Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 2:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
 Wizje życia po śmierci. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lis 20, 2014 14:49
Posty: 128
Post Re: Wizje życia po śmierci.
Piramidy, to dowód na to do jak wielkich dzieł jesteśmy zdolni. Jak zaawansowany jest ludzki mózg i że nasze zdolności nie powstały 200 lat temu, tylko kilka tysięcy lat temu ludzie mieli wiedze i umiejętności. Całe życie Egipcjan skupiało się na wybudowaniu pośmiertnego domu swojemu bogu-faraonowi. Kapłani, niesamowici inżynierowie i wielotysięczny "czynnik ludzki" poganiany batami, bez znajomości koła. Imponujące i przerażające. Koloseum w Rzymie, olbrzymie budowle sakralne stawiane przez chrześcijan, gdzie bez komputera i autokadu potrafiono spasować elementy co do milimetra.


Pt gru 04, 2015 11:54
Zobacz profil
Post Re: Wizje życia po śmierci.
West1979 napisał(a):
Piramidy, to dowód na to do jak wielkich dzieł jesteśmy zdolni. Jak zaawansowany jest ludzki mózg i że nasze zdolności nie powstały 200 lat temu, tylko kilka tysięcy lat temu ludzie mieli wiedze i umiejętności. Całe życie Egipcjan skupiało się na wybudowaniu pośmiertnego domu swojemu bogu-faraonowi. Kapłani, niesamowici inżynierowie i wielotysięczny "czynnik ludzki" poganiany batami, bez znajomości koła. Imponujące i przerażające. Koloseum w Rzymie, olbrzymie budowle sakralne stawiane przez chrześcijan, gdzie bez komputera i autokadu potrafiono spasować elementy co do milimetra.


Czy zwrocil ktos z was uwage na fakt ze wyliczono (nie wiem na jakiej podstawie) ze Wielka piramide w Gizie budowano przez 30 lat, co z punktu widzenia logistyki, jest niemozliwe, aby ustawic precyzyjnie bloki o wadze kilkunastu, do kilkudziesieciu ton w odstepach 2-4 min. co wynika z przeliczenia czasu budowy i ilosci uzytych blokow, budujac ta piramide 24h/ dobe, czyli dzien i noc przez 30 lat.
Musial by to byc wyjatkowy i bardzo sprawny system logistyczny, nawet pomijajac problemy technologiczne samego precyzyjnego ustawiania blokow skalnych w tak krotkim czasie 2-4 minut na kazdy blok i wymaganym miejscu-przestrzeni do tego potrzebnym, aby logistycznie bylo to mozliwe.


Pt gru 04, 2015 12:37

Dołączył(a): Wt maja 31, 2011 16:27
Posty: 331
Post Re: Wizje życia po śmierci.
Wystarczy założyć, że pracuje jednocześnie 20 ekip ustawiaczy, każda po dajmy na to 30 chłopa, i wtedy wystarczy że każda brygada ustawi klocek co godzinę. A jeden klocek ważył 2-3 tony, a nie "kilkadziesiąt" - to jest pewna różnica.


Pt gru 04, 2015 13:45
Zobacz profil
Post Re: Wizje życia po śmierci.
ogon__ napisał(a):
Wystarczy założyć, że pracuje jednocześnie 20 ekip ustawiaczy, każda po dajmy na to 30 chłopa, i wtedy wystarczy że każda brygada ustawi klocek co godzinę. A jeden klocek ważył 2-3 tony, a nie "kilkadziesiąt" - to jest pewna różnica.


Do budowy komor uzywano blokow o wadze od 25 do 80 ton.
Poza tym pominales logistyczne problemy umieszczenia tylu ekip na ograniczonej powierzchni piramiidy, oraz dla tych do dostarczania im na czas odpowiedniej ilosci blokow, ktore ustawiali.
Logistyka przy np. budowie najwiekszych zapor z betonu to malenki pryszcz w porownaniu z budowa piramid z blokow skalnych.


Pt gru 04, 2015 13:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wizje życia po śmierci.
boże_dziecię napisał(a):
Kręgi w zbożu akurat nie trudno wykonać w przeciwieństwie do piramid.
Zbuduj jedną to ci uwierzę :) możesz być Egipcjaninem dla ułatwienia.

A skąd ty wiesz, że piramidy są czymś trudnym do zbudowania? przeczucie? intuicja? szaleństwo?
sapper napisał(a):
Do budowy komor uzywano blokow o wadze od 25 do 80 ton.
Poza tym pominales logistyczne problemy umieszczenia tylu ekip na ograniczonej powierzchni piramiidy, oraz dla tych do dostarczania im na czas odpowiedniej ilosci blokow, ktore ustawiali.
Logistyka przy np. budowie najwiekszych zapor z betonu to malenki pryszcz w porownaniu z budowa piramid z blokow skalnych.

Piramidy zrobiono z betonu, więc twoje teorie na niewiele sie zdadzą :D
http://nowosci.com.pl/104459,Piramidy-z-betonu.html

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt gru 04, 2015 19:48
Zobacz profil
Post Re: Wizje życia po śmierci.
O "betonie" to ja dokladnie wiem, bo nawet sam pisalem o tym na innym foru juz dosc dawno
Problemem jest oficjalna nauka, ktora nie uznaje innych metod jak na dawne dzieje, i twierdzi ze nikt wczesniej zwlaszcza w epoce miedzi, nie mogl byc madrzejszy od obecnych naukowcow. :-)
Proces powstawania skal mozna skrocic z milionow lat do 1-go miesiaca i nie bedzie to beton, tylko w pelni skrystalizowana skala. Uzywam tej metody przy renowacjach.
Obecnie w wolnym czasie robie taki odlew, a konkretnie piaskowiec pasiasty (aby bylo ciekawiej) z zatopionym w nim przedmiocie 21 wieku. :-) Pozniej moze skusze sie na "Biala Marianne", bo ma bardziej scisle ulozone krysztaly, wiec latwiejsze w rozpoznaniu naturalnej budowy, ale za to latwiej zamotac naukowcow. :-)
Po ukonczeniu dam do analizy, i oceny wieku odlamanej przez nich z calosci probki, a po otrzymaniu wynikow powiem aby rozlupali reszte. :-)


Pt gru 04, 2015 22:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wizje życia po śmierci.
sapper napisał(a):
O "betonie" to ja dokladnie wiem, bo nawet sam pisalem o tym na innym foru juz dosc dawno
Problemem jest oficjalna nauka, ktora nie uznaje innych metod jak na dawne dzieje, i twierdzi ze nikt wczesniej zwlaszcza w epoce miedzi, nie mogl byc madrzejszy od obecnych naukowcow. :-)
Proces powstawania skal mozna skrocic z milionow lat do 1-go miesiaca i nie bedzie to beton, tylko w pelni skrystalizowana skala. Uzywam tej metody przy renowacjach.
Obecnie w wolnym czasie robie taki odlew, a konkretnie piaskowiec pasiasty (aby bylo ciekawiej) z zatopionym w nim przedmiocie 21 wieku. :-) Pozniej moze skusze sie na "Biala Marianne", bo ma bardziej scisle ulozone krysztaly, wiec latwiejsze w rozpoznaniu naturalnej budowy, ale za to latwiej zamotac naukowcow. :-)
Po ukonczeniu dam do analizy, i oceny wieku odlamanej przez nich z calosci probki, a po otrzymaniu wynikow powiem aby rozlupali reszte. :-)

Przed chwilą mówiłeś, że piramidy zostały zbudowane z bloków skalnych, a teraz mówisz że z betonu?
Ty poważny jesteś? to ma być jakiś żart?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So gru 05, 2015 21:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 11, 2015 10:35
Posty: 236
Post Re: Wizje życia po śmierci.
Robek,
na jakim etapie budowa piramidy? ;)


N gru 06, 2015 14:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wizje życia po śmierci.
boże_dziecię napisał(a):
Robek,
na jakim etapie budowa piramidy? ;)

Nie wiem z jakiego rodzaju betonu, były robione te piramidy, więc nie dam rady czegoś takiego zrobić :-D
A jeśli by założyć ze to było robione z bloków granitowych, ważących po kilkadziesiąt ton, to tym bardziej nie dam rady :-D w tamtym czasach przy tym robił cały naród Egipski, razem dalo rade uciągnąć te bloki z granitu.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt gru 08, 2015 1:43
Zobacz profil
Post Re: Wizje życia po śmierci.
Robek napisał(a):
sapper napisał(a):
O "betonie" to ja dokladnie wiem, bo nawet sam pisalem o tym na innym foru juz dosc dawno
Problemem jest oficjalna nauka, ktora nie uznaje innych metod jak na dawne dzieje, i twierdzi ze nikt wczesniej zwlaszcza w epoce miedzi, nie mogl byc madrzejszy od obecnych naukowcow. :-)
Proces powstawania skal mozna skrocic z milionow lat do 1-go miesiaca i nie bedzie to beton, tylko w pelni skrystalizowana skala. Uzywam tej metody przy renowacjach.
Obecnie w wolnym czasie robie taki odlew, a konkretnie piaskowiec pasiasty (aby bylo ciekawiej) z zatopionym w nim przedmiocie 21 wieku. :-) Pozniej moze skusze sie na "Biala Marianne", bo ma bardziej scisle ulozone krysztaly, wiec latwiejsze w rozpoznaniu naturalnej budowy, ale za to latwiej zamotac naukowcow. :-)
Po ukonczeniu dam do analizy, i oceny wieku odlamanej przez nich z calosci probki, a po otrzymaniu wynikow powiem aby rozlupali reszte. :-)

Przed chwilą mówiłeś, że piramidy zostały zbudowane z bloków skalnych, a teraz mówisz że z betonu?
Ty poważny jesteś? to ma być jakiś żart?


Przed chwila pisalem o "nieomylnej nauce", a w ostatnim poscie o faktach. :-)

Gdybys nie byl tak bardzo pochloniety wykazywaniem swoich racji i negowaniem moich, to bys to zauwazyl. :-)


Wt gru 08, 2015 9:24

Dołączył(a): Śr lis 11, 2015 10:35
Posty: 236
Post Re: Wizje życia po śmierci.
Robek napisał(a):
boże_dziecię napisał(a):
Robek,
na jakim etapie budowa piramidy? ;)

Nie wiem z jakiego rodzaju betonu, były robione te piramidy, więc nie dam rady czegoś takiego zrobić :-D

Beton B30, cement z cementowni Ożarów :-D

Egipcjanie nie posiadali możliwości ani układania tak ciężkich bloków skalnych na wysokościach do 140m ani ich transportu z oddalonych gór gdzie zostały znalezione np. uszkodzone obeliski. Pomijam sprawę cięcia i otworów z efektami porównywanego dokładnością do dzisiejszego cięcia.

Nie ma sensu tego dalej ciągnąć bo to dyskusja idiotyczna.


Wt gru 08, 2015 12:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wizje życia po śmierci.
sapper napisał(a):
Przed chwila pisalem o "nieomylnej nauce", a w ostatnim poscie o faktach. :-)

Gdybys nie byl tak bardzo pochloniety wykazywaniem swoich racji i negowaniem moich, to bys to zauwazyl. :-)

To w końcu bloki skalne czy beton?
boże_dziecię napisał(a):
Egipcjanie nie posiadali możliwości ani układania tak ciężkich bloków skalnych na wysokościach do 140m

Wystarczy usypać rampe o długości około 5 kilometrów, i wtedy początek rampy jest na wysokości gruntu, koniec rampy na wysokości 100metrów, w takiej sytuacji ciągnąc po takiej rampie blok skalny, to wtedy na żady pokonany odcinek 100metrów, mamy jedynie 2 metry w góre.
boże_dziecię napisał(a):
ani ich transportu z oddalonych gór gdzie zostały znalezione np. uszkodzone obeliski.

Weźmy taki blok skalny o wadze 80ton, i konieczność przeciągnięcia go po ziemi na odległość iluś tam kilometrów, można założyć że jeden człowiek jest w stanie uciągnąć po ziemi tak ze 100kg, to wtedy żeby uciągnąć 80ton, to wtedy wystarczy 800 ludzi żeby ten blok uciągnąć, no chyba że twierdzi iż naród Egipski plus niewolnicy, składał sie z mniej niż 800 osób :D wtedy to faktycznie nie da rady.
boże_dziecię napisał(a):
Pomijam sprawę cięcia i otworów z efektami porównywanego dokładnością do dzisiejszego cięcia.

Czego nie dało rady wyciąć, zostało odlane z betonu.
boże_dziecię napisał(a):
Nie ma sensu tego dalej ciągnąć bo to dyskusja idiotyczna.

Czymś diotycznym jest twierdzenie, że Egipcjanie byli zbyt ciemni żeby sobie ułożyć piramide z kamieni, i w związku z tym zrobili to kosmici :D :D :D :D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt gru 08, 2015 14:54
Zobacz profil
Post Re: Wizje życia po śmierci.
Zapomniales o czyms takim jak nacisk na jednostke powierzchni.
Taki blok, na piasku i podkladanymi klodami aby sie toczyl, zaryl by sie w piasku razem z tymi klodami juz przy pierwszym pol metra przesunieciu i nawet 3000 ludzi by go nie przesunelo.
Poza tym jest wiele chemicznych substancji ktore znano i wytwarzano w starozytnosci, a dzis nie maja zadnego zastosowania, no moze nieznacznne zastosowania, ich dzialanie nie jest poznane i nie wiadomo do czego byly potrzebnne starozytnym.
Otwory nie byly wiercone, tylko powstawaly po wyjeciu okraglego materialu np. rury umieszczanej w "betonie" i po lekkim jego stwardnieciu wyciagane ruchem polobrotowym, tzn jakby kreceniem prawo-lewo i stopniowym wysuwaniu, co takze potwierdzaly by rysy w "wierconych" otworach swiadczace o ruchu prawo-lewo, a nie obrotowym jak wiertarka.


Wt gru 08, 2015 15:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wizje życia po śmierci.
sapper napisał(a):
Zapomniales o czyms takim jak nacisk na jednostke powierzchni.
Taki blok, na piasku i podkladanymi klodami aby sie toczyl, zaryl by sie w piasku razem z tymi klodami juz przy pierwszym pol metra przesunieciu i nawet 3000 ludzi by go nie przesunelo.

Pustynie są raczej kamieniste, więc wystarczyłoby wybrać odpowiednią trase.
Zresztą jeśli chciało im sie budować rampe o długości 5 kilometrów, to i utwardzoną droge do kamieniołomu, też by sie chciało zbudować.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt gru 08, 2015 18:12
Zobacz profil
Post Re: Wizje życia po śmierci.
Robek napisał(a):
Zresztą jeśli chciało im sie budować rampe o długości 5 kilometrów, to i utwardzoną droge do kamieniołomu, też by sie chciało zbudować.



Fragment z komentarza do dyskusji na Racjonalista.pl

W srodku nie ma zadnego gruzu tylko bloki skalne( nie wiem skad taka glupote uslyszales) a teoria o rampie tez jest niedobra poniewaz zbudowanie takiej rampy byloby jeszcze trudniejsze jak zbudowanie piramidy. Potrzebna bylaby tak wielka ilosc matrialow do tej rampy a nigdzie nie ma sladow po tak olbrzymiej ilosci materialu. Odsylam do linka ktory dalem i innych zrodel.

Biorąc pod uwagę wysokość Wielkiej Piramidy rampa linearna musiała by mieć długość ponad 3000 metrów, a jej objętość przewyższała by czterokrotnie objętość samej piramidy. Gdzie sens?


Wt gru 08, 2015 18:31
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL