Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 21:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Czlowiek fizyczny to efekt uboczny 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N paź 02, 2016 7:38
Posty: 1
Post Czlowiek fizyczny to efekt uboczny
Witam,

dziele się moimi przemyśleniami, pytaniami, wątpliwościami i proszę o komentarz, co Wy o nich myślicie. Dzis kwesria, która oznaczyłem numerem 1 na mojej liscie.

1. Fizyczny, ziemski czlowiek to efekt uboczny. Zamyslem Boga było stworzenie czlowieka i umieszczenie go w raju tuz obok Siebie tak, ze czlowiek mogl obcowac z Nim twarza w twarz. W raju, poki czlowiek nie zgrzeszyl, życie czlowieka korespondowalo z zamyslem Bozym. Grzech pierworodny ten zamysl wypaczyl, a czlowiek stopniowo stal się cielesny oraz smiertelny. A byl przeciez niesmiertelny zyjac w raju. Mozna zatem pokusic sie o wniosek, ze czlowiek wspolczesnie zyjacy, to cos w rodzaju poczwarki, ktora dopiero stanie sie finalnie motylem, wrociwszy, po smierci swojego ziemskiego ciala, do Domu Ojca. Czy jest sens zachwycac się poczwarka? My przeciez nie znamy czlowieka, ktortego stworzyl Bog, my znamy jedynie upadlego czlowieka. Patrzymy na swiat i mowimy - Bog stworzyl piekny swiat ale ten nasz swiat tez nosi brzemiona grzechu pierworodnego. Tego, co stworzyl Bog - przed grzechem pierworodnym – de facto nie widzimy i nie znamy, a zatem to, co oceniamy poprzez nasze zmysly, jest jedynie swiatem upadlym. Mysle, ze niejednokrotnie przeceniamy siebie zapominając, ze Bog stworzyl nas doskonałymi ale ta doskonalosc będzie nam dana dopiero po śmierci.

Pozdrawiam
Marek


Wt paź 04, 2016 20:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Czlowiek fizyczny to efekt uboczny
Przeczytaj jeszcze raz Księgę Rodzaju, tym razem trochę uważniej.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr paź 05, 2016 7:16
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 06, 2016 20:42
Posty: 120
Post Re: Czlowiek fizyczny to efekt uboczny
@Andriosz
Świetnie, że chcesz się z nami podzielić swoimi wątpliwościami, przemyśleniami. Może nam to pozwoli umocnić się w swojej wierze, a Tobie znaleźć odpowiedzi na trudne pytania.

Cytuj:
Fizyczny, ziemski czlowiek to efekt uboczny. Zamyslem Boga było stworzenie czlowieka i umieszczenie go w raju tuz obok Siebie tak, ze czlowiek mogl obcowac z Nim twarza w twarz.

Dlaczego tak sądzisz? Spójrz do Księgi Rodzaju:
Cytuj:
Gdy Pan Bóg uczynił ziemię i niebo, 5 nie było jeszcze żadnego krzewu polnego na ziemi, ani żadna trawa polna jeszcze nie wzeszła - bo Pan Bóg nie zsyłał deszczu na ziemię i nie było człowieka, który by uprawiał ziemię 6 i rów kopał w ziemi, aby w ten sposób nawadniać całą powierzchnię gleby - 7 wtedy to Pan Bóg ulepił człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia4, wskutek czego stał się człowiek istotą żywą.

Z tego opisu jak najbardziej wynika, że człowiek miał mieć ziemskie obowiązki. Człowiek miał panować nad zwierzętami, zaludnić cały świat (to akurat wynika z rozdz. 1) - są to jak najbardziej fizyczne czynności.

Cytuj:
Grzech pierworodny ten zamysl wypaczyl, a czlowiek stopniowo stal się cielesny oraz smiertelny.

W Biblii nie ma nic o "stopniowym" zmienianiu się człowieka, spójrz tu:
Cytuj:
bo prochem jesteś
i w proch się obrócisz!


Gdyby czytać Biblię dosłownie, to spójrz, o nieśmiertelności jest nawet zaprzeczenie Twojego przypuszczenia:
Cytuj:
Oto człowiek stał się taki jak My: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki»


Jeśli chodzi o upadły świat... Ja uważam, że ten świat jest piękny, tak materialnie, ta przyroda, to, że liście są zielone (a nie musiały być, jednak zieleń świetnie współgra z błękitem nieba i wody, inny kolor by nie był taki ładny), piękne góry, biały śnieg (a mógłby być inny kolor teoretycznie), cudowne zwierzęta, żyjątka, które są skończenie nieśmiertelne, przyjazne psy, miłe ciału koty, mlekodajne krowy, ryby, wszechmiar oceanów, wyspy z palmami kokosowymi, mądre ptaki, które potrafią nauczyć się wykorzystywać przedmioty (np. patyki) aby coś zjeść, wreszcie dar mowy, dar śpiewu (ludzi, ale też innych zwierząt) - nie widzę nic w tym upadłego. Dla mnie, upadły to jest anioł. Oczywiście poza tymi pięknymi sprawami są też te mniej piękne, ale odrzucam tezę, jakoby na tej ziemi, tu wszystko było kiepskim rezultatem grzechu. Mi się wydaje, że kiepskim rezultatem grzechu są często nasze działania. Jasne, że Bóg mógłby ten świat stworzyć inaczej, ale ja jestem Mu wdzięczny za tę cudowną ziemię już dziś.

Musimy też pamiętać, że Biblia to nie jest recepta na ciasto, gdzie wszystko bierzemy dosłownie i tylko dosłownie. Tam są ukryte treści teologiczne. Bóg obdarzył człowieka nieskończoną łaską, ale człowiek przez głupotę skazał się na życie w grzechu i jego skutki: na choroby, na cierpienia, na biedę, na krzywdę itd.

_________________
Bóg jest duchem, dowiedz się więcej o tym fakcie!


Śr paź 05, 2016 20:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 11, 2016 13:52
Posty: 31
Post Re: Czlowiek fizyczny to efekt uboczny
Andriosz napisał(a):
Witam,

dziele się moimi przemyśleniami, pytaniami, wątpliwościami i proszę o komentarz, co Wy o nich myślicie. Dzis kwesria, która oznaczyłem numerem 1 na mojej liscie.

1. Fizyczny, ziemski czlowiek to efekt uboczny. Zamyslem Boga było stworzenie czlowieka i umieszczenie go w raju tuz obok Siebie tak, ze czlowiek mogl obcowac z Nim twarza w twarz. W raju, poki czlowiek nie zgrzeszyl, życie czlowieka korespondowalo z zamyslem Bozym. Grzech pierworodny ten zamysl wypaczyl, a czlowiek stopniowo stal się cielesny oraz smiertelny. A byl przeciez niesmiertelny zyjac w raju. Mozna zatem pokusic sie o wniosek, ze czlowiek wspolczesnie zyjacy, to cos w rodzaju poczwarki, ktora dopiero stanie sie finalnie motylem, wrociwszy, po smierci swojego ziemskiego ciala, do Domu Ojca. Czy jest sens zachwycac się poczwarka? My przeciez nie znamy czlowieka, ktortego stworzyl Bog, my znamy jedynie upadlego czlowieka. Patrzymy na swiat i mowimy - Bog stworzyl piekny swiat ale ten nasz swiat tez nosi brzemiona grzechu pierworodnego. Tego, co stworzyl Bog - przed grzechem pierworodnym – de facto nie widzimy i nie znamy, a zatem to, co oceniamy poprzez nasze zmysly, jest jedynie swiatem upadlym. Mysle, ze niejednokrotnie przeceniamy siebie zapominając, ze Bog stworzyl nas doskonałymi ale ta doskonalosc będzie nam dana dopiero po śmierci.

Pozdrawiam
Marek



niezła interpretacja Pisma świętego Marku.... księga rodzaju to dla mnie ta z której wyniosłem na wiele... W mojej interpretacji pismo święte to swego rodzaju instrukcja dla człowieka odnośnie tego w jaki sposób został zaprogramowany.... jest tam odpowiedz jaki sens życia mężczyzn a nadaje mu go kobieta stworzona z nudy Adam. Dla mnie Bóg to uczucie jakie rodzi się między Adamem i Ewą, które należy pielęgnować. W piśmie świętym za sprawą owocu zakazanego jest mała podpowiedz, że odpowiednio pielęgnowana miłość jest w stanie położyć poczucie głodu, bo sam zobacz człowiek zakochany tak po uszy czasami nie myśli o jedzeniu bo doświadcza innej energii... I jest w stanie znieść wiele innych spraw jak starzenie się i takie tam... sęk w tym, że musimy się nauczyć czerpać z tej miłości jak najwięcej pokładów pozytywnej energii w czasach gdy nasz miłosne inwestycje wiązanie w pary gwarantuje co najwyżej energię by dożyć 90 lat.... Czasami gdy widzi się oczy zakochanej kobiety to ma się doświadczenie, że podoba nam się w niej wszystko. Sęk w tym aby pielęgnować ten stan... interesujać się tym wszystkim co w człowieku najbardziej pasjonujące czyli uczuciami


Śr paź 26, 2016 12:37
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czlowiek fizyczny to efekt uboczny
Jakoś trudno mi uwierzyć że nasz świat to gorszy, awaryjny, wariant B., taka prowizorka.
Poza tym Bóg jest wszechwiedzący.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz gru 22, 2016 19:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: Czlowiek fizyczny to efekt uboczny
Cytuj:
Fizyczny, ziemski czlowiek to efekt uboczny. Zamyslem Boga było stworzenie czlowieka i umieszczenie go w raju tuz obok Siebie tak, ze czlowiek mogl obcowac z Nim twarza w twarz. W raju, poki czlowiek nie zgrzeszyl, życie czlowieka korespondowalo z zamyslem Bozym. Grzech pierworodny ten zamysl wypaczyl, a czlowiek stopniowo stal się cielesny oraz smiertelny….

Gdy ktoś widzi boga( z małej litery bo raczej bożka) obok siebie to już jest od niego oddzielony i ten kogo widzi obok siebie nie może być prawdziwym Bogiem. Bo prawdziwy i jedyny Bóg jest wszechobecny zatem i w swoim Synu, czy tylko stworzeniu jako jego jedyne źródło życia. Gdy zatem widział boga obok a ten nie był jego źródłem życia to już był oddzielony choć nie miał tego świadomości.
Innym aspektem jest, że ten co przechadzał się już był oddzielony od stworzeń uważał się za Boga nie będącego jako źródło życia w stworzeniach. Czy to już diabeł usiłujący zająć miejsce Boga w swojej pysze czyli ten Lucyfer co miał być tym światłem dla stworzeń służącym im ale w swojej pysze nie przyjmując tej funkcji ( w królestwie Niebieskim większy służy mniejszemu) odwracając do góry nogami rolę sługi gdzie teraz mniejszy ma służyć większemu. Człowiek upadł i oddzielił się od Boga bo uwierzył w kłamstwa diabła. Co znamienne Jezus siebie również nazywa światłem ale w przeciwieństwie to szatana daje siebie każdemu jawnie i uniżając się jako jedyne źródło jedności z Bogiem Ojcem ( gdzie zawsze zaznaczał, że Ojciec jest większy mimo iż stanowią jedność a to ze względu na bycie Ojca źródłem wszystkiego Ojciec jest większy i służy jako źródło życia wszystkiemu komu to życie da.

Cytuj:
Mysle, ze niejednokrotnie przeceniamy siebie zapominając, ze Bog stworzyl nas doskonałymi ale ta doskonalosc będzie nam dana dopiero po śmierci.


Bóg stworzył nas na swoje podobieństwo ale przez oszustwo szatana wyrobiliśmy sobie swój prywatny wizerunek samych siebie będący wypaczeniem tego jakimi stworzył nas Bóg. To właśnie przyjęcie idei szatana za prawdę doprowadziło do upadku chorób i śmierci. I to właśnie Jezus daje lekarstwo i sposób zbawienia się od tych idei przez osobiste łączenie się z Nim i przyjęcie daru pojednania, które ma sprawić ,że staniemy się ponownie doskonali jak Jezus i tak doskonali jak Ojciec nasz Niebieski w Niebie ( zalecenie Jezusa)… JUŻ TERAZ!
A nie dopiero po śmierci. Bo takie myślenie oznacza ,że tu nadal ma panować szatan choroby i śmierć. A przyjście Królestwa Niebieskiego odsuwa się na wieczne nigdy w nieustającej nieskończoności.

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


Pt sty 06, 2017 15:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 18, 2013 13:29
Posty: 345
Post Re: Czlowiek fizyczny to efekt uboczny
Jesteśmy nie z tego świata. Naszym światem jest świat doskonały i do niego tęsknimy, z niego wyszliśmy i do niego wrócimy. I nie ważne co mówi Księga Rodzaju - tak czujemy i taka jest nasza wewnętrzna prawda.
Czy nie tak, Andriosz?

_________________
... lecz ludzi dobrej woli jest więcej ...


Wt lut 07, 2017 22:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 02, 2003 20:44
Posty: 3436
Post Re: Czlowiek fizyczny to efekt uboczny
Andriosz napisał(a):
Witam,


1. Fizyczny, ziemski czlowiek to efekt uboczny. [...] Mozna zatem pokusic sie o wniosek, ze czlowiek wspolczesnie zyjacy, to cos w rodzaju poczwarki, ktora dopiero stanie sie finalnie motylem, wrociwszy, po smierci swojego ziemskiego ciala, do Domu Ojca. Czy jest sens zachwycac się poczwarka? My przeciez nie znamy czlowieka, ktortego stworzyl Bog, my znamy jedynie upadlego czlowieka.



Czy rzeczywiscie nie znamy czlowieka, ktorego stworzyl Bog? Przeciez wystarczy wpatrzec sie w Jego Syna. Czy Jezus tez byl tylko poczwarka, ktora dopiero po Mece, Smierci i Zmartwychwstaniu przeobrazila sie w motyla? Taki sposob myslenia jest sprzeczny z Tajemnica Wcielenia, bo jak wyznajemy w Credo, Jezus Chrystus to prawdziwy Bog i prawdziwy Czlowiek.
On jest nie tylko obrazem Boga niewidzialnego, ale takze tego, jakimi Bog nas stworzyl, kim bylismy przed upadkiem oraz tego, kim mamy sie stac.

_________________
Oto wyryłem cię na obu dłoniach.
***
W swej wszechmocnej miłości BÓG ma zawsze przygotowane dla Ciebie wsparcie i pomoc na tyle, na ile tego potrzebujesz.


Śr lut 08, 2017 18:50
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 30, 2017 22:45
Posty: 1
Post Re: Czlowiek fizyczny to efekt uboczny
Nasz świat jest jedynym, na którym możemy istnieć - warto to docenić.

_________________
[url=https://www.aasapolska.pl/blog/roszczenie-czym-jest]Roszczenie - czym jest ?[/url]


N kwi 30, 2017 22:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czlowiek fizyczny to efekt uboczny
Andriosz napisał(a):
W raju, poki czlowiek nie zgrzeszyl, życie czlowieka korespondowalo z zamyslem Bozym.


A ten grzech pierworodny nie był w zamyśle Boga?
W końcu Bóg jest wszechwiedzący, więc o tym co się stanie już wcześniej wiedział.
I jeśli w zamyśle Boga by nie było to żeby zaistniał ten grzech pierworodny i powstała taka Ziemia jaką teraz znamy, to przecież by stworzył takich ludzi którzy w ogóle by nie byli w stanie zgrzeszyć.
I od razu by powstał ten doskonały świat o jakim mówisz, a jeśli istnieje co istnieje, to znaczy że Bóg chciał żeby to wszystko powstało.

glejt napisał(a):
Bóg stworzył nas na swoje podobieństwo ale przez oszustwo szatana wyrobiliśmy sobie swój prywatny wizerunek samych siebie będący wypaczeniem tego jakimi stworzył nas Bóg.


Wielu rzeczy w swoim życiu nie jestem pewien, więc tutaj możesz mieć racje.
Ale przecież ja wiem jaki jestem, więc mi tu nie opowiadaj że szatan jest mi w stanie wmówić że jest inaczej.

glejt napisał(a):
A przyjście Królestwa Niebieskiego odsuwa się na wieczne nigdy w nieustającej nieskończoności.


Zabrzmiało jak słowa prawdziwego ateisty :twisted:

jano57 napisał(a):
Jesteśmy nie z tego świata. Naszym światem jest świat doskonały i do niego tęsknimy, z niego wyszliśmy i do niego wrócimy. I nie ważne co mówi Księga Rodzaju - tak czujemy i taka jest nasza wewnętrzna prawda.
Czy nie tak, Andriosz?


Człowiek z natury jest czymś niedoskonałym, więc dlaczego dla kogoś niedoskonałego, doskonały świat miałby być taki fajny?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn maja 01, 2017 6:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: Czlowiek fizyczny to efekt uboczny
Cytuj:
Ale przecież ja wiem jaki jestem, więc mi tu nie opowiadaj że szatan jest mi w stanie wmówić że jest inaczej.

Doprawdy? To słuchając dekalogu np. nie będziesz pożądał. To jak to rozumiesz? Bo inaczej gdy jesteś opętany przez system myślenia ego a inaczej będąc w łączności z Bogiem.

Cytuj:
Zabrzmiało jak słowa prawdziwego ateisty

Nie wątpię, że możesz rozumieć moje słowa całkiem opacznie ( skoro cenisz sobie ego). Zatem wytłumacz mi gdzie tu jest jakieś ateistyczne przesłanie?

Doskonałość syna Boga polega na byciu podobnym do Boga. Arogancją jest myślenie, że jest to niemożliwe. A głupotą jest myślenie, że Boży plan zbawienia można wymienić na swój własny. Prawda jest taka ,że nasze własne plany „zbawienia” nie działają i pora aby wreszcie to zrozumieć.

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


Pn maja 01, 2017 13:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czlowiek fizyczny to efekt uboczny
glejt napisał(a):
Doprawdy? To słuchając dekalogu np. nie będziesz pożądał. To jak to rozumiesz? Bo inaczej gdy jesteś opętany przez system myślenia ego a inaczej będąc w łączności z Bogiem.


Rozumiem to tak jak chce sobie rozumieć.
I jeśli rozumiem to inaczej niż ty "glejt" to rozumiesz, to znaczy że mnie szatan opętał? :D

glejt napisał(a):
Nie wątpię, że możesz rozumieć moje słowa całkiem opacznie ( skoro cenisz sobie ego). Zatem wytłumacz mi gdzie tu jest jakieś ateistyczne przesłanie?


Ja wiem że chodziło ci o co innego, no ale zabrzmiało jak zabrzmiało.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn maja 01, 2017 20:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: Czlowiek fizyczny to efekt uboczny
Cytuj:
Rozumiem to tak jak chce sobie rozumieć.
I jeśli rozumiem to inaczej niż ty "glejt" to rozumiesz, to znaczy że mnie szatan opętał?


Szatan nie szatan ego nie ego. Oczywiście , że rozumiesz to z punktu widzenia tyrana ego…
I podobne rozumienie dotyczy nawet kapłanów powołanych do nauczania prawdy. To ma związek z dualistycznym postrzeganiem przypisanym fizyczności. A jeżeli nie rozumiesz tych słów poprawnie to jak możesz być pociągany do odpowiedzialności za ich wypełnianie lub nie? Jedyne co można stwierdzić, to to, że nie myślisz albo jesteś pozbawiony rozumu ( jak większość utożsamiająca się z ego w tym ja bo jeszcze całkowicie ego się nie pozbawiłam). Powiedz mi zatem jak je rozumiesz a powiem ci jaka może być inna interpretacja.

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


Wt maja 02, 2017 11:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czlowiek fizyczny to efekt uboczny
glejt napisał(a):
Powiedz mi zatem jak je rozumiesz a powiem ci jaka może być inna interpretacja.


Wino dziewczyny i śpiew :lol:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt maja 02, 2017 18:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: Czlowiek fizyczny to efekt uboczny
Ego nigdy nie odpowiada na prawdziwe pytania. Zawsze coś wtedy przekręca. Dla ułatwienia może ci ktoś pomoże? O ile się nie boi…

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


Pn maja 08, 2017 12:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL