Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 15:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 434 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 29  Następna strona
 Polska mesjaszem narodów? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Polska mesjaszem narodów?
Taka tradycja.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt lis 18, 2014 10:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Polska mesjaszem narodów?
Ja wiem, chodziło mi o to czemu taka właśnie, bo to ciekawe w sumie.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt lis 18, 2014 10:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Polska mesjaszem narodów?
Określony obraz NMP, umieszczony w konkretnym miejscu wyraża specyficzną więź między NMP a tym miejscem. Odwołanie się do tego obrazu przy zwracaniu się do NMP w tym właśnie kontekście jest odwołaniem się do tej właśnie więzi. Inaczej mówiąc, zwrot "Czarna Madonno" znaczy coś w rodzaju "NMP, która otaczasz szczególną opieką klasztor jasnogórski". Nieco analogicznie ze zwrotami typu: "JPII, przyjacielu młodzieży".

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt lis 18, 2014 11:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Polska mesjaszem narodów?
No proszę. I można było? Ano można.

Dzięki.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt lis 18, 2014 11:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Polska mesjaszem narodów?
Jeśli pozwolicie - wrócę do meritum tematu.

Cytuj:
Niemiecka stygmatyczka Teresa Neumann:
"Wy, Polacy macie do nas, Niemców, żal, bośmy was skrzywdzili. Macie rację. Ale przez to wyście już wszystko odpokutowali. Na nas, Niemców, przyjdzie jeszcze pokuta.Wy możecie czuć się spokojni (...). Za wami wstawia się Czarna Madonna, która będzie chodzić po ziemiach polskich. Wam się już nic złego nie stanie."

(1948) "Światłych i mądrych Polsce nie odmówię. W języku polskim będą głoszone najmądrzejsze prawa i najsprawiedliwsze ustawy, zaś Warszawa stanie się stolicą Stanów Zjednoczonych Europy. Polska, która pierwsza karę poniosła, choć wina jej nie była największa, prędzej niż inni się podniosła. W czym zawiniła, przez to musiała doznać kary. Ale już bliski jest koniec jej pokuty. Wytrwa przy Kościele swoim i doczeka wyzwolenia. Nieprzyjaciołom swoim krzywdy pamiętać nie będzie, dobrem za zło zapłaci.
Będzie mieć chwałę między narodami i skrzydła szeroko otwarte, rozszerzy też granice swoje. Weźmie narody wierne Kościołowi w nagrodę wierności swojej."


Czy możliwe, że w Polsce taka przepowiednia w jakimś stopniu się realizuje?

• Polska jako jeden z nielicznych już krajów nie przegłosowuje ustawy o związkach partnerskich i "małżeństwach" homo. Ostatnio pod wpływem nacisków wiernych KRRiTV wycofała się z planu emisji spotu reklamowego w publicznej TV, który miał promować związki homo.

• Nie udaje się bezproblemowo wystawiać bluźnierczych sztuk i wystaw, co stwierdził nawet reżyser "Golgota Picnic" Rodrigo Garcia ("We wszystkich krajach pojawiały się naciski, na festiwalach i w teatrach. To jest jedyne miejsce, gdzie ulega się tym naciskom").
Polacy są bardzo zdeterminowani w zwalczaniu obelg pod adresem katolicyzmu.

• Przemycanie ideologii gender i ateizacji w oświacie przychodzi z największym trudem i (na razie) z marnym efektem:
niedawno dzięki protestom katolików minister oświaty zdecydowała się przywrócić do podręcznika dla klas pierwszych określenie "Boże Narodzenie". Wcześniej święto to miało być przedstawione tylko poprzez skojarzenie z choinką i karpiem.
Jak wiadomo w wielu krajach Zachodu (m.in. w katolickiej Francji) nie używa się już nazwy Boże Narodzenie. Zdarza się nawet, że tam, gdzie są silne gminy muzułmańskie, unika się zewnętrznych oznak święta (choinek itp.)

• Nie ma realnej szansy na ograniczenie katolikom możliwości publicznego wyznawania swojej wiary (procesje na Boże Ciało, Drogi Krzyżowe ulicami miast i wsi)

• Polska jest chyba jedynym państwem, w którym wisi krzyż w parlamencie

• Nasza konstytucja mówi o wartościach chrześcijańskich

Czy rzeczywiście jest w Polakach coś szczególnego?

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Wt lis 18, 2014 21:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Polska mesjaszem narodów?
Jestem ciekaw czy gdybyśmy poszukali nie znaleźlibyśmy w innych krajach czy narodach podobnych tendencji do bycia wyjątkowymi, oraz takich wyjątków na skalę światową. Dla mnie to wszystko to tylko gesty, symbole, a że nie idzie za tym nic konkretnego to akurat dobrze wiemy. Polska na razie nie daje rady być Mesjaszem swoich obywateli, a co dopiero innych narodów. Krzyż w sejmie - ogarnia mnie wielki znak zapytania, bo co to zmienia? Procesje - super, dobrze gdy wielu ma wolę w nich uczestniczyć, celowo nie napisałem, że wielu ma potrzebę duchową. Stan wiary w naszym kraju jest przykry i nie zdziwię się gdy procesje na Boże Ciało znikną - będzie za mało ludzi chętnych z serca i wiary i straci sens blokowanie ruchu ulicznego. Nie, nie ma w nas nic szczególnego, abyśmy czuli się lepsi od innych, bardziej wybrani, godni bycia posłannikami na innych zasadach niż każdy człowiek każdego innego narodu. Bóg raz jeden wybrał sobie naród, tylko po to aby po pewnym czasie uczynić wybranymi całą ludzkość. Mieszanie narodowych kompleksów z wiarą to jest jak najgorszy pomysł.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Wt lis 18, 2014 22:11
Zobacz profil
Post Re: Polska mesjaszem narodów?
Cytuj:
Polska jest chyba jedynym państwem w którym wisi krzyż w parlamencie

A pod tym krzyżem posłowie nienawidzą się, żrą, ubliżają sobie, kłamią, oszukują, oskarżają o najgorsze niegodziwości, wypychają wzajem z kościołów, nie zdolni są przełamać się opłatkiem.....po co im ten krzyż, pusty symbol...czego?
Wartości chrześcijańskie można zapisywać w każdym dowolnym dokumencie, krzyż wieszać w każdym dostępnym miejscu, ale aby one cokolwiek znaczyły należy świadczyć życiem.


Śr lis 19, 2014 8:59
Post Re: Polska mesjaszem narodów?
No, mnie się to kojarzy z kaplicą. Jak któremuś posłowi żyłka pęknie, tamtędy będą go wynosić.


Śr lis 19, 2014 11:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Polska mesjaszem narodów?
WIST napisał(a):
Dla mnie to wszystko to tylko gesty, symbole, a że nie idzie za tym nic konkretnego to akurat dobrze wiemy.

WIST napisał(a):
Stan wiary w naszym kraju jest przykry i nie zdziwię się gdy procesje na Boże Ciało znikną


Alus napisał(a):
A pod tym krzyżem posłowie nienawidzą się, żrą, ubliżają sobie, kłamią, oszukują, oskarżają o najgorsze niegodziwości, wypychają wzajem z kościołów, nie zdolni są przełamać się opłatkiem.....po co im ten krzyż, pusty symbol...czego?


Co to za czarnowidztwo!
Trochę wiary w ten naród, proszę Państwa.
Malkontenci na potęgę - niestety typowe.
Każdy Amerykanin słysząc o swoim narodzie dumnie pręży pierś a Wy co?

WIST napisał(a):
Mieszanie narodowych kompleksów z wiarą to jest jak najgorszy pomysł.

A mnie się zdaje, że takie gadanie jest największym objawem narodowych kompleksów. :-D

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Śr lis 19, 2014 21:00
Zobacz profil
Post Re: Polska mesjaszem narodów?
Cytuj:
Alus napisał(a):
A pod tym krzyżem posłowie nienawidzą się, żrą, ubliżają sobie, kłamią, oszukują, oskarżają o najgorsze niegodziwości, wypychają wzajem z kościołów, nie zdolni są przełamać się opłatkiem.....po co im ten krzyż, pusty symbol...czego?


Co to za czarnowidztwo!
Trochę wiary w ten naród, proszę Państwa.
Malkontenci na potęgę - niestety typowe.
Każdy Amerykanin słysząc o swoim narodzie dumnie pręży pierś a Wy co?

Realiści.
Każdy Rosjanin słysząc o swoim narodzie pręży pierś.
Każdy Polak pomny Chwała na wysokości,a pokój na ziemi w dniu, w którym milkną wszelkie spory, oczy przeciera ze zdziwienia patrząc na ludzi, ponoć wzorowych katolików, którzy nie sa zdolni podzielić sie opłatkiem z kardynałem i innymi posłami......i tą pogardę wobec ludzi, wobec nakazów ewangelicznych, prezentuje się pod krzyżem.
Właśnie pod tym krzyżem w sejmie najswobodniej harcują demony......z czego tu być dumnym?:o :o


Cz lis 20, 2014 8:31

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Polska mesjaszem narodów?
Qwerty2011 napisał(a):
Każdy Amerykanin słysząc o swoim narodzie dumnie pręży pierś a Wy co?



A my nie mamy na koncie aż tak imponującego złodziejstwa, by sie nim chwalić.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz lis 20, 2014 9:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Polska mesjaszem narodów?
Można Quwerty udawać albo mówić prawdę. To co napisałeś nie stanowi argumentu. Prawdziwie prezy piers ten kto zna wszystkie narodowe wady i zalety a nie ten kto pięknie mówi. Najwięksi patrioci musieli sobie zdawać sprawę z polskich przywar. Niejeden o nich pisał. I Ty ich czytałeś na pewno. A co do tematu są jakieś argumenty czy tylko coś co zaczęło być mitem narodowym?

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz lis 20, 2014 13:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Polska mesjaszem narodów?
JedenPost napisał(a):
Qwerty2011 napisał(a):
Każdy Amerykanin słysząc o swoim narodzie dumnie pręży pierś a Wy co?



A my nie mamy na koncie aż tak imponującego złodziejstwa, by sie nim chwalić.


Rozwijając enigmatyczną wypowiedź JednegoPosta: ciekawym jest, że Qwerty akurat ten kraj (bo rozumiem, że chodzi o USA) wybrał tu sobie za wzorzec, gdy akurat tam doktryna szczególnej misji nadanej krajowi przez Boga (http://en.wikipedia.org/wiki/Manifest_destiny) zebrała tak straszliwe i niszczycielskie żniwo.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz lis 20, 2014 14:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Polska mesjaszem narodów?
Alus napisał(a):
Każdy Polak pomny Chwała na wysokości,a pokój na ziemi w dniu, w którym milkną wszelkie spory, oczy przeciera ze zdziwienia patrząc na ludzi, ponoć wzorowych katolików, którzy nie sa zdolni podzielić sie opłatkiem z kardynałem i innymi posłami......i tą pogardę wobec ludzi, wobec nakazów ewangelicznych, prezentuje się pod krzyżem.

WIST napisał(a):
Można Quwerty udawać albo mówić prawdę. To co napisałeś nie stanowi argumentu. Prawdziwie prezy piers ten kto zna wszystkie narodowe wady i zalety a nie ten kto pięknie mówi. Najwięksi patrioci musieli sobie zdawać sprawę z polskich przywar. Niejeden o nich pisał. I Ty ich czytałeś na pewno. A co do tematu są jakieś argumenty czy tylko coś co zaczęło być mitem narodowym?


Tylko, że Wy to już tylko same przywary widzicie. Żadnego pozytywu o Polakach od Was nie usłyszałem. Czy to nie dziwne?
To uważam za zakompleksienie.

Przecież każdy naród jest grzeszny, każdy człowiek jest grzeszny.

Czy Chrystus przychodzi do ideałów?
Albo, czy czeka ze swoim planem aż staniemy się święci i idealni?

Nie doczekałby się!

On przychodzi do nas takich jakimi jesteśmy, pomimo naszych wad i grzechów.

Pytanie brzmi, czy jednak mamy w sobie tę drogocenną perłę, która ma wartość w oczach Boga? Może pozwólmy Bogu ocenić czego w nas więcej - dobra czy zła i nie opierajmy się w ocenie na rzucających się w oczy incydentach.

"Prosimy, nie zważaj na grzechy nasze, lecz na wiarę swojego Kościoła"
Czy i sam Kościół nie jest grzeszny? Ma jednak do wykonania misję.

Wist - pytasz mnie o argumenty - podaję je, ale Ty się do nich nie odnosisz.

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Cz lis 20, 2014 21:58
Zobacz profil
Post Re: Polska mesjaszem narodów?
Cytuj:
Przecież każdy naród jest grzeszny, każdy człowiek jest grzeszny.

I ta świadomość grzeszności stoi na przeszkodzie ogłaszanie siebie mesjaszami.

Cytuj:
Czy Chrystus przychodzi do ideałów?
Albo, czy czeka ze swoim planem aż staniemy się święci i idealni?

Nie doczekałby się![

Zgoda - nie doczeka się, zwłaszcza gdy naród mieniący się być mesjaszem zapomniał o: Każde królestwo, wewnętrznie skłócone, pustoszeje. I żadne miasto ani dom, wewnętrznie skłócony, nie ostoi się (Mt 12,25).
Zapomnieli w XXVIII w i spowodowali rozbiór kraju, zapominają aktualnie - takiego skłócenia, nienawiści między Polakami, chyba w naszej historii dotychczas nie było.
Ale skoro katolik nie jest zdolny podać ręki drugiemu, przełamać się opłatkiem....

Cytuj:
"Prosimy, nie zważaj na grzechy nasze, lecz na wiarę swojego Kościoła"
Czy i sam Kościół nie jest grzeszny? Ma jednak do wykonania misję.
[/quote][/quote]
Prosimy o odpuszczenie grzechów jako i my odpuszczamy a stosujemy zasadę oko za oko, ząb za ząb.
Gdzie jest autentyczna wiara brak miejsca na grzechy.
Wszyscy nie staniemy sie bezgrzeszni, ale gdy ludzie mieniący sie reprezentantami narodu, albo przewodnicy duchowi, ponad pokój i miłość stawiają osobiste korzyści materialne, władzę, tym samym dają przykład pozostałym, bo przykład idzie z góry.
Jesteśmy jacy jesteśmy, ale ogłaszanie sie mesjaszem, to li tylko pycha....która zawsze poprzedza upadek.

Jeszcze 20 lat temu zgodziłabym się z tezą o mesjaniźmie, ale gdy po kilku wyjazdach za granicę, gdzie dźwięk polskiej mowy w sklepach stawał sie sygnałem alarmowym "uwaga złodziej" radykalnie zmieniłam zdanie :( :(
W kraju kłótnie, zawiści, za granicą złodziejstwo.....


Pt lis 21, 2014 9:09
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 434 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 29  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL