Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 9:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Czy to grzech? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 29, 2016 9:28
Posty: 2
Post Czy to grzech?
Witam,

Jeśli zabrałem buty i je oddałem a druga osoba nie wiedziała nic o tym to grzech?

Pozdrawiam.


Pn sie 29, 2016 9:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy to grzech?
Jakubor napisał(a):
Witam,

Jeśli zabrałem buty i je oddałem a druga osoba nie wiedziała nic o tym to grzech?

Pozdrawiam.


To jest grzech :twisted:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn sie 29, 2016 10:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Czy to grzech?
To Bóg decyduje o tym co jest grzechem, a co nie. ty podejmujesz decyzję tylko co do własnych uczynków we własnym sumieniu. Jeśli sumienie cię niepokoi to pewnie to był grzech. Bywa też tak, że szatan stara się przegiąć w drugą stronę i wyolbrzymia grzech człowieka, żeby go przestraszyć Bogiem, że czegoś takiego to bóg nie wybacza. Właśnie w ten sposób kusił Judasza.


Pn sie 29, 2016 10:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy to grzech?
krzysiekniepieklo napisał(a):
To Bóg decyduje o tym co jest grzechem, a co nie. ty podejmujesz decyzję tylko co do własnych uczynków we własnym sumieniu. Jeśli sumienie cię niepokoi to pewnie to był grzech. Bywa też tak, że szatan stara się przegiąć w drugą stronę i wyolbrzymia grzech człowieka, żeby go przestraszyć Bogiem, że czegoś takiego to bóg nie wybacza. Właśnie w ten sposób kusił Judasza.


To nawet fajnie.
Korzystam z wielu zakazanych przez kościół używek, niepokoju w sumieniu u mnie nie ma, więc to co robie nie jest grzechem.

Kszysiek już cie polubiłem :mrgreen: widze że wiesz o co w tym wszystkim chodzi.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn sie 29, 2016 10:37
Zobacz profil
Post Re: Czy to grzech?
Robek napisał(a):
Jakubor napisał(a):
Witam,

Jeśli zabrałem buty i je oddałem a druga osoba nie wiedziała nic o tym to grzech?

Pozdrawiam.


To jest grzech :twisted:


Oddales juz reszte kasjerce?


Pn sie 29, 2016 10:42

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Czy to grzech?
Jak wyrwałeś mikrofon Bogu to nie spodziewaj się, że będzie do ciebie mówił.


Pn sie 29, 2016 11:58
Zobacz profil
Post Re: Czy to grzech?
krzysiekniepieklo napisał(a):
To Bóg decyduje o tym co jest grzrechem, a co nie. ty podejmujesz decyzję tylko co do własnych uczynków we własnym sumieniu. Jeśli sumienie cię niepokoi to pewnie to był grzech. Bywa też tak, że szatan stara się przegiąć w drugą stronę i wyolbrzymia grzech człowieka, żeby go przestraszyć Bogiem, że czegoś takiego to bóg nie wybacza. Właśnie w ten sposób kusił Judasza.

Strasznie metna ideologia. A kiedy Pan Bog ciebie informuje, ze dzis to byl grzech a wczoraj mial jeszcze inne zdanie na ten temat?

Ulepiles sobie swojego Boga na swoj obraz i podobienstwo i Prawda ciebie nie interesuje.


@Jakubor, to raczej nie byl grzech smiertelny. Ale powiedz to po prostu na kolejnej spowiedzi i niech ksiadz ci to rozstrzygnie dla spokoju twojego sumienia.


Pn sie 29, 2016 14:36
Post Re: Czy to grzech?
krzysiekniepieklo napisał(a):
To Bóg decyduje o tym co jest grzechem, a co nie. ty podejmujesz decyzję tylko co do własnych uczynków we własnym sumieniu. Jeśli sumienie cię niepokoi to pewnie to był grzech. Bywa też tak, że szatan stara się przegiąć w drugą stronę i wyolbrzymia grzech człowieka, żeby go przestraszyć Bogiem, że czegoś takiego to bóg nie wybacza. Właśnie w ten sposób kusił Judasza.

Bóg już zdecydował co jest grzechem dając Przykazania. Teraz Ty decydujesz czy je przekroczysz, czy nie. Sumienie można mieć ukształtowane własciwie lub nie i jeśli jest niewłaściwie ukształtowane, niczego Ci nie wyrzuci. Robkowi nie wyrzuca tego, że świadomie wziął źle wydaną resztę i chce sprzedać ziemię, którą ciotka podarował mu, aby mu pomóc z nadzieją, że ta ziemia nadal jest jej.

@Jakubor podzielam zdanie Kael.


Pn sie 29, 2016 15:17

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Czy to grzech?
Bóg decyduje co jest grzechem kiedy osądza uczynek, czyni zaś to na podstawie prawa czyli dekalou.


Pn sie 29, 2016 15:33
Zobacz profil
Post Re: Czy to grzech?
Aha. To my moze tez mozemy decydowac na bazie dekalogu? Czy musimy czekac, az Pan Bog nam to potwierdzi?
krzysiekniepieklo napisał(a):
Jak wyrwałeś mikrofon Bogu to nie spodziewaj się, że będzie do ciebie mówił.


Pn sie 29, 2016 16:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 10, 2016 8:24
Posty: 27
Post Re: Czy to grzech?
W ostatnią niedzielę, podczas rodzinnego spotkania, padło stwierdzenie, że grzechem i to ciężkim, jest
robienie zakupów w niedzielę, co Wy na to?
Powiem szczerze, nie wierzyłam, żeby to był grzech, w dodatku ciężki, dlatego sprawdziłam...:-)
Po Waszych wypowiedziach, powiem, gdzie sprawdziłam i jak jest naprawdę.


Wt sie 30, 2016 9:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: Czy to grzech?
Bardziej trafnym pytaniem będzie z czego wypływa grzech lub wynika. Po to aby zaprzestać jego czynienia.
Bo grzech wynika z braku wiary w miłość. A miłość opiera się na równym i jednakowym pragnieniu szczęścia dla wszystkich. Taki brak wiary w miłość opiera się na braku jednakowego szacunku. Gdzie jednym przyznaje się większe prawa niż drugim. Większe wynagrodzenia. Gdy ktoś nigdy nie doświadczył darmowego daru, gdy nigdy nie był kochany tylko dlatego, że jest a swoje prawo do miłości musiał okupować daniną. Będziesz kochany jak będziesz grzeczny. Będziesz kochany jak zrobisz to i tamto itp. To taki ktoś nie wierzy w miłość i to czego pragnie realizuje w sposób jaki sobie wymyśli często głupi i destrukcyjny z naruszeniem tego co jest dobrem dla innych. Taki człowiek gdy kradnie to nie wierzy, że zasługuje na wszystko to, czego potrzebuje i mógłby to nawet dostać darmo. On święcie wierzy, że nigdy tego nie osiągnie i jedyną metodą jaką widzi to ukraść. Albo, że praca aby otrzymać to czego pragnie będzie tak wyczerpująca i zniechęcająca ,że łatwiej będzie ukraść. A przecież mógłby pracować z radością i pasją ( gdyby tylko uwierzył, że jakaś może sprawiać mu frajdę i może jeszcze otrzymywać za to wynagrodzenie. Więc czym jest grzech brakiem wiary? A w jaki sposób stajemy się świadkami diabła? Świadczymy, że Bóg jako miłość nie istnieje i w nikim się nie przejawia osobowo, bo my wierzymy w grzech tego człowieka i to musi być prawda -czyli jego brak wiary w miłość a tym samym grzech jest tym co jest takie atrakcyjne na tym świecie. Tylko potem szukamy miłości nie rozumiejąc, że miłość może zaistnieć tylko wtedy gdy ja odważę się ją przejawiać czyli uznać istnienie Boga w sobie jako rodzaj łaski i daru , za który należy się wdzięczność Bogu ( wyrażona w 1 przykazaniu).
Nie będę roztrząsać powodów dla których taka sytuacja zaistniała. Powiem tylko, że ten kto chciałby zmienić ten tragiczny los poczucia braku miłości może to zmienić. Jeżeli potrafi całkowicie żałować tego co było brakiem i pragnąć pomocy musi o nią poprosić ale też musi zrozumieć ,że dar miłości nie jest byle jakim darem. Bo jest to dar największy na świecie a który dawany jest całkowicie darmo z jednym zastrzeżeniem aby był ceniony najwyżej na świecie.
Duch św dający swoje dary daje je tym, którzy chętnie je rozdają nie trzymając tylko dla siebie. Co skutkuje zwiększonym poszanowaniem wszystkich ludzi i różnorakimi umiejętnościami adekwatnymi do istniejących potrzeb.

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


Wt sie 30, 2016 22:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy to grzech?
glejt napisał(a):
Bardziej trafnym pytaniem będzie z czego wypływa grzech lub wynika. Po to aby zaprzestać jego czynienia.
Bo grzech wynika z braku wiary w miłość. A miłość opiera się na równym i jednakowym pragnieniu szczęścia dla wszystkich. Taki brak wiary w miłość opiera się na braku jednakowego szacunku. Gdzie jednym przyznaje się większe prawa niż drugim. Większe wynagrodzenia. Gdy ktoś nigdy nie doświadczył darmowego daru, gdy nigdy nie był kochany tylko dlatego, że jest a swoje prawo do miłości musiał okupować daniną. Będziesz kochany jak będziesz grzeczny. Będziesz kochany jak zrobisz to i tamto itp. To taki ktoś nie wierzy w miłość i to czego pragnie realizuje w sposób jaki sobie wymyśli często głupi i destrukcyjny z naruszeniem tego co jest dobrem dla innych.


To według ciebie trzeba wszystkich zmusić do wzajemnej miłości, i wtedy każdy będzie szczęśliwy?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt sie 30, 2016 22:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: Czy to grzech?
Nikt nikogo nie może zmusić do miłości. I nawet sam Bóg tego nie robi. Miłość jest darem. Jeżeli nie doświadczasz miłości możesz prosić o pomoc w przyjęciu pojednania , które jest doskonałą miłością. Przyjęcie tego pojednania jakie przynosi nam Jezus przywraca nam łączność z Bogiem a ponieważ Jezus i Bóg to jedno to łącząc się w ten sposób otrzymujesz też dar miłości. Jeżeli jednak nie zależy ci na miłości lub nie masz świadomości o swoich ukrytych barierach przed miłością to również możesz poprosić o pomoc w odnalezieniu ich aby zobaczyć co powodują i zrozumieniu czy tego właśnie chcesz.

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


Wt sie 30, 2016 22:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 29, 2016 9:28
Posty: 2
Post Re: Czy to grzech?
Mam pytanie: ze względu na zdenerwowanie przed spowiedzią zapomniałem dopowiedzieć coś do grzechu i podczas mówienia przypomniał mi się grzech ale szybko mi uciekł. Czy spowiedź była ważna?


Śr sie 31, 2016 10:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL