Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 20:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 197 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Następna strona
 Człowiek w poszukiwaniu Boga 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sty 03, 2011 12:33
Posty: 142
Post Re: Człowiek w poszukiwaniu Boga
Jak już tak jesteśmy bliżej spraw dotyczących władzy pragnę was zainteresować książką
Wojciecha Sumlińskiego Z MOCY BEZPRAWIA

Władza, to potworny moloch chętny połknąć każdego, kto stanie na jego drodze Wojciech Sumlinski jest dziennikarzem śledczym i trochę za daleko postawił nogę.

Po przeczytaniu tej książki przypomniała mi się rozmowa ze znajomą, którą szuka faceta poprzez fora internetowe. Poznała raz "dyplomatę" który ma korzenie w rosyjskich służbach specjalnych. Wiele rzeczy mi już uleciało z tego co mi mówiła. Potwierdził że polska jest rozkradana wcale się z tym nie ukrywał.

Milej lektury

_________________
"Aż do śmierci stawaj do zapasów o prawdę, a Pan Bóg będzie walczył o ciebie" (Syr 4,28)
"na podstawie słów twoich będziesz uniewinniony i na podstawie słów swoich będziesz potępiony” (Mt 12, 34-37).


Wt kwi 02, 2013 15:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Człowiek w poszukiwaniu Boga
Masz jakies pojecie o gospodarce swiatowej. "Zielone", moze "blade"? USA jest najpotezniejszym panstwem na Ziemi, wiesz ile udzialow w tym panstwie maja Chiny? Napisze ci jedno, gdyby Rosja zmienila poglady, w szybkim czasie moglaby dorownac USA, moze je przescignac, bo nikt nie wie jakim potencjalem dysponuje. Sek w tym, ze w Rosji wielu takich "patriotow" jak ty. I dlatego bieda poza Moskwa.


Śr kwi 03, 2013 20:57
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 07, 2013 7:27
Posty: 12
Post Re: Człowiek w poszukiwaniu Boga
ArturP napisał(a):
Różne są formy tego poszukiwania. Czasami praktyki religijne wykonywane są mechanicznie lub tylko z przyzwyczajenia, przez to nie doprowadzą do Boga, gdyż podają tylko Jego wyblakły obraz. Rzadko też prowadzą do Boga tylko teoretyczne Jego poszukiwania, gdyż Bóg jest tajemnicą, która wywołuje podziw i pokorę i nie da się w pełni zrozumieć.


Arturze, katolicyzm ponieważ jest masowy, zawiera w swoich szeregach ludzi, którzy faktycznie działają mechanicznie. Z moich obserwacji owi prości ludzie są jednak bezcenni dla tej rzeszy katolików, która chce się poczuć. Bo oto tamci działają mechanicznie, a my proszę - refleksja! My jesteśmy inteligencją.
W istocie rzeczy, nie jesteście. W społeczności innej, gdzie najdrobniejsza jednostka jest przeintelektualizowana, gdzie różnorodne poglądy się ścierają a ludzie ze sobą otwarcie dyskutują, czym byście byli? Jest to pewien problem z katolicyzmem - społeczeństwo gdzie łatwo stać się inteligentnym.


N kwi 07, 2013 9:33
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 16, 2013 1:21
Posty: 22
Post Re: Człowiek w poszukiwaniu Boga
Jak to jest , że katolicy mówią:
zrobiłem coś złego: nie, to tylko diabeł mnie pokusił.
Coś komuś się udało: to nie twoja zasługa, tylko palec boży

Czy to nie wyzbycie się odpowiedzialności za siebie, czy katolicy nie mogą decydować sami o sobie tylko muszą to zrobić z Bogiem? dziwne to... przecież to JA decyduję a nie szatan czy inne siły...nauczę się to zdam egzamin , po co tu Bóg? Jak się nawet nie nauczę , a się uda zdać to przypadek a nie Bóg. Po co w ogóle zawierzać coś Bogu? Rozumiem żeby poczuć , mieć poczucie że ktoś "czuwa"?


N kwi 07, 2013 18:26
Zobacz profil
Post Re: Człowiek w poszukiwaniu Boga
wierzba67 napisał(a):
Jak to jest , że katolicy mówią:
zrobiłem coś złego: nie, to tylko diabeł mnie pokusił.
Coś komuś się udało: to nie twoja zasługa, tylko palec boży

Diabeł mnie podkusił, ale za czyn odpowiadam ja. Ja zrobiłem coś złego. A dobro dzieje się dzięki Bogu: "beze Mnie nic uczynić nie możecie" (J 15, 5b)
Nie manipuluj.


N kwi 07, 2013 18:50

Dołączył(a): Pn sty 03, 2011 12:33
Posty: 142
Post Re: Człowiek w poszukiwaniu Boga
Wczoraj były dwa filmy o katastrofie smoleńsku. Sprawa katastrofy dzieli Polaków ponieważ jest tam wiele nieścisłości a ludzie są z dezinformowani, jeżeli jest potrzeba dalszego komentowania wypadku smoleńskiego, to proszę założyć nowy wątek. Jeżeli ktoś nie obejrzał filmów dostępne są w internecie.

_________________
"Aż do śmierci stawaj do zapasów o prawdę, a Pan Bóg będzie walczył o ciebie" (Syr 4,28)
"na podstawie słów twoich będziesz uniewinniony i na podstawie słów swoich będziesz potępiony” (Mt 12, 34-37).


Wt kwi 09, 2013 8:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2011 12:33
Posty: 142
Post Re: Człowiek w poszukiwaniu Boga
Bóg działa na człowieka urokiem – to przesłanie świętego grzesznika, jak mówił o sobie o. Joachim Badeni OP.
Dziś dowiedziałem się że Op. Bedeni był pijaczkiem, który się nawrócił i doznał szczególnych łask. Dodam że jak czytałem książke Bedeniego bardzo dużo pisał o pewności, uroku Bożym. W artykule na portalu wiara Urok Boga możemy dowiedzieć się paru ciekawych rzeczy może coś nas zainspiruje ale najbardziej polecam książki.

_________________
"Aż do śmierci stawaj do zapasów o prawdę, a Pan Bóg będzie walczył o ciebie" (Syr 4,28)
"na podstawie słów twoich będziesz uniewinniony i na podstawie słów swoich będziesz potępiony” (Mt 12, 34-37).


Wt kwi 09, 2013 10:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 01, 2013 7:02
Posty: 140
Post Re: Człowiek w poszukiwaniu Boga
"...I Ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. Jeżeli którego z was, ojców, syn poprosi o chleb, czy poda mu kamień? Albo o rybę, czy zamiast ryby poda mu węża? Lub też gdy prosi o jajko, czy poda mu skorpiona? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec z nieba da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą»..."


Wt kwi 09, 2013 11:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2011 12:33
Posty: 142
Post Re: Człowiek w poszukiwaniu Boga
wierzba67 napisał(a):
Jak to jest , że katolicy mówią:
zrobiłem coś złego: nie, to tylko diabeł mnie pokusił.
Coś komuś się udało: to nie twoja zasługa, tylko palec boży

Czy to nie wyzbycie się odpowiedzialności za siebie, czy katolicy nie mogą decydować sami o sobie tylko muszą to zrobić z Bogiem? dziwne to... przecież to JA decyduję a nie szatan czy inne siły...nauczę się to zdam egzamin , po co tu Bóg? Jak się nawet nie nauczę , a się uda zdać to przypadek a nie Bóg. Po co w ogóle zawierzać coś Bogu? Rozumiem żeby poczuć , mieć poczucie że ktoś "czuwa"?


To co napisałeś jest ważne, z wielu powodów. Ja sam doświadczyłem zmiany w swoim życiu po przez prośbę i modlitwę. Doświadczyłem innych spraw głębszych dlatego mogę otwarcie powiedzieć o obecności Boga w życiu człowieka. Wyżej podałem artykuł Op. Bedoniego który doznał po stu kroć więcej łask. Ilu jest ludzi którzy doznali łaski nawrócenia. Czy w tych wypadkach można powiedzieć że to opaczność że, to sam Bóg w trudnych sprawach interweniował. Wiec dlatego powstało pytanie co możne człowiek sam z siebie?


Każdy z nas ma w sobie podłoże, które może być jak skała, jak pole porośnięte ostami lub żyzna gleba. To co przychodzi do nas jest jak ziarno.

Druga sprawą jest modlitwa, nie wiemy czy ktoś się za nas modli, ktoś z rodziny z przyjaciół. Ja np. czuję że moja droga się zmieniła za pośrednictwem czyjegoś wstawiennictwa.


Zwróciłeś też uwagę na ponoszenie odpowiedzialności za swoje czyny.
Czy nie jest tak ze często chcemy obwiniać Boga za swoje grzechy? często jak napisałeś próbujemy swoją winę przenieść na diabła. Gdyby grzech był taki prosty do zrozumienia myślę że świat był by lepszy. Grzech przychodzi nam z łatwością czasami myślę że grzeszenie jest z byt proste i łatwe (ale czy nie wtedy gdy nasze sumienie jest źle ukierunkowane?). Wiec czy nie najprościej jest winę przerzucić na Boga lub diabła?

Proponuje ciekawy artykuł :

Mądrość ponad złe duchy
http://www.kjb24.pl/anielskie-wiesci/78-wiadomosci/1281-w-blasku-prawdy-objawionej.html

_________________
"Aż do śmierci stawaj do zapasów o prawdę, a Pan Bóg będzie walczył o ciebie" (Syr 4,28)
"na podstawie słów twoich będziesz uniewinniony i na podstawie słów swoich będziesz potępiony” (Mt 12, 34-37).


Wt kwi 09, 2013 11:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Człowiek w poszukiwaniu Boga
Cytuj:
Każdy z nas ma w sobie podłoże, które może być jak skała, jak pole porośnięte ostami lub żyzna gleba. To co przychodzi do nas jest jak ziarno.

O rany! Moze czas zmienic plyte?!
Nie kazdy jest rolnikiem. :) Zreszta, mozna przejsc na traktory i nawozy sztuczne.
Nota bene, widzialem osobiscie skaly popekane przez zakorzenienie malych roslinek.


So kwi 13, 2013 17:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2011 12:33
Posty: 142
Post Re: Człowiek w poszukiwaniu Boga
Widzisz lokis twoje mądrości są budujące dla tych, co są jak ta skała czy osty :)

_________________
"Aż do śmierci stawaj do zapasów o prawdę, a Pan Bóg będzie walczył o ciebie" (Syr 4,28)
"na podstawie słów twoich będziesz uniewinniony i na podstawie słów swoich będziesz potępiony” (Mt 12, 34-37).


Pt kwi 26, 2013 22:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2011 12:33
Posty: 142
Post Re: Człowiek w poszukiwaniu Boga
Polecam ciekawe świadectwo Księdza rekolekcjonisty - egzorcysty.

http://kosciol.wiara.pl/doc/1499160.Sto-procent-obecnoscihttp://kosciol.wiara.pl/doc/1499160.Sto-procent-obecnosci

_________________
"Aż do śmierci stawaj do zapasów o prawdę, a Pan Bóg będzie walczył o ciebie" (Syr 4,28)
"na podstawie słów twoich będziesz uniewinniony i na podstawie słów swoich będziesz potępiony” (Mt 12, 34-37).


Pt kwi 26, 2013 22:04
Zobacz profil
Post Re: Człowiek w poszukiwaniu Boga
ArturP napisał(a):

Ten link nie działa. Podaję inny:
http://gosc.pl/doc/1499160.Sto-procent-obecnosci


Pt kwi 26, 2013 22:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Człowiek w poszukiwaniu Boga
"Mówię: „Jezu, działaj! Zatroszcz się!”, (śmiech) i w tym momencie dostaję wiadomość od znajomego, zawodowego kolarza. Pisze: „Michał, przesłałem ci właśnie 3 tys. zł na działania ewangelizacyjne”.
Doskonaly przyklad niedolestwa. :D
Czlowiek z intelektem NAJPIERW by zadzwonil, poprosil o 10 tys., a nie tak obarczac Jezusa wlasnym niedolestwem, czekac "na drapane". :D


So kwi 27, 2013 16:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2011 12:33
Posty: 142
Post Re: Człowiek w poszukiwaniu Boga
Na wp.pl pojawiła się ciekawy artykuł o Całunie Turyńskim. Całun badali naukowcy z bardzo zaawansowaną aparaturą, są ciekawe wnioski. Jezus był bardzo zmaltretowany, to nie była zwykła męka i biczowanie zresztą na płótnie jest wszystko jak na trójwymiarowym obrazie.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,18032,title,Prof-Idzi-Panic-dla-WP-na-twarzy-czlowieka-z-Calunu-Turynskiego-nie-widac-zlosci,wid,17423027,wiadomosc.html
]

_________________
"Aż do śmierci stawaj do zapasów o prawdę, a Pan Bóg będzie walczył o ciebie" (Syr 4,28)
"na podstawie słów twoich będziesz uniewinniony i na podstawie słów swoich będziesz potępiony” (Mt 12, 34-37).


N kwi 12, 2015 15:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 197 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL