Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 23:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Opętanie za pośrednictwem źle spędzonego czasu 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Opętanie za pośrednictwem źle spędzonego czasu
Askadtowiesz napisał(a):
dominikbartlomiej napisał(a):
Nie ma mnożenia bytów ponad potrzebę, to wszystko jest w granicach nauki Kościoła.
To w jaki sposób jesteś w stanie stwierdzic czy komuś z lekka szwankuje psychika czy wstąpił w niego zły duch? Mam wrazenie że bez zastanowienia zakładasz to drugie.
Cytuj:
a poza tym,
błogosławionego tygodnia dla uczestników ŚDM :))
A pewnie, niech sie każdy cieszy tym co go cieszy. Ale tłoku to cos tam nie widać.


ad 1) twoja odpowiedź nijak się ma do kwestii mnożenia bytów, natomiast stwierdzanie tego, czy ktoś ma jakieś defekty w myśleniu natury psychologicznej, czy też o podłożu demonicznym są rozeznawane u księży egzorcystów,
ad 2) liczyłeś osoby? tłumów może i nie widać, bo Kościół się poniekąd kurczy, ale Reszta Izraela będzie Zbawiona, Pan Bóg zadba o wszystko :) Także o to to się nie martw, martw się o to co z tobą będzie. Wykorzystaj czas dany ci tutaj na ziemi, żeby wykorzystać dane ci łaski od Boga, który każdego pragnie Zbawiać, jeśli tylko się otworzy na Boże działanie.

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


Śr lip 27, 2016 15:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Opętanie za pośrednictwem źle spędzonego czasu
dominikbartlomiej napisał(a):
stwierdzanie tego, czy ktoś ma jakieś defekty w myśleniu natury psychologicznej, czy też o podłożu demonicznym są rozeznawane u księży egzorcystów,
Załóżmy ze egzorcyści są kompetentni w zakresie rozpoznania opętania, ale trudno przyjać ze są kompetentni w zakresie psychiatrii. To moze konsylium: egzorcysta plus psychiatra?

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Śr lip 27, 2016 19:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Opętanie za pośrednictwem źle spędzonego czasu
Askadtowiesz napisał(a):
dominikbartlomiej napisał(a):
stwierdzanie tego, czy ktoś ma jakieś defekty w myśleniu natury psychologicznej, czy też o podłożu demonicznym są rozeznawane u księży egzorcystów,
Załóżmy ze egzorcyści są kompetentni w zakresie rozpoznania opętania, ale trudno przyjać ze są kompetentni w zakresie psychiatrii. To moze konsylium: egzorcysta plus psychiatra?


każdy egzorcysta jest pod tym względem szkolony, posiada podstawy wiedzy psychologicznej, są też i tacy, którzy wykładają w seminariach psychologię :) Co do zaawansowanej wersji psychologii - psychiatrii to nie wiem, musiałbyś dopytać, ale nie rozumiem twojego niepokoju. takie rzeczy kapłan na poziomie duchowym czasami czuje, zły duch poza tym manifestuje się często przy sakramentaliach i wtedy wiadomo jak kto reaguje.

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


Śr lip 27, 2016 19:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Opętanie za pośrednictwem źle spędzonego czasu
dominikbartlomiej napisał(a):
Askadtowiesz napisał(a):
dominikbartlomiej napisał(a):
stwierdzanie tego, czy ktoś ma jakieś defekty w myśleniu natury psychologicznej, czy też o podłożu demonicznym są rozeznawane u księży egzorcystów,
Załóżmy ze egzorcyści są kompetentni w zakresie rozpoznania opętania, ale trudno przyjać ze są kompetentni w zakresie psychiatrii. To moze konsylium: egzorcysta plus psychiatra?


każdy egzorcysta jest pod tym względem szkolony, posiada podstawy wiedzy psychologicznej, są też i tacy, którzy wykładają w seminariach psychologię :) Co do zaawansowanej wersji psychologii - psychiatrii to nie wiem, musiałbyś dopytać, ale nie rozumiem twojego niepokoju. takie rzeczy kapłan na poziomie duchowym czasami czuje, zły duch poza tym manifestuje się często przy sakramentaliach i wtedy wiadomo jak kto reaguje.

Jakąś tam wiedze muszą mieć, nie moga byc dyletantami, to oczywiste. Ale nie są tez specjalistami, no moze niektórzy, jak piszesz.
Chodzi jednak o kolejność, gdzie "pacjent" powinien sie zgłoscić w pierwszej kolejności? Jesli najpierw idzie do egzorcysty, juz sobie postawił diagnozę.
Czy cywilny lekarz mógłby leczyc "opetanie"?Moim zdaniem tak, ale pod warunkiem ze "pacjent" przyjmie iż cierpi na nerwicę na tle religijnym. Jeśli bęzie się upierał przy opętaniu, lekarz nic nie zdziała, bo to nie jest kategoria medyczna. Zresztą egzorcysta też niewiele pomoze, gdyż działą w sposób nieadekwatny. W efekcie stan takich ludzi raczej sie pogarsza niz poprawia.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Śr lip 27, 2016 20:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Opętanie za pośrednictwem źle spędzonego czasu
Askadtowiesz napisał(a):
...

każdy egzorcysta jest pod tym względem szkolony, posiada podstawy wiedzy psychologicznej, są też i tacy, którzy wykładają w seminariach psychologię :) Co do zaawansowanej wersji psychologii - psychiatrii to nie wiem, musiałbyś dopytać, ale nie rozumiem twojego niepokoju. takie rzeczy kapłan na poziomie duchowym czasami czuje, zły duch poza tym manifestuje się często przy sakramentaliach i wtedy wiadomo jak kto reaguje.

Jakąś tam wiedze muszą mieć, nie moga byc dyletantami, to oczywiste. Ale nie są tez specjalistami, no moze niektórzy, jak piszesz.
Chodzi jednak o kolejność, gdzie "pacjent" powinien sie zgłoscić w pierwszej kolejności? Jesli najpierw idzie do egzorcysty, juz sobie postawił diagnozę.
Czy cywilny lekarz mógłby leczyc "opetanie"?Moim zdaniem tak, ale pod warunkiem ze "pacjent" przyjmie iż cierpi na nerwicę na tle religijnym. Jeśli bęzie się upierał przy opętaniu, lekarz nic nie zdziała, bo to nie jest kategoria medyczna. Zresztą egzorcysta też niewiele pomoze, gdyż działą w sposób nieadekwatny. W efekcie stan takich ludzi raczej sie pogarsza niz poprawia.[/quote]

opętania lekarz nie 'wyleczy', o ile można tutaj mówić o leczeniu, chociaż w sumie może i tak, lekarzem dusz jest Pan Jezus :) W każdym razie farmakologia psychiatry tutaj nie pomoże, co najwyżej może pomóc co nieco zaleczyć objawy/skutki.
były swego czasu badania gdzieś tam robione i rzekomo ok. 3% osób w zakładach psychiatrycznych to ludzie opętani albo ciężko pozniewalani.
najpierw zdecydowanie do egzorcysty trzeba by iść, potem do psychiatry. o to to ty się nie martw, księża egzorcyści mają na tyle pracy, że jakby trafił ktoś chory psychicznie, to kapłan to pewnie i po jednej modlitwie 'wyłapie'.

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


Cz lip 28, 2016 12:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Opętanie za pośrednictwem źle spędzonego czasu
dominikbartlomiej napisał(a):
opętania lekarz nie 'wyleczy', o ile można tutaj mówić o leczeniu, chociaż w sumie może i tak, lekarzem dusz jest Pan Jezus :) W każdym razie farmakologia psychiatry tutaj nie pomoże, co najwyżej może pomóc co nieco zaleczyć objawy/skutki.
były swego czasu badania gdzieś tam robione i rzekomo ok. 3% osób w zakładach psychiatrycznych to ludzie opętani albo ciężko pozniewalani.
najpierw zdecydowanie do egzorcysty trzeba by iść, potem do psychiatry. o to to ty się nie martw, księża egzorcyści mają na tyle pracy, że jakby trafił ktoś chory psychicznie, to kapłan to pewnie i po jednej modlitwie 'wyłapie'.

O leczeniu farmakologicznym w ogóle nie myślałem, a jedynie o psychoterapii.
Opętanie od innych nerwic lub psychoz rożni sie tylko tematem (czy: motywem). Jeśli motyw jest religijny, taką nerwice KK uważa za opetanie. Jeśli nie jest religijny, opętania nie ma i dlatego autora niniejszego wątku egzorcysta odesłał do zwykłego lekarza.
Chorobę psychiczna zwykle rozpoznaje sie po tym, ze występuja regularnie omamy (sluchowe lub wzrokowe). Taka choroba też moze byc na tle religijnym, choc jest to nieznaczny odsetek ogołu psychoz.
W sumie nie ma istotnej różnicy miedzy "opętaniem" a innymi zaburzeniami psychcznymi, poza tematem (motywem).
Oczywiscie KK wie swoje i opętanie przypisuje sile zewnetrznej. Dlatego wyniki "leczenia" są mizerne, a nawroty są normą. Po prostu źle sie leczy, nie to co jest.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Cz lip 28, 2016 20:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 25, 2016 21:29
Posty: 58
Post Re: Opętanie za pośrednictwem źle spędzonego czasu
Cytuj:
Taka choroba też moze byc na tle religijnym, choc jest to nieznaczny odsetek ogołu psychoz

I tu się z Tobą zgodzę. Choć może nie do końca. Wcale nie tak nieznaczny.

Cytuj:
W sumie nie ma istotnej różnicy miedzy "opętaniem" a innymi zaburzeniami psychcznymi,

Ale tu już nie wiesz, o czym mówisz. Proponuje udaj się z egzorcystą na "robotę". Może w ten sposób zrozumiesz kim jest Nazarejczyk. I co czyha na nasze dusze.

_________________
Gdybym miał wiarę jak ziarnko gorczycy, góry przenosiłbym.


Cz lip 28, 2016 21:24
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 12, 2016 17:58
Posty: 22
Post Re: Opętanie za pośrednictwem źle spędzonego czasu
Może rozmowa z egzorcystą Ci pomoże? Samo przekonanie się, że Twoje przeczucia są słuszne lub nie.


Pt lip 29, 2016 11:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Opętanie za pośrednictwem źle spędzonego czasu
ateist napisał(a):
Cytuj:
W sumie nie ma istotnej różnicy miedzy "opętaniem" a innymi zaburzeniami psychcznymi,

Ale tu już nie wiesz, o czym mówisz. Proponuje udaj się z egzorcystą na "robotę". Może w ten sposób zrozumiesz kim jest Nazarejczyk. I co czyha na nasze dusze.

Moze bym sie i wybrał, ale nie wiem czy by mnie wziął (i chyba miałby ze mną kłopot). na razie poprzestaje na opisach, a czytałem ich sporo.
A zauważyłeś ze "opętanie" dotyka grupe ludzi, która ma pewne wspólne cechy?

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Pt lip 29, 2016 20:48
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 06, 2016 20:32
Posty: 119
Post Re: Opętanie za pośrednictwem źle spędzonego czasu
MichałPawłowski napisał(a):
Czuję, że mam "pasażera" w sobie. Nie jestem sobą. Moje myślenie się zmieniło. Już kiedyś takie było, ale boję się, że wszedłem na "minę" i teraz nie ma odwrotu. Mam w sobie duże pokłady lęku i niechęci do ludzi. Ci, którym już wcześniej przebaczyłem, teraz są dla mnie ponownie obiektem żalu i wręcz, niestety, nienawiści. Mam ochotę im wklepać, chociaż jeszcze tego nigdy nie robiłem. Jakby coś się do mnie przykleiło i mówiło mi, co mam myśleć. Mam świadomość, że to moje myśli, ale wcześniej były diametralnie inne.

PS. Podczas wcześniejszych takich sytuacji, byłem już u egzorcysty, ale mnie spławił twierdząc, że to nie opętanie tylko zranienie i choroba.


Najgorszą rzeczą jest wmawianie sobie opętania.

G.Amorth w swojej książce wspominał, że jeżeli dana osoba twierdzi, że coś, lub kogoś w sobie ma, lub, że przychodząc do niego mówi, że jest opętana, to najczęściej oznacza to chorobę psychiczną tej osoby.

Nie ma co się martwić na zapas, spróbuj pogadać o tym co się dzieje z wikariuszem ze swojej parafii, lub po prostu spróbuj się wyspowiadać.


Śr sie 10, 2016 19:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL