Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 21:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 434 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29
 Polska mesjaszem narodów? 
Autor Wiadomość
Post Re: Polska mesjaszem narodów?
Helenka napisał(a):
wybrana napisał(a):
Rząd ten kieruje się wielkimi wartościami chrześcijańskimi. Dzieci dostały 500+ i już nie muszą mdleć głodne na lekcjach i nie są odbierane od rodziców z powodu biedy.

Dzieci w szkołach oddawna już nie mdleją, bo są dozywiane. Otrzymują obiady finansowane z MOPS, GOPS itp.
A na marginesie zagadka, ciekawe dlaczego na innym forum uznano Cię za niekatoliczkę?


No to przyznaj się pod jakim loginem tam jesteś. Może, to ty tak mnie nazwałaś?
Widzisz, ja nie oszukuję i wszędzie mam ten sam login i jestem tą samą osobą.


Cz wrz 01, 2016 22:39
Post Re: Polska mesjaszem narodów?
wybrana napisał(a):
No to przyznaj się pod jakim loginem tam jesteś. Może, to ty tak mnie nazwałaś?
Widzisz, ja nie oszukuję i wszędzie mam ten sam login i jestem tą samą osobą.

Nie trzeba mieć loginu, aby czytać posty i decyzje moderacji.


Pt wrz 02, 2016 5:12
Post Re: Polska mesjaszem narodów?
Helenka napisał(a):
wybrana napisał(a):
No to przyznaj się pod jakim loginem tam jesteś. Może, to ty tak mnie nazwałaś?
Widzisz, ja nie oszukuję i wszędzie mam ten sam login i jestem tą samą osobą.

Nie trzeba mieć loginu, aby czytać posty i decyzje moderacji.


Widzisz Helenko, ja oprócz tego forum, jestem jeszcze zarejestrowana na 4 innych forach katolickich pod tą samą nazwą - wybrana.
Na innych forach, również spotykam innych użytkowników piszących na tym forum. Cieszę się, że dla nich wiara jest bardzo ważna i dzielą się nią również na innych forach, poświęcając na to swój czas.
Nigdy nie śmiałabym to wykorzystywać i przenosić informację o nich, co piszą i w jakiej kwestii rozmawiają, bo to by było z mojej strony wielkim nie taktem. Takie osądzanie i donoszenie uważam jako duży nie takt. Nie jestem agentem wywiadu i donosicielem. Szanuję każdego użytkownika i jego wybory.


Pt wrz 02, 2016 8:31

Dołączył(a): N lut 14, 2016 14:55
Posty: 70
Post Re: Polska mesjaszem narodów?
ErgoProxy napisał(a):
Oj, JAWA, JAWA. Wy się może ogarnijcie trochę, komuny już nie ma.
Skoro już komuny nie ma, to co ma znaczyć ta liczba mnoga? Nawrót PRLu?

ErgoProxy napisał(a):
JAWA25 napisał(a):
wiem że na szczęście są i tacy (jak wspomniana przeze mnie historyczka Jūratė Kiaupienė) co rozumieją że Litwa nie została polską prowincją.
Mhm, a mogliśmy zabić. Łaska pańska. Za to, przeskakując stulecia, Żeligowski był pewno błędem Matriksa.
A co Żeligowski ma do sprawy? To jakiś mój idol, czy jak?

ErgoProxy napisał(a):
JAWA25 napisał(a):
Problemy Białorusinów z samookreśleniem - oni mają, nie ja.
No i to jest Polak. Proszę Polaka, jak się Łukaszence nie uda przekazać władzy 'Koli, to im Putin przerobi ich człon Państwa Związkowego na Donbas 2.0 i będzie o rzut kamieniem od Kaliningradu. Cholera wie, co jeszcze ten kagiebista zrobi, zanim w końcu padnie od nadużywania botoksu.
A bez metafor?

ErgoProxy napisał(a):
A powiedziałbyś, że Kościuszko był wielkim białorusińskim mężem stanu schyłkowej Rzplitej? Nie powiedziałbyś, bo znasz historię. Znaj, Polaku, znaj.
Sam sobie odpowiadasz, zatem po co mnie pytasz.

Co do Kościuszki, to nie mogę się określać za niego.

ErgoProxy napisał(a):
JAWA25 napisał(a):
Piszę iż związanie się Polski z Litwą czy zaproszenie Jagiellonów na Wawel było błędem.To ma być imperializm?
W kontekście tego, co się w historii stało i tego, co się dzieje obecnie? Weź nie rżnij głupa.
O jak ładnie. Co to Korwin się odezwał czy jak?

ErgoProxy napisał(a):
JAWA25 napisał(a):
Język nie jest tożsamy z narodowością. Tzw. Postanowienie Wileńskie 24 listopada 1700 zarzucające Polsce szerzenie anarchii na Litwie napisane zostało czystą polszczyzną, z paroma jeno wtrętami łacińskimi.
Chryste, ile już nad tym siedzę i płakać mi się chce, boć to oficjalna historiografia polskiej elity ętęlektóalnej.
A po polsku?

Poza tym może tak nie wzywać Imienia Pańskiego nadaremno - chyba że to zbyt wielkie wymaganie.
ErgoProxy napisał(a):
JAWA25 napisał(a):
I o co Waści chodzi?
O nic. Głowa mnie boli.
To widać, słychać i czuć.

_________________
Gdzie krzywdy nie będą pomszczone
Lecz wynagrodzone do cna
Gdzie dziecko bezpiecznie zrodzone
Siądzie obok jagnięcia i lwa.


So sie 26, 2017 19:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Polska mesjaszem narodów?
Jest juz jeden naród wybrany i Izraelici raczej dzięki temu boskiemu namaszczeniu lekko nie mieli jeśli popatrzyć na ich kilkutysiącletnią historię. Jeśli Polska mialaby by być kolejnym mesjaszem narodów to wydaje mi się że Bóg przez ostatnie tysiąc lat dałby nam znać wysyłając jakiegoś proroka z posłaniem chociażby. Takiego watpliwego zaszczytu nie dostąpiliśmy :D

[edytowano 1x - Reg. §I/5. M.]


Pn sie 28, 2017 23:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Polska mesjaszem narodów?
Leczenie kompleksu nizszosci to ten caly "mesjanizm narodowy".


Wt sie 29, 2017 2:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Polska mesjaszem narodów?
Można by zadać pytanie czy Polska jest mesjaszem narodów obywatelowi któregokolwiek państwa europejskiego i zapewne w odpowiedzi na nie pytający zostałby wysłany do psychiatry: :D . Sam fakt, że wielu ludzi rozważa takie stwierdzenie poważnie w dzisiejszych czasach jest zdumiewające. Można zrozumieć takie stwierdzenia w okresie zaborów kiedy próbowano pobudzić "ducha narodu" na wiele sposobów. Połączenie wiary w męczeństwo na krzyżu Jezusa z przeświadczeniem o męczeństwie polskiego narodu a także przykład kultury żydowskiej dały niektórym pseudofilozofom pretekst do stworzenia niedorzecznej ideii mesjanizmu.


Wt sie 29, 2017 21:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 22:52
Posty: 22
Post Re: Polska mesjaszem narodów?
Raczej byłabym sceptyczna wobec tych teorii, chociaż rzeczywiście, w niektórych objawieniach czy przepowiedniach pojawia się wątek Polski jako narodu, który wyjdzie zwycięsko z opresji. Pożyjemy - zobaczymy.


So wrz 23, 2017 12:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Polska mesjaszem narodów?
panna_nikt_87 napisał(a):
Raczej byłabym sceptyczna wobec tych teorii, chociaż rzeczywiście, w niektórych objawieniach czy przepowiedniach pojawia się wątek Polski jako narodu, który wyjdzie zwycięsko z opresji. Pożyjemy - zobaczymy.


Lepiej żebyśmy tego nie zobaczyli. Żydzi dostali od Boga szczególną misję do wykonania i zobacz co im historia zgotowała.


Wt paź 03, 2017 21:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 04, 2017 3:29
Posty: 2
Post Re: Polska mesjaszem narodów?
subadam napisał(a):
Leczenie kompleksu nizszosci to ten caly "mesjanizm narodowy".

Mesjaństwo, nie mesjaństwo. Zwał jak zwał. Mnie najbardziej cieszy to, że w Polsce (i grupie państw z Europy wschodniej) zachowało się najwięcej wartości Europejskich. Przebywając na zachodzie Europy najbardziej w oczy rzuca się brak jakichkolwiek wartości. Oni sami o siebie mówią, że tworzą jakąś tam nową kulturę... podszywają się pod europejską (że to niby ciągłość). Jednak to co robią jest to zaprzeczenie kultury europejskiej. To wg. mnie jest brak kultury. Ostoja kultury europejskiej została w Polsce jeszcze.

To co się dzieje obecnie na zachodzie... świat nie lubi próżni. W miejsce gdzie nie ma kultury, albo gdzie kultura jest słaba bardzo łatwo wchodzi inna silna agresywna. Słyszałem jak ktoś kiedyś powiedział "Dzień bez zamachu jest dniem straconym". Życzę im powodzenia co oni robią ze swoimi narodami.

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Skrzypiec skrzypiec.pl


Cz paź 05, 2017 18:25
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Polska mesjaszem narodów?
IIIIII napisał(a):
subadam napisał(a):
Leczenie kompleksu nizszosci to ten caly "mesjanizm narodowy".

Mesjaństwo, nie mesjaństwo. Zwał jak zwał. Mnie najbardziej cieszy to, że w Polsce (i grupie państw z Europy wschodniej) zachowało się najwięcej wartości Europejskich. Przebywając na zachodzie Europy najbardziej w oczy rzuca się brak jakichkolwiek wartości. Oni sami o siebie mówią, że tworzą jakąś tam nową kulturę... podszywają się pod europejską (że to niby ciągłość). Jednak to co robią jest to zaprzeczenie kultury europejskiej. To wg. mnie jest brak kultury. Ostoja kultury europejskiej została w Polsce jeszcze.

To co się dzieje obecnie na zachodzie... świat nie lubi próżni. W miejsce gdzie nie ma kultury, albo gdzie kultura jest słaba bardzo łatwo wchodzi inna silna agresywna. Słyszałem jak ktoś kiedyś powiedział "Dzień bez zamachu jest dniem straconym". Życzę im powodzenia co oni robią ze swoimi narodami.


Nie do końca się zgodzę. Jeśli chodzi o kulturę na zachodzie Europy to nie jest tak źle. Francuzi, Hiszpanie czy Anglicy przejawiają jeszcze silne cechy narodowościowe, są po prostu bardziej otwarci na inne kultury (za bardzo). Takie pomieszanie kultur nie wychodzi im na dobre.
Jeśli chodzi o wartości to nie wiem o jakim braku wartości mówisz. Chodzi o chrześcijaństwo?
Religie rzeczywiscie marnie przędą ale to nie znaczy, że poziom moralny spadł. Statystyki przestępstw są podobne do tych w Polsce, w niektórych przypadkach niższe.
Natomiast zalew imigrantów spoza Europy powoduje powolne zamieranie tożsamości narodowych na Zachodzie no i te zamachy terrorystyczne... Ale to ostatnie to jest kwestia związana przede wszystkim z islamem.


Pt paź 06, 2017 18:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 04, 2017 3:29
Posty: 2
Post Re: Polska mesjaszem narodów?
Osiris napisał(a):
Nie do końca się zgodzę. Jeśli chodzi o kulturę na zachodzie Europy to nie jest tak źle. Francuzi, Hiszpanie czy Anglicy przejawiają jeszcze silne cechy narodowościowe, są po prostu bardziej otwarci na inne kultury (za bardzo). Takie pomieszanie kultur nie wychodzi im na dobre.
Jeśli chodzi o wartości to nie wiem o jakim braku wartości mówisz. Chodzi o chrześcijaństwo?
Religie rzeczywiscie marnie przędą ale to nie znaczy, że poziom moralny spadł. Statystyki przestępstw są podobne do tych w Polsce, w niektórych przypadkach niższe.
Natomiast zalew imigrantów spoza Europy powoduje powolne zamieranie tożsamości narodowych na Zachodzie no i te zamachy terrorystyczne... Ale to ostatnie to jest kwestia związana przede wszystkim z islamem.

Zgodzę się, być może trochę przesadziłem w swej ocenie. Większość zwykłych ludzi tzn. zwykłych Francuzów i Niemców to spokojni ludzi którzy nikomu nie wadzą i spotkałem się z życzliwym przyjęciem. Ale być może są zbyt spokojni, zbyt potulni. "To nie ludzie są źli tylko politycy"!!!

_________________
Pozdrawiam Krzysztof Skrzypiec skrzypiec.pl


N paź 08, 2017 23:20
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz paź 05, 2017 7:41
Posty: 4
Post Re: Polska mesjaszem narodów?
Zła jest chytrość człowieka na pieniądze..


Pn paź 09, 2017 13:41
Zobacz profil
Post Re: Polska mesjaszem narodów?
A mi się wydaje, że jedyną rolę jaką w chrześcijańskim świecie ma do odegrania Polska, to bycie jego zakałą. Heh..

wybrana napisał(a):
Helenka napisał(a):
wybrana napisał(a):
Rząd ten kieruje się wielkimi wartościami chrześcijańskimi. Dzieci dostały 500+ i już nie muszą mdleć głodne na lekcjach i nie są odbierane od rodziców z powodu biedy.

Dzieci w szkołach oddawna już nie mdleją, bo są dozywiane. Otrzymują obiady finansowane z MOPS, GOPS itp.
A na marginesie zagadka, ciekawe dlaczego na innym forum uznano Cię za niekatoliczkę?


No to przyznaj się pod jakim loginem tam jesteś. Może, to ty tak mnie nazwałaś?
Widzisz, ja nie oszukuję i wszędzie mam ten sam login i jestem tą samą osobą.


Pn paź 09, 2017 19:17
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 434 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL