Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 9:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 wróżba 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: wróżba
dairane1980 napisał(a):
Z wróżbitami i znachorami jest tak że niestety czasem że wystarczy że na Ciebie spojrzą i wiedzą co Ci zagraża, jaki masz problem w życiu i co cię czeka ( akurat to można sobie później zawsze w dowolny sposób dopowiedzieć) Jest to czasem przerażające, choć można sobie to zawsze wytłumaczyć że doświadczenie i ilość rzeczy jakie oni widzieli i mieli styczność jest przeogromna. Staram się w to nie wierzyć, ale jednak ta nutka niepewności czy to prawda zawsze we mnie pozostaje. Jak jest u was?


Na jakiej zasadzie to działa?
Wróżka przepowie że za rok weźmiesz ślub, no i wtedy usiądziesz i czekasz na ten ślub.
Tak to wygląda?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn wrz 12, 2016 22:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 20, 2014 14:49
Posty: 128
Post Re: wróżba
Trochę inaczej. Powie Ci że z ciążą żony będą problemy i ostatnie 2-3 miesiące spędzi w szpitalu. Zignorujesz to i dopiero sobie przypomnisz jak żona w szpitalu wyląduje. Opowie Ci wszystkie dolegliwości najbliższych, ich charaktery, zamiary. Połowę rzeczy wykpisz, bo się wydają irracjonalne. Jednak z biegiem czasu o wielu rzeczach się przekonasz. Jak dobra "wiedźma" to będzie Ci ludzi cytowała-co powiedzieli, potem o zgrozo-podczas rozmów z niektórymi ludźmi słyszysz powtórzone jej słowa. Czy powie przyszłość? Raczej wysnuje na podstawie tego co widzi aktualnie, ale to nie jest raczej przyszłość, tylko wnioski z teraźniejszości. Problemem jest, że tacy ludzie są silnie sugestywni, żeby się uwiarygodnić-przecież z tego żyją. Dla wielu ludzi są tak przekonujący, że dostosowują swoje życie za wszelką cenę do przepowiedni. Tu jest właśnie pułapka, w którą łatwo wpaść i ciężko wyjść.


Wt wrz 13, 2016 8:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2016 10:03
Posty: 2
Post Re: wróżba
Jak pewnie wiesz chodzenie do wróżki nie jest ,,chrześcijańskim" zwyczajem. Spróbuj nie przejmować się tym co usłyszałaś, chodź wiem, nie będzie to proste, bo inaczej normalnie zwariujesz. Pozwól by Bóg Ci pomógł. Módl się, wyspowiadaj się z tego, że uwierzyłaś wróżce. Bo to grzech do niej iść.


Cz wrz 15, 2016 10:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2016 11:32
Posty: 5
Post Re: wróżba
Grzechem jest wiara w każdy zabobon, nawet w "czarnego kota", czy przejście pomiędzy dwoma słupami. Albo wierzysz w Boga, albo wróżki. Musisz podejmować odpowiednie decyzje w swoim życiu.

Ten grzech łatwo naprawić, wyspowiadać się i nie wierzyć w te brednie. Jak przestaniesz wierzyć, Bóg wybaczy. Każdemu wybacza.


Cz wrz 15, 2016 11:34
Zobacz profil
Post Re: wróżba
West1979 napisał(a):
Wróżki sieją zamęt w duszy i zakłócają obiektywizm wyboru. Mniej wiesz-dłużej żyjesz. Nie wiem skąd ich wiedza. W przekonaniu katolików -od Szatana. Według mnie niekoniecznie. Mają dar wglądu w ludzkie dusze, ludzkie umysły, może nawet dar widzenia rzeczy odległych w czasie, bo czas jest tylko wartością umowną. Jeżeli mówi o otoczeniu to może pomóc-na wielu ludzi może otworzyć klapki, ale o przyszłości lepiej niech nie mówi.



Nikt z ludzi nie ma takiej wiedzy sam z siebie. Człowiek nie ma takich możliwości, te wszystkie paranormalne rzeczy są właśnie polem działania demona, wróżki wchodzą w sferę okultyzmu, ezoteryki. Ta wiedza pojawia się w nich poprzez połączenie z energią płynącą ze świata demonów.

Cytuj:
Czy powie przyszłość? Raczej wysnuje na podstawie tego co widzi aktualnie, ale to nie jest raczej przyszłość, tylko wnioski z teraźniejszości. Problemem jest, że tacy ludzie są silnie sugestywni, żeby się uwiarygodnić-przecież z tego żyją. Dla wielu ludzi są tak przekonujący, że dostosowują swoje życie za wszelką cenę do przepowiedni. Tu jest właśnie pułapka, w którą łatwo wpaść i ciężko wyjść


Ci ludzie wchodzą w strefę okultyzmu i stąd czerpią tą wiedzę. Szatan nie zna przyszłości tak jak Bóg, nie ma takiego wglądu w przyszłość, ale ma niebywałą inteligencję i wiedzę której człowiek nie posiada. Szatan ma wiedzę na temat życia każdego człowieka od samego początku istnienia ludzkości, bardzo szczegółową wiedzę. I na podstawie tej wiedzy i własnej inteligencji potrafi przewidzieć pewne zdarzenia w przyszłości, jest to pewnego rodzaju kaluklacja która może się sprawdzić.

Ten schemat działa także w spirytyźmie, w seansach spitytystycznych gdzie duchy mówią szczegółowe rzeczy z życia danych osób, to jest właśnie ta wiedza Szatana i demonów o każdym człowieku, i dlatego wtedy wielu ludzi ma wrażenie autentyczności tego iż rozmawia z duszą zmarłej osoby.


N wrz 18, 2016 12:30

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: wróżba
equuleuss napisał(a):
Szatan nie zna przyszłości tak jak Bóg, nie ma takiego wglądu w przyszłość,


Jesteś katolikiem? Jeśli tak, to zdecydujcie się proszę, bo w innych tematach wałkowane jest, że aniołowie (w tym byli) nie są ograniczeni czasem.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N wrz 18, 2016 12:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: wróżba
Nie są ograniczeni czasem, ale nie wiadomo czy każdy byt ponadczasowy, ma możliwość wglądu w czas? Może jest to tylko Boża domena, domena tego który czas stworzył?
Pogadaj z Aniołem Stróżem jak przyleci, może da się coś podpytać?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N wrz 18, 2016 13:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: wróżba
chwat napisał(a):
Nie są ograniczeni czasem, ale nie wiadomo czy każdy byt ponadczasowy, ma możliwość wglądu w czas?


Jak inaczej wyobrażasz sobie wpływanie na żyjących wszak w czasie ludzi?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N wrz 18, 2016 17:04
Zobacz profil
Post Re: wróżba
JedenPost napisał(a):
equuleuss napisał(a):
Szatan nie zna przyszłości tak jak Bóg, nie ma takiego wglądu w przyszłość,


Jesteś katolikiem? Jeśli tak, to zdecydujcie się proszę, bo w innych tematach wałkowane jest, że aniołowie (w tym byli) nie są ograniczeni czasem.


Upadłe anioły czyli demony nie mają udziału w byciu z Bogiem i dlatego nie mogą znać przyszłości. Ten zna przyszłość który jest z Bogiem, a oni odłączyli się od Boga, dlatego nie mają tego źródła, to już nie jest ich udziałem.


N wrz 18, 2016 18:54

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: wróżba
equuleuss napisał(a):
Upadłe anioły czyli demony nie mają udziału w byciu z Bogiem i dlatego nie mogą znać przyszłości. Ten zna przyszłość który jest z Bogiem, a oni odłączyli się od Boga, dlatego nie mają tego źródła, to już nie jest ich udziałem.


Ciekawa teoria, ale nie koresponduje z tym, co piszą tu inni katolicy, czy co pisał św. Tomasz.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn wrz 19, 2016 4:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 20, 2014 14:49
Posty: 128
Post Re: wróżba
Kościół nie lubi konkurencji. W chrześcijaństwie też są prorocy, jasnowidze. Słynny Ojciec Klimuszko. Zajmował się odnajdywaniem ludzi (najczęściej zmarłych), miewał wizje dotyczące przyszłości-trafne. Katolicy też zajmują się leczeniem ziołami i "modlitwą". Jednak jeżeli te zjawiska występowały wśród księży, duchownych, to miały błogosławieństwo biskupa, a wiedza pochodziła bezpośrednio od Boga. Jeżeli jednak ktoś jakieś zdolności wykazał wśród świeckich to pochodziło to już bezpośrednio od diabła. Ot-taka hipokryzja.

Nie usprawiedliwiam tu chodzenia do wróżek wszelakiej maści. Może zaszkodzić. Wiem, bo byłem, mimo ostrzeżeń. Jak mawiają-ciekawość to pierwszy stopień do piekła. Mimo, że posługiwała się zwykłą talią kart, to w głowie nieźle namieszała. Mimo, że to nie była przyszłość to co powiedziała, bo życie ułożyło się inaczej. I wystąpiła cała gama zjawisk w rzeczywistości opisywanych przez duchownych. Nawiedzenie przez "jasnowidzkę" we śnie, zarówno u mnie jak i u żony, oddziaływanie na przedmioty, wyginanie metali-niezrozumiałe. Cóż-trafiłem na upiora.


Pn wrz 19, 2016 7:20
Zobacz profil
Post Re: wróżba
West1979 napisał(a):
Kościół nie lubi konkurencji. W chrześcijaństwie też są prorocy, jasnowidze. Słynny Ojciec Klimuszko. Zajmował się odnajdywaniem ludzi (najczęściej zmarłych), miewał wizje dotyczące przyszłości-trafne. Katolicy też zajmują się leczeniem ziołami i "modlitwą". Jednak jeżeli te zjawiska występowały wśród księży, duchownych, to miały błogosławieństwo biskupa, a wiedza pochodziła bezpośrednio od Boga. Jeżeli jednak ktoś jakieś zdolności wykazał wśród świeckich to pochodziło to już bezpośrednio od diabła. Ot-taka hipokryzja.

Żaden biskup nie błogosławił ani o. Klimuszki, ani innych charyzmatyków.
O. Klimuszko nie głosił żadnych proroctw w wersji pisanej, nie parał sie homeopatią czy bioenergią.
Ziołolecznictwo jest naturalną, znaną od prawieków metodą leczenia.


Pn wrz 19, 2016 7:59
Post Re: wróżba
JedenPost napisał(a):
equuleuss napisał(a):
Upadłe anioły czyli demony nie mają udziału w byciu z Bogiem i dlatego nie mogą znać przyszłości. Ten zna przyszłość który jest z Bogiem, a oni odłączyli się od Boga, dlatego nie mają tego źródła, to już nie jest ich udziałem.


Ciekawa teoria, ale nie koresponduje z tym, co piszą tu inni katolicy, czy co pisał św. Tomasz.


Szatan wie wszystko o naszym życiu, może znać nasze myśli ale do pewnego stopnia, demon robi dedukcję na podstawie własnej inteligencji i wiedzy, anioły przenikają materię i dlatego mogą przewidzieć więcej i widzieć więcej, mieć większą wiedzę niż my.

Szatan działa jak komputer z niesamowitym procesorem i w ułamku sekundy robi obliczenia na rachunek prawdopodobieństwa, sumując to co wie o danej osobie, część przepowiedni sprawdza się także na zasadzie psychologicznej, bo Szatan to także świetny znawca ludzkiej psychiki, wytrawny psycholog i strateg, oczywiście używając tego wszystkiego przeciwko człowiekowi.

Szatan zna przyszłość do pewnego stopnia jeśli chodzi o losy świata i jego własny los. Ale jako że jest odłączony od Boga, to już nie ma uczestnictwa bezpośrednio w Jego planach.

West1979 napisał(a):
Kościół nie lubi konkurencji. W chrześcijaństwie też są prorocy, jasnowidze. Słynny Ojciec Klimuszko. Zajmował się odnajdywaniem ludzi (najczęściej zmarłych), miewał wizje dotyczące przyszłości-trafne. Katolicy też zajmują się leczeniem ziołami i "modlitwą". Jednak jeżeli te zjawiska występowały wśród księży, duchownych, to miały błogosławieństwo biskupa, a wiedza pochodziła bezpośrednio od Boga. Jeżeli jednak ktoś jakieś zdolności wykazał wśród świeckich to pochodziło to już bezpośrednio od diabła. Ot-taka hipokryzja.


Jednakże dar proroctwa w przypadku mistyka czy proroka jest czymś innym niż to czym posługuje się wróżka / wróżbita / mag. I to nie jest hipokryzja. Ponieważ istnieje także energia i wiedza demoniczna płynąca z innej strony mocy.

Chociażby dla przykładu. Istnieje wielu uzdrowicieli posługujących się reiki, bioenergioterapią czy innymi metodami, istnieją świeccy egzorcyści. I oni biorą pieniądze za swoje usługi, także wróżbici. Tutaj w mieście gdzie mieszkam żył pewien człowiek, jego historia życia była dość trudna, doznał wizji, nawrócenia i otrzymał dar uzdrawiania. Ale jednoczesnie otrzymał polecenie z Nieba iż nie może brać żadnych pieniędzy za pomaganie innym, nie może mieć materialnych korzyści z tego daru, ponieważ w przeciwnym razie dar zostanie mu odebrany.

Cytuj:
Nie usprawiedliwiam tu chodzenia do wróżek wszelakiej maści. Może zaszkodzić. Wiem, bo byłem, mimo ostrzeżeń. Jak mawiają-ciekawość to pierwszy stopień do piekła. Mimo, że posługiwała się zwykłą talią kart, to w głowie nieźle namieszała. Mimo, że to nie była przyszłość to co powiedziała, bo życie ułożyło się inaczej. I wystąpiła cała gama zjawisk w rzeczywistości opisywanych przez duchownych. Nawiedzenie przez "jasnowidzkę" we śnie, zarówno u mnie jak i u żony, oddziaływanie na przedmioty, wyginanie metali-niezrozumiałe. Cóż-trafiłem na upiora.


Nie, trafiłeś na wróżkę, czyli na kogoś kto używa okultyzmu / ezoteryki. I stąd doświadczenie takich rzeczy. Kiedy to robisz, czyli udajesz się do takich osób, to wtedy otwierasz furtki dla demona i on sobie wchodzi zaproszony. No i wtedy nieco namiesza, bardziej lub mniej ale to nigdy nie pozostaje zupełnie obojętne.


Pn wrz 19, 2016 10:42

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: wróżba
equuleuss napisał(a):
Szatan zna przyszłość do pewnego stopnia jeśli chodzi o losy świata i jego własny los. Ale jako że jest odłączony od Boga, to już nie ma uczestnictwa bezpośrednio w Jego planach.


Nie miałem na myśli planów Boga (czymkolwiek by były, bo mówienie o planach w odniesieniu do istoty istniejącej ponad czasem wydaje się dość daleko idącą antropomorfizacją) tylko przyszłość w sensie fizycznym, ogół zdarzeń, jakie zachodzą/zajdą w świecie materialnym.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn wrz 19, 2016 12:51
Zobacz profil
Post Re: wróżba
JedenPost napisał(a):
equuleuss napisał(a):
Szatan zna przyszłość do pewnego stopnia jeśli chodzi o losy świata i jego własny los. Ale jako że jest odłączony od Boga, to już nie ma uczestnictwa bezpośrednio w Jego planach.


Nie miałem na myśli planów Boga (czymkolwiek by były, bo mówienie o planach w odniesieniu do istoty istniejącej ponad czasem wydaje się dość daleko idącą antropomorfizacją) tylko przyszłość w sensie fizycznym, ogół zdarzeń, jakie zachodzą/zajdą w świecie materialnym.

http://bezsloganu.blog.onet.pl/2013/05/ ... rzyszlosc/


Pn wrz 19, 2016 13:10
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL