Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 18:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Potop 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Potop
Jest teoria że w czasach gdy żyły dinozaury atmosfera była gęstsza, dlatego też mogły osiągać taki wielki rozmiar a wielkie pterodaktyle mogły latać.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So cze 17, 2017 16:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 19, 2017 13:32
Posty: 134
Lokalizacja: Czersk, Pomorskie
Post Re: Potop
Znowu bzdury...
Dużo wyjaśnień:
1. Istota wszechwiedzy nie polega na tym, że Bóg zaplanował, że będzie potop, lecz na tym, że taki akt nastąpi.
2. Bóg nie popełnia błędów, tylko dopuszcza złą działalność ludzkości, która będzie miała możliwość skierowania się w stronę miłosierdzia lub sprawiedliwości..
3. "żałował, że stworzył ludzi na ziemi, i zasmucił się. " Co jest w tym trudnego? Uczucia Ojca, który dał tyle łask, obdarzył tak wielkim miłosierdziem, a ludzie to zbezcześcili. Potop nie jest odpowiedzią za dobre uczynki, lecz za zło jakie miało wtedy miejsce. Nie było możliwości odbudowy dobra, jak tylko przez potop. Bowiem rodzące się dzieci brałyby przykład z ich rodziców i również żyliby w rozpuście.
4. Wykluczam z całą pewnością tezę, że ludzkość w tamtym momencie nie miała wiedzy, że owy Byt transcendentny ma swoje bytowanie. Oni pomimo wiedzy, że Bóg jest, historii Adama i Jego potomków dopuszczali się rozpusty, nie myśląc nawet o powrocie do Boga.
Tak więc "Nieposłuszeństwo rodzi grzech, a grzech karę".
5. Co do synów Bożych jak będziesz chciał, również się odniosę.

_________________
(1 Kor. 10,13)
Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania, abyście mogli przetrwać.


Śr lip 12, 2017 13:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Potop
Grzeinjk napisał(a):
Witajcie,


Jestem niezwykle rad, że mogę się tutaj podzielić z Wami moją zagwozdką. Pytania te głównie kieruję do osób, które rozwieją moją rozterkę aczkolwiek będę również wdzięczny tym, którzy ją pogłębią ; ) Bez zbędnego rozpisywania przejdę do meritum:

1) Bóg jest ideałem. Zarówno ideałem mądrości. Jest wszechmądry.
2) Dlatego Bóg nie popełnia błędów. Co najwyżej może popełnić go celowo.
3) Nie rozumiem w takim razie dlaczego Bóg "żałował, że stworzył ludzi na ziemi, i zasmucił się. Wreszcie Pan rzekł: Zgładzę ludzi, których stworzyłem, z powierzchni ziemi: ludzi, bydło, zwierzęta pełzające i ptaki powietrzne, bo żal mi, że ich stworzyłem" [Ks. Rdz. 6]
4) Nie mógł się pomylić. Więc miał w tym zamysł, było to od początku zaplanowane. Ale w jakim celu? Dlaczego? Co chciał udowodnić?
5) A zwłaszcza, patrząc w szerszym kontekście - dlaczego nie mógł zrobić tego co zrobił po potopie przed potopem?
6) Bo potop to raczej pewne wydarzenie graniczne. Co było w takim razie przed a nie było po potopie?
7) Zauważyłem, że przed potopem żyły "olbrzymy/mocarze" cieszące się siłą i sławą oraz "Synowie Boży" ale to już dla mnie totalnie niezrozumiała abstracja.
8) Dlaczego więc Bóg zrobił reset ludzkości?


Pozdrawiam serdecznie,
Grzeinjk


Bóg dał ludziom wolną wole, dlatego nie wiedział co zrobią, nie byli zaprogramowani.
Po potopie 8 ludzi musiało zapełnić Ziemię na nowo.
Mocarze były to nefilim czyli potomstwo demonów i kobiet, w potopie wyginęli.
Reset to czystka i ostrzeżenie.


Pt lip 14, 2017 9:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 19, 2017 13:32
Posty: 134
Lokalizacja: Czersk, Pomorskie
Post Re: Potop
Co to za bzdura.. Bóg wiedział, co nastąpi.. Wyjaśniłem to przecież.

_________________
(1 Kor. 10,13)
Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania, abyście mogli przetrwać.


Pt lip 14, 2017 9:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL