Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 2:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona
 Wizje życia po śmierci. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Wizje życia po śmierci.
Nie wiem czy by taki temat, nawet nie chciało mi sie szukać.
Z uwagi że jest już Listopad, można podjąć tema związany z życiem po śmierci, zacznijmy od pierwszego etapu, czyli cmentarza.
Obrazek



Przejdźmy do rzeczy :-D
Na sam początek wizja ateistyczna.
Obrazek



Teraz wizja chrześcijańska.
Obrazek



Islam, nie znalazłem zdjęcia 70 dziewic, musi być to co jest.
Obrazek





Jakąś istotną religie pomiąłem?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn lis 02, 2015 0:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 10, 2014 12:44
Posty: 472
Post Re: Wizje życia po śmierci.
Wizja życia po śmierci jest bardzo prosta ,są trzy miejsca pośmiertnego bytowania ,Niebo ,Piekło i Czyściec ,każdy człowiek po śmierci trafia do jednego z tych trzech miejsc ,nie ma tu żadnych wyjątków ,bo każdy człowiek ma zagwarantowane życie wieczne bez wyjątków ,to jest sprawiedliwe i słuszne.
Piekło jest podobno wieczne ,ale mam tu wiele wątpliwości ,być może jest tak ,że jest wieczne bo istnieje i będzie istnieć ,natomiast dobrze by było gdyby można było się z niego wydostać i trafić potem do Nieba .
Z Czyśćca na pewno można się wydostać i przejść do Nieba bo sam Bóg o tym mówi .
Nie wiadomo czy ludzie będą w Niebie na zawsze czy może Bóg będzie stwarzał kolejne miejsca bytowania trudno powiedzieć ,podejrzewam ,że będziemy się wszyscy rozwijali w nieskończoność żeby było ciekawiej ,Bóg jako istota wszechmogąca może kreować nowe Nieba albo nawet coś zupełnie innego ,z resztą w Apokalipsie Św.Jana jest napisane ,że będzie Nowe Niebo i Nowa Ziemia.
Dla mnie osobiście najważniejsze jest żeby po śmierci nie było już żadnego nawet najmniejszego cierpienia ,reszta mnie nie obchodzi ,aha i żebym mógł sobie zagrać w Wiedźmina 3.


Pn lis 02, 2015 8:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Wizje życia po śmierci.
Robek - a poszukaj sobie w googlach "największe religie świata", to zobaczysz jaką pominąłeś ;)

A Niebo w islamie to nie tylko dziewice. A Gdzie słodkie owoce? A gdzie cień tak wielki, że na wielbłądzie trzeba całego dnia by z niego wyjechać? A z tymi Harysami to też różnie, zależy który fragment weźmiemy pod uwagę.

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Pn lis 02, 2015 11:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Wizje życia po śmierci.
Robek napisał(a):
Na sam początek wizja ateistyczna.
Obrazek


Ateiści wizualizują sobie czarny kwadrat?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn lis 02, 2015 11:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: Wizje życia po śmierci.
Faktycznie ,że człowiek trafia tam gdzie odzwierciedla się jego sposób myślenia. I jeżeli uważa, żę najlepsza obroną jest atak to trafi tam gdzie nieustannie będzie atakowany. Jeżeli uznaje , ze aby coś mieć trzeba to innym zabrać cały czas będzie mu zabierane aż nic mu nie zostanie. Bo gdy zabiera to traci. Jeżeli uznaje, ten świat za taki , którego nie chciałby stracić to będzie miał takie poczucie straty, że narodzi sie ponownie ( choć w oczach Boga ni jest to ponownym narodzeniem ale usiłowaniem znalezienie nieba tam gdzie ono być nie może). Na ziemi człowiek ma swój wizerunek który jest zmienny bo podlega nieustannym zmianom w tym starzeniu. Jednak obraz jaki widzi Bóg w nas jest tak niemożliwy do przedstawienia na tym świecie iż w biblii zakazano przedstawiać nawet wizerunków ludzi i Boga aby nie dokonywać fałszerstwa tego co jest jedynie prawdziwe.

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


Pn lis 02, 2015 12:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wizje życia po śmierci.
JedenPost napisał(a):
Ateiści wizualizują sobie czarny kwadrat?

Tutaj chodzi o brak czegokolwiek.
Hufce napisał(a):
Z Czyśćca na pewno można się wydostać i przejść do Nieba bo sam Bóg o tym mówi .

Gdzie tak mówi?
glejt napisał(a):
Faktycznie ,że człowiek trafia tam gdzie odzwierciedla się jego sposób myślenia. I jeżeli uważa, żę najlepsza obroną jest atak to trafi tam gdzie nieustannie będzie atakowany. Jeżeli uznaje , ze aby coś mieć trzeba to innym zabrać cały czas będzie mu zabierane aż nic mu nie zostanie.

Jak dostane te 70 dziewic, to co dzień będzie mi jedną zabierał, aż zostane z niczym.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn lis 02, 2015 14:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Wizje życia po śmierci.
Cytuj:
Nie wiem czy by taki temat, nawet nie chciało mi sie szukać.

Szczerość :D Liczysz że modom w razie czego nie będzie się chciało usunąć?

No cóż, gdyby jeszcze było o czym dyskutować, a tu krótki przegląd dwóch religii, naiwne pytanie czy coś jeszcze pominąłem i oczekiwanie na... na co?

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn lis 02, 2015 18:55
Zobacz profil
Post Re: Wizje życia po śmierci.
Tak ogolnie to wizja z 70-cioma dziewicami jest dosc ciekawa. :-)
Pomijajac odbieranie po jednej dziewicy tygodniowo jak kol. wyzej pisal, to nawet jesli by dostac te 70 dziewic, to po jakims czasie nie bylo by zadnej dziewicy, wiec niespelnione obietnice, chyba ze te dziewice mialy by inne zadanie, ale wtedy znow mija sie to z zamierzonym celem i sensem takiego nieba. :-) :-) :-)


Pn lis 02, 2015 19:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Wizje życia po śmierci.
sapper napisał(a):
Tak ogolnie to wizja z 70-cioma dziewicami jest dosc ciekawa. :-)
Pomijajac odbieranie po jednej dziewicy tygodniowo jak kol. wyzej pisal, to nawet jesli by dostac te 70 dziewic, to po jakims czasie nie bylo by zadnej dziewicy, wiec niespelnione obietnice, chyba ze te dziewice mialy by inne zadanie, ale wtedy znow mija sie to z zamierzonym celem i sensem takiego nieba. :-) :-) :-)
W katolicyzmie jest dużo skromniej, bo na drugim swieice nie masz ciała tylko jesteś duchem. A taki duch raczej mało moze, no przynajmniej wzgledem dziewic.
Nawet abstahujac od dziewic, trudno oprzec sie wrażeniu, ze w niebie jest nudno. Zauważył to nawet Machiavelli, który uważał, ze piekle jest ciekawiej.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Pn lis 02, 2015 20:35
Zobacz profil
Post Re: Wizje życia po śmierci.
Askadtowiesz napisał(a):
W katolicyzmie jest dużo skromniej, bo na drugim swieice nie masz ciała tylko jesteś duchem. A taki duch raczej mało moze, no przynajmniej wzgledem dziewic.
Nie wiadomo, nikt z nas nie był duchem. Może jakieś mizianie i międlenie duchowe? Duchowi dech zapiera, ledwie do ducha dycha, o ducha się ociera, duchowi dusznię... hm, tak... poniosło mnie troszkę.

No chyba, że z amorów nici, bo grzeszne, jak przez setki lat głoszono. Wtedy tylko granie na harfach i śpiewanie w chórku.


Pn lis 02, 2015 20:46
Post Re: Wizje życia po śmierci.
akruk napisał(a):
Askadtowiesz napisał(a):
W katolicyzmie jest dużo skromniej, bo na drugim swieice nie masz ciała tylko jesteś duchem. A taki duch raczej mało moze, no przynajmniej wzgledem dziewic.
Nie wiadomo, nikt z nas nie był duchem. Może jakieś mizianie i międlenie duchowe? Duchowi dech zapiera, ledwie do ducha dycha, o ducha się ociera, duchowi dusznię... hm, tak... poniosło mnie troszkę.

No chyba, że z amorów nici, bo grzeszne, jak przez setki lat głoszono. Wtedy tylko granie na harfach i śpiewanie w chórku.


Wiec jaki tu pozytek z obietnicy tych 70-ciu dziewic?
:-) :-) :-)
Dla faceta, taki sam efekt mialo by 70-ciu cnotliwych kawalerow. :-) :-) :-)
Chyba ze Allach ma w zanadrzu miliony zapasowych dziewic. :-) :-) :-)


Pn lis 02, 2015 20:57
Post Re: Wizje życia po śmierci.
Poza tym, co z tymi dziewicami i mezatkami?
Czyzby nie mialy prawa wstepu do nieba Allacha?
Wiec pewnie sa w opozycji do Allacha, bo nie sa mmu potrzebne, zwlaszcza mezatki jako juz niie cnotliwe. :-) :-) :-) Zwlaszcza te zgwalcone w imie Allacha.
Istna parodia nieba. :-) :-) :-)
Mozna jedynie sobie probowac wyobrazic jak pokrecone i zmanipulowane sa umysly tych muzulmanow ktorzy w to wierza.


Pn lis 02, 2015 21:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Wizje życia po śmierci.
Robek napisał(a):
Teraz wizja chrześcijańska.

Serio? Oczekiwałem raczej jakiejś wizji rajskiej, a nie "facetów w bieli".

Robek napisał(a):
Islam, nie znalazłem zdjęcia 70 dziewic, musi być to co jest.

No tak, serio, pomijając te "dziewice" to facet ogolony: dla takich wstęp wzbroniony.

Robek napisał(a):
Jakąś istotną religie pomiąłem?


Hinduizm:

Obrazek

Buddyzm, albo powyższe albo

Obrazek

Inne mniej znane, choć nie mniej istotne religie w tym miejscu przepraszam.

Robek napisał(a):
Tutaj chodzi o brak czegokolwiek.


Brak to brak, pustoć, nicość. Może raczej to?

Obrazek

Choć też można się przyczepić.

-----------------------

glejt napisał(a):
Faktycznie ,że człowiek trafia tam gdzie odzwierciedla się jego sposób myślenia.


Nie rozumiem. Brzmi tak, jakby człowiek tworzył sobie swoje własne zaświaty? Brzmi trochę jak w starym dowcipie, w którym ateista po śmierci idzie do raju, widzi że wszyscy ludzie bez różnicy się tam radują, a potem zauważa jakiś ciemny kąt, z którego dochodzi swąd palonej smoły... pointy nie będę zdradzał.

---------------------------
Askadtowiesz napisał(a):
W katolicyzmie jest dużo skromniej, bo na drugim swieice nie masz ciała tylko jesteś duchem.


Ktoś tu chyba spał na katechezie. A "Wierzę w ... ciała zmartwychwstanie" to coś mówi?

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn lis 02, 2015 22:06
Zobacz profil
Post Re: Wizje życia po śmierci.
bert04 napisał(a):
glejt napisał(a):
Faktycznie ,że człowiek trafia tam gdzie odzwierciedla się jego sposób myślenia.
Nie rozumiem. Brzmi tak, jakby człowiek tworzył sobie swoje własne zaświaty?
Poczytaj Pratchetta. To raczej tak, że świat działa w ten sposób, że każdego po śmierci spotyka to, co on sam uważa, że ludzi spotyka po śmierci.


Wt lis 03, 2015 1:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Wizje życia po śmierci.
A ja myślałem że w niebie będziemy mieli nowe ciała... :)

_________________
Pozdrawiam
WIST


Wt lis 03, 2015 11:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL