Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 8:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 692 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 43, 44, 45, 46, 47  Następna strona
 Zadaj pytanie ateiście 
Autor Wiadomość
Post Re: Zadaj pytanie ateiście
Osiris napisał(a):
felek27 napisał(a):
Osiris napisał(a):
Ale są momenty w zachowaniu Jezusa z którymi się nie zgadzam, weźmy przykładowo:
"Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą, temu byłoby lepiej uwiązać kamień młyński u szyi i wrzucić go w morze" (Mk 9, 40)
Czy takie stwierdzenie przystoi Jezusowi?

Przecież to stwierdzenie dotyczy właśnie miłości do bliźnich. Lepiej stracić swoje życie, niż skrzywdzić drugiego człowieka, szczególnie dziecko. Czyż może być jeszcze większa miłość od tej?


Że co przepraszam? "temu byłoby lepiej uwiązać kamień młyński u szyi i wrzucić go w morze"
To jest przykład miłości? rozumiesz język polski?

Zrozumiałeś to niewłaściwie. Przecież Jezus nie mówi, że należy kogoś zabijać, tylko że lepiej by było temu człowiekowi samemu zginąć niż żeby się stał powodem do zguby dla innych. Tak więc to stwierdzenie nie tylko nie narusza nakazu miłości do bliźnich a wręcz ten nakaz wzmacnia.


Cz lis 09, 2017 11:32

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Zadaj pytanie ateiście
Ten cytat mówi o wielkiej zbrodni "Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą"
Dla Ciebie przykład miłości to pozwalanie na wielkie zbrodnie? A gdzie miłość do ofiary??

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lis 11, 2017 1:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Zadaj pytanie ateiście
felek27 napisał(a):
Zrozumiałeś to niewłaściwie. Przecież Jezus nie mówi, że należy kogoś zabijać, tylko że lepiej by było temu człowiekowi samemu zginąć niż żeby się stał powodem do zguby dla innych. Tak więc to stwierdzenie nie tylko nie narusza nakazu miłości do bliźnich a wręcz ten nakaz wzmacnia.


Jeśli skrzywdzę kogoś to mam się zabić? A gdzie tu element przebaczenia?
Kompletny bezsens.


So lis 11, 2017 18:26
Zobacz profil
Post Re: Zadaj pytanie ateiście
Osiris napisał(a):
felek27 napisał(a):
Zrozumiałeś to niewłaściwie. Przecież Jezus nie mówi, że należy kogoś zabijać, tylko że lepiej by było temu człowiekowi samemu zginąć niż żeby się stał powodem do zguby dla innych. Tak więc to stwierdzenie nie tylko nie narusza nakazu miłości do bliźnich a wręcz ten nakaz wzmacnia.


Jeśli skrzywdzę kogoś to mam się zabić? A gdzie tu element przebaczenia?
Kompletny bezsens.

Oczywiście, że nie trzeba się zabijać.
Największym dobrem człowieka wydaje się być jego własne życie. Jezus zmienia te wartościowanie. Na pierwszym miejscu stawia bliźniego. Jego życie jest ważniejsze niż własne. Doprowadzenie bliźniego do grzechu jest w konsekwencji skazywaniem go na wieczne męki.
W takim właśnie sensie Jezus mówi nam, że lepszym rozwiązaniem dla nas byłaby strata własnego życia niż doprowadzenie do zguby drugiego człowieka. Tracimy wówczas tylko ciało, a w zamian otrzymujemy życie wieczne.


So lis 11, 2017 22:23

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Zadaj pytanie ateiście
Cytuj:
Że co przepraszam? "temu byłoby lepiej uwiązać kamień młyński u szyi i wrzucić go w morze"
To jest przykład miłości?
Oczywiście. Dokładnie tak, jak "lepiej byłoby, gdyby Hitler zginął w I Wojnie Światowej".

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N lis 12, 2017 10:10
Zobacz profil WWW
Post Re: Zadaj pytanie ateiście
Tzn. lepiej byłoby dla Hitlera.


N lis 12, 2017 15:17

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Zadaj pytanie ateiście
felek27 napisał(a):
Osiris napisał(a):
felek27 napisał(a):
Zrozumiałeś to niewłaściwie. Przecież Jezus nie mówi, że należy kogoś zabijać, tylko że lepiej by było temu człowiekowi samemu zginąć niż żeby się stał powodem do zguby dla innych. Tak więc to stwierdzenie nie tylko nie narusza nakazu miłości do bliźnich a wręcz ten nakaz wzmacnia.


Jeśli skrzywdzę kogoś to mam się zabić? A gdzie tu element przebaczenia?
Kompletny bezsens.

Oczywiście, że nie trzeba się zabijać.
Największym dobrem człowieka wydaje się być jego własne życie. Jezus zmienia te wartościowanie. Na pierwszym miejscu stawia bliźniego. Jego życie jest ważniejsze niż własne. Doprowadzenie bliźniego do grzechu jest w konsekwencji skazywaniem go na wieczne męki.
W takim właśnie sensie Jezus mówi nam, że lepszym rozwiązaniem dla nas byłaby strata własnego życia niż doprowadzenie do zguby drugiego człowieka. Tracimy wówczas tylko ciało, a w zamian otrzymujemy życie wieczne.


To jest nieetyczne - nie można wymagać od kogoś aby pozbawił się życia ponieważ doprowadził bliźniego do grzechu. Bardzo niewielu ludzi uznałoby coś takiego za moralne ponieważ życie ludzkie ma wysoką wartość.


Pn lis 13, 2017 21:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Zadaj pytanie ateiście
Marek_Piotrowski napisał(a):
Cytuj:
Że co przepraszam? "temu byłoby lepiej uwiązać kamień młyński u szyi i wrzucić go w morze"
To jest przykład miłości?
Oczywiście. Dokładnie tak, jak "lepiej byłoby, gdyby Hitler zginął w I Wojnie Światowej".


Czyżby doprowadzenie bliźniego do grzechu stawiało kogoś w tym samym rzędzie co Hitler?


Pn lis 13, 2017 22:00
Zobacz profil
Post Re: Zadaj pytanie ateiście
Osiris czytaj uważniej, przecież wyraźnie Ci napisałem, że nikt od nikogo nie wymaga żadnego zabijania się.


Pn lis 13, 2017 22:03

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Zadaj pytanie ateiście
felek27 napisał(a):
Osiris czytaj uważniej, przecież wyraźnie Ci napisałem, że nikt od nikogo nie wymaga żadnego zabijania się.


Jezus wyraźnie sugeruje, że lepiej się zabić. I to z takiego powodu jak doprowadzenie do grzechu bliźniego.


Pn lis 13, 2017 22:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Zadaj pytanie ateiście
Osiris napisał(a):
Jezus wyraźnie sugeruje, że lepiej się zabić. I to z takiego powodu jak doprowadzenie do grzechu bliźniego.


Nie zrozumiesz bo nie wierzysz w życie wieczne,a tutaj to właśnie ono jest stawką.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn lis 13, 2017 22:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Zadaj pytanie ateiście
Saqura napisał(a):
Osiris napisał(a):
Jezus wyraźnie sugeruje, że lepiej się zabić. I to z takiego powodu jak doprowadzenie do grzechu bliźniego.


Nie zrozumiesz bo nie wierzysz w życie wieczne,a tutaj to właśnie ono jest stawką.


Muzułmanie wierzą, że jest wspaniałym czynem poświęcić życie w walce z niewiernymi aby wstąpić do nieba i otrzymać w nagrodę w postaci towarzystwa 72 dziewic. Tak jak to zrobili zamachowcy 11 września.
Dla nich życie wieczne jest właśnie stawką. Uważasz, że można jakąkolwiek bzdurę uznać za moralną tylko dlatego, że życie wieczne jest stawką?


Pn lis 13, 2017 23:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 24, 2010 15:30
Posty: 295
Post Re: Zadaj pytanie ateiście
To może prościej: czy uważasz, że osobnik planujący zabójstwo Twoich najbliższych powinien ich zabić, czy może lepiej byłoby, gdyby wcześniej popełnił samobójstwo?


Wt lis 14, 2017 11:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Zadaj pytanie ateiście
Osiris napisał(a):
Saqura napisał(a):
Osiris napisał(a):
Jezus wyraźnie sugeruje, że lepiej się zabić. I to z takiego powodu jak doprowadzenie do grzechu bliźniego.


Nie zrozumiesz bo nie wierzysz w życie wieczne,a tutaj to właśnie ono jest stawką.


Muzułmanie wierzą, że jest wspaniałym czynem poświęcić życie w walce z niewiernymi aby wstąpić do nieba i otrzymać w nagrodę w postaci towarzystwa 72 dziewic. Tak jak to zrobili zamachowcy 11 września.
Dla nich życie wieczne jest właśnie stawką. Uważasz, że można jakąkolwiek bzdurę uznać za moralną tylko dlatego, że życie wieczne jest stawką?


Muzułmanin w tym momencie patrzy na siebie,chrześcijanin na inną osobę na jej życie wieczne, nie swoje własne..
Ale podałeś przykład,nie mający absolutnie nic wspólnego z wersetem któregoś się uczepił :-)

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Wt lis 14, 2017 11:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 28, 2017 21:39
Posty: 716
Post Re: Zadaj pytanie ateiście
BlueDraco napisał(a):
To może prościej: czy uważasz, że osobnik planujący zabójstwo Twoich najbliższych powinien ich zabić, czy może lepiej byłoby, gdyby wcześniej popełnił samobójstwo?


A czy mówimy o zabójcach czy o grzechu? Jezus nie mówił o zabójcach.


Wt lis 14, 2017 21:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 692 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 43, 44, 45, 46, 47  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL