Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 5:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 Wiara w Boga nie jest konieczna do zbawienia... 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Wiara w Boga nie jest konieczna do zbawienia...
Robek napisał(a):
Cały czas czekam na to Niebo, o którym mówiła siostra Faustyna, a opowiadała o tym że tam będą wszelkie rodzaje szczęścia.
Czyli kobiety wino i śpiew
Gdy się pomyśli, że Jezus dał się przybić do krzyża za zbawienie Robka, to wtedy człek zdaje sobie sprawę, jak bardzo Bóg kocha człowieka.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz kwi 05, 2018 18:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wiara w Boga nie jest konieczna do zbawienia...
chwat napisał(a):
Robek napisał(a):
Cały czas czekam na to Niebo, o którym mówiła siostra Faustyna, a opowiadała o tym że tam będą wszelkie rodzaje szczęścia.
Czyli kobiety wino i śpiew
Gdy się pomyśli, że Jezus dał się przybić do krzyża za zbawienie Robka, to wtedy człek zdaje sobie sprawę, jak bardzo Bóg kocha człowieka.


Czyżby chwat nie lubił imprez? :piwo: :piwo: :piwo:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz kwi 05, 2018 18:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Wiara w Boga nie jest konieczna do zbawienia...
Małgosiaa napisał(a):
amadeus35 napisał(a):
Czyzby Jezus mowil......``nieprawde`` ?

Czyżby św. Paweł mówił nieprawdę?
A tak poważnie: zacznij czytać Biblie całościowo, a nie to, co akurat pasuje Ci do stawianej tezy.


Stawiasz Apostola Pawla, ponad Jezusa Chrystusa ?

_________________
Bog jest Miloscia :)


Cz kwi 05, 2018 19:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 23, 2016 18:09
Posty: 14
Post Re: Wiara w Boga nie jest konieczna do zbawienia...
chwat napisał(a):
Gdy się pomyśli, że Jezus dał się przybić do krzyża za zbawienie Robka, to wtedy człek zdaje sobie sprawę, jak bardzo Bóg kocha człowieka.


Robek ma motto:
"Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało."
Widać że Robek wymyślił także swoje niebo i swojego boga.


Ostatnio edytowano Cz kwi 05, 2018 19:47 przez Marian62, łącznie edytowano 1 raz



Cz kwi 05, 2018 19:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Wiara w Boga nie jest konieczna do zbawienia...
amadeus35 napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
amadeus35 napisał(a):
Czyzby Jezus mowil......``nieprawde`` ?

Czyżby św. Paweł mówił nieprawdę?
A tak poważnie: zacznij czytać Biblie całościowo, a nie to, co akurat pasuje Ci do stawianej tezy.


Stawiasz Apostola Pawla, ponad Jezusa Chrystusa ?


I do jakich slow Ap. Pawla sie odnosisz ? Bedzie mi latwiej odpowiedziec.

_________________
Bog jest Miloscia :)


Cz kwi 05, 2018 19:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Wiara w Boga nie jest konieczna do zbawienia...
Robek napisał(a):
Czyżby chwat nie lubił imprez?

No nie wiem, czy imprezy jak na zdjęciu, to będą odbywały się w niebie. Coś mi się wydaje, że będą się odbywały, ale gdzie indziej. Tylko że chyba strony zamienią się rolami. Pójdzie na ten przykład Robek z Belzebubem i Luckiem do łaźni na imprezę, a oni powiedzą do Robka "Robcio, mydełko Ci upadło..". No i tak przez całą wieczność.
Czy Robek nie lubi imprez?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Cz kwi 05, 2018 19:56
Zobacz profil
Post Re: Wiara w Boga nie jest konieczna do zbawienia...
chwat napisał(a):
"Robcio, mydełko Ci upadło..". No i tak przez całą wieczność.

:brawo:


Cz kwi 05, 2018 20:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wiara w Boga nie jest konieczna do zbawienia...
Marian62 napisał(a):
Robek ma motto:
"Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało."
Widać że Robek wymyślił także swoje niebo i swojego boga.


Po co miałbym wymyślać sobie Boga? niech będzie taki jaki jest.
A Niebo to ja znalazłem :mrgreen: na tym forum oczywiście :D
I to w tym sensie znalazłem to Niebo, że taki gościu, on sie chyba nazywał Andy72? podał mi cytaty od tej świętej Faustyny, i tam wyczytałem wizje tego Nieba, no i zwyczajnie, ta wizja wpadła mi w oko :lol:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz kwi 05, 2018 20:09
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wiara w Boga nie jest konieczna do zbawienia...
amadeus35 napisał(a):
I do jakich slow Ap. Pawla sie odnosisz ? Bedzie mi latwiej odpowiedziec.

Litości!!!! Podałam cytat na str. 7. Czytasz to, co ktoś pisze, czy tylko spamujesz/trollujesz?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz kwi 05, 2018 20:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 23, 2016 18:09
Posty: 14
Post Re: Wiara w Boga nie jest konieczna do zbawienia...
Robek napisał(a):
Czyli kobiety wino i śpiew 8)


Robek to nie jest wizja Faustyny to twoja wizja nieba.
Już nie pamiętasz?

Chwat, genialnie to wymyśliłeś,uśmiałem się do łez.
Pozdrawiam


Cz kwi 05, 2018 20:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 23, 2016 18:09
Posty: 14
Post Re: Wiara w Boga nie jest konieczna do zbawienia...
Robek wizja Nieba św.Faustyny jest taka.

"Dziś w duchu byłam w niebie i oglądałam te niepojęte piękności i szczęście, jakie nas czeka po śmierci. Widziałam, jak wszystkie stworzenia oddają cześć i chwałę nieustannie Bogu; widziałam, jak wielkie jest szczęście w Bogu, które się rozlewa na wszystkie stworzenia, uszczęśliwiając je i wraca do źródła wszelka chwała l cześć z uszczęśliwienia, i wchodzą w głębie Boże, kontemplują życie wewnętrzne Boga, Ojca, Syna i Ducha Św., którego nigdy ani pojmą, ani zgłębią.

Tą źródło szczęścia jest niezmienne w istocie swojej, lecz zawsze nowe, tryskające uszczęśliwieniem wszelkiego stworzenia. Rozumiem teraz św. Pawła, który powiedział: ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani weszło w serce człowieka, co Bóg nagotował tym, którzy Go miłują. I dał mi Bóg poznać jedną jedyną rzecz, która ma w oczach Jego nieskończoną wartość, a ta jest miłość Boża, miłość, miłość i jeszcze raz miłość – i z jednym aktem czystej miłości Bożej, nie może iść nic w porównanie. O, jakimi niepojętymi względami Bóg dany duszę, która Go szczerze miłuje. O, szczęśliwa dusza, która się cieszy już tu na ziemi Jego szczególnymi względami, a nimi są dusze małe i pokorne. Ten Wielki Majestat Boży, który głębiej poznałam, który wielbią duchy niebieskie, według stopnia łaski i hierarchii na które się dzielą, widząc tę potęgę i wielkość Boga, dusza moja nie została przerażona grozą, ani lękiem, nie, nie – wcale nie. Dusza moja została napełniona pokojem i miłością i im więcej poznaję wielkość Boga, tym więcej się cieszę, że takim On jest. I cieszę się niezmiernie Jego wielkością, i cieszę się, że jestem taka maleńka, bo dlatego, że jestem mała nosi mnie na ręku Swym i trzyma mnie przy Sercu Swoim."


Cz kwi 05, 2018 20:54
Zobacz profil
Post Re: Wiara w Boga nie jest konieczna do zbawienia...
Robek napisał(a):
A to niby z jakiej racji mam być po stronie czegoś co jest niesprawiedliwe?


Co postrzegasz jako niesprawiedliwe? Czy to że Maryja jako Matka Boga została niepokalanie poczęta? Zdajesz sobie sprawę przez co ona przeszła, przez jakie cierpienie?

Cytuj:
Czyli kobiety wino i śpiew


Islam, Robek, islam, tam będą czekać na Ciebie hurysy, 72 dziewice z którymi będziesz mógł uprawiać wieczny seks. Tylko najpierw musisz się rozerwać gdzieś w metrze albo na lotnisku.

A teraz bardziej serio, wieczna imprezka to najwyższy wymiar szczęścia?


Cz kwi 05, 2018 23:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wiara w Boga nie jest konieczna do zbawienia...
Marian62 napisał(a):
Robek wizja Nieba św.Faustyny jest taka.

"Dziś w duchu byłam w niebie i oglądałam te niepojęte piękności i szczęście, jakie nas czeka po śmierci. Widziałam, jak wszystkie stworzenia oddają cześć i chwałę nieustannie Bogu; widziałam, jak wielkie jest szczęście w Bogu, które się rozlewa na wszystkie stworzenia, uszczęśliwiając je i wraca do źródła wszelka chwała l cześć z uszczęśliwienia, i wchodzą w głębie Boże, kontemplują życie wewnętrzne Boga, Ojca, Syna i Ducha Św., którego nigdy ani pojmą, ani zgłębią.


To jest tylko część tego co mówiła o Niebie Faustyna.
Więc tutaj nie wymyślaj, że to jest całość opisu Nieba.



equuleuss napisał(a):
Co postrzegasz jako niesprawiedliwe? Czy to że Maryja jako Matka Boga została niepokalanie poczęta? Zdajesz sobie sprawę przez co ona przeszła, przez jakie cierpienie?


A więźniom obozów koncentracyjnych, to było o wiele lepiej? kompletnie przez nic nie przeszli?
A jakoś nie kojarzę czegoś takiego, żeby ktoś z tych ludzi tam obecnych, urodził się bez grzechu pierworodnego.


equuleuss napisał(a):
A teraz bardziej serio, wieczna imprezka to najwyższy wymiar szczęścia?



To zależy co kto lubi :biggrin:
Bo dla mnie impreza, to jest najwyższy wymiar szczęścia, no ale dla kogoś innego najwyższym wymiarem może być czytanie książek czy łowienie ryb, w końcu co kto lubi :mrgreen:

Marian62 napisał(a):
Robek napisał(a):
Czyli kobiety wino i śpiew 8)


Robek to nie jest wizja Faustyny to twoja wizja nieba.
Już nie pamiętasz?

Chwat, genialnie to wymyśliłeś,uśmiałem się do łez.
Pozdrawiam


Też ciekawe że chwat wspomina o takim rodzaju kontaktów seksualnych, no ale w końcu głodnemu chleb na myśli.
W końcu przecież z jakiejś przyczyny, musiało mu to przyjść do głowy.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So kwi 07, 2018 20:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Wiara w Boga nie jest konieczna do zbawienia...
Robek napisał(a):
equuleuss napisał(a):
A teraz bardziej serio, wieczna imprezka to najwyższy wymiar szczęścia?
To zależy co kto lubi :biggrin:
Bo dla mnie impreza, to jest najwyższy wymiar szczęścia, no ale dla kogoś innego najwyższym wymiarem może być czytanie książek czy łowienie ryb, w końcu co kto lubi

Niebo to stan jedności z Bogiem. Nie jest niebem jakakolwiek aktywność, dowolnie oceniana przez podmiot jako "mój prywatny największy wymiar szczęścia, w końcu co kto lubi". Np psychopata dentysta lubujący się w krzykach pacjentów, raczej nie otrzyma w niebie możliwości wyrywania im zębów bez znieczulenia, prawda? Tak więc to nie dowolnie wybrana patologia określana jako szczęście będzie niebem, ale coś co jest z Bogiem tożsame.

Cytuj:
Też ciekawe że chwat wspomina o takim rodzaju kontaktów seksualnych, no ale w końcu głodnemu chleb na myśli.
W końcu przecież z jakiejś przyczyny, musiało mu to przyjść do głowy.
Z takiej przyczyny, że jeśli ktoś marzy o tym, żeby korzystać z ludzi jak z przedmiotów przy kontaktach seksualnych, to jest spora szansa, że jego marzenia się spełnią, z tym że znajdzie się wśród osób, które też zechcą korzystać z innych jak z przedmiotów, niekoniecznie pytając tych innych co oni na to. Zasada pozostanie ta sama.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N kwi 08, 2018 8:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 23, 2016 18:09
Posty: 14
Post Re: Wiara w Boga nie jest konieczna do zbawienia...
Robek napisał(a):

To jest tylko część tego co mówiła o Niebie Faustyna.
Więc tutaj nie wymyślaj, że to jest całość opisu Nieba



Źródłem tekstu który napisałem jest Dzienniczek Siostry Faustyny, 777-778
Robek podaj całość opisu Nieba lub numery wersetów z Dzienniczka.


N kwi 08, 2018 15:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL