Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 5:36



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 289 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna strona
 Bóg jest wymysłem człowieka 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 20, 2015 23:22
Posty: 96
Post Bóg jest wymysłem człowieka
Dlaczego nie możecie się pogodzić z tym prostym FAKTEM ? Wszystkie religie to fikcje wymyślone przez ludzi,sama zaś biblia jest tak pełna niedorzeczności,błędów historycznych,sprzeczności etc. że jej fałszywość jest oczywista dla każdego kto choć trochę szanuje rozum.Dlaczego nie myślicie samodzielnie? Dlaczego wierzycie w te wszystkie irracjonalne rzeczy? Przecież one już dawno zostały obalone,jak możecie tkwić w tej ignorancji ? Jestem w szoku,że człowiek żyjący w XXI wieku może wierzyć w religijne bajki.


Ostatnio edytowano Śr sty 21, 2015 6:55 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz

Korekta "bóg" na "Bóg"



Wt sty 20, 2015 23:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: bóg jest wymysłem człowieka
Musisz zatem wybrać - chcesz dyskutować na poziomie i z szacunkiem, czy szybko odejść z tego miejsca. Decyzja należy do Ciebie.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Śr sty 21, 2015 0:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 20, 2015 23:22
Posty: 96
Post Re: bóg jest wymysłem człowieka
Zadałem proste pytanie:dlaczego wierzycie w te wszystkie dziwne rzeczy skoro nie tylko nie ma na nie żadnych dowodów (null,zero) ale na dodatek istnieje cała masa dowodów obalających religijne pretensje do prawdy.


Śr sty 21, 2015 0:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: bóg jest wymysłem człowieka
Masz całe forum i mnóstwo odpowiedzi wielu ludzi. Oni nie uważają że nie ma dowodów tak jak piszesz. Pozostaje Ci to uszanować, albo pożegnać się z tym forum jako troll. Nadal masz wybór. Twój ton jak na razie nie jest do przyjęcia.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Śr sty 21, 2015 0:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 20, 2015 23:22
Posty: 96
Post Re: bóg jest wymysłem człowieka
Czytałem już wcześniej wszystko na forum i nie znalazłem ŻADNYCH odpowiedzi na moje argumenty.

Skąd wiem że wasz Bóg nie istnieje?

1. Wiedza o początkach ludzkich cywilizacji udowadnia nam że ludzie MAJĄ W ZWYCZAJU wymyślać sobie bogów, boginie, duchy i potwory. Zabobon był obecny w każdym zamieszkałym zakątku kuli ziemskiej. To po prostu nieodłączna część naszej natury.

Religie rozwijały się w warunkach wzajemnej izolacji (z przyczyn geograficznych) i dlatego różnią się od siebie. Bywa że drastycznie. Lecz mimo to, można w nich znaleźć wspólne schematy. To jest efekt tego, że religie opierają się na podobnych mechanizmach socjologicznych i psychologicznych. W prawie każdej religii możesz znaleźć:

- wiarę w życie po śmierci
- wiarę w bajki, czyli rozbudowaną mitologię (w tym mit o "stworzeniu" świata), personifikacje sił natury
- wiarę w istnienie potężnych istot których "nie widać", lub są w inny sposób niedostępne (nie tylko bogowie, także duchy, anioły, diabły, itp)
- układy z bogami: "coś za coś", czyli wiara w możliwość wynegocjowania sobie pomocy u bogów (np. w zamian za ofiarę)
- rytuały, modlitwy, świątynie, ofiary, magiczne przedmioty, magiczne gesty, magiczne słowa, magiczna numerologia
- kastę funkcjonariuszy religijnych: szamanów, kapłanów, mnichów, księży, pastorów, popów, imamów, rabbinów, itp.
- wpływ na system prawny, na obyczajowość, na dzieła sztuki, na architekturę, itp.



Wobec tych faktów stawianie żydowskiego bożka w centrum świata jest dowodem braku wyobraźni:

- wasz bóg, którego piszecie przez duże "B", jest tylko jednym z tłumu 2500 innych.
- naród żydowski to tylko jeden z tysięcy innych
- Izrael i okolice to tylko niewielki skrawek zamieszkałej powierzchni Ziemi.
- wasz bóg jest dokładnie tak samo niewidzialny jak inni bogowie i boginie.
- modlitwa do waszego boga daje dokładnie taki sam skutek, jak modlitwa do innych bogów i bogiń (czyli żaden).

Brak zdolności do tej trzeźwej oceny to skutek indoktrynacji oraz moralnego szantażu (pierwsze przykazanie).

To był argument dotyczący wszystkich religii. Teraz argumenty specyficzne dla waszego boga.

2. Mam 100% pewności że żydowski bóg nie istnieje, bo jest ABSURDALNY.

- absurd celu istnienia Boga
- absurd celu stworzenia świata (100 miliardów galaktyk, po to by urządzić Big Brother'a w Izraelu)
- absurd celu stworzenia człowieka (wg. Ks.Rodzaju Bóg potrzebował ogrodnika w rajskim ogrodzie)
- absurd Boga faworyzującego jeden naród.
- absurd Boga "nieśmiałego", którego wolą jest ukrywać swoje istnienie przed większością ludzi.
- absurd Boga "doskonałego", który odczuwa potrzeby (np. potrzeba stworzenia świata i człowieka, potrzeba kultu i posłuszeństwa ze strony człowieka)
- absurd Boga "doskonałego", który sam o sobie mówi, że jest zazdrosny (Dekalog w oryginale)
- absurd Boga "doskonałego" i "miłosiernego", który stworzył świat w którym organizmy żywe muszą pożerać się wzajemnie by przeżyć.
- absurd Boga "wszechmogącego", który potrzebuje aniołów do pomocy.
- absurd Boga "wszechmogącego", który czegoś chce, ale jakoś mu nie wychodzi (np. rażąca niedoskonałość Pisma Św.)
- absurd Boga "wszechmogącego", który potrzebuje kooperacji ze strony człowieka do realizacji swoich planów (np. ucieczka Żydów z Egiptu)
- absurd Boga "wszechwiedzącego", który popełnia pomyłki, zmienia zdanie, a nawet negocjuje z człowiekiem (Mojżesz)
- absurd Boga "ponadczasowego", który zmienia zdanie na temat tego co jest dobre, a co złe (np. dopuszczalność rozwodów, traktowanie wrogów)
- absurd Boga "wszechobecnego", pod którego nieobecność gadający wąż spiskował z Ewą.
- absurd Boga "kochającego" ludzi, który przygląda się biernie ich cierpieniu.
- absurd Boga "kochającego" ludzi, który popiera ludobójstwo i niewolnictwo
- absurd Boga "sprawiedliwego", który zaleca karę śmierci za takie "zbrodnie" jak nieposłuszeństwo dziecka, zatajenie braku dziewictwa przed ślubem, homoseksualizm, praca w "dzień święty", itd.
- absurd Boga "sprawiedliwego", który stosuje karę nieskończonych tortur.
- absurd Boga "sprawiedliwego", który stosuje odpowiedzialność zbiorową.
- absurd Boga "sprawiedliwego", który stosuje odpowiedzialność dziedziczną.
- absurd grzechu pierworodnego (gadający wąż wyrolował "wszechwiedzącego" Boga)
- absurd odpowiedzialności Adama i Ewy (przed rzekomym spożyciem owocu "Drzewa poznania dobra i zła" byli z definicji niepoczytalni)
- absurd koncepcji zbawienia (słowo "zbawienie" oznacza "ocalenie". Tylko przed czym?)
- absurd Boga "księgowego", który sam sobie musiał zapłacić okup.
- absurd "konieczności" narodzin Boga jako człowieka ("wszechmogący" Bóg nie mógł sprawy załatwić inaczej)
- absurd Boga będącego "jednocześnie" człowiekiem (Bóg jest "wszechmogący", człowiek nie)
- absurd arytmetyczny Trójcy (3 = 1)
- absurd genezy Szatana (sensowność buntu wobec istoty "wszechmogącej", "wszechobecnej", "wszechwiedzącej" itd.)
- absurd tolerowania istnienia Szatana przez Boga (podtrzymywanie nonsensownego konfliktu przez istotę "wszechmogącą")
- absurd opętań ludzi przez Szatana (przyzwolenie Boga, rzekome ostrzeżenie przed Szatanem jako przesłanie dla ludzi)
- absurd Boga kuszonego przez Szatana (Jezus kuszony na pustyni: pertraktacje z bogiem "wszechmogącym", próba manipulacji bogiem "wszechwiedzącym")
- absurd Boga który oczekuje od człowieka wiary w rzeczy niewiarygodne
- absurd Boga który oczekuje od człowieka wiary pod szantażem kary nieskończonych tortur.
- absurd Boga który sam wybiera kto wierzy ("wiara jest łaską"), ale za brak wiary karze.
- absurd Boga który chciał się "objawić" ludziom, ale usłyszała o nim tylko garstka Żydów (Indianie na przykład musieli czekać aż do odkrycia Ameryki pod koniec 15 wieku)



3. Mam 100% pewności że żydowski bóg nie istnieje, bo jego prymitywne cechy są ODBICIEM prymitywnej cywilizacji która go stworzyła:

a) Odbiciem jej prymitywnej wiedzy o świecie:

Kosmologia:

- geocentryzm
- ignoranckie rozróżnienie między słońcem a gwiazdami
- niebo to "sklepienie", a gwiazdy i planety są na nim "zawieszone"
- gwiazdy mające pospadać na Ziemię w dzień końca świata
- ruchoma gwiazda która "wskazała" miejsce narodzin Jezusa (absurd geometryczny)

Geologia:

- mit globalnego potopu
- niewiedza o kształcie, wielkości i wieku Ziemi (Ziemia jest płaska, stoi na filarach, itp)

Biologia:

- opanowanie przez "złe duchy" jako przyczyna chorób (np. Jezus egzorcyzmami leczy epileptyka i trędowatego)
- niewiedza o formach życia niewidocznych gołym okiem (np. bakterie wywołujące trąd)
- niewiedza o gatunkach zwierząt żyjących poza okolicami Izraela (mit Arki Noego)
- niewiedza o ewolucji (zwierzęta wyczarowane z niczego: rybki w czwartek, ptaszki w piątek)
- elementarna niewiedza zoologiczna: np. nietoperz to rzekomo ptak



b) Odbiciem jej prymitywnej moralności, dzisiaj zupełnie nie do zaakceptowania:

- poparcie dla niewolnictwa
- poparcie dla ludobójstwa
- poparcie dla rasizmu
- poparcie dyskryminacji kobiet
- poparcie dyskryminacji kalek i chorych
- poparcie kary śmierci za błahe przewinienia



Wszystko to razem stanowi NIEZBITY dowód działania mechanizmu, którego przedstawiłem w punkcie 1. Jeśli zadamy sobie pytanie "czy to Bóg stworzył człowieka, czy to człowiek stworzył Boga?", to w świetle powyższej wiedzy odpowiedź może być tylko jedna.

4. Mam 100% pewności że żydowski bóg nie istnieje, bo jedyne informacje o nim pochodzą z literatury, którą należy zakwalifikować do BAJEK:

(ćwiczenie dla czytelnika: porównaj to z Harrym Potterem)

a) magiczne zwierzęta i rośliny:

- gadający wąż
- gadający krzak
- gadający osioł
- jednorożec (koń z pojedyńczym rogiem)
- manna spadająca z nieba



b) potwory:

- wielka ryba, w której brzuchu połknięty Jonasz spędził 3 dni
- olbrzymy Nefilim (spłodzeni przez "synów bożych" z ziemskimi kobietami)
- Moloch
- Behemot
- Lewiatan
- satyr (pół człowiek, pół kozioł)
- bazyliszek (ang. cockatrice, skrzyżowanie koguta ze smokiem)
- baran z siedmioma rogami i siedmioma oczami (postać Boga w dzień apokalipsy)
- lew z sześcioma skrzydłami (towarzysz Boga w sali tronowej w Niebie)
- siedmiogłowy smok



c) ludzie posiadający niezwykłe właściowości:

- ludzie żyjący 900 lat (Adam i jego rodzinka)
- dziewica która magicznie zaszła w ciążę
- zombie, które powstawały z grobów i rozlazły się po mieście (Jerozolima w dzień ukrzyżowania Jezusa)
- włosy Samsona jako źródło nadludzkiej siły



d) ludzie posiadający magiczną władzę nad siłami natury:

- zatrzymanie słońca w ruchu, na czas bitwy
- wpływ na losy bitwy poprzez uniesienie rąk do góry
- rozstąpienie się morza
- woda wypływająca ze skały po uderzeniu w nią kijem
- chodzenie po wodzie
- uleczenie ślepoty za pomocą błota ze śliny



e) czary zamiany czegoś w coś innego:

- woda zamieniona w wino
- kij zamieniony w węża
- kobieta zamieniona w słup soli (żona Lota)
- Adam ulepiony z gliny



f) inne cuda:

- świat wyczarowany z niczego w ciągu 6 dni
- samica gatunku homo sapiens wypączkowała z żebra zabranego samcowi.
- globalny potop, mający za zadanie uśmiercić wszystkie lądowe formy życia.
- drewniany statek o rozmiarach lotniskowca, zdolny pomieścić po parce zwierząt z wszystkich gatunków, wybudowany przez człowieka mającego 600 lat
- pojedynek na czary magików egipskich z magikiem żydowskim (Izrael-Egipt 1:0)


Śr sty 21, 2015 0:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 16, 2014 0:54
Posty: 30
Post Re: bóg jest wymysłem człowieka
Charlie245 napisał(a):
Zadałem proste pytanie:dlaczego wierzycie w te wszystkie dziwne rzeczy skoro nie tylko nie ma na nie żadnych dowodów (null,zero) ale na dodatek istnieje cała masa dowodów obalających religijne pretensje do prawdy.


Podaj dowody naukowe bądz inne potwierdzające w 100%, że Bóg nie istnieje.
Ja Ci wtedy podam moje osobiste dowody (namacalne, fizyczne) na to, że jednak istnieje.

PS.
Co do twojej interpretacji Biblii. Masz mała wiedze i nie wiesz jak nalezy ja interpretować.
W Biblii wystepuje duzo symboli, nie nalezy wszystkiego traktowac dosłownie.
Np.
6 dni stworzenia świata wcale nie oznacza 6 dni po 24h. To mogło byc 6 milionów lat.


Śr sty 21, 2015 1:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 20, 2015 23:22
Posty: 96
Post Re: bóg jest wymysłem człowieka
"Podaj dowody naukowe bądz inne potwierdzające w 100%, że Bóg nie istnieje.
Ja Ci wtedy podam moje osobiste dowody (namacalne, fizyczne) na to, że jednak istnieje."

Popełniasz błąd logiczny Tu quoque: https://yourlogicalfallacyis.com/tu-quoque


Śr sty 21, 2015 1:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: bóg jest wymysłem człowieka
Na pewno wniesiesz na to forum dużo ciekawych spostrzeżeń. Chwali się jasna i konkretna deklaracja ideowa. Sam nie wiem, ale chyba taki czysty ateizm jest bardziej zdrowy niż fanatyzm co p niektórych. Z niecierpliwością oczekuje Twojej dyskusji z Quasem.

Natomiast co do Twojej wypowiedzi - nierealne jest odniesienie się do każdego z tych punktów i dyskutowanie o nich. Oboje zresztą wiemy że to nie ma sensu. Bardziej zastanawia mnie Twoja tutaj obecność. Chcesz coś komuś pokazać? Dla Ciebie jesteśmy tylko niedouczonymi fanatykami. Po co zatem marnujesz swój czas? Koniecznie chcesz żeby Ci przyznano rację? Niestety, Twoje wywody nie są tak uczone jak sobie sam wmawiasz. Połowa tych punktów o niczym nie świadczy np niewolnictwo. Skoro jesteś tak uczony to zapewne rozumiesz, że każde czasy mają swoją specyfikę. Nieraz o tym tu rozmawialiśmy. Skoro wszystko przeczytałeś, w co wątpię, to totalnie bez sensu jest poruszanie przez Ciebie tego tematu. Brak logiki u człowieka, który od początku mieni się jej wzorem. Niewolnictwo nigdy nie ustało, dziś mamy je również, tylko że w zupełnie innej formie i skali i nie chodzi o murzynów w kajdanach, ale tu i teraz, ten system i ten sposób życia. Potępiasz zatem coś w czym sam nadal uczestniczysz i co gorsza, może sam wspierasz. Ale niestety, jest to niezbędne. Niewolnictwo to nic innego jak oddanie wolności w zamian za coś innego. A reszta... no cóż, może pogadaj że Świadkami Jehowy, bo my tu w większości nie gadamy z wężami, ani nie uważamy że świat powstał w 6 dni. Widocznie słabo czytałeś, skoro nadal tego nie wiesz.

A że ludzie pod każdą szerokością geograficzną wierzą w jakiegoś boga lub istoty nadnaturalne naprawdę świadczy o tym że żadnego z nich nie ma? Bardzo ciekawe. Rozumiem że gdy w dawnych czasach wierzono w istnienie na południu wielkiego kontynentu Terra Australis, sam fakt że była to tylko wiara oparta na błędnych przesłankach, świadczy że na południowej półkoli żadnego kontynentu nie ma do dziś? Logika tutaj też szwankuje.

Zresztą co d interpretacji Biblii. Pięknie i uczono to opisałeś. I jak dziecko popełniasz podstawowy błąd zwany w historii ahistorycyzmem. Bierzesz tekst sprzed ponad 2000 lat i triumfalnie oznajmiasz że nie pasuje on do dzisiejszych standardów. Ale z jakiej racji ma pasować, z jakiej racji zawarte w Biblii informacje mają być naukowe w dzisiejszym pojęciu? Biblia jest tworem swoich czasów i jako taka jest dokładnie jaką miała być. A jak masz tu nadal problem to przypominam że Twoja wiedza o historii Polski opiera się na wielu takich bajkowych opowieściach. Pod płaszczem uczoności widać tylko niekompletną filozofię antyreligijną, jedną z wielu, w gruncie rzeczy wszystko to już było. Nieuważnie przeczytałeś wszystko na tym forum, skoro tego nie zauważyłeś.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Śr sty 21, 2015 1:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: bóg jest wymysłem człowieka
Ad 1. Jezeli poszukiwanie Boga jest czescia natury, to czy to argument przeciw czy za istnieniem Boga?

Ad 2 Jezeli czegos nie pojmujesz, to czy to swiadczy o tym, ze wierzacy sa niemadrzy? Czy moze jednak Ty?

Ad 3 Jezeli przepisujesz jakies antybiblijne stereotypy z antykoscielnych gotowcow, to czy to oznacza, ze przeczytales choc czesc tego, co tak definitywnie odrzucasz?

Ad 4 Jezeli wszechmoc Boga jest dla Ciebie a priori absurdem, to czy Twoje odrzucanie cudow nie jest po prostu blednym kolem?

Charlie245 napisał(a):
Czytałem już wcześniej wszystko na forum


Nie, nie czytales.

Charlie245 napisał(a):
wasz bóg, którego piszecie przez duże "B"


Jezeli chcesz pozostac na tym forum, to sie do tej pisowni dostosuj. Stoi w Regulaminie.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr sty 21, 2015 1:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 20, 2015 23:22
Posty: 96
Post Re: bóg jest wymysłem człowieka
@wist
"nierealne jest odniesienie się do każdego z tych punktów i dyskutowanie o nich."

To twój problem że nie masz kontrargumentów na moje zarzuty.

"Oboje zresztą wiemy że to nie ma sensu."

Ma taki sens że wychodzi czarno na białym na jak lichych fundamentach opiera się wasza wiara.

"Połowa tych punktów o niczym nie świadczy np niewolnictwo. "

Jak to o niczym nie świadczy? Rzekomy bóg będący samą miłością i dobrem zezwalający na takie obrzydliwe praktyki przekreśla się w

oczach każdego cywilizowanego człowieka.Biblia to książka która nie przetrwała próby czasu.

"Skoro jesteś tak uczony to zapewne rozumiesz, że każde czasy mają swoją specyfikę."

I właśnie to jest kolejny dobry argument za 100% ludzkim pochodzeniem biblii bez udziału żadnych bogów ani tym podobnych rzeczy.
Jak napisałem wyżej prymitywne cechy boga są ODBICIEM prymitywnej cywilizacji która go stworzyła.

"Niewolnictwo nigdy nie ustało, dziś mamy je również, tylko że w zupełnie innej formie i skali i nie chodzi o murzynów w kajdanach,

ale tu i teraz, ten system i ten sposób życia. Potępiasz zatem coś w czym sam nadal uczestniczysz i co gorsza, może sam wspierasz. "

Piszesz zupełnie nie na temat i popełniasz tym samym błąd logiczny red herring - http://pl.wikipedia.org/wiki/Fałszywy_trop a także

atak ad hominem przy okazji https://yourlogicalfallacyis.com/ad-hominem
Nie ma żadnego związku pomiędzy moim argumentem na fałszywość religii (Radosna aprobata niewolnictwa przez wymyślonego boga) a

trwaniem niewolnictwa w dzisiejszych czasach.Jest to z twojej strony umyślne zboczenie z tematu bylebyś tylko mógł uciec od tej

kompromitującej twojego boga kwestii.

"Niewolnictwo to nic innego jak oddanie wolności w zamian za coś innego."

biblia pod pojęciem niewolnictwa nie rozumie niczego innego co byłoby możliwe do zaakceptowania przez normalnego,cywilizowanego człowieka.

"my tu w większości nie gadamy z wężami"

Napisałem wyraźnie: biblia wzmiankuje gadającego węża a to kwalifikuje biblię jako bajkę,nie mówiłem że rozmawiacie z wężami,umyślnie

mnie przekręcasz i popełniasz błąd logiczny straw man : http://en.wikipedia.org/wiki/Straw_man

"nie uważamy że świat powstał w 6 dni."

A zatem mit o adamie,ewie,gadających wężach,arce noego itd. można spokojnie włożyć tam gdzie ich miejsce czyli między bajki.

"A że ludzie pod każdą szerokością geograficzną wierzą w jakiegoś boga lub istoty nadnaturalne naprawdę świadczy o tym że żadnego z nich nie ma?"

Gdzież tam,przecież wiadomo że istnieją cyklopy,centaury,wróżki,bogowie i tym podobne rzeczy.

"Bierzesz tekst sprzed ponad 2000 lat i triumfalnie oznajmiasz że nie pasuje on do dzisiejszych standardów."

Stwierdzam oczywisty fakt,że tekst nie przetrwał próby czasu.

"Biblia jest tworem swoich czasów i jako taka jest dokładnie jaką miała być."

Nie ma w tej ociekającej krwią książce niczego co mogłoby dowodzić że pochodzi od prawdziwego boga.Im bardziej się wczytuje w ten prymitywny tekst tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu że jest tworem czysto ludzkim:

Kpł 19:19
19.(...) Nie będziesz nosił ubrania utkanego z dwóch rodzajów nici.
(BT)

Kpł 19:27
27. Nie będziecie obcinać w kółko włosów na głowie. Nie będziesz golił włosów po bokach brody.
(BT)

Pwt 23:11-15
11. Jeśli się znajdzie wśród ciebie człowiek nieczysty z powodu zmazy nocnej, wyjdzie z obozu i do obozu twego nie wróci.
12. Pod wieczór wymyje się, a o zachodzie słońca może wrócić do obozu.
13. Będziesz miał miejsce poza obozem i tam poza obóz będziesz wychodził.
14. Zaopatrzysz się w kołek, a gdy wyjdziesz na zewnątrz, wydrążysz nim dołek, a wracając przykryjesz to, czegoś się pozbył,
15. gdyż Pan, Bóg twój, przechadza się po twoim obozie, aby chronić ciebie, a wrogów na łup twój wydać. Stąd obóz twój musi być święty. Pan nie może w nim ujrzeć nic odrażającego, aby się nie odwrócił od ciebie.
(BT)

Kpł 22:24
24. Zwierzęcia, która ma jądra zgniecione, starte, wyrwane albo wycięte, nie będziecie składać w ofierze Panu i nie będziecie takich rzeczy robić w waszym kraju.
(BT)


Wj 22:17
17. Nie pozwolisz żyć czarownicy.
(BT)

Kpł 21:16-20
16. Dalej Pan powiedział do Mojżesza:
17. Tak mów do Aarona: Ktokolwiek z potomków twoich według ich przyszłych pokoleń będzie miał jakąś skazę, nie będzie mógł się zbliżyć, aby ofiarować pokarm swego Boga.
18. Żaden człowiek, który ma skazę, nie może się zbliżać - ani niewidomy, ani chromy, ani mający zniekształconą twarz, ani kaleka,
19. ani ten, który ma złamaną nogę albo rękę,
20. ani garbaty, ani niedorozwinięty, ani ten, kto ma bielmo na oku, ani chory na świerzb, ani okryty liszajami, ani ten, kto ma zgniecione jądra.
(BT)

Pwt 23:2-3
2. Nikt, kto ma zgniecione jądra lub odcięty członek, nie wejdzie do zgromadzenia Pana.
3. Nie wejdzie syn nieprawego łoża do zgromadzenia Pana, nawet w dziesiątym pokoleniu nie wejdzie do zgromadzenia Pana.
(BT)


Lb 31:1-3
1. Rzekł Pan do Mojżesza:
2. Pomścij Izraelitów na Madianitach. Potem zostaniesz przyłączony do twoich przodków.
3. Rzekł więc Mojżesz do ludu: Przygotujcie spośród siebie mężów na wyprawę wojenną przeciw Madianitom; mają im wymierzyć pomstę Pana.
(BT)
Lb 31:7-10
7. Według rozkazu, jaki otrzymał Mojżesz od Pana, wyruszyli przeciw Madianitom i pozabijali wszystkich mężczyzn.
8. Zabili również królów madianickich. Oprócz tych, którzy zginęli [w walce]: Ewi, Rekem, Sur, Chur i Reba - razem pięciu królów madianickich. Mieczem zabili również Balaama, syna Beora.
9. Następnie uprowadzili w niewolę kobiety i dzieci madianickie oraz zagarnęli jako łup wszystko ich bydło, stada i cały majątek.
10. Spalili wszystkie miasta, które tamci zamieszkiwali, i wszystkie obozowiska namiotów.
(BT)
Lb 31:14-18
14. I rozgniewał się Mojżesz na dowódców wojska, na tysiączników i setników, którzy wracali z wyprawy wojennej.
15. Rzekł do nich: Jakże mogliście zostawić przy życiu wszystkie kobiety?
16. One to za radą Balaama spowodowały, że Izraelici ze względu na Peora dopuścili się niewierności wobec Pana. Sprowadziło to plagę na społeczność Pana.
17. Zabijecie więc spośród dzieci wszystkich chłopców, a spośród kobiet te, które już obcowały z mężczyzną.
18. Jedynie wszystkie dziewczęta, które jeszcze nie obcowały z mężczyzną, zostawicie dla siebie przy życiu.
(BT)


Pwt 21:18-21
18. Jeśli ktoś będzie miał syna nieposłusznego i krnąbrnego, nie słuchającego upomnień ojca ani matki, tak że nawet po upomnieniach jest im nieposłuszny,
19. ojciec i matka pochwycą go, zaprowadzą do bramy, do starszych miasta,
20. i powiedzą starszym miasta: Oto nasz syn jest nieposłuszny i krnąbrny, nie słucha naszego upomnienia, oddaje się rozpuście i pijaństwu.
21. Wtedy mężowie tego miasta będą kamienowali go, aż umrze. Usuniesz zło spośród siebie, a cały Izrael, słysząc o tym, ulęknie się.
(BT)

Pwt 22:13-14
13. Jeśli ktoś poślubi żonę, zbliży się do niej, a potem ją znienawidzi,
14. zarzucając jej złe czyny, i zniesławi ją mówiąc: Poślubiłem tę kobietę, a zbliżywszy się do niej, nie znalazłem u niej oznak dziewictwa,
(BT)
Pwt 22:20-21
20. (...) jeśli oskarżenie to okaże się prawdziwym, bo nie znalazły się dowody dziewictwa młodej kobiety,
21. wyprowadzą młodą kobietę do drzwi domu ojca i kamienować ją będą mężowie tego miasta, aż umrze, bo dopuściła się bezeceństwa w Izraelu, uprawiając rozpustę w domu ojca. Usuniesz zło spośród siebie.
(BT)

Rdz 38:24
24. Po około trzech miesiącach doniesiono Judzie: Twoja synowa Tamar stała się nierządnicą i nawet stała się brzemienną z powodu czynów nierządnych. Juda rzekł: Wyprowadźcie ją i spalcie!
(BT)


Śr sty 21, 2015 3:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 20, 2015 23:22
Posty: 96
Post Re: bóg jest wymysłem człowieka
@bert04

"Jezeli poszukiwanie Boga jest czescia natury, to czy to argument przeciw czy za istnieniem Boga?"

Nie żadne "poszukiwanie" tylko wymyślanie boga.Religia jest zjawiskiem czysto naturalistycznym która nieustannie EWOLUOWAŁA co wykazał Daniel C.Dennett w świetnej książce "Odczarowanie.Religia jako zjawisko naturalne" a także Pascal Boyer w słynnej pozycji "I człowiek stworzył bogów" gdzie wyjasnił religię w kategoriach psychologii ewolucyjnej.O korzeniach religii poczytaj sobie też w:

"Dlaczego wierzymy w boga(-ów)" - J. Anderson Thomson

"Ewolucja Boga" - Robert Wright

"Ewolucyjny krajobraz religii" - Scott Atran.

"The God Gene: How Faith Is Hardwired into Our Genes" - Dean H. Hamer

"Wykłady o istocie religii" - Ludwig Feuerbach


Śr sty 21, 2015 3:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: bóg jest wymysłem człowieka
Charlie245 napisał(a):
Czytałem już wcześniej wszystko na forum




Szacun.

Tak z ciekawości: mógłbyś powiedzieć ile mniej więcej czasu Ci to zajęło?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr sty 21, 2015 6:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Bóg jest wymysłem człowieka
Charlie245 napisał(a):
Dlaczego nie możecie się pogodzić z tym prostym FAKTEM ?


Bo to nie jest FAKT.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr sty 21, 2015 8:35
Zobacz profil
Post Re: Bóg jest wymysłem człowieka
Johnny99 napisał(a):
Charlie245 napisał(a):
Dlaczego nie możecie się pogodzić z tym prostym FAKTEM ?


Bo to nie jest FAKT.

Od wieków ganiają tacy posiadacze faktów i usiłują udowodnić nieudowadialne.


Śr sty 21, 2015 8:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Bóg jest wymysłem człowieka
Charlie245 napisał(a):
@bert04

"Jezeli poszukiwanie Boga jest czescia natury, to czy to argument przeciw czy za istnieniem Boga?"

Nie żadne "poszukiwanie" tylko wymyślanie boga.Religia jest zjawiskiem czysto naturalistycznym która nieustannie EWOLUOWAŁA co wykazał Daniel C.Dennett w świetnej książce "Odczarowanie.Religia jako zjawisko naturalne" a także Pascal Boyer w słynnej pozycji "I człowiek stworzył bogów" gdzie wyjasnił religię w kategoriach psychologii ewolucyjnej.O korzeniach religii poczytaj sobie też w:

"Dlaczego wierzymy w boga(-ów)" - J. Anderson Thomson

"Ewolucja Boga" - Robert Wright

"Ewolucyjny krajobraz religii" - Scott Atran.

"The God Gene: How Faith Is Hardwired into Our Genes" - Dean H. Hamer

"Wykłady o istocie religii" - Ludwig Feuerbach


I oczywiście przeczytałeś te wszystkie dzieła od dechy do dechy, tak samo jak przeczytałeś nasze forum w całości?

Poznać copy-pastowca po tym, że nie potrafi sformułować własnej opinii. Albo przekleja gotowce, albo wrzuca bibliografię zamiast argumentu.

--------------------------

Charlie245 napisał(a):
To twój problem że nie masz kontrargumentów na moje zarzuty.


Nazywać kopiuj-wklejkę "swoimi zarzutami" to już pod bezczelność podpada:

http://pokazywarka.pl/dfgdgfhg/

Ten sam tekst, dobre 5 lat temu w internecie.

Charlie245 napisał(a):
Biblia to książka która nie przetrwała próby czasu.


Zamiast komentarza:

http://ksiazki.onet.pl/wiadomosci/bibli ... egii/fme6x

Charlie245 napisał(a):
I właśnie to jest kolejny dobry argument za 100% ludzkim pochodzeniem biblii


W KRK nikt nie przeczy, że Biblia jest spisana przez ludzi zgodnie z ich zdolnościami. Argument z wpływów ludzkich może być dobry na portal jakichś fundamentalistycznych bible-christians. Podobnie jak jakieś 3/4 Twoich argumentów.

Charlie245 napisał(a):
błąd logiczny


Jejku, dowiedziałeś się, że jest coś takiego, jak "błąd logiczny" i myślisz, że tym się wybronisz w dyskusji?

Zarzut Wista opiera się na Twoim ahistorycznym podejściu do Biblii. Albo, mówiąc prościej, na tym "co byłoby możliwe do zaakceptowania przez normalnego,cywilizowanego człowieka. ". Za jakieś 20 lat to, co dla Ciebie dziś jest normą, będzie uważane za niepoważne, za 50 lat - za błędne, za 100 lat jakiś oświecony będzie się wyśmiewał z tych "głupich ludzi na początku XXI wieku". Za 200 lat nasze czasy staną się synonimem zacofania a jakiś mądrala będzie udowadniał, że wierzyliśmy w jakieś kwanty (zakładając, że wymyślą jakąś lepszą teorię).

Swiat się zmienia? Truizm.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr sty 21, 2015 10:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 289 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL