Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 11:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Możliwości powiększenia wiary 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Możliwości powiększenia wiary
Pragnąłbym się dowiedzieć, czy są znane jakieś metody pozwalające na przyśpieszenie wzrostu wiary, przynajmniej w początkowym okresie.Posiadam pewne spostrzeżenia w tej materii, lecz obawiam się, iż są one nieco za zaskakujące.


N lip 24, 2016 21:43
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Możliwości powiększenia wiary.
Życie sakramentalne - częsta spowiedź i Komunia Święta. Zastanawianie się nad Krzyżem Jezusa, oraz nad krzyżem w swoim i innych życiu. Co jest Twoim krzyżem? przyjmij go.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lip 25, 2016 7:58
Zobacz profil
Post Re: Możliwości powiększenia wiary.
Nie jesteś przypadkiem zbyt zajęty dowodzeniem, że nie było Big Bangu? Najpierw dokończ tamto, a potem otwieraj kolejny wątek z "zaskakującymi spostrzeżeniami".


Pn lip 25, 2016 8:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Możliwości powiększenia wiary.
HenrykK napisał(a):
Pragnąłbym się dowiedzieć, czy są znane jakieś metody pozwalające na przyśpieszenie wzrostu wiary, przynajmniej w początkowym okresie.Posiadam pewne spostrzeżenia w tej materii, lecz obawiam się, iż są one nieco za zaskakujące.


Pan Jezus dał taki przepis, modlitwa ufna i wytrwała o treści: "Panie, przymnóż nam wiary!" :)
starczy, inne opcje to takie proste zaczytywania się w dziełach świętych Pańskich, którzy bezgranicznie zaufali Chrystusowi i dali Mu się porwać!

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


Pn lip 25, 2016 11:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Możliwości powiększenia wiary.
Dowodzenie Wielkiego Wybuchu jest tylko fragmentem większej całości. W trakcie jego opisywania przyszła mi nowa myśl, która pozwoliłaby wyprowadzić wzór ogólny na to zjawisko. Po dłuższym rozpatrywaniu tej możliwości doszedłem do wniosku, że na razie rozwiążę tego zagadnienia, ponieważ nie potrafię uzyskać pewnych danych naukowych. Wzory, które znam nie opisują właściwie tych zjawisk.


Pn lip 25, 2016 12:17
Zobacz profil
Post Re: Możliwości powiększenia wiary.
HenrykK napisał(a):
Dowodzenie Wielkiego Wybuchu jest tylko fragmentem większej całości.
Proszę zatem ukończyć ten fragment, a potem brać się za inne. Mało komu będzie się chciało angażować w dyskusję, która skończy się na niczym.
Cytuj:
W trakcie jego opisywania przyszła mi nowa myśl,
To nie jest wina forumowiczów, że masz kiepską koncentrację.
Cytuj:
Po dłuższym rozpatrywaniu tej możliwości doszedłem do wniosku, że na razie rozwiążę tego zagadnienia, ponieważ nie potrafię uzyskać pewnych danych naukowych. Wzory, które znam nie opisują właściwie tych zjawisk.
Czyli kłamałeś, że możesz udowodnić, że nie było Wielkiego Wybuchu. A wiesz, kto jest ojcem kłamstwa.


Pn lip 25, 2016 12:26

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Możliwości powiększenia wiary.
Panie Zefciu, wcale nie zamierzam wycofywać się z tego co zadeklarowałem. Proces tworzenia jest zjawiskiem bardzo złożonym. Nigdy nie można przewidzieć dokąd nas zaprowadzi. W trakcie jego trwania pojawiają się często nowe wątki, które powinno się rozważyć. I chyba to jest jego największy urok. Powoli jednak zamierzam go zakończyć, gdyż staje to się powoli rutyną. Wątek, który rozpocząłem w tym dziale jest chyba ciekawszy.Muszę jednak poznać wszystkie jego aspekty ze względu na odpowiedzialność jaką wszyscy ponosimy. Mam nadzieję, że moje spacje będą wyglądły coraz piękniej.


Pn lip 25, 2016 15:08
Zobacz profil
Post Re: Możliwości powiększenia wiary.
HenrykK napisał(a):
Panie Zefciu, wcale nie zamierzam wycofywać się z tego co zadeklarowałem. Proces tworzenia jest zjawiskiem bardzo złożonym. Nigdy nie można przewidzieć dokąd nas zaprowadzi.
Zaiste. Ty jednak od początku tamtego wątku twierdziłeś, że już masz dowód. A teraz okazuje się, że było to kłamstwo. Zdajesz sobie chyba sprawę, że dowód, do którego podchodzisz zakładając apriorycznie, że jest tak, jak chcesz dowodzić nie ma żadnej wartości.
Cytuj:
Wątek, który rozpocząłem w tym dziale jest chyba ciekawszy.Muszę jednak poznać wszystkie jego aspekty ze względu na odpowiedzialność jaką wszyscy ponosimy.
Proszę więc napisać, co masz na myśli w tym wątku, zamiast nieudolnie bawić się w Sokratesa.


Pn lip 25, 2016 19:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Możliwości powiększenia wiary.
HenrykK napisał(a):
Pragnąłbym się dowiedzieć, czy są znane jakieś metody pozwalające na przyśpieszenie wzrostu wiary, przynajmniej w początkowym okresie.Posiadam pewne spostrzeżenia w tej materii, lecz obawiam się, iż są one nieco za zaskakujące.

A są. Historia pokazuje, ze wystarczą wojny, kataklizmy, nędza, wyzysk - i wiara od razu narasta. Albo można jej zakazac i zwlaczać. Hm, ale pewnie nie chcemy tych metod.
Z drugiej zas strony pokój, dobrobyt, rozwój nauki - powoduja, ze wiara przygasa.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Pn lip 25, 2016 20:52
Zobacz profil
Post Re: Możliwości powiększenia wiary.
Askadtowiesz napisał(a):
Historia pokazuje
Spotyka się Historia z Askadtowieszem prywatnie i mu różne rzeczy pokazuje. Chociaż fajne cycki ma ta Historia?


Wt lip 26, 2016 7:46
Post Re: Możliwości powiększenia wiary.
Świadectwa , Śmierci kliniczne , Doświadczenia ludzkie "dotyku" lub "doświadczenie " Boga jest wiele warto szukać też zrozumienia w tym dlatego warto sobie zadawać pytania ja przynajmniej tak robię ...


Wt lip 26, 2016 15:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Możliwości powiększenia wiary.
zefciu napisał(a):
Askadtowiesz napisał(a):
Historia pokazuje
Spotyka się Historia z Askadtowieszem prywatnie i mu różne rzeczy pokazuje. Chociaż fajne cycki ma ta Historia?

Fajne, fajne, zaprawdę polecam takie spotkania.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Wt lip 26, 2016 19:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: Możliwości powiększenia wiary.
Jezus nauczał, że to czego chcesz musisz najpierw dać innym. Jednak w przypadku odczuwania braku czegoś, właściwą jest modlitwa do Boga z prośbą o to czego potrzebujemy. Zatem jeżeli chcesz mieć większą wiarę pomódl się o tą wiarę dla kogoś kto również jej pragnie. Myślę ,że na tym forum nie zabraknie ci takich osób. Potem obserwuj co się będzie działo.
Podobnie działa to w innych dziedzinach w sferze duchowej. Chcesz mieć szacunek okazuj innym szacunek. Pragniesz się dorobić inwestuj.

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


So sie 20, 2016 18:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Możliwości powiększenia wiary.
Przeczytałem z uwagą wszystkie posty, które dotyczyły wątku. Odpowiadają one na przedstawiony temat.
Zgadzam się w pełni z propozycjami, które zostały zaprezentowane. Miałem nadzieję, iż chociaż w niewielkim zakresie odniosą się do tego co miałem na myśli. Mogę wysnuć wniosek, iż moja idea nie nadaje się do zaprezentowania, ze względu na nieprzewidywalne skutki.
Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w tej dyskusji.


So sie 20, 2016 21:33
Zobacz profil
Post Re: Możliwości powiększenia wiary
Zauważyłam, że moja wiara narasta, gdy odnoszę ją nie tylko do "Boga w niebie", ale też (czy najpierw) do siebie samej, to znaczy do "Boga we mnie", - gdy pogłębiam w sobie świadomość bycia stworzeniem (dzieckiem) Bożym.

Nie ma przecież wiekszej bliskości do dieł stworzenia, do dzieł mocy i mądrości Bożej jak czlowiek sam dla siebie.

Z drugiej strony powoduje to poznwanie w sobie tej naturalnej, zamierzonej przez Boga własnej postaci, a może nawet wydobywanie się jej z ukrycia. I może też miłośc do siebie samego?


Śr sie 24, 2016 13:16
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL