Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 Wiara w Boga nie jest konieczna do zbawienia... 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Wiara w Boga nie jest konieczna do zbawienia...
Chronos napisał(a):
Czy ty w ogółe rozumiesz o co chodzi w tym poście? Uważasz, że obrażam kogokolwiek obnażając nielogiczność wywodu tego użytkownika?

Nie próbuj robić mi wody z mózgu.
Chronos napisał(a):
"Już pomijając fakt że taki przeciętny ateista nie różni się niczym od cegły"

Jest tym samym, co Twoja wypowiedź na temat katolików. Proszę o link do tego cytatu (nie mam czasu szukać).

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr kwi 04, 2018 21:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 29, 2018 20:03
Posty: 156
Post Re: Wiara w Boga nie jest konieczna do zbawienia...
Małgosiaa napisał(a):
Cytuj:
Jest tym samym, co Twoja wypowiedź na temat katolików. Proszę o link do tego cytatu (nie mam czasu szukać).


Jest tym samym ale oczywiście użytkownik Quinque nie został skarcony:)
Już teraz rozumiem co miał na myśli Iago:)
Wypowiedź Quinque z poprzedniej strony - mój post był odpowiedzią na jego -
viewtopic.php?f=27&t=37656&start=105


Śr kwi 04, 2018 22:01
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Wiara w Boga nie jest konieczna do zbawienia...
Chronos napisał(a):
Człowiek rodzi się bez wiary w żadną religię.

Zdolność do myślenia abstrakcyjnego kształtuje się w szkole podstawowej. Gdyby Twoje założenie miało sens, średnie IQ ateistów byłoby na śmiesznie niskim poziomie, bo skoro uważasz że człowiek, który nie ma rozwiniętych czynności intelektualnych jest ateistą, to równie dobrze możemy uznać cegły o których wspomniałeś za ateistów. Wiara rodzi się w człowieku wraz z rozwojem czynności intelektualnych. Aż tak źle oceniasz ateizm?

Cytuj:
Chyba rozumiesz, jak idiotyczna jest zasada wypisywania się z czegoś do czego nikt świadomie się nie zapisywał (czyli praktycznie wszyscy chrześcijanie :D

Większość chrześcijan niby zapisała się świadomie? Poważnie uważasz, że dziecko poniżej roku(a takie najczęściej są zapisywane do KK) są na tyle świadome, że wiedzą co oznacza chrzest? :shock:
Logika leży i kwiczy.
To by było niepoważne tkwić aktywnie w rejestrach jakieś organizacji, pomimo braku identyfikacji z wyznawanymi przez nią poglądami. To byłby absurd.

Cytuj:
Każdy jest tabula rasa jeśli chodzi o religię w momencie urodzenia.

Tu się zgodzę.

Cytuj:
Nie istnieją żadne rytuały wymagane przy wyzbyciu się wiary ponieważ jest to powrót do stanu naturalnego:)

Stanem naturalnym jest brak rozwiniętych funkcji intelektualnych, wypróżnianie się pod siebie, brak umiejętności chodzenia, mówienia, widzenia większości kolorów itp. ?
Powrót dorosłego człowieka do stanu na moment urodzenia, nazywamy uwstecznieniem/cofaniem w rozwoju i nie jest to bynajmniej coś co należy rozpatrywać w kategoriach pozytywnych. :roll:

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Ostatnio edytowano Śr kwi 04, 2018 22:02 przez Mrs_Hadley, łącznie edytowano 1 raz



Śr kwi 04, 2018 22:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wiara w Boga nie jest konieczna do zbawienia...
Quinque napisał(a):
Jeżeli 22% deklarujących się ateistów jest na poziomie intelektualnym równym z ateistami(głównie gimby co mama im każe do kościoła chodzić) na polskich grupach, na Fb. To naprawdę nie ma się czym szczycić. Już pomijając fakt że taki przeciętny ateista nie różni się niczym od cegły. Wszakże cegła też w nic niewierzy


To wiara w coś czego nikt nigdy nie widział, jest objawem tak wielkiej inteligencji?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr kwi 04, 2018 22:27
Zobacz profil
Post Re: Wiara w Boga nie jest konieczna do zbawienia...
Ja tam nie wiem. A w co Robek wierzy?


Śr kwi 04, 2018 22:47
Post Re: Wiara w Boga nie jest konieczna do zbawienia...
Chronos napisał(a):

Zastanów się nad takim oto zdaniem "Taki przeciętny katolik nie różni się niczym od cegły. Wszakże cegła też nie myśli".


Możliwe. Chociaż oni nie prowadzą swojej antyateistycznej krucjaty... Zapewne Chronos sam był katolikiem. Pewnie nawet ministarntem. Ale doszedł do wniosku że to wszystko bajki. Został oświecony i przeszedł na ateizm

Btw, nie każdy chrześcijanin to katolik. Tak samo nie każdy katolik to rzymski-katolik

Cytuj:
Rozmumiesz problem z Twoim pseudoargumentem? :)


To nie mój argument. I to nawet nie jest argument


Śr kwi 04, 2018 22:54

Dołączył(a): Cz mar 29, 2018 20:03
Posty: 156
Post Re: Wiara w Boga nie jest konieczna do zbawienia...
Quinque napisał(a):
Możliwe. Chociaż oni nie prowadzą swojej antyateistycznej krucjaty... Zapewne Chronos sam był katolikiem. Pewnie nawet ministarntem. Ale doszedł do wniosku że to wszystko bajki. Został oświecony i przeszedł na ateizm


Ministrantem? Broń Boże:) - jak praktycznie każde dziecko w polskiej krainie zostałem bez mojej wiedzy ochrzczony. Świadomie chyba nigdy nie myślałem o sobie jako o katoliku, po prostu wydoroślałem:)

Cytuj:
To nie mój argument. I to nawet nie jest argument


Cytat: "Już pomijając fakt że taki przeciętny ateista nie różni się niczym od cegły. Wszakże cegła też w nic niewierzy"

Wyjaśnij więc co miałeś na myśli w powyższym zdaniu:)


Śr kwi 04, 2018 23:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 29, 2018 20:03
Posty: 156
Post Re: Wiara w Boga nie jest konieczna do zbawienia...
Mrs_Hadley napisał(a):
Zdolność do myślenia abstrakcyjnego kształtuje się w szkole podstawowej. Gdyby Twoje założenie miało sens, średnie IQ ateistów byłoby na śmiesznie niskim poziomie, bo skoro uważasz że człowiek, który nie ma rozwiniętych czynności intelektualnych jest ateistą, to równie dobrze możemy uznać cegły o których wspomniałeś za ateistów. Wiara rodzi się w człowieku wraz z rozwojem czynności intelektualnych. Aż tak źle oceniasz ateizm?


Nie bardzo rozumiem toku Twojego rozumowania. Stwierdziłem, że człowiek rodzi się bez wiary w żadną religię. Co ma do tego poziom inteligencji? :-?


Cytuj:
Większość chrześcijan niby zapisała się świadomie? Poważnie uważasz, że dziecko poniżej roku(a takie najczęściej są zapisywane do KK) są na tyle świadome, że wiedzą co oznacza chrzest? :shock:
Logika leży i kwiczy.


Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem: "Chyba rozumiesz, jak idiotyczna jest zasada wypisywania się z czegoś do czego nikt świadomie się nie zapisywał (czyli praktycznie wszyscy chrześcijanie :D"

Szczególną uwagę powinnaś zwrócic na słowo "nie". :o

Cytuj:
Stanem naturalnym jest brak rozwiniętych funkcji intelektualnych, wypróżnianie się pod siebie, brak umiejętności chodzenia, mówienia, widzenia większości kolorów itp. ?
Powrót dorosłego człowieka do stanu na moment urodzenia, nazywamy uwstecznieniem/cofaniem w rozwoju i nie jest to bynajmniej coś co należy rozpatrywać w kategoriach pozytywnych. :roll:


Zgodziłaś się, że umysł człowieka w momencie urodzenia to "tabula rasa" jeśli chodzi o religię.
Znaczy to, że nie ma w główce niemowlaka zapisanego programu pod tytułem katolik lub muzumłanin lub wyznawca Tęczowego Węża. To jest ten stan pierwotny w kwestii religii gdyż jest ona wtłaczana w toku wychowania. I nie ma to nic wspólnego z rozumowym cofaniem się w rozwoju - dlaczego? Dzieci ateistów, które też są ateistami są przynajmniej tak samo umysłowo rozwinięte jak dzieci religijne:)


Śr kwi 04, 2018 23:46
Zobacz profil
Post Re: Wiara w Boga nie jest konieczna do zbawienia...
Chronos napisał(a):

Ministrantem? Broń Boże:)


I po co bluźnisz/kpisz? Tylko potem nie oczekuj szacunku


Cytuj:
jak praktycznie każde dziecko w polskiej krainie zostałem bez mojej wiedzy ochrzczony. Świadomie chyba nigdy nie myślałem o sobie jako o katoliku, po prostu wydoroślałem:)


Widzę że masz problemy z logiką. Nie da się ochrzcić niemowlaka wbrew "jego woli" gdyż niemowlak nie posiada woli, i jest całkowicie zależny od rodziców

Cytuj:

Wyjaśnij więc co miałeś na myśli w powyższym zdaniu:)


Dokładnie to co napisałem. Żeby być ateistą trzeba jeszcze mieć mi temu predyspozycje. W przeciwnym wypadku taki "ateista" niczym nie różni się od cegły czy opony która też w nic nie wierzy

A stanem pierwotnym, przyjacielu. jest teizm. Pierwszy człowiek był monoteistą. A ty sam masz geny odpowiedzialne za religijność. Ergo, jesteś biologicznie uwarunkowany na religijność. Ateizm równa się wypaczenie natury


Cz kwi 05, 2018 0:10
Post Re: Wiara w Boga nie jest konieczna do zbawienia...
Robek napisał(a):
Ja jestem chrześcijaninem, a bym na korzyść Maryi nie głosował.


Robek, deklarujesz się na forum jako katolik a wypowiadasz się jak ateista, w dodatku w pewien sposób walczący. W takim razie nie wiem z kim dyskutuję, tak więc nie podejmuję dalszego tematu odnośnie wymiany naszych myśli.

Chronos napisał(a):

Ponieważ ateizm jest pierwotnym stanem każdego człowieka. Człowiek rodzi się bez wiary w żadną religię.


Nie jest to prawdą, człowiek tworzył sobie bogów i religie od zarania dziejów. Taka jest wrodzona potrzeba istoty ludzkiej, potrzeba Boga i jego poznania, potrzeba wiary. Ateizm jest wyparciem się tego pierwotnego stanu w myśl ideologii. Nawet ateista w coś wierzy. Czasem chodząc do wróżek, czytając horoskopy, stawiając karty, seanse spirytystyczne. Człowiek tworzy sobie kulty, ma taką pierwotną potrzebę.

Cytuj:
Chyba rozumiesz, jak idiotyczna jest zasada wypisywania się z czegoś do czego nikt świadomie się nie zapisywał (czyli praktycznie wszyscy chrześcijanie


Jesteś chrześcijaninem który odrzucił wiarę. Nic nie jest w stanie wymazać sakramentu chrztu, nawet akt apostazji.


Cz kwi 05, 2018 2:33
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Wiara w Boga nie jest konieczna do zbawienia...
Chronos napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
Cytuj:
Jest tym samym, co Twoja wypowiedź na temat katolików. Proszę o link do tego cytatu (nie mam czasu szukać).


Jest tym samym ale oczywiście użytkownik Quinque nie został skarcony:)
Już teraz rozumiem co miał na myśli Iago:)
Wypowiedź Quinque z poprzedniej strony - mój post był odpowiedzią na jego -
viewtopic.php?f=27&t=37656&start=105

No, niestety, podałeś niepełny cytat wypowiedzi Quinque, a to zmienia postać. Przyrównanie do cegły, bo cegła tez w nic nie wierzy nie jest tym samym, co przyrównanie do cegły, bo cegła też nie myśli. W pierwszym przypadku (cegła też nie wierzy) nie ma sugestii, że każdy/przeciętny ateista jest idiotą, w drugim (cegła też nie myśli) zaś jest.

A tak na marginesie: podałeś link do strony. Link do konkretnego postu uzyskuje się poprzez kliknięcie w znaczek >, który jest w kółeczku przy tytule wątku w danym konkretnym poscie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz kwi 05, 2018 5:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 29, 2018 20:03
Posty: 156
Post Re: Wiara w Boga nie jest konieczna do zbawienia...
Małgosiaa napisał(a):

No, niestety, podałeś niepełny cytat wypowiedzi Quinque, a to zmienia postać. Przyrównanie do cegły, bo cegła tez w nic nie wierzy nie jest tym samym, co przyrównanie do cegły, bo cegła też nie myśli. W pierwszym przypadku (cegła też nie wierzy) nie ma sugestii, że każdy/przeciętny ateista jest idiotą, w drugim (cegła też nie myśli) zaś jest.

A tak na marginesie: podałeś link do strony. Link do konkretnego postu uzyskuje się poprzez kliknięcie w znaczek >, który jest w kółeczku przy tytule wątku w danym konkretnym poscie.

Dziękuję za wyjaśnienie : tym samym uznać należy, że porównania kogokolwiek do cegły są uprawnione.


Cz kwi 05, 2018 7:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Wiara w Boga nie jest konieczna do zbawienia...
Cytuj:
Próbujesz założyć Bogu kajdany?

A kto tak twierdzi ?


Jaka jest droga do zbawienia? W Biblii znajdziemy slowa Jezusa: „Ja jestem droga i prawda, i zywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.” J 14,6 (BW)

Jak bez Wiary mozna byc zbawionym ?
Czyzby Jezus mowil......``nieprawde`` ?

_________________
Bog jest Miloscia :)


Cz kwi 05, 2018 10:26
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Wiara w Boga nie jest konieczna do zbawienia...
amadeus35 napisał(a):
Czyzby Jezus mowil......``nieprawde`` ?

Czyżby św. Paweł mówił nieprawdę?
A tak poważnie: zacznij czytać Biblie całościowo, a nie to, co akurat pasuje Ci do stawianej tezy.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz kwi 05, 2018 13:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wiara w Boga nie jest konieczna do zbawienia...
equuleuss napisał(a):

Robek, deklarujesz się na forum jako katolik a wypowiadasz się jak ateista, w dodatku w pewien sposób walczący. W takim razie nie wiem z kim dyskutuję, tak więc nie podejmuję dalszego tematu odnośnie wymiany naszych myśli.


A to niby z jakiej racji mam być po stronie czegoś co jest niesprawiedliwe?
Jeśli by było głosowanie nad tym, żeby wprowadzić dla jakiej grupy ludzi wcześniejsze emerytury, to też bym był przeciwko, w końcu gdzie tu sprawiedliwość, żeby oni szli wcześniej na emeryture odemnie?

Quinque napisał(a):
Ja tam nie wiem. A w co Robek wierzy?


Cały czas czekam na to Niebo, o którym mówiła siostra Faustyna, a opowiadała o tym że tam będą wszelkie rodzaje szczęścia.
Czyli kobiety wino i śpiew 8)


wyedytowałem twój wpis. Prosiłem cię tyle razy o nieutożsamienie szczęścia wiecznego z ziemskimi rozkoszami i przyjemnościami. Chyba jesteś na tyle inteligentny, żeby to zrozumieć. Traktuję na razie twoje wpisy jako dziecinne przekomarzanie się, ale kiedyś braknie mi cierpliwości. Tak więc: czuwaj, abyś nie uległ pokusie

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz kwi 05, 2018 17:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL