Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 13:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 In-vitro - czy wtedy Bóg nadal jest dawcą życia? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Coroner napisał(a):
A masz wiarygodne dane ze to mniejszość a popiera większość?


Mam badania CBOS z których wynika, że (niespodzianka) zdecydowana większość (75%) popiera całkowite bądź częściowe finansowanie tej procedury z budżetu państwa. Ba, nie jest to żadna jednorazowa anomalia, ponieważ trend większościowego poparcia finansowania tej procedury utrzymuje się od pond 10 lat. No ale oczywiście to SPIZEG byznesowy, ponieważ gdy fakty są niewygodne, to tym gorzej dla faktów :) – trzeba wtedy wymyślić jakąś nieporadną teoryję SPIZGOWA by jako-tako bylejako wyjść z twarzą z dysputy, prawda? :D
źródło:http://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2015/K_096_15.PDF (str 9)

Coroner napisał(a):
To ze kampania medialna próbuje ustawić invitro jako metodę leczenia bezpłodności to wiemy ale Polacy są manipulowani wlasnie przez biznes invitro.


Jak to dobrze że prywatne kliniki stosujące naprotechnologie robią to za skromne "Bóg Zapłać", no może w porywach za te kilka dziesiątek różańca (mowa o tych bardziej ekskluzywnych klinikach) – nie to co te chciwe lewaki biznesowe od in vitro. :D


N kwi 16, 2017 19:45
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Jak będziesz miał wyniki referendum to wróć. Statystyki są dobre do manipulacji.
Z tego co pamietam to CBOS jak podawał poparcie dla PiS to twierdziliście ze jest niewiarygodne.


N kwi 16, 2017 20:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Czyli jednak, patrz powyżej :D :D :D : „Gdy fakty są niewygodne dla z góry przyjętych bzdur, to tym gorzej dla faktów– trzeba wtedy sklecić na kolanie jakąś nieporadną teoryję SPIZGOWA by jako-tako bylejako wyjść z twarzą z dysputy”. :biggrin:
Temu Panu już podziękuję na płaszczyźnie poważnej dysputy i zaproszę do tak światłych dyskursów jak te o reptilianach, chipach i NWO, gdzie możesz dowoli folgować swoim chuciom względem spiskowych teorii, bez zawracania sobie głowy jakimiś tam rzeczowymi argumentami ;)

Coroner napisał(a):
Z tego co pamiętam to CBOS jak podawał poparcie dla PiS to twierdziliście ze jest niewiarygodne.


To radzę wybrać się do apteki po ziółka na pamięć ponieważ ja nic takiego nie twierdziłem, a dpowiadam tutaj za siebie – nie za jakąś bliżej nie określoną masę do której raczyłeś mnie zaszufladkować. :)


N kwi 16, 2017 20:18
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Coroner napisał(a):
Nikt nie mówi o zakazie invitro. Ja mowię o finansowaniu z budżetu. Gdy brak kasy na dializy, brak na dzieci onkologiczne itp. to dlaczego ma być kasa na fanaberie pod tytułem zróbmy sobie dziecko z wadami genetycznymi a potem doplacajmy do leczenia takiego dziecka. Sorki ale nie ma na to zgody. Jak ktoś chce proszę bardzo ale za własne pieniądze. Wiele procedur medycznych nie jest finansowane z budżetu to dlaczego ta ma być?

Tak mi wlasnie w oko wpadlo:
Cytuj:
Oboje z mężem chcieli stworzyć dużą rodzinę, tymczasem lekarze twierdzili, że kolejne dzieci prawdopodobnie też urodzą się chore i doradzali im zrezygnowanie z posiadania potomstwa. „To były dla nas bardzo trudne chwile. Mówiłam Bogu: »Panie, pochowałam dwoje dzieci, więcej tego już nie wytrzymam«. Rozważyliśmy wszystko z mężem i powiedzieliśmy sobie jednak zdecydowanie, że dla naszych nienarodzonych jeszcze dzieci lepiej będzie nawet umrzeć w dzieciństwie niż nie począć się nigdy. Kto bowiem umiera, idzie do Boga jako Jego dziecko, a ten, kto nigdy nie zaistniał, nigdy już istnieć nie będzie” – tłumaczy Rosa, supernumerariuszka Opus Dei.
Kolejne piętnaścioro dzieci Rosy i Chemy żyje i czuje się dobrze, choć połowa z nich ma mniejsze lub większe problemy kardiologiczne.

http://gosc.pl/doc/3749803.Rycerze-okraglego-stolu

Uwazasz, ze “produkcja naturalna“ dzieci prawie na pewno ciezko chorych jest ok, bo jest naturalna i za darmo, we wlasnym lozku?
A in vitro, ktore wcale nie musi skutkowac dziecmi “ z bruzda na twarzy“ to fanaberia doroslych? I to w czasach malejacego przyrostu naturalnego?


N kwi 16, 2017 21:12
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
A co,z dziećmi w zamrażarce? Maja prawo do życia? Czy na wieki wieków Amen w zamrażarce?


N kwi 16, 2017 21:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Jeszcze przed chwilą rozmowa toczyła się nie o akceptacji metody In vitro w społeczeństwie jako takiej, ale o kwestii finansowania tej procedury z budżetu państwa. Gdy okazało się jednak że 1) zdecydowana większość to finansowanie jednak popiera, oraz 2) dzieci chore rodzą się zarówno poczętą metodą in vitro jak i naturalną, gdyż problem leży w bazie genetycznej rodziców a nie w samej metodzie, to Corner rakiem wycofuje się na z góry upatrzone pozycje tj. do ideologicznego bastionu "dzieci w zamrażarce". :D

Wszak gdy „merytorycznych” argumentów brak to jedynym co pozostaje jest zmienić materię sporu i liczyć że nikt nie zauważy. :)


N kwi 16, 2017 21:58
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Teraz jest rozmowa wewnątrz katolicka


N kwi 16, 2017 22:23
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Coroner napisał(a):
Teraz jest rozmowa wewnątrz katolicka

i gigantyczny offtop, a wystarczy odpowiedziec w odpowiednim wątku, a tu podac link, aby przenieść dyskusję, która z prasą nie ma nic wspólnego.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N kwi 16, 2017 22:30
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosiaa napisał(a):
Coroner napisał(a):
Teraz jest rozmowa wewnątrz katolicka

i gigantyczny offtop, a wystarczy odpowiedziec w odpowiednim wątku, a tu podac link, aby przenieść dyskusję, która z prasą nie ma nic wspólnego.

Apelowałem
Coroner napisał(a):
A czy jest możliwość wydzielenia tego offtopu do tematu o invitro?

Ale widać ja nie z plemienia to winny jestem


N kwi 16, 2017 22:51
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Coroner napisał(a):
Apelowałem

Nie każdy w święta siedzi w necie non stop i prowadzi wojny. Moderacja też ma święta. Wystarczyło użyć wyszukiwarki, np. tu: viewtopic.php?f=46&t=38922&hilit=in+vitro&start=15
i przenieśc tam swoją odpowiedź, a w dotychczasowym temacie dać do niej link.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Ostatnio edytowano N kwi 16, 2017 23:15 przez Małgosiaa, łącznie edytowano 1 raz



N kwi 16, 2017 23:06
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Soul33 napisał(a):
Jakby komuś umknęło, to poprzedni rząd nie robił nic konkretnego w kwestii aborcji, LGBT lub tzw. gender.

Poza tym to wszystko zależy od poparcia społecznego w danych kwestiach. Gdy 80% społeczeństwa popiera in vitro, nikt tego nie zabroni. Najwyżej przepychają się w kwestii państwowego dofinansowania, bo niewielki odsetek uważa to za istotne.

A na czarne marsze ludzie chodzą dlatego, bo sami chcą. I na pewno nie przeciw Kościołowi, tylko przeciw działaniom rządu.

Od tej wypowiedzi rozpoczął się offtop.


N kwi 16, 2017 23:11
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
viewtopic.php?p=948592#p948592

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N kwi 16, 2017 23:14
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Coroner napisał(a):
Nikt nie mówi o zakazie invitro. Ja mowię o finansowaniu z budżetu. Gdy brak kasy na dializy, brak na dzieci onkologiczne itp. to dlaczego ma być kasa na fanaberie pod tytułem zróbmy sobie dziecko z wadami genetycznymi a potem doplacajmy do leczenia takiego dziecka. Sorki ale nie ma na to zgody. Jak ktoś chce proszę bardzo ale za własne pieniądze. Wiele procedur medycznych nie jest finansowane z budżetu to dlaczego ta ma być?

Gdyby ode mnie zależało zdecydowanie byłabym za finansowaniem "fanaberii" in vitro, dializ, leków onkologicznych, niż utrzymywanie bandy niedouczonych, cynicznych, nienawistnych polityków niszczących mój kraj.

Coroner napisał(a):
A co,z dziećmi w zamrażarce? Maja prawo do życia? Czy na wieki wieków Amen w zamrażarce?

Przecież in vitro to nie konieczne zamrażanie wielości zarodków i latami przetrzymywanie.
Można prawnie ograniczyć do konkretnej liczby, takie prawo obowiązuje w kilku krajach - Czechy, Niemcy, Litwa, Portugalia, Szwajcaria, Włochy, Turcja, Kanada, Finlandia, Francja.

Cytuj:
Alus twierdzisz coś całkowicie sprzecznie z katolicka nauka. Jest wiele rzeczy u kapłanów które są złe. Jest pazerność na kasę, jest homoseksualizm i życie w zbytkach itp. Ale co to zmienia. Nic. Ja mam swoje życie i Bóg mnie wzywa do świętości. I wzywa tak każdego. Nic nie zmienia. W historii kościoła były rożne negatywne postacie którym zawdzięczamy wiele dobra. Słynny papież którego życie było pasmem grzechów a wprowadził np. imprimatur. Jeśli uważasz się za katoliczkę to na tobie tez ciąży obowiązek dążenia do świętości. I nie ma wymówek ze ksiądz grzeszy to ty tez możesz.

I ja dążąc do świętości mam poniżać, pogardzać kobietami chorymi kobietami, pragnącymi posiadać dziecko :o
Może jeszcze uznasz, że świętością była pogarda prezentowania przez wieki wobec dzieci nieślubnych, które chrzczono cichcem nadając im imiona przeznaczone li tylko dla bękartów, aby czasem nie pomylić je z tymi ślubnymi "miłymi Bogu".
Aktualnie, gdy od dziesięcioleci zaniechano tej praktyki napotykam kościół w diecezji szczecińsko-kamieńskiej proboszcza, który te nieślubne "bękarty" chrzci w jedną sobotę w miesiącu - uznaje zapewne, że Dzień Pański niedziela nie przystoi dla tych dzieci "gorszego gatunku".


Pn kwi 17, 2017 7:34
Post Re: In-vitro - czy wtedy Bóg nadal jest dawcą życia?
Prócz deklaracji obrony życia na forum zachęcam do konkretnej pomocy
https://www.siepomaga.pl/sercejulii

SMS tylko marne 2,48 zł.


Pn kwi 17, 2017 11:03
Post Re: In-vitro - czy wtedy Bóg nadal jest dawcą życia?
Katolicka nauka nie pozostawia złudzeń co do popierania przez katolika tej metody. Ale ja nie jestem ekspertem od teologii. Wiem, ze większa wiedza dysponują inni np. Małgosiaa i Marek Piotrowski. Zapewne mogą powiedzieć coś więcej na ten temat.
Ja opieram się tylko na oficjalnych wypowiedziach biskupów i wypowiedzi KEP.


Pn kwi 17, 2017 11:12
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL