Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 8:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 692 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 47  Następna strona
 Zadaj pytanie ateiście 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2014 18:18
Posty: 106
Post Re: Zadaj pytanie ateiście
andej napisał(a):
Co to znaczy ateista?

Pierwsze trzy punkty tutaj: http://www.filmweb.pl/user/impactor

andej napisał(a):
Czy ateista WIERZY w NIEISTNIENIE Boga?

Równie dobrze możesz zapytać, czy ateista jest za Legią. Zależy od ateisty.

Ateizm nie jest wierzeniem w żadne twierdzenie, tylko brakiem wierzenia w twierdzenie o istnieniu boga/bogów. To, czy oprócz bycia ateistą dana osoba jest też antyteistą (czyli wierzy w nieistnienie bogów), albo pączko-różystą (wierzy, że pączki z różą są najlepsze), nie wypływa z ateizmu.

_________________
Czy istnieją dobre podstawy by wierzyć w istnienie jakiegokolwiek boga (np. judeo-chrześcijańskiego Jahwe)?
Sprawdźmy: http://czywierzyc.ml


So sie 16, 2014 10:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Zadaj pytanie ateiście
impactor napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Jako moderator proszę uprzejmie @impactora, by poprawił ewidentny błąd w pisowni w pierwszej części swojego podpisu. Inaczej pojawią się ostrzeżenia.

Zanim zaczniesz poprawiać innych o błędach w pisowni, to sięgnij sobie do encyklopedii, albo słownika ( http://sjp.pl/b%F3g ) i poczytaj n/t rzeczownika "bóg". Pozwoli Ci to poprawić swoją polszczyznę, oraz uniknąć propagowania błędów w pisowni u innych.

Słowo "bóg" to rzeczownik, jak każdy inny. Odnosi się on do tysięcy bogów, jakich znamy. Kiedy mówię o konkretnym bogu, np. bogu Zeusie, albo Twoim ulubionym bogu Jahwe, to stosuję wielką literę, ponieważ używam ich imion.


Obawiam się, że Twoje logiczne wytłumaczenie, z którym się zgadzam co do joty, nie znajdzie zrozumienia w umysłach moderacji.

I przy okazji pytanie, które być może pozwoli na zadanie kolejnych:
Masz partnera/partnerkę/męża/żonę i/lub dzieci?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So sie 16, 2014 11:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2014 18:18
Posty: 106
Post Re: Zadaj pytanie ateiście
Jajko napisał(a):
Masz partnera/partnerkę/męża/żonę i/lub dzieci?

Partnerkę.

_________________
Czy istnieją dobre podstawy by wierzyć w istnienie jakiegokolwiek boga (np. judeo-chrześcijańskiego Jahwe)?
Sprawdźmy: http://czywierzyc.ml


So sie 16, 2014 11:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Zadaj pytanie ateiście
Czy też jest niewierząca?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So sie 16, 2014 11:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2014 18:18
Posty: 106
Post Re: Zadaj pytanie ateiście
Jajko napisał(a):
Czy też jest niewierząca?

Obecna jest polką, więc i katoliczką (tak, wiem - to nie tożsame, ale prawie ;))

Wczoraj byliśmy nawet na mszy w klasztorze Franciszkanów (próbowałem umówić się na rozmowę z jakimś doświadczonym mnichem).
Dawno nie byłem na mszy katolickiej, a to bywa ciekawe. Np. wczoraj w 1 liście do Koryntian św. Paweł stwierdził, że Jezus był pierwszym ze zmartwychwstałych historii (nim my wszyscy będziemy), zadając tym samym kłam zmartwychwstaniu Łazarza :D

Ech, ten Paweł... Jak ja go lubię :)
Twórca chrześcijaństwa otwarcie nawołujący do kłamstwa w imię chrześcijaństwa, jak np. w Liście do Rzymian (3:7):

Jeżeli prawda Boga bardziej uwydatni się dzięki kłamstwu mojemu ku Jego chwale, jakim prawem ja miałbym być sądzony jako grzesznik?

:biggrin:

_________________
Czy istnieją dobre podstawy by wierzyć w istnienie jakiegokolwiek boga (np. judeo-chrześcijańskiego Jahwe)?
Sprawdźmy: http://czywierzyc.ml


So sie 16, 2014 12:47
Zobacz profil
Post Re: Zadaj pytanie ateiście
A cos ci PEWNEGO wiadomo, o tym, ze Lazarz po ozywieniu przez Jezusa juz nie umarl?
Moze ateisci maja lepsze zrodla...

Jezus jest pierwszym, ktory zmartwychwstal i zyje. Sw Pawel nie klamal.


So sie 16, 2014 12:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2014 18:18
Posty: 106
Post Re: Zadaj pytanie ateiście
Kael napisał(a):
A cos ci PEWNEGO wiadomo, o tym, ze Lazarz po ozywieniu przez Jezusa juz nie umarl? Moze ateisci maja lepsze zrodla...

Był martwy, po czym wstał i zaczął żyć, jak mówią ewangelie? To zmartwychwstał.
Co ma do rzeczy to, czy potem znowu umarł?

Kael napisał(a):
Jezus jest pierwszym, ktory zmartwychwstal i zyje. Sw Pawel nie klamal.

Ok, czyli ewangelie kłamią.
Witaj w świecie samozaprzeczającej sobie Biblii.

_________________
Czy istnieją dobre podstawy by wierzyć w istnienie jakiegokolwiek boga (np. judeo-chrześcijańskiego Jahwe)?
Sprawdźmy: http://czywierzyc.ml


So sie 16, 2014 13:03
Zobacz profil
Post Re: Zadaj pytanie ateiście
No wlasnie ma i to duzo. Zmartwychwstanie w pojeciu pawlowym i chrzescijanskim nigdy sie nie skonczy smiercia cielesna. Zmartwychwstaniesz w przemienionym ciele jak Jezus.

A Lazarz po prostu ozyl na slowa Jezusa. I nastepnie znowu umarl. Byl znakiem prawdziwego zmartwychwstania
Ewangelie tez nie klamia. Ale potomkowi rzymsko-germanskiej podejrzliwosci nijak tego sie nie da wyjasnic, jezeli sam nie nakrecil filmu ze zmartwychwstania i nie wlozyl reki do ran Jezusa. A pewnie i tak by nie uwierzyl.


So sie 16, 2014 13:07
Post Re: Zadaj pytanie ateiście
impactor napisał(a):
Dawno nie byłem na mszy katolickiej, a to bywa ciekawe. Np. wczoraj w 1 liście do Koryntian św. Paweł stwierdził, że Jezus był pierwszym ze zmartwychwstałych historii (nim my wszyscy będziemy), zadając tym samym kłam zmartwychwstaniu Łazarza :D

:biggrin:

Niedokładnie tak stwierdził, ale niech Ci będzie. Oprócz Łazarza Biblia wymienia jeszcze paru innych wskrzeszonych, niemniej w tym fragmencie chodzi o zmartwychwstanie do nieśmiertelnego życia, w ciele uwielbionym i wynika to doskonale z kontekstu. Jak widać na przykładzie Kael wierzący nie mają problemu ze zrozumieniem Pisma św, pewnie dlatego że to dla nich było spisane.


So sie 16, 2014 13:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2014 18:18
Posty: 106
Post Re: Zadaj pytanie ateiście
Kael napisał(a):
Ewangelie tez nie klamia. Ale potomkowi rzymsko-germanskiej podejrzliwosci nijak tego sie nie da wyjasnic

Bardzo dziwne stwierdzenie. Pomimo tego, że pozostałe ewangelie były spisywane z Marka, to sobie przeczą http://www.evilbible.com/contradictions.htm
Ale jak wspominałem - to nie miejsce na dyskusję, tylko na pytania.

_________________
Czy istnieją dobre podstawy by wierzyć w istnienie jakiegokolwiek boga (np. judeo-chrześcijańskiego Jahwe)?
Sprawdźmy: http://czywierzyc.ml


So sie 16, 2014 13:52
Zobacz profil
Post Re: Zadaj pytanie ateiście
Tak, zwłaszcza spisywał z Marka autor tej ewangelii, która opiera się na niezależnej tradycji słów i czynów Jezusa :roll:
Cytuj:
Ale jak wspominałem - to nie miejsce na dyskusję, tylko na pytania.

Przeciwnie, forum to miejsce na dyskusję i jak ktoś posadzi androny to niechybnie przyjdzie ktoś, kto zechce je wskazać.


So sie 16, 2014 14:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2014 18:18
Posty: 106
Post Re: Zadaj pytanie ateiście
MARIEL napisał(a):
Przeciwnie, forum to miejsce na dyskusję

To forum - tak. Ten wątek - nie.

_________________
Czy istnieją dobre podstawy by wierzyć w istnienie jakiegokolwiek boga (np. judeo-chrześcijańskiego Jahwe)?
Sprawdźmy: http://czywierzyc.ml


So sie 16, 2014 14:13
Zobacz profil
Post Re: Zadaj pytanie ateiście
A kolega przeczytal regulamin, na ktory wyrazil zgode?

Cytuj:
6. Rozwój tematu to wypadkowa pierwotnej jego koncepcji w założeniu autora i kolejnych, kształtujących temat, wypowiedzi dyskutantów. Linii tematycznej powinni się trzymać wszyscy rozmówcy (również autor tematu). Nie jest możliwe zakładanie "własnych" tematów, w których jeden autor porusza kolejne niezwiązane ze sobą wątki.

Autor tematu ma prawo do określenia jego charakteru (np. tematy rozważaniowe, dzielenie się doświadczeniem, rozważanie konkretnych wypowiedzi autorytetów lub dokumentów, czy konkretne pytanie w którym autor oczekuje odpowiedzi zgodnej ze swoim światopoglądem); może również w pewnym stopniu określić założenia konkretnej dyskusji (np. może wyrazić życzenie, aby w tym temacie dyskusja była prowadzona z punktu widzenia katolika czy chrześcijanina) albo zechcieć, aby w dyskusji np. na tematy etyczne nie odwoływać się do argumentów biblijnych, a jedynie naukowych (z oczywistych powodów to ostatnie ograniczenie nie może dotyczyć zagadnień, które są przedmiotem wiary). Takie ograniczenie powinno być szanowane. Nie może ono jednak nigdy dotyczyć wypowiadania się w danym temacie jednej osoby lub grupy osób, a jedynie założeń światopoglądowych.

7. O sposobie moderowania zawsze decyduje moderator, nie autor tematu. Prawo do określenia charakteru tematu nie oznacza "prawa do tematu" i dopuszczania na życzenie autora tematu wypowiedzi, które są sprzeczne z regulaminem forum.


Warto wiedziec na jakim forum sie zaklada tematy.


So sie 16, 2014 14:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 07, 2014 18:18
Posty: 106
Post Re: Zadaj pytanie ateiście
Kael napisał(a):
A kolega przeczytal regulamin, na ktory wyrazil zgode?
Cytuj:
7. O sposobie moderowania zawsze decyduje moderator, nie autor tematu. Prawo do określenia charakteru tematu nie oznacza "prawa do tematu" i dopuszczania na życzenie autora tematu wypowiedzi, które są sprzeczne z regulaminem forum.

Warto wiedziec na jakim forum sie zaklada tematy.

Tzn, że ten regulamin zmusza mnie do podejmowania dyskusji?
Nie wydaje mi się.

Jeśli ktoś chce sobie w tym temacie dyskutować - zabronić mu tego nie mogę. Ale poprzez "nie będzie w tym temacie dyskusji" rozumiem "nie będę się w nim w dyskusje angażował", bo nie po to go zakładałem.

_________________
Czy istnieją dobre podstawy by wierzyć w istnienie jakiegokolwiek boga (np. judeo-chrześcijańskiego Jahwe)?
Sprawdźmy: http://czywierzyc.ml


So sie 16, 2014 14:26
Zobacz profil
Post Re: Zadaj pytanie ateiście
Mozesz wpisy dyskusyjne ignorowac. W koncu mozna jako gosc sie nie odzywac.


So sie 16, 2014 14:28
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 692 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 47  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL