Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 17:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 Młodzi nieświadomie wplątani w gusła? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn mar 23, 2015 4:11
Posty: 82
Post Młodzi nieświadomie wplątani w gusła?
Cytuj:
półprzytomni uczniowie wymagali natychmiastowej pomocy medycznej, prowadzący zajęcia ks. Tomasz zakazał podnosić osoby leżące na ziemi....Metody zaprezentowane przez duchownego powinny być praktykowane w zakonach, a nie u osób świeckich, ponieważ ta modlitwa jest podobna od tych co się uprawia w sektach religijnych - kończy pani pedagog.



http://www.fakt.pl/wydarzenia/podczas-r ... 33964.html


N mar 29, 2015 5:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 03, 2014 16:14
Posty: 240
Lokalizacja: nieciekawa
Post Re: Młodzi nieświadomie wplątani w gusła?
Dżagob napisał(a):
Cytuj:
półprzytomni uczniowie wymagali natychmiastowej pomocy medycznej, prowadzący zajęcia ks. Tomasz zakazał podnosić osoby leżące na ziemi....Metody zaprezentowane przez duchownego powinny być praktykowane w zakonach, a nie u osób świeckich, ponieważ ta modlitwa jest podobna od tych co się uprawia w sektach religijnych - kończy pani pedagog.



http://www.fakt.pl/wydarzenia/podczas-r ... 33964.html

Co to jest?
Zbiorowa hipnoza?

_________________
Na forach dyscyplina intelektualna jest sztuką raczej nieznaną.


N mar 29, 2015 8:02
Zobacz profil
Post Re: Młodzi nieświadomie wplątani w gusła?
Nie zbiorowa hipnoza, ale zaśniecie w Duchu Świętym.
Praktykowana często na mszach w kościołach podczas których wiele osób doznaje zaśnięcia.
Osobiście nigdy nie widziałam, nie byłam na tego rodzaju mszach, ale mam kilku znajomych, którzy je doświadczyli.


N mar 29, 2015 8:46
Post Re: Młodzi nieświadomie wplątani w gusła?
Tak jak się oburzam, gdy Kościół wtrąca się w sprawy świeckie, tak samo oburza mnie tu postawa pedagogów. Jest rozdział Kościoła od państwa i urzędnicy państwowi ani nie sa kompetentni, ani nie mają prawa wtrącać się w praktyki religijne.


N mar 29, 2015 11:13

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Młodzi nieświadomie wplątani w gusła?
Alus napisał(a):
Nie zbiorowa hipnoza, ale zaśniecie w Duchu Świętym.


Czyli co?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N mar 29, 2015 11:48
Zobacz profil
Post Re: Młodzi nieświadomie wplątani w gusła?
JedenPost napisał(a):
Alus napisał(a):
Nie zbiorowa hipnoza, ale zaśniecie w Duchu Świętym.


Czyli co?

http://pierzchalski.ecclesia.org.pl/ind ... 01&pyt=153
Moja kuzynka tłumaczyła, że w stanie spoczynku poczuła sie jakby w stanie nieważkości, odeszły od niej wszelkie problemy, troski, ból, przy czym nie utraciła świadomości.
Po tym zjawisku jej życie odmieniło sie w ten sposób, że wiele spraw postrzegała z dystansu i zdolna była wybaczyć wszystkie doznane krzywdy i upokorzenia.


N mar 29, 2015 12:16
Post Re: Młodzi nieświadomie wplątani w gusła?
Tyle, ze niektorzy uczniowie wcale nie byli tym zachwyceni i to wywolalo niepokoj nauczycieli. I slusznie. Tu byl Kosciol katolicki, ale dla niektorych moze to z zewnatrz orzypominac praktyki voodoo. Czy wtedy tez nauczyciele powinni milczec? A jezeli to katolicy to tez m...a w kubel, bo tam ksiadz byl?

To "wszystko sprawdzajcie" dotyczy wszystkich wierzacych. Jezeli cos wywoluje niepokoj to nie jeszjest od Ducha swietego.

Kiedys przed modlitwa wstawiennicza bylo 7 tydtygodni Seminarium o Duchu sw. Dzis kazdy idzie na skroty i zamiast dobrych owocow mamy . . . dobre checi.


N mar 29, 2015 12:28

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Młodzi nieświadomie wplątani w gusła?
@Alus

Rozumiem. Z wiadomości zawartych na linkowanej stronie wynika, że nie wiadomo co to jest, są tylko różne próby interpretowania tego zjawiska/zjawisk.

Z drugiej strony - zawarte w opisie cechy prawdziwego "spoczynku" (czymkolwiek jest) wskazują, że sytuacje opisane w artykule to faktycznie jakieś osobliwe gusła.


Kozioł napisał(a):
Jest rozdział Kościoła od państwa i urzędnicy państwowi ani nie sa kompetentni, ani nie mają prawa wtrącać się w praktyki religijne.


Co proszę? W demokratycznym państwie ludzie nie mają prawa mówić co myślą na jakiś temat? Pedagodzy, którzy zajmują się na codzień tymi dziećmi, nie mają prawa powiedzieć, jakie skutki oddziaływań tego osobnika zaobserwowali? Osoby będące zapewne katolikami nie mają prawa wyrazic obaw co do wpływu dziwacznych praktyk kapłana na wiarę młodych współwyznawców?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N mar 29, 2015 12:32
Zobacz profil
Post Re: Młodzi nieświadomie wplątani w gusła?
JedenPost napisał(a):
@Alus

Rozumiem. Z wiadomości zawartych na linkowanej stronie wynika, że nie wiadomo co to jest, są tylko różne próby interpretowania tego zjawiska/zjawisk.

Z drugiej strony - zawarte w opisie cechy prawdziwego "spoczynku" (czymkolwiek jest) wskazują, że sytuacje opisane w artykule to faktycznie jakieś osobliwe gusła.

Dla niewierzących gusła, dla wierzących dotyk Boga.


N mar 29, 2015 12:48

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Młodzi nieświadomie wplątani w gusła?
Przepraszam bardzo - sama zalinkowałas tekst, z którego wynika, że

1) nie wiadomo czym jest "spoczynek w Duchu Świetym"
2) wydarzenia opisane w artykule nie mają cech prawdziwego "spoczynku w Duchu Świętym"

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N mar 29, 2015 12:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Młodzi nieświadomie wplątani w gusła?
Owo zaśnięciem miałem okazję obserwować wiele razy. Na pewno dla zaznajomionych słowo omdlenie brzmi nawet zabawnie. Wiele razy widziałem mniejsze lub większe grupki młodzieży które uczestniczyły w modlitwach tego typu. Jednak poprzedza to długie wprowadzenie i urzędzie co może się dziać. Nie wiem jak było tutaj. Nie wnikam tez na ile to Duch Św. a na ile atmosfera itp. Natomiast pytanie jest proste: czy komuś stała się krzywda?

_________________
Pozdrawiam
WIST


N mar 29, 2015 13:03
Zobacz profil
Post Re: Młodzi nieświadomie wplątani w gusła?
@Alus, istnieje cos takiego jak “rozeznawanie duchow“(sw Ignacy sie klania). Duch swiety nigdy nie wprowadza paniki, niepokoju, obaw.


N mar 29, 2015 13:05
Post Re: Młodzi nieświadomie wplątani w gusła?
JedenPost napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Jest rozdział Kościoła od państwa i urzędnicy państwowi ani nie sa kompetentni, ani nie mają prawa wtrącać się w praktyki religijne.

Co proszę? W demokratycznym państwie ludzie nie mają prawa mówić co myślą na jakiś temat?
Pan/pani Wojtek/Kasia może tu komentowac co chce. Urzędnik Wojtek/Kasia już nie. Oczywiście nie ma tu symetrii, bo duchowny nigdy nie jest w cywilu.


N mar 29, 2015 13:12

Dołączył(a): Pn mar 23, 2015 4:11
Posty: 82
Post Re: Młodzi nieświadomie wplątani w gusła?
Kael napisał(a):
Duch swiety nigdy nie wprowadza paniki, niepokoju, obaw.

Wszystko wskazuje tu na ingerencję złego ducha. A kapłanem za brak profesjonalizmu powinien się zainteresować "prorok"


N mar 29, 2015 13:43
Zobacz profil
Post Re: Młodzi nieświadomie wplątani w gusła?
Dżagob napisał(a):
Wszystko wskazuje tu na ...
"Wszystko", czyli co? Opinia urzędnika?
Litości! "Rekolekcje" odeszły mocno od schematu, ludzie nie wiedza co o tym sadzić, więc juz wołają "diabeł! diabeł!". Taka sama reakcja była na działalność Jezusa.


N mar 29, 2015 14:59
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL