotyczące zupełnie czego innego niż to insynuujecie i w dodatku nie przeczące niczemu o homoseksualizmie co podaje np. wikipedia, ktora de facto sama przytacza te publikacje obok definicji homoskesualizmu i cytatów organizacji zdrowia. No, ale co byłby wart homofob, gdyby nie próbował przeinaczać rzeczywistość i zafałszowywac faktów naukowych... :-D


N wrz 02, 2012 23:51

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post Re: Obrona wartości chrześcijańskich
Mike29 napisał(a):
Tymczasem nadal w konfrontacji z nauką ponosicie gigantyczną klęskę :-)


Powiedział ktoś, kto przyznaje się, że o nauce nie ma pojęcia i że go ona nie interesuje, zanegował teorię ewolucji i jak dotąd nie podał ani jednego źródła naukowego na potwierdzenie swoich teoryjek, a te które były podane odrzucił, bo mu nie pasują do ideologii.

Twoje wypowiadanie się w imieniu nauki ma mniej więcej taką samą wartość jak wypowiadanie się Palikota w imieniu Kościoła, więc z łaski swojej przestań udawać, że to robisz.


Nadal czekam na przykłady nawoływania do dyskryminacji i mowy nienawiści w moich postach.

Nadal czekam na wymienienie przykładów spełniania przeze mnie i pozostałych kryteriów homofobii.


Pn wrz 03, 2012 0:19
Zobacz profil
Post Re: Obrona wartości chrześcijańskich
Witold napisał(a):
Powiedział ktoś, kto przyznaje się, że o nauce nie ma pojęcia i że go ona nie interesuje, zanegował teorię ewolucji i jak dotąd nie podał ani jednego źródła naukowego na potwierdzenie swoich teoryjek, a te które były podane odrzucił, bo mu nie pasują do ideologii.

Ponownie tak jak na poprzednie twoje insynuacje, prosze o podanie moich cytatów, gdzie to pisałem. Homofob widze znowu w akcji i znowu jak zwykle niczego nie udowodni :D

Witold napisał(a):
Twoje wypowiadanie się w imieniu nauki ma mniej więcej taką samą wartość jak wypowiadanie się Palikota w imieniu Kościoła, więc z łaski swojej przestań udawać, że to robisz.

Nie musze niczego udawać, wykazuję jedynie wasza kompromitację oraz kłamstwa i manipulacje dotyczące homoskesualizmu.

Witold napisał(a):
Nadal czekam na przykłady nawoływania do dyskryminacji i mowy nienawiści w moich postach.

Nadal czekam na wymienienie przykładów spełniania przeze mnie i pozostałych kryteriów homofobii.

Już pisałem, spełniasz kryteria szerzenia uprzedzeń i dykskryminacji, poprzez podawanie nieprawdziwych informacji o środowisku homoseksualnym. O homofobii lękowej nie jestem w stanie stwierdzić, ponieważ w tym celu musiałby Cię zbadać specjalista psycholog, do czego gorąco zachęcam.


Pn wrz 03, 2012 0:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 17, 2009 10:45
Posty: 836
Post Re: Obrona wartości chrześcijańskich
Witold napisał(a):
To ja czekam na przykłady nawoływania do dyskryminacji i mowy nienawiści w moich postach oraz spełniania przeze mnie i pozostałych kryteriów homofobii.

Witold napisał(a):
Po stronie przeciwnej (nazwijmy ją - konserwatywnej), którą Mike29 określa jako "propagandę nienawiści", nigdy nie padła żadna propozycja, pochwalanie ani sugerowanie jakichkolwiek represji czy dyskryminacji ani wobec homoseksualistów jako takich, ani wobec gejowskich aktywistów. Nikt nie domagał się ich leczenia, karania, nikt nie negował ich prawa do układania sobie życia tak, jak mają na to ochotę, ani nawet nikt nie odmawiał im prawa do tego, żeby mieli poglądy rażąco sprzeczne z elementarną wiedzą.

Nie ma tu nawoływania do prześladowań, ale jest zalążek. Czyli jeśli homoseksualizm jest zły, to homoseksualiści też, a podobno zła nie można tolerować. Ze złem trzeba walczyć, czyli z homoseksualistami trzeba walczyć i ludzie robią to w granicach możliwości. W krajach arabskich można stracić życie za homoseksualizm, a w Polsce można stracić pracę, przyjaciół, a nawet rodzinę. I to nawet nie tyle za homoseksualizm, co za coming out, bo gdyby gej pozostał kryptogejem, to nikt by nawet nie zauważył żadnej różnicy między nim a heteroseksualistą. Jeszcze Wam mało?

Po co tyle kłócić się o wspólny styl życia? Przecież łatwiej jest dać ludziom wolność wyboru i niech każdy sam wybierze, co mu odpowiada.

_________________
Pomóż klikając w serduszko! - Pajacyk, Okruszek, Polskie Serce i Pusta Miska
Obrazek
Mi ne mortigas, mi ne ŝtelas, mi ne kredas...


Pn wrz 03, 2012 10:37
Zobacz profil
Post Re: Obrona wartości chrześcijańskich
Daniel86 napisał(a):
Po co tyle kłócić się o wspólny styl życia? Przecież łatwiej jest dać ludziom wolność wyboru i niech każdy sam wybierze, co mu odpowiada.

I tu jest pies pogrzebany, ponieważ niektórzy nie chcą się zgodzić na równość i wolność wyznawania jakichkolwiek pokojowych stylów życia. To ludzie przeciwni Prawom Człowieka oraz etyce humanizmu, z zapędami totalitarnymi, którzy najchętniej widzieliby prawo z dominującym tylko jednym światopoglądem ponad wszystkimi innymi. Na szczęście nic takiego się nie zapowiada, dlatego jedyne co tutejsze homofoby mogą sobie zrobić jest pokrzykiwanie na forum internetowym poprzez wściekłe wylewanie swoich frustracji.


Pn wrz 03, 2012 10:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Obrona wartości chrześcijańskich
Chyba dość już wyzwisk itp. Uprzedzam, że kolejne spowodują bany.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn wrz 03, 2012 11:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 29, 2008 1:36
Posty: 845
Post Re: Obrona wartości chrześcijańskich
[...]

Mike29 napisał(a):
bo też nauka do tej pory nie poznała sposobu w jaki wykształca się u czlowieka orientacja seksualna i to jakakolwiek.

No właśnie. Skoro nie wiadomo to dlaczego Mike żąda w swoim egoizmie by państwo wydało mu dziecko? Być może choroba homoseksualna może się wykształcić w procesie socjalizacji dziecka? Przecież Mike sam napisał, że nie wiadomo.

Pewnie nie miałby nic przeciwko temu, żeby większa część społeczeństwa dzieliła z nim jego zaburzenie popędu seksualnego.

Zresztą zostało to przez niego expressis verbis wyrażone. Przecież to nikt inny jak sam Mike wyzywał zdrową część społeczeństwa od heteryków. To przecież Mike napisał, że pociąg seksualny do płci przeciwnej jest popędem zaburzonym.

---

Na szczęście nie obaw. Nigdy do tego nie dojdzie by społeczeństwa zaakceptowały adopcję przez pary homo.

_________________
Radio Italia, solo musica italiana


Ostatnio edytowano Pn wrz 03, 2012 11:38 przez jo_tka, łącznie edytowano 1 raz

Bez wycieczek personalnych proszę



Pn wrz 03, 2012 11:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post Re: Obrona wartości chrześcijańskich
Mike29 napisał(a):
Ponownie tak jak na poprzednie twoje insynuacje, prosze o podanie moich cytatów, gdzie to pisałem. Homofob widze znowu w akcji i znowu jak zwykle niczego nie udowodni


Bez żartów. W tym samym poście na który odpowiadałem wcześniej:


Cytuj:
Zawierzam stanowisku wszystkich organizacji zdrowia. Nie jestem naukowcem i nie bawię się tak jak wy w pseudonaukowców (czego kompromitujące efekty widać powyżej - choćby przytaczanie publikacji, których się nie rozumie i branie ich jako argument "przeciwko gejom") i nie przeczytałem wszystkich badań.


Mike29 wierzy w to, co jest dla niego wygodne, a jakie jest tego uzasadnienie, ani co to w ogóle znaczy, to już go nie interesuje. Weryfikacja naukowych źródeł to dla niego "zabawa w pseudonaukowca", toteż i nawet przez myśl mu nie przejdzie, żeby to zrobić.

A tego o teorii ewolucji niestety zacytować nie mogę, bo temat w którym nazwałeś ją "tylko opinią homofoba" niestety chyba został usunięty.


Cytuj:
Już pisałem, spełniasz kryteria szerzenia uprzedzeń i dykskryminacji, poprzez podawanie nieprawdziwych informacji o środowisku homoseksualnym.


Tylko jakoś żadnych z tych "fałszywych informacji" Mike29 nie potrafi obalić inaczej, niż poprzez powtórzenie dokładnie tego samego bełkotu, który jest błędem argumentacyjnym i nie ma żadnej wartości merytorycznej.

A poza tym nawet gdyby to były "fałszywe informacje", to nijak nie można tego nazwać "szerzeniem uprzedzeń", ani tym bardziej "dyskryminacją", tylko że jak przypuszczam, Mike29 nie rozumie słowa "dyskryminacja", którą rozumie tak samo jak "homofobię" - czyli jako niezgadzanie się z jego dogmatami wiary.

Nadal czekam na przykłady nawoływania do dyskryminacji i mowy nienawiści w moich postach.

Nadal czekam na wymienienie przykładów spełniania przeze mnie i pozostałych kryteriów homofobii.



Cytuj:
To ludzie przeciwni Prawom Człowieka oraz etyce humanizmu, z zapędami totalitarnymi, którzy najchętniej widzieliby prawo z dominującym tylko jednym światopoglądem ponad wszystkimi innymi.


Mike29, który nawołuje do karania ludzi za poglądy, powołuje się na prawa człowieka, etykę humanizmu i oskarża innych o zapędy totalitarne.

Sowiecka hipokryzja :evil:


Daniel86 napisał(a):
Nie ma tu nawoływania do prześladowań, ale jest zalążek.


Nie, nie ma nawet zalążka.


Cytuj:
Czyli jeśli homoseksualizm jest zły, to homoseksualiści też, a podobno zła nie można tolerować.


Nigdy nie twierdziłem, że "homoseksualizm jest zły". Nigdy w ogóle nie dokonywałem żadnej oceny moralnej homoseksualizmu.


Cytuj:
W krajach arabskich można stracić życie za homoseksualizm, a w Polsce można stracić pracę, przyjaciół, a nawet rodzinę.


Innymi słowy w krajach arabskich jest dyskryminacja, w Polsce nie ma, bo strata pracy, przyjaciół czy rodziny jest ostracyzmem, a nie żadną dyskryminacją.

Dyskryminacja jest wtedy, kiedy z dwóch podmiotów znajdujących się w tej samej sytuacji, jeden z nich jest bez uzasadnienia gorzej traktowany. Homoseksualiści nigdzie w polskim prawie nie są dyskryminowani.

Oto i dlaczego aktywiści gejowscy tak bardzo chcą dla siebie uprzywilejowanej pozycji. Z dyskryminacją można walczyć poprzez zlikwidowanie dyskryminujących zapisów w ustawach, natomiast z ostracyzmem się w ten sposób walczyć nie da. Ostracyzm nie ma nic wspólnego z obowiązującym prawem, tylko z pewnymi normami społecznymi i zwyczajami, albo i światopoglądem pojedynczych ludzi.

To że ktoś nie lubi gejów, nie ma ochoty przebywać w ich towarzystwie, ani ich oglądać, to nie jest żadna dyskryminacja, tylko właśnie ostracyzm. Wszystko co aktywiści gejowscy mogą zrobić to uznać taką jednostkę za "niepoprawną" i karać za światopogląd, w imię praw człowieka i wartości demokratycznych oczywiście :evil:


Cytuj:
I to nawet nie tyle za homoseksualizm, co za coming out, bo gdyby gej pozostał kryptogejem, to nikt by nawet nie zauważył żadnej różnicy między nim a heteroseksualistą. Jeszcze Wam mało?


Rzeczywiście, gdyby ktoś trzymał swoje życie prywatne w sferze prywatnej, to nikt by się go nie czepiał o to, że prowadzi je nie w ten sposób, jak ktoś inny by to sobie wyobrażał. Straszne :)

Dokładnie to samo można napisać o wszystkich innych, nie-homoseksualistach, których tryb życia, upodobania czy poglądy mogą narazić ich na ostracyzm i krytykę (a w nieodpowiednim towarzystwie wszystko może narazić człowieka na ostracyzm i krytykę). Homoseksualiści nie są tu w żaden sposób szczególni.


Cytuj:
Po co tyle kłócić się o wspólny styl życia? Przecież łatwiej jest dać ludziom wolność wyboru i niech każdy sam wybierze, co mu odpowiada.


Nikt się nie kłóci o styl życia i nikt nie broni homoseksualistom układania sobie życia tak, jak mają na to ochotę - więc do kogo ten wykład? Po prostu musicie sobie wmawiać wiktymizację i bycie dyskryminowanymi, kiedy nic takiego nie ma miejsca?


Ostatnio edytowano Pn wrz 03, 2012 11:41 przez Witold, łącznie edytowano 3 razy



Pn wrz 03, 2012 11:19
Zobacz profil
Post Re: Obrona wartości chrześcijańskich
greg(R) napisał(a):
No właśnie. Skoro nie wiadomo to dlaczego Mike żąda w swoim egoizmie by państwo wydało mu dziecko?

Dokładnie na takiej samej zasadzie, dlaczego państwo wydaje dzieci heteroseksualistom - przedstawicielom orientacji, której źródeł i sposobu kształtowania się nauka również nie poznała.

"Nie ma zgody między naukowcami co do dokładnych przyczyn tego, że u danej osoby rozwija się orientacja heteroseksualna, biseksualna czy homoseksualna. Pomimo znacznej ilości badań na temat ewentualnego wpływu na orientację seksualną czynników genetycznych, hormonalnych, rozwojowych, społecznych czy kulturowych, to jednak nie ma wyników, które zezwalałyby naukowcom stwierdzić, iż orientacja seksualna determinowana jest przez jakiś szczególny czynnik lub czynniki."
http://pl.wikipedia.org/wiki/Homoseksualizm

greg(R) napisał(a):
Być może choroba homoseksualna może się wykształcić w procesie socjalizacji dziecka? Przecież Mike sam napisał, że nie wiadomo.

Pewnie nie miałby nic przeciwko temu, żeby większa część społeczeństwa dzieliła z nim jego zaburzenie popędu seksualnego.

Jawne kłamstwa, za które poleci raporcik do moderacji.

"Psychologowie, psychiatrzy i inni specjaliści zajmujący się zdrowiem psychicznym, zgadzają się co do faktu, że homoseksualność nie jest chorobą, zaburzeniem psychicznym czy problemem emocjonalnym."

Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne podtrzymuje stanowisko z 1973 roku, że homoseksualność nie jest jednostką chorobową.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Homoseksualizm

greg(R) napisał(a):
Zresztą zostało to przez niego expressis verbis wyrażone. Przecież to nikt inny jak sam Mike wyzywał zdrową część społeczeństwa od heteryków. To przecież Mike napisał, że pociąg seksualny do płci przeciwnej jest popędem zaburzonym.

Prosze o podanie cytatów moich wypowiedzi, w których rzekomo tak twierdziłem?


Za kolejne podawanie fałszywych informacji nt. homoseksualizmu, insynuowanie choroby oraz insynuowanie mi wypowiedzi, których nigdy nie napisalem, polecą kolejne raporty do moderacji.


Pn wrz 03, 2012 11:25

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post Re: Obrona wartości chrześcijańskich
Mike29 napisał(a):
Jawne kłamstwa, za które poleci raporcik do moderacji.

"Psychologowie, psychiatrzy i inni specjaliści zajmujący się zdrowiem psychicznym, zgadzają się co do faktu, że homoseksualność nie jest chorobą, zaburzeniem psychicznym czy problemem emocjonalnym."

Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne podtrzymuje stanowisko z 1973 roku, że homoseksualność nie jest jednostką chorobową.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Homoseksualizm


To że coś zostało wykreślone z jakiejś konkretnej listy chorób, to nie znaczy że w ogóle nie jest chorobą. Zresztą biorąc pod uwagę, że nie istnieje żadna jednoznaczna i spójna definicja choroby, dyskusja o tym czy coś się mieści w tej definicji czy nie, jest bezprzedmiotowa.


Pn wrz 03, 2012 11:35
Zobacz profil
Post Re: Obrona wartości chrześcijańskich
Nie ty jesteś od ustalania co jest chorobą, ponieważ nie posiadasz do tego żadnych kompetencji. Wg. aktualnej i obowiazującej wiedzy naukowej i wytycznych wszystkich organizacji zdrowia i instytucji naukowych, w tym polskich, homoskesualizm nie jest jednostką chorobową. Polska uznaje międzynarodowe klasyfikacje chorób, na których listach nie ma homosksualizmu. W świetle tej wiedzy podawanie przeciwnych informacji jest podawaniem nieprawdziwej wiedzy oraz wprowadzaniem czytelnika w błąd.


Pn wrz 03, 2012 11:39

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post Re: Obrona wartości chrześcijańskich
Mike29 napisał(a):
Nie ty jesteś od ustalania co jest chorobą, ponieważ nie posiadasz do tego żadnych kompetencji. Wg. aktualnej i obowiazującej wiedzy naukowej i wytycznych wszystkich organizacji zdrowia i instytucji naukowych, w tym polskich, homoskesualizm nie jest jednostką chorobową.


Nie jest wpisany do klasyfikacji chorób.

Natomiast żeby realnie dyskutować o tym, czy nie jest chorobą, trzeba by najpierw ustalić definicję choroby. Niech Mike29 przytoczy taką definicję, to będzie sobie mógł wtedy mówić, co nie jest chorobą a co nie jest.

Ukochane źródło Mike29 podaje dwie:

Do niedawna definiowano chorobę jedynie jako odwrotność zdrowia. Posługiwano się definicją sformułowaną przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w roku 1974. Stwierdza ona, że:
Zdrowie jest stanem pełnego dobrego samopoczucia ("dobrostanu") fizycznego, psychicznego i społecznego, a nie tylko nieobecnością choroby czy niedomagania.


Niedawno zaproponowano nową definicję choroby:

Choroba jest takim stanem organizmu, kiedy to czujemy się źle, a owego złego samopoczucia nie można jednak powiązać z krótkotrwałym, przejściowym uwarunkowaniem psychologicznym lub bytowym, lecz z dolegliwościami wywołanymi przez zmiany strukturalne lub zmienioną czynność organizmu. Przez dolegliwości rozumiemy przy tym doznania, które są przejawem nieprawidłowych zmian struktury organizmu lub zaburzeń regulacji funkcji narządów.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Choroba

Rzeczywiście, według obu tych definicji homoseksualizm nie jest chorobą, ale według nich chorobą nie jest także żadna choroba, podczas której chory nie jest świadomy swojego stanu, śpiączka, upośledzenie intelektualne, różne zaburzenia psychiczne, ani nawet brak jednej nogi, którzy przecież nie wyklucza dobrego samopoczucia...

Dopóki nie mamy spójnej definicji choroby, to nazywanie czegoś chorobą bądź nie jest w znacznej mierze uznaniowe. Niech Mike29 poda definicję choroby, to będzie można dyskutować, co jest chorobą, a co nie.


Cytuj:
W świetle tej wiedzy podawanie przeciwnych informacji jest podawaniem nieprawdziwej wiedzy oraz wprowadzaniem czytelnika w błąd.


Co oczywiście powinno być karalne, tak jak np. napisanie, że Ziemia jest płaska, albo że teoria ewolucji jest tylko "opinią homofoba". Jest to przecież podawanie fałszywych informacji i wprowadzanie czytelnika w błąd :)


Aha, a tak poza tym:

Nadal czekam na przykłady nawoływania do dyskryminacji i mowy nienawiści w moich postach.

Nadal czekam na wymienienie przykładów spełniania przeze mnie i pozostałych kryteriów homofobii.


Pn wrz 03, 2012 11:51
Zobacz profil
Post Re: Obrona wartości chrześcijańskich
Propozycja definicji nie jest definicją, a definicje nie sa klasyfikacją. Jakkolwiek Ci się to podoba lub nie, aktualnie homoseksalizm nie jest chorobą wg. żadnej klasyfikacji chorób i wg wytycznych wszystkich instytucji naukowych, w tym WHO. Polska uznaje te klasyfikacje i wytyczne. Dlatego jeśli będziesz pisal o homoskesualizmie jak o "chorobie" bedziesz wprowadzał czytelników w błąd przedstawiając fałszywe informacje, a tym samym twoje posty będą zglaszane moderacji jako podawanie sprzecznych z nauką i nieprawdziwych informacji nt. homoseksualizmu. Mnie osobiście jako geja takie określenia obrażają, tym bardziej, że są sprzeczne ze stanem faktycznym obowiązującej nauki. Chyba, że moderacja uzna, że na tym forum jest to dozwolone i bezkarne. Zapytałem już o to w stosownym temacie.


Pn wrz 03, 2012 12:05
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 866 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 58  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL