Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 21:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
 Dlaczego niektórzy mogą wybrać piekło? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lip 10, 2014 12:44
Posty: 472
Post Re: Dlaczego niektórzy mogą wybrać piekło?
Doskonali to dopiero będziemy jak się znajdziemy na Nowej Ziemi ,gdzie będziemy mieli ciała chwalebne ,na razie do doskonałości to nam wiele brakuje .
Owszem człowiek nie jest cząstką Boga ,wcale tego nie sugeruje ,może inaczej ,po prostu Bóg dając jednym życie wieczne a innym nie ,okazał by się strasznym okrutnikiem ,niemiłosiernym tyranem ,każdy popełnia błędy ,ale nie jest to powód żeby komuś zabrać życie ,życie jest wartością najwyższą ,jeżeli raz zostało dane nie wolno go nikomu odbierać .I Bóg właśnie tak robi ,to jest słuszne i sprawiedliwe .


N wrz 11, 2016 10:05
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego niektórzy mogą wybrać piekło?
Alus napisał(a):
Człowiek jest najdoskonalszym stworzeniem Boga

Zdecydowanie. W tej kwestii wyprzedzamy już wszystkie zarazy, wirusy, pasożyty i drapieżniki razem wzięte. Bardziej doskonałego stworzenia od nas, to już nie ma.
Pozostaje powinszować... a w szczególności wybujałej megalomanii. ;)


N wrz 11, 2016 22:00
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dlaczego niektórzy mogą wybrać piekło?
Hufce napisał(a):
Dodam tutaj tak dla ciekawostki jaki dzisiaj miałem sen ,bo był niesamowity .
Z nieba otworzony został taki jakby niebieskawy w kształcie walca portal i ludzie byli do niego po kolei wciągani jakby unoszeni do góry ,każdy z tych ludzi słyszał głos Boga Ojca dochodzący z nieba a jednocześnie słyszalny przez ludzi którzy to oglądali przez całą Ziemię .I każdy który był do tego portalu wsysany tak jakby słyszał swoje grzechy ,swoje wszystkie złe uczynki które na Ziemi popełnił .Nie jestem w stanie dokładnie tego opisać było to tak realne i tak prawdziwe ,że w życiu miałem kilka tylko takich snów . Wydaje mi się ,że miałem wizję małego lub ostatecznego sądu .
Każdy z tych ludzi najpierw usłyszał i miał jakby zobrazowane jednocześnie wszystkie grzechy a potem znikał w tym portalu . W śnie tym czułem się tak jakbym był w momencie sądu .


Może ja też zaczne opowiadać na tym forum o swoich erotycznych snach?
W końcu jak ty tutaj o tym nadajesz, to czemu ja miałbym być gorszy.

Hufce napisał(a):
po prostu Bóg dając jednym życie wieczne a innym nie ,okazał by się strasznym okrutnikiem ,niemiłosiernym tyranem ,każdy popełnia błędy ,ale nie jest to powód żeby komuś zabrać życie ,życie jest wartością najwyższą ,jeżeli raz zostało dane nie wolno go nikomu odbierać .I Bóg właśnie tak robi ,to jest słuszne i sprawiedliwe .


Bo przecież każdy zamiast śmierci by wolał wieczne piekło.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N wrz 11, 2016 22:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Dlaczego niektórzy mogą wybrać piekło?
Hufce napisał(a):
...po prostu Bóg dając jednym życie wieczne a innym nie ,okazał by się strasznym okrutnikiem ,niemiłosiernym tyranem ,każdy popełnia błędy ,ale nie jest to powód żeby komuś zabrać życie ,życie jest wartością najwyższą ,jeżeli raz zostało dane nie wolno go nikomu odbierać .I Bóg właśnie tak robi ,to jest słuszne i sprawiedliwe .


Bóg dał życie i dał również Ewangelię.
Nie jest tak jak mówisz, że Bóg dał życie i kropka. To dopiero jakaś część, my robimy z tego życia wartość, żyjąc wg przykazań Bożych. Nie jest tak, że dostaliśmy od Boga życie i czekamy potem w niepewności na jego łaskę albo niełaskę.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N wrz 11, 2016 22:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 10, 2014 12:44
Posty: 472
Post Re: Dlaczego niektórzy mogą wybrać piekło?
Owszem zgodzę się z Tobą ale mimo wszystko pewna niepewność występuję ,czy na pewno to co w życiu zrobiłem wystarczy ,czy na pewno w oczach Boga wygląda to tak jak nam się wydaję .


Pn wrz 12, 2016 11:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Dlaczego niektórzy mogą wybrać piekło?
Zróbmy tyle, żeby nie dało się zrobić więcej. Wtedy na pewno wystarczy.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pn wrz 12, 2016 15:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dlaczego niektórzy mogą wybrać piekło?
chwat napisał(a):
Zróbmy tyle, żeby nie dało się zrobić więcej. Wtedy na pewno wystarczy.


Bo jak Bóg powie że za mało, to ty mu wytłumaczysz że jednak nie ma racji.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn wrz 12, 2016 22:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt wrz 16, 2016 23:07
Posty: 25
Post Re: Dlaczego niektórzy mogą wybrać piekło?
[quote="Andy72"]Leszek Kołakowski tak opisuje Sąd Ostateczny:
Nie wiemy też, jaka będzie procedura sądzenia, jeśli nawet znamy jej ogólne zasady; wolno wszelako może fantazjować. Wszystkie uczynki nasze, złe czy dobre, zapisane są w księgach żywota, a pewnie i sfilmowane szczegółowo. Ustawiony przeto zostanie - to moja własna antycypacja - gigantyczny ekran, na którym wyświetlane będą kolejno wszystkie te uczynki każdego z nas, które najbardziej chcielibyśmy zataić, a nawet nie tylko uczynki rzeczywiste, ale różne marzenia i pragnienia grzeszne i gorszące. To już będzie duży kawał czyśćca; każdemu będzie dane, całej ludzkości będzie dane do woli szydzić z grzechów cudzych - dopóki jego własna kolej nie przyjdzie. Może się nasuwać obiekcja, że proces taki ogromnie długo musiałby się ciągnąć; to prawda, po pierwsze jednak czasu będziemy mieli pod dostatkiem (a będzie to rozrywka zajmująca, przyznajmy, choć nie dla tego człowieka, którego sprawa będzie właśnie wyświetlana), po wtóre zaś nie wiemy, w jakich to czasowych warunkach Świat Nowy zostanie urządzony.
http://www.pp.org.pl/wojtek/n/fiki.php?id=30491

W nawiązaniu do tekstu Kołakowskiego, warto przytoczyć wiersz Miłosza:

Ustawią tam ekrany i nasze życie
Będzie się ukazywać od początku do końca
Ze wszystkim co zdołaliśmy zapomnieć, jak się zdawało , na zawsze
I strojami epoki, które były tylko śmieszne i żałosne
Gdybyśmy nie my je nosili, nie znając innych.
Armaggedon mężczyzn i kobiet. Na próżno krzyczeć: ja ich kochałem,
Każde wydawało mi się dzieckiem łakomym i spragnionym pieszczot,
Lubiłem plaże, pływalnie i kliniki
Bo tam oni kość mojej kości, mięso mego mięsa.
Litowałem się nad nimi i sobą ale to nie obroni.
Skończone jest słowo i myśl, przesunięcie szklanki,
Odwrócenie głowy, palce rozpinające suknie, błazeństwo,
Oszukańczy gest, kontemplacja obłoków,
Zabójstwo dla wygody: tylko to.
I cóż z tego, że odchodzą dzwoniąc dzwoneczkami
U kostek, że wkraczają tak powoli w ogień
Który zabrał ich i mnie? Gryź, jeśli masz, palce
I znów oglądaj co było, od początku do końca

Inna rzecz, że po obejrzeniu setek filmów z żywotami grzesznych:) - nikt by już się nie czuł tak zażenowany. Ani zaciekawiony. Bo zło jest na ogół schematyczne, pospolite. Zdrady, żądze, kłamstwa, obmowy. W kółko to samo jak świat światem. Nuda.
Więc i wstyd by w końcu zaniknął, bo jeśli tyle osób robiło to co ja, to czego mam się ostatecznie wstydzić? Poczucie zbiorowej odpowiedzialności znosi poczucie winy.

Pomijam oczywiście zło przez wielkie Z - Stalina, Hitlera i innych zwyrodnialców. Mam na myśli zło powszednie, które jest udziałem większości.


Pt paź 21, 2016 1:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2791
Post Re: Dlaczego niektórzy mogą wybrać piekło?
Obydwa obrazy bardzo trafne. Choć w pierwszym zasadniczy błąd. To będzie kino jednego widza. Bez reakcji z zewnątrz.

W jednym obaj się mylą. To będzie obraz interaktywny. Nie ma postaci na ekranie, aktor ma świadomość, że gra. Może zmienić fabułę. Jeśli nie zmieni, to Miłosza słowa (Ostatni wiersz "I znów oglądaj co było, od początku do końca") będą wiecznie prorocze. I, jak sądzę, pętla będzie się wielokrotnie powtarzać. Zaklęte koło, z którego jest wyjście, ale trudno je dostrzec. Kluczem jest Miłość do Boga. Odrzucając miłość do Boga, skazujemy się na wieczne przechodzenie tego samego. A gdy czynimy wciąż to samo, co za pierwszym razem było przyjemnością lub wyzwaniem, powtórzone tysięczny raz jest już piekłem. Nie ludzie wybierają piekło, tylko nie potrafią z niego wyjść. Wyrzucając klucz sami siebie skazują. Choć czynili to z przekonaniem, że czynią dobrze. Dobrze dla siebie.


Pt paź 21, 2016 8:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Dlaczego niektórzy mogą wybrać piekło?
Askadtowiesz napisał(a):
ARHIZ napisał(a):
Askadtowiesz napisał(a):
W kwestiach moralnych się róznią. Jednak w ramach danej religii i tak należałoby oczekiwać klarowności, o której wcześniej pisałem. Dla wyznawcy zasady powinny byc znane i jednoznaczne.

Tak, w ramach jednej religii zazwyczaj większa lub mniejsza klarowność jest. Jednak mnie chodziło o to, że racji faktu, że nie wiemy, która religia jest prawdziwa (i czy w ogóle jakakolwiek jest), nie na prawdę wiemy jakiej oceny moralności mamy oczekiwać w Niebie.

:-) każdy wyznawca wie, która religia jest prawdziwa, inaczej nie byłby wyznawcą. Ci, którzy tego nie akceptują, są agnostykami lub ateistami, a więc to nie ich sprawa ani problem.
Natomiast klarowność na przykład w katolicyzmie pozostawia wiele do życzenia, zwykle jest kwestią interpretacji, zmiennej historycznie.

Aaa, więc patrzymy pod kątem wyznawcy. A myślałem, że "z boku".
No tak, z perspektywy wyznawcy bez wątpienia wiadomo według jakich reguł będziemy sądzeni i przez kogo.
Natomiast w kwestii katolicyzmu, cóż, wyznawcy pozostaje być na bieżąco z pomysłami hierarchów, bo jak ustalą, tak w tym momencie po śmierci będą sądzić.
(tutaj można zacząć się zastanawiać, kto właściwie pełni funkcję Boga)

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Pt sty 06, 2017 1:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2791
Post Re: Dlaczego niektórzy mogą wybrać piekło?
O kim, na przestrzeni dziejów, wypowiedział się Kościół ex katedra, że został potępiony? Nie znam przypadku takiego.


Pt sty 06, 2017 15:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: Dlaczego niektórzy mogą wybrać piekło?
chwat napisał(a):
Zróbmy tyle, żeby nie dało się zrobić więcej. Wtedy na pewno wystarczy.


Podoba mi się to stwierdzenie bo zawiera plan który zakłada, że wymyślę lepsze rozwiązanie problemu oddzielenia niż to zrobił Bóg.
Bóg dał rozwiązanie, które jest dostępne dla każdego i nie wymagające niczego oprócz wyrażenia na niego zgody i usunięcia się z drogi aby nie przeszkadzać. Bo wszystko co wymyślę, że trzeba zrobić zawsze będzie przeszkadzaniem. Bo po pierwsze uzna, że muszę być lepszy od np jakiegoś niezguły.
Po drugie będzie wymagać wykazania się, które to generować będzie osąd, kto zasługuje na nie a kto nie, bez oglądania się na to co właściwie chce Bóg ( który ma uruchomić sąd ostateczny- On i tylko ON). Z całkowitym pominięciem znaczenia łaski która jest najważniejsza bo świadcząca o miłości Boga i jego nadrzędnej roli potrafiącej wszystkie nasze osądy np skwitować jednym stwierdzeniem; odpuszczają się wasze winy bo jako stuknięci nie mieliście pojęcia co robicie.
I tu może być problem bo skoro niektórzy lekarze określili Jezusa jako schizofrenika to kto będzie chciał być w jedności ze schizofrenikiem ( a tym samym stać sie szalonym). A to właśnie bycie w jedności w Chrystusie i Duchu św można wejść do Królestwa Niebieskiego.

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


Pt sty 06, 2017 17:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dlaczego niektórzy mogą wybrać piekło?
themockturtle napisał(a):
Wszystkie uczynki nasze, złe czy dobre, zapisane są w księgach żywota, a pewnie i sfilmowane szczegółowo. Ustawiony przeto zostanie - to moja własna antycypacja - gigantyczny ekran, na którym wyświetlane będą kolejno wszystkie te uczynki każdego z nas, które najbardziej chcielibyśmy zataić.


A więc jeśli jakiś gość, chadzał sobie do agencji towarzyskiej co dzień przez 50 lat, a pewnie nie jeden sie taki trafi który by tak robił, to wtedy te tysiące wizyt w tych agencjach będzie pokazane ze szczegółami na dużym ekranie, i każdy będzie obowiązkowo musiał to oglądać?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz mar 16, 2017 20:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL