Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 0:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Dlaczego niektórzy mogą wybrać piekło? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: Dlaczego niektórzy mogą wybrać piekło?
Hufce napisał(a):
To jeżeli wiesz ,no to powiedz mi na ten przykład jak Bóg Ciebie postrzega ? I powiedz na czym polega twój wolny wybór pomiędzy Niebem a Piekłem ,bo ni w ząb nie mogę tego pojąć .


Bóg nie postrzega Bóg wie. To Duch św porównuje to co Bóg wie (czyli prawdę) z tym co postrzegasz (czyli kłamstwem).
Ps. Ale przecież jako starszy brat Jezusa masz możliwość o zapytanie o wszystko...?

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


Wt wrz 06, 2016 17:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dlaczego niektórzy mogą wybrać piekło?
glejt napisał(a):
Rzeczywiście nieściśle się wyraziłam. :oops: Bo Bóg nie zmusza nikogo aby był w łączności z Nim. Jednak wyboru dokonać trzeba.


Sama widzisz że jest konieczność dokonania wyboru.
A dlaczego do wyboru są jedynie 2 możliwości?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt wrz 06, 2016 17:22
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego niektórzy mogą wybrać piekło?
Bo czlowiek wiecej nie ogarnie?

Tak naprawde masz to juz na tym swiecie: albo zyjesz albo nie. Jaki niby mialby byc stan posredni?


Wt wrz 06, 2016 18:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dlaczego niektórzy mogą wybrać piekło?
Kael napisał(a):
Bo czlowiek wiecej nie ogarnie?

Tak naprawde masz to juz na tym swiecie: albo zyjesz albo nie. Jaki niby mialby byc stan posredni?


Tutaj chodzi o to że jest jedynie wybór między piekłem a niebem, natomiast nie ma dodatkowej możliwej opcji, wyboru definitywnej nieodwracalnej śmierci.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt wrz 06, 2016 19:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: Dlaczego niektórzy mogą wybrać piekło?
Bóg daje wszystkim życie. A to co Bóg daje daje na zawsze bo niczego nie odbiera. Taka jest natura Boga. Bo jego Królestwo polega na ciągłym rozdawaniu i dawaniu tego co kocha. Jeżeli utożsamiasz się z ciałem to aby coś mieć musisz brać. Nie działasz wtedy w sferze ducha. Ignorując go i zaprzeczając mu.
Bóg nie może dawać śmierci bo jest tylko źródłem życia tak jak sam jest życiem jak i Jego Syn który wspominał ja jestem życiem. Mówił też moje brzemię jest lekkie a jarzmo słodkie. Bo ciężar miłości jest lekki a łącząca siła miłości słodka. To jak bardzo człowiek utrudnia sobie życie przez oddzielenie od miłości i jak to "życie" jest karykaturą życia to już brak słów...

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


Wt wrz 06, 2016 20:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dlaczego niektórzy mogą wybrać piekło?
glejt napisał(a):
Bóg nie może dawać śmierci bo jest tylko źródłem życia


To w końcu jest wszechmocny, czy jednak nie jest?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt wrz 06, 2016 23:04
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego niektórzy mogą wybrać piekło?
Robek napisał(a):
glejt napisał(a):
Bóg nie może dawać śmierci bo jest tylko źródłem życia


To w końcu jest wszechmocny, czy jednak nie jest?




Smierc nalezy do zycia tak jak narodziny...


Wt wrz 06, 2016 23:13

Dołączył(a): So sie 06, 2016 20:42
Posty: 120
Post Re: Dlaczego niektórzy mogą wybrać piekło?
Robek napisał(a):

Tutaj chodzi o to że jest jedynie wybór między piekłem a niebem, natomiast nie ma dodatkowej możliwej opcji, wyboru definitywnej nieodwracalnej śmierci.


Jezus powiedział przecież:
"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki."

Jeśli nie wierzysz w Boga, nie wierzysz w duszę, to dlaczego tracisz swe życie na zastanawianie się, co będzie po śmierci?
Nauka chrześcijańska nie zakłada, że po śmierci tutaj na ziemi czeka nas życie wersja 2.0, gdzie każdy jest zdrowy, bogaty, szczęśliwy i potrafi latać... Takiego życia nie będzie, kończy je śmierć =koniec (nawet jeśli, w tym życiu wer. 1.0 nie udało się komuś osiągnąć tego, co chciał).
Definiując piekło jako stan bez Boga i korzystając ze słów Jezusa, można śmiało powiedzieć, że kto przechodzi w piekło, ten umiera na wieki.
To nie jest uboga ekonomika zbawienia, to system binarny: 1 albo 0, nie istnieje ani 2, ani 3 ani nawet 9. Jest Bóg (niebo) lub nie ma Boga (piekło). Nie dlatego, że bida koncepcji, a dlatego, że taka jest wola Jego. Bóg mógł stworzyć i system szesnastkowy.

Nie chodzi o to, że gdy ktoś trafi do piekła, to będzie odczuwał to, co teraz odczuwa człowiek palony żywcem (i to wiecznie...). Chodzi o to, że dusza po śmierci "zorientuje się" jak to kiepsko jest żyć bez Boga. Zorientuje się, jak to na własne życzenie, z własnego wyboru skazała się na brak Boga. Będzie to dla niej cierpienie przeogromne. Natomiast wieczne, bo Bóg jest poza czasem, wszystko co duchowe jest poza czasem. To trochę można porównać do sytuacji, gdy człowiek musi coś wybrać (np. pracę w miejscowości X czy pracę w miejscowości Y, albo studia w X lub w Y), wybiera i po swoim wyborze, gdy już wszystko ruszyło orientuje się, że jednak dokonał złego wyboru, jest na siebie (!) zły, złości się niemiłosiernie, ale już więcej nic nie zrobi. Znajduje się więc w warunkach przez siebie wybranych, jemu niekorzystnych (niewystarczająco korzystnych). Taki zły wybór za życia można (lub i nie!) jakoś skorygować. Po śmierci, to już jeden Bóg wie, ale Jezus dawał pewne wskazówki na ten temat, nie są one aż tak optymistyczne, by, moim zdaniem, podejmować ryzyko.

_________________
Bóg jest duchem, dowiedz się więcej o tym fakcie!


Wt wrz 06, 2016 23:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dlaczego niektórzy mogą wybrać piekło?
Szukający_W_Drodze napisał(a):
Po śmierci, to już jeden Bóg wie, ale Jezus dawał pewne wskazówki na ten temat, nie są one aż tak optymistyczne, by, moim zdaniem, podejmować ryzyko.


O jakim ryzyku mówisz?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz wrz 08, 2016 12:23
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego niektórzy mogą wybrać piekło?
Szukający_W_Drodze napisał(a):
Jezus powiedział przecież:
"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki."

Jesteś pewien?

https://www.youtube.com/watch?v=ftmmNekZ04M
;)


So wrz 10, 2016 23:20

Dołączył(a): Cz lip 10, 2014 12:44
Posty: 472
Post Re: Dlaczego niektórzy mogą wybrać piekło?
Każdy człowiek ma zapewnione życie wieczne niezależnie od swojego ziemskiego postępowania ,od ilości uczynionych grzechów ,od czegokolwiek .To jest słuszne i sprawiedliwe .Z tym że nie każdy od razu trafi do Nieba bezpośrednio .
Nikt piekła nie wybiera świadomie dlatego ,że nie od nas to zależy czy do niego trafimy ,to Bóg na sądzie jednostkowym lub ostatecznym nas osądzi według własnych kryteriów jako najznakomitszy sędzia ,bo nim jest . I gdzie jest tu nasz jakikolwiek wybór ?Nie ma ,bo sami nie wiemy jakimi ludźmi jesteśmy w oczach Boga .


N wrz 11, 2016 9:42
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego niektórzy mogą wybrać piekło?
Hufce napisał(a):
Każdy człowiek ma zapewnione życie wieczne niezależnie od swojego ziemskiego postępowania ,od ilości uczynionych grzechów ,od czegokolwiek .To jest słuszne i sprawiedliwe .Z tym że nie każdy od razu trafi do Nieba bezpośrednio .
Nikt piekła nie wybiera świadomie dlatego ,że nie od nas to zależy czy do niego trafimy ,to Bóg na sądzie jednostkowym lub ostatecznym nas osądzi według własnych kryteriów jako najznakomitszy sędzia ,bo nim jest . I gdzie jest tu nasz jakikolwiek wybór ?Nie ma ,bo sami nie wiemy jakimi ludźmi jesteśmy w oczach Boga .

Morderca, gwałciciel, oprawca w obozach koncentracyjnych też nie wybiera?? :o


N wrz 11, 2016 9:48

Dołączył(a): Cz lip 10, 2014 12:44
Posty: 472
Post Re: Dlaczego niektórzy mogą wybrać piekło?
Dodam tutaj tak dla ciekawostki jaki dzisiaj miałem sen ,bo był niesamowity .
Z nieba otworzony został taki jakby niebieskawy w kształcie walca portal i ludzie byli do niego po kolei wciągani jakby unoszeni do góry ,każdy z tych ludzi słyszał głos Boga Ojca dochodzący z nieba a jednocześnie słyszalny przez ludzi którzy to oglądali przez całą Ziemię .I każdy który był do tego portalu wsysany tak jakby słyszał swoje grzechy ,swoje wszystkie złe uczynki które na Ziemi popełnił .Nie jestem w stanie dokładnie tego opisać było to tak realne i tak prawdziwe ,że w życiu miałem kilka tylko takich snów . Wydaje mi się ,że miałem wizję małego lub ostatecznego sądu .
Każdy z tych ludzi najpierw usłyszał i miał jakby zobrazowane jednocześnie wszystkie grzechy a potem znikał w tym portalu . W śnie tym czułem się tak jakbym był w momencie sądu .


N wrz 11, 2016 9:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 10, 2014 12:44
Posty: 472
Post Re: Dlaczego niektórzy mogą wybrać piekło?
Nawet jeżeli ktoś zabije 100 osób i tak ma życie wieczne ,Bóg nie pozwoli nikomu odejść w zapomnienie ,bo to tak jakby zabił jakąś część siebie samego .


N wrz 11, 2016 9:51
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego niektórzy mogą wybrać piekło?
Hufce napisał(a):
Nawet jeżeli ktoś zabije 100 osób i tak ma życie wieczne ,Bóg nie pozwoli nikomu odejść w zapomnienie ,bo to tak jakby zabił jakąś część siebie samego .

Człowiek jest najdoskonalszym stworzeniem Boga, ale nie cząstką Boga, jak to sugerujesz.


N wrz 11, 2016 9:56
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL