Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 10:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 Dlaczego niektórzy mogą wybrać piekło? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Dlaczego niektórzy mogą wybrać piekło?
Leszek Kołakowski tak opisuje Sąd Ostateczny:
Nie wiemy też, jaka będzie procedura sądzenia, jeśli nawet znamy jej ogólne zasady; wolno wszelako może fantazjować. Wszystkie uczynki nasze, złe czy dobre, zapisane są w księgach żywota, a pewnie i sfilmowane szczegółowo. Ustawiony przeto zostanie - to moja własna antycypacja - gigantyczny ekran, na którym wyświetlane będą kolejno wszystkie te uczynki każdego z nas, które najbardziej chcielibyśmy zataić, a nawet nie tylko uczynki rzeczywiste, ale różne marzenia i pragnienia grzeszne i gorszące. To już będzie duży kawał czyśćca; każdemu będzie dane, całej ludzkości będzie dane do woli szydzić z grzechów cudzych - dopóki jego własna kolej nie przyjdzie. Może się nasuwać obiekcja, że proces taki ogromnie długo musiałby się ciągnąć; to prawda, po pierwsze jednak czasu będziemy mieli pod dostatkiem (a będzie to rozrywka zajmująca, przyznajmy, choć nie dla tego człowieka, którego sprawa będzie właśnie wyświetlana), po wtóre zaś nie wiemy, w jakich to czasowych warunkach Świat Nowy zostanie urządzony.
http://www.pp.org.pl/wojtek/n/fiki.php?id=30491
Może ten "ogień czyśćcowy" to będzie ogień oczyszczający wstydu? Ktoś może powiedzieć, trochę się powstydzić - to nie straszne. Tylko ten wstyd będzie niewyobrażalnie zwielokrotniony w stosunku do tego co się zwykle przydarza. Czasem zdarza się że zdradzany mąż znajduje kochanka w łóżku żony i zabija z rewolweru oboje, czasem także siebie, nie mogąc znieść tego wstydu i pohańbienia. A jakże mały to wstyd w porównaniu z Sądem Ostatecznym.
Wtedy widać dokładnie każdy nasz grzech, również te z którego się spowiadaliśmy, każdy to każdy. Zbliżenie na masturbację i na zboczone wyobrażenia towarzyszące. Oglądają to szef z pracy, profesor z uczelni i rodzice. To konieczny etap oczyszczenia, ale może wzbudzać panikę. Wiele będzie chciało zostać w ciemności, by nie ukazały się w Jasności ich grzechu.
Zwłaszcza ci, o których ludzie mieli dobre mniemanie a oni o sobie, gdy wyjdą na jaw najtajniejsze motywacje.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn cze 27, 2016 16:12
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dlaczego niektórzy mogą wybrać piekło?
19 A sąd polega na tym, że światło przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło: bo złe były ich uczynki. 20 Każdy bowiem, kto się dopuszcza nieprawości, nienawidzi światła i nie zbliża się do światła, aby nie potępiono jego uczynków. 21 Kto spełnia wymagania prawdy, zbliża się do światła, aby się okazało, że jego uczynki są dokonane w Bogu».

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn cze 27, 2016 16:23
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego niektórzy mogą wybrać piekło?
Jedynie to ostatnie zdanie Kolakowskiego ma dla mnie sens.
Na Sadzie Ostatecznym nikt szydzic nie bedzie. Bo kazdy czlowiek ma grzechy na sumieniu, ktore jemu zostana przebaczone. Ale ci, ktorzy zyli pozorami i nigdy nie potrafili ani sie do swich bledow i grzechow przyznac, ani za nie przeprosic ani zalowac moga tej czystej prawdy o sobie podanej z miloscia, nie przyjac. I uznac te prawde i te milosc za niszczaca ich samych, choc bedzie "tylko" palic slome ich pozorow.
Jesli nic poza pozorami w nich nie bedzie, zadnej tesknoty za miloscia, przebaczeniem, powrotem do "domu", to zostana ... gdzie?
Tam gdzie nie ma milosci.


Pn cze 27, 2016 16:51

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dlaczego niektórzy mogą wybrać piekło?
Dlatego spowiedź to taka wprawka do stanięcia w prawdzie

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn cze 27, 2016 16:56
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Dlaczego niektórzy mogą wybrać piekło?
Andy72 napisał(a):
19 A sąd polega na tym, że światło przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło: bo złe były ich uczynki. 20 Każdy bowiem, kto się dopuszcza nieprawości, nienawidzi światła i nie zbliża się do światła, aby nie potępiono jego uczynków. 21 Kto spełnia wymagania prawdy, zbliża się do światła, aby się okazało, że jego uczynki są dokonane w Bogu».
Widzisz Andy, cytujesz to, co ja. I nawet niekiedy do podobnych wniosków dochodzisz...

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pn cze 27, 2016 18:39
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dlaczego niektórzy mogą wybrać piekło?
Ty to też cytowałeś?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn cze 27, 2016 18:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Dlaczego niektórzy mogą wybrać piekło?
Andy72 napisał(a):
Leszek Kołakowski tak opisuje Sąd Ostateczny:
On tak pisał? Dziwne jak na byłego marksistę, chyba ze ironizuje.
Jeśli widzimy człowieka jako produkt ewolucji, nie mogą nas dziwic ani grzechy ani -tym bardziej -grzeszne mysli. Kto woli widzieć człowieka jako wyrób Boga, ma szereg problemów i nachalnie nasuwający sie wniosek że Bogu wyszedł bubel..

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Pn cze 27, 2016 20:02
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dlaczego niektórzy mogą wybrać piekło?
Askadtowiesz napisał(a):
On tak pisał? Dziwne jak na byłego marksistę, chyba ze ironizuje.

Kołakowski wgryzł się tak głęboko w marksizm że przegryzł go na wylot ;-)

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn cze 27, 2016 20:13
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego niektórzy mogą wybrać piekło?
Cóz, coraz obrzydliwsze myśli i pragnienia wypełzają z tych chrześcijan na światło dzienne. Dobrze się stało, że opuściłem ich grono i jak czytam podobne wynurzenia, to już zupełnie odchodzi mnie ochota na powrót. Ale nie dziwię się, że chrześcijanie czują się w obowiązku podbijać piekielny bębenek. Bez straszenia męczarnią wieczystą to faktycznie, na taki Sąd Ostateczny mało kto by się zdecydował.

Askadtowiesz napisał(a):
Jeśli widzimy człowieka jako produkt ewolucji, nie mogą nas dziwic ani grzechy ani -tym bardziej -grzeszne mysli.

Teoria ewolucji w ogóle posługuje się pojęciem grzechu? To znaczy owszem, o ewolucyjnych podstawach etyki coś tam zdarzyło mi się "czytnąć". Ale żeby grzech? Grzech to przecież koncepcja kulturowa?


Pn cze 27, 2016 20:22

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dlaczego niektórzy mogą wybrać piekło?
ErgoProxy napisał(a):
Bez straszenia męczarnią wieczystą to faktycznie, na taki Sąd Ostateczny mało kto by się zdecydował.

A co w tym widzisz złego? Należy się oczyścić choćby "jakby przez ogień". A kto będzie bał się oczyścić ten coraz bardziej będzie gnił w swoich grzechach.
A jak było w Raju? Byli nadzy a nie wstydzili się tego. Dopiero po grzechu pochowali się w krzakach. Tak samo w Niebie: każdy o każdym wie o jego najtajniejszych motywach, czynach. Nie potrzebują się obawiać że coś wyjdzie na jaw. Wcześniej musi być taka niebiańska "noc teczek".
Natomiast w piekle są ci, którzy boją się osądzenia, uważają że są lepsi. Najbardziej szatan, który uważa się za nie wiadomo jak wielkiego, i dla niego Prawda była by upadkiem z bardzo wysokiego konia.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn cze 27, 2016 20:32
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego niektórzy mogą wybrać piekło?
Widzę bardzo chorego człowieka, który z bardzo wielkim tupetem opowiada bardzo wielkie brednie. I nie, nie wszystko co Kościół podaje do wierzenia jako grzech, powoduje gnicie, jakkolwiek rozumiane. Choć jeśli się Kościołowi zawierzy w tej materii, to oczywiście gniło się będzie. Bo na przykład Raju – z jakiego drzewa oni zjedli, no? – no więc w Raju grzeszyli na potęgę, tylko nie zdawali sobie jeszcze z tego sprawy, że grzeszą, bo nie mieli w ogóle takiego pojęcia w rozumie. A na wieczne rządy esbecji, choćby nie wiem jak dooobrej, nooo, to ja się nie piszę. Jeszcze mnie władze duszy nie odeszły.


Pn cze 27, 2016 22:03

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dlaczego niektórzy mogą wybrać piekło?
Nie, Adam i Ewa byli doskonale święci, dopóki nie dopuścili do pierwszego grzechu ludzkości. Jak grzeszyli na potęgę? Czy może seksem między mężem i żoną?
A wieczne rządy esbecji są w piekle, natomiast Sąd Ostateczny jest taką Wielką Lustracją, gdzie spadną maski.
Nie popieram we wszystkim Korwina, ale jak powiedział:
Cytuj:
Jak podkreślił lider partii KORWiN, napisana przez niego w 1992 r. uchwała lustracyjna "nie miała na celu, tak jak chce PiS, żeby tych ludzi ukarać". - Celem uchwały lustracyjnej zgłoszonej przeze mnie było to, żeby ci ludzie mogli wreszcie się nie bać szantażu - dodał.

Więc Wielka Niebiańska Lustracja jest konieczna, trzeba będzie przejść przez to jak przez ogień. Będą spadały maski, gęby.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn cze 27, 2016 22:14
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dlaczego niektórzy mogą wybrać piekło?
16 Nikt nie zapala lampy i nie przykrywa jej garncem ani nie stawia pod łóżkiem; lecz stawia na świeczniku, aby widzieli światło ci, którzy wchodzą. 17 Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajemnego, co by nie było poznane i na jaw nie wyszło.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn cze 27, 2016 22:19
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego niektórzy mogą wybrać piekło?
Robili dokładnie to samo przedtem i potem, tylko przedtem wstydu nie mieli. Co do esbecji zaś, jest mi wszystko jedno, czy rządzi nią Jaruzel, czy Maciaretta; esbecja esbecją jest i esbecją pozostanie, i dlatego konieczna jest cywilna kontrola nad nią i sztywny gorset reguł, co esbecja może, a czego nie może. Według Andy'ego esbecja w Niebie może wszystko, ba, wszyscy są esbekami.

A cytatami z epoki despotów obdzierających ze skóry i palących żywcem w takim kontekście to ty się możesz.


Pn cze 27, 2016 22:42

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dlaczego niektórzy mogą wybrać piekło?
W Niebie wszyscy poza Jezusem i Maryją są byłymi konfidentami esbecji, którzy się nawrócili i są uwolnieni od esbecji, w odróżnieniu od piekła.
To nie cytat despotów ale Ewangelii.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn cze 27, 2016 22:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL