Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 15:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Wierzyć? Raczej nie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lut 11, 2016 13:52
Posty: 31
Post Re: Wierzyć? Raczej nie
z wiarą jest tak w dzisiejszym świecie jak na zakupach w supermarkecie... wybiera się na pułkach sklepowych produkt... to bardzo miłe z strony Boga chrześcijan, że w swoim świecie ma miejsce dla wszystkich... ale kto wybiera sobie świadomie sam nie zarażony tradycją i myśleniem , że tak jest i koniec produkt z zaoferowanym piekłem.... to tak jakby kupić w sobie masło które nazywa się katolicka wiarą którego spożycie może zakończyć się okropnymi bólami żołądka... Dla mnie groźba to nie jest najowocniejsze postępowanie w kierunku ku temu aby wierzyć... Katolicyzm na swoje korzenie jakby nie było w poczuciu strachu.... do mnie to nie przemawia...


Śr paź 26, 2016 12:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Wierzyć? Raczej nie
Coś tu pochrzaniłeś odrobinkę.
Chrześcijaństwo daje 'przykazanie miłości' jako wzór postępowania, co oznacza, że będąc dobrym dla innych, otrzymujesz dobro, czyli niebo, a nie piekło.
Skąd przyzwoitemu człowiekowi, którym zapewne jesteś, przychodzi do głowy znalezienie się w piekle?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Śr paź 26, 2016 18:04
Zobacz profil
Post Re: Wierzyć? Raczej nieAtei
Hufce napisał(a):
Ateista to nie jest wyrok, ateiści też idą do Nieba, Bóg jest miłosierny, litościwy i jest miłością, każdy człowiek ma zagwarantowane życie wieczne bez względu na cokolwiek.
Z tym, że nie wszyscy od razu trafiają do Nieba, obecnie 93.3% ludzi idzie do Czyścca.


Hufce, piszesz głupstwa. Bo inaczej tego nie można określić. Ale być może po prostu jesteś chory, nie znam Twojej osobistej sytuacji. Nie możesz operować procentami bo nie wiesz.

Poza tym, nie zapewniaj wszystkim zbawienia, bo coś takiego nie istnieje a jest to nawet niebezpiecznym zabiegiem dla dusz innych, bo usypia zamiast powodować refleksje. Nawet wierzący nie ma tej pewności zbawienia. Poza tym tutaj są słowa osoby która była realnym mistykiem a Fatima jest uznana przez Kościół i ma wielkie znaczenie. To nie są jakieś fałszywe objawienia które czytasz i wierzysz w ich treść, a tymczasem prowadzą na manowce. Tutaj masz coś co jest prawdziwe.

W czasie wywiadu ojca Riccardo Lombardi z siostrą
Łucją, której objawiała się Matka Boża w Fatimie,
padły słowa;

Ojciec Lombardi ; biorąc pod uwagę obecny stopień
rozwoju ludzkości, jedynie jej ograniczona część
będzie zbawiona. Czy naprawdę sądzi siostra, że wielu
zostanie potępionych? Mam nadzieję, że Bóg ocali
większą część ludzkości.

Siostra Łucja ; Ojcze, wielu będzie zgubionych.

Ojciec Lombardi ; Jest na świecie wiele zła, ale zawsze
jest nadzieja na zbawienie.

Siostra Łucja ; Nie Ojcze, wielu będzie zgubionych.

Ojciec Lombardi dodaje; Jej słowa przeraziły mnie.
Wróciłem do Włoch ze śmiertelnym ostrzeżeniem
odciśniętym w moim sercu.

( wywiad opublikowano w tygodniku Osservatore
della Domenica, 7 lutego 1954r)


Śr paź 26, 2016 18:13
Post Re: Wierzyć? Raczej nie
chwat napisał(a):
Skąd przyzwoitemu człowiekowi, którym zapewne jesteś, przychodzi do głowy znalezienie się w piekle?


Hm... tutaj jest pewna pułapka myślenia iż przeciętny Kowalski nie mógłby się tam znaleźć, że piekło to miejsce tylko dla kogoś pokroju nawiększych szui i zbrodniarzy, a Kowalski który jest porządnym obywatelem, ale żyje z kobieta bez ślubu nie może tam się znaleźć... no bo cóż, chłop swoje potrzeby ma...

Tymaczasem Matka Boża w Fatimie mówi iż najwięcej jest tam dusz które trafiły do piekła poprzez grzechy nieczystości. Cóż, zabójcy to niewielki procent ludzkości. Ale niemal każdy lubi seks. I uważa że ma swoje potrzeby.


Śr paź 26, 2016 18:23

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Wierzyć? Raczej nie
Czyli zwykły Kowalski będzie w piekle razem z największymi zbrodniarzami? To znaczy że mam bardziej przechlapane niż ten Kowalski bo wciąż mimo lat jestem uzależniony od seksu.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz gru 22, 2016 4:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2734
Post Re: Wierzyć? Raczej nie
Wierzyc? Alez oczywiscie.
Wystarczy wymienic wszystkich swiadkow zycia, smierci i zmartwychwstania Chrystusa jako jedynego takiego wydarzenia w historii aby dojsc do wniosku, ze watki i wypowiedzi wielu tfurcow coraz to nowych wypocin mozna o kant stolu rozbic. Dlaczego - dlatego, ze oni oddali swoje zycie aby zaswiadczyc o Prawdzie


Cz gru 22, 2016 18:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2734
Post Re: Wierzyć? Raczej nie
robaczek2 napisał(a):
Wierzyc? Alez oczywiscie.
Wystarczy wymienic wszystkich swiadkow zycia, smierci i zmartwychwstania Chrystusa jako jedynego takiego wydarzenia w historii aby dojsc do wniosku, ze watki i wypowiedzi wielu tfurcow coraz to nowych wypocin mozna o kant stolu rozbic. Dlaczego - dlatego, ze oni oddali swoje zycie aby zaswiadczyc o Prawdzie


Cz gru 22, 2016 18:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 13:52
Posty: 394
Post Re: Wierzyć? Raczej nie
Ateiści to z reguły osoby, którzy kwestionują różne wyobrażenia religijne. Podobnie sataniści też potrzebują religii.


Cz lut 23, 2017 12:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Wierzyć? Raczej nie
Ateiści to ludzie, którzy wyznają religię ateizmu. Ich ideologia posłała do piachu od czasów Wielkiej Rewolucji (anty)Francuskiej kilkaset milionów ludzi. Gdybym był ateistą i miał jakiekolwiek wykształcenie to chociaż bym sobie inną nazwę obrał.. nie wiem.. niewierzący poszukujący albo gnostyk albo gnostyk na 50%. Wstydziłbym się nazywać siebie samego ateistą.


Cz lut 23, 2017 14:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 13:52
Posty: 394
Post Re: Wierzyć? Raczej nie
bylejaki napisał(a):
Ateiści to ludzie, którzy wyznają religię ateizmu. Ich ideologia posłała do piachu od czasów Wielkiej Rewolucji (anty)Francuskiej kilkaset milionów ludzi. Gdybym był ateistą i miał jakiekolwiek wykształcenie to chociaż bym sobie inną nazwę obrał.. nie wiem.. niewierzący poszukujący albo gnostyk albo gnostyk na 50%. Wstydziłbym się nazywać siebie samego ateistą.


Masz rację.


Cz lut 23, 2017 18:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Wierzyć? Raczej nie
bylejaki napisał(a):
Ateiści to ludzie, którzy wyznają religię ateizmu.


Bardzo trudno w takim razie być ateistą, skoro nie ma takiej religii. Ksiądz Tischner ładnie tłumaczył, że określenie reliiga pochodzi jakoby od słowa religio, mającego oznaczać więź. Ateizm to z założenia brak/zaprzeczenie więzi, o jakiej mowa.

Oczywiście każdą ideę można wyznawać w sposób religijny, ale mówienie ogólnie, że ateizm to "religia", to nieuprawnione i raczej bezsensowne rozszerzanie tego pojęcia.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz lut 23, 2017 19:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL