Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Możliwości powiększenia wiary 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: Możliwości powiększenia wiary
8) Kocham Cię dróżko. Tak przyjemnie czytać ,że ktoś rozumie iż można być w Bogu z Bogiem w sercu. Bo wtedy bez trudu "nie pamięta się złego" które widzą oczy ciała i można wtedy błogosławić bratu, i prosić Ducha św ( Bo Bóg Ojciec i tak nie widzi tego złego) aby pokazał naszym cielesnym oczom brata takiego jak jego widzi Ojciec ( a tylko to jest prawdą w Duchu św). A Duch św dla pocieszenia nas tak czyni...

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


Śr sie 24, 2016 15:15
Zobacz profil
Post Re: Możliwości powiększenia wiary
Oh dziękuję, glejt. :)
A ten stan "Boga w sercu", który opisujesz, to rozumienie, widzenie i słyszenie kogoś lub czegoś sercem, - to przecież miłość ..? Tak jakby w sercu jednoczyły się wszystkie zmysły, całe myślenie i odczuwanie w jednym uszczęsliwiającym akcie pełnego rozpoznania.


Śr sie 24, 2016 20:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: Możliwości powiększenia wiary
Myśląc z Bogiem myślimy z miłością. I wtedy głupie i bez sensu jest dla nas myślenie, że chce mieć sam dla siebie miliard. Bo wiem, że w Bogu mam wszystko co mi potrzebne a bez Boga ten miliard będę musiał i tak zostawić tu na tym świecie.

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


N sie 28, 2016 22:06
Zobacz profil
Post Re: Możliwości powiększenia wiary
Zauważylam niedawno, że uświadomienie sobie, iz wszystko, co "posiadam" tak naprawdę nie jest moje, bo nie pochodzi pierwotnie nigdy ode mnie, nawet ja sama, - pogłębia moja wiarę .. W ten sposób pomniejszam mojemu "posiadaniu" jego wagę, czynię go bardziej "wolnym", a sama przez to uwalniam się do odbierania obecności Boga .. też w nim.

Jest w tym też jakby samo-pomniejszanie się, ale tylko o to, co było nadmierne i zbędne, a więc do mojej naturalniej, danej mi przez Boga wielkości. I to też jest krok w Jego kierunku.


Śr wrz 07, 2016 17:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 23, 2017 18:21
Posty: 34
Post Re: Możliwości powiększenia wiary
Jak skończyć czytać raz Biblie, zacznij drugi raz, jak skończysz drugi raz zacznij czytać trzeci, to najlepiej podnosi wiarę i miej czujność jakie próby wtedy na Ciebie przychodzą, nie ucz się jej na pamięć bo wtedy możesz coś przegapić.


Pt lip 28, 2017 11:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL