Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 5:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
 Dlaczego Bóg toleruje pedofilów i sadystów? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 26, 2005 23:58
Posty: 3079
Post Dlaczego Bóg toleruje pedofilów i sadystów?
Tego nie mogę pojąć. Co miałoby być tyle warte żeby pozwolić na cierpienia dzieci. Czy ci zwyrodnialcy mają wolną wolę?

_________________
Wadą wiary jest to, że jest wiarą.
http://wiadomosci.onet.pl/2084260,12,zl ... ,item.html


So lis 26, 2016 20:52
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego Bóg toleruje pedofilów i sadystów?
nalezalo by zapytac raczej tych ktorzy wplyneli na ich zwyrodnienie.
Czesto sa to cale pokolenia spolecznosci.


So lis 26, 2016 21:11

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Dlaczego Bóg toleruje pedofilów i sadystów?
Toleruje z tego samego powodu, z którego toleruje Ciebie. I mnie.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N lis 27, 2016 4:17
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Dlaczego Bóg toleruje pedofilów i sadystów?
Tyle, że przesłanki za tym, żeby jednak nie tolerować, są inne.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N lis 27, 2016 7:31
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego Bóg toleruje pedofilów i sadystów?
JedenPost napisał(a):
Tyle, że przesłanki za tym, żeby jednak nie tolerować, są inne.

Sądzisz, ze potworny czyn pedofila jest gorszy od potworności katowania dzieci przez rodziców, porzucania dzieci, czy funkcjonowania dziecka z rodzicami alkoholikami w biedzie i brudzie?


N lis 27, 2016 8:54

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Dlaczego Bóg toleruje pedofilów i sadystów?
Funkcjonowałem z rodzicami alkoholikami w biedzie i brudzie i powiem Ci szczerze, że na wspomnienie spotkania z pedofilem raczej bym tego nie zamienił.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N lis 27, 2016 9:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Dlaczego Bóg toleruje pedofilów i sadystów?
R6 napisał(a):
Tego nie mogę pojąć. Co miałoby być tyle warte żeby pozwolić na cierpienia dzieci. Czy ci zwyrodnialcy mają wolną wolę?

Nie możesz pojąć, dlaczego Bóg toleruje pedofilów i sadystów. A możesz pojąć, dlaczego ktoś decyduje się na takie wynaturzone zachowania?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N lis 27, 2016 10:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Dlaczego Bóg toleruje pedofilów i sadystów?
To akurat zdecydowanie łatwiej wytłumaczyć.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N lis 27, 2016 10:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Dlaczego Bóg toleruje pedofilów i sadystów?
wytłumacz

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N lis 27, 2016 10:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Dlaczego Bóg toleruje pedofilów i sadystów?
1. Demoralizujący wpływ środowiska (częste przechodzenie z roli ofiary do roli oprawcy)
2. Dysfunkcje mózgu (wklep sobie w google frazę w stylu "mózg pedofila" lub to samo po angielsku, mówi się nawet o możliwości wczesnego wykrywania takich skłonności)

Jeśli chesz dowiedzieć się więcej - polecam książkę Douglasa W. Pryora oparta na wywiadach z 30 pedofilami, choć lektura przyjemna nie jest.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N lis 27, 2016 10:58
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego Bóg toleruje pedofilów i sadystów?
JedenPost napisał(a):
1. Demoralizujący wpływ środowiska (częste przechodzenie z roli ofiary do roli oprawcy)
2. Dysfunkcje mózgu (wklep sobie w google frazę w stylu "mózg pedofila" lub to samo po angielsku, mówi się nawet o możliwości wczesnego wykrywania takich skłonności)

Jeśli chesz dowiedzieć się więcej - polecam książkę Douglasa W. Pryora oparta na wywiadach z 30 pedofilami, choć lektura przyjemna nie jest.

Co nie zmienia faktu, ze jeśli nie siłą własnej woli, to środkami medycznymi, można zaradzić i zapobiec dokonywania czynów pedofilskich.


N lis 27, 2016 11:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Dlaczego Bóg toleruje pedofilów i sadystów?
JedenPost napisał(a):
1. Demoralizujący wpływ środowiska (częste przechodzenie z roli ofiary do roli oprawcy)
2. Dysfunkcje mózgu (wklep sobie w google frazę w stylu "mózg pedofila" lub to samo po angielsku, mówi się nawet o możliwości wczesnego wykrywania takich skłonności).

1. To że pedofil stał się oprawcą, z powodu bycia wcześniej ofiarą, nie jest odpowiedzią, bo nie dotyka problemu.
Przesunę w takim razie moje pytanie "o jeden" i zapytam dokładnie o to samo o co pytałem, tym razem odnośnie jego oprawcy. Widzimy, że jesteśmy tam gdzie byliśmy.

2. Odpowiedź dysfunkcjami mózgu, nie jest adekwatna do punktu widzenia tezy z pytania w temacie wątku, która oparta jest na dylemacie moralnym, a nie biologicznym.
Odpowiadając biologią na moralność, nie odnosimy się do zagadnienia z tej strony, z której wyszliśmy. Patrząc w ten sposób, można by odpowiedzieć, "Bóg toleruje pedofili i sadystów bo są chorzy", ale było by to nie fair, albo raczej bez sensu. Myślę że ten kierunek myślenia, jest ślepą uliczką.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N lis 27, 2016 13:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Dlaczego Bóg toleruje pedofilów i sadystów?
chwat napisał(a):
Odpowiadając biologią na moralność, nie odnosimy się do zagadnienia z tej strony, z której wyszliśmy. Patrząc w ten sposób, można by odpowiedzieć, "Bóg toleruje pedofili i sadystów bo są chorzy", ale było by to nie fair, albo raczej bez sensu. Myślę że ten kierunek myślenia, jest ślepą uliczką.


W odniesieniu do tolerancji ze strony Boga - tak, natomiast w odniesieniu do pytania dlaczego ludzie tak postepują - nie. Wiem, że kłóci się to z Waszą ideą wolnej woli i sumienia, ale nauka wskazuje , że mogą istnieć ludzie niezdolni do kierowania swoim postępowaniem wbrew organicznie spaczonym instynktom, albo niezdolni do zrozumienia, dlaczego mieliby wbrew tym instynktom postępować.

chwat napisał(a):
To że pedofil stał się oprawcą, z powodu bycia wcześniej ofiarą, nie jest odpowiedzią, bo nie dotyka problemu.


Tu masz rację, przynaję. Bycie ofiarą jest najwyraźniej czynnikiem sprzyjającym późniejszemu byciu oprawcą, ale nie jest wyjaśnieniem, ponieważ nie wiadomo dokładnie, dlaczego właściwie taki związek zachodzi.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N lis 27, 2016 13:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Dlaczego Bóg toleruje pedofilów i sadystów?
Przypomnę pytanie, które skierowałem do R6

"Nie możesz pojąć, dlaczego Bóg toleruje pedofilów i sadystów. A możesz pojąć, dlaczego ktoś decyduje się na takie wynaturzone zachowania?"

a co do którego stwierdziłeś: "To akurat zdecydowanie łatwiej wytłumaczyć."

Natomiast z Twojej wypowiedzi poniżej można stwierdzić, że tym wytłumaczeniem jest brak występowania u części populacji wolnej woli, co nam (nam? ignorantom naukowym, czy komu?) kłóci się z ideą wolnej woli i sumienia.
JedenPost napisał(a):
w odniesieniu do pytania dlaczego ludzie tak postepują - nie. Wiem, że kłóci się to z Waszą ideą wolnej woli i sumienia, ale nauka wskazuje , że mogą istnieć ludzie niezdolni do kierowania swoim postępowaniem wbrew organicznie spaczonym instynktom, albo niezdolni do zrozumienia, dlaczego mieliby wbrew tym instynktom postępować.


Nic mi nie wiadomo na temat twierdzenia przez naukę: że "mogą" istnieć ludzie niezdolni do kierowania swoim postępowaniem wbrew organicznie spaczonym instynktom, albo niezdolni do zrozumienia, dlaczego mieliby wbrew tym instynktom postępować

Zatem na pytanie "dlaczego ktoś decyduje się na takie wynaturzone zachowania?", odpowiedź brzmi z grubsza "bo mogą istnieć ludzie niezdolni do kierowania (...)". Ta odpowiedź raczej nic nie wyjaśnia, a przynajmniej nie naukowo, a do nauki się odwołuje.

JedenPost napisał(a):
W odniesieniu do tolerancji ze strony Boga - tak.

Ta część jest trochę skrótowo potraktowana, domyślam się być może o co chodzi, ale raczej nie jest to odniesienie się do pytania.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N lis 27, 2016 14:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Dlaczego Bóg toleruje pedofilów i sadystów?
chwat napisał(a):
Natomiast z Twojej wypowiedzi poniżej można stwierdzić, że tym wytłumaczeniem jest brak występowania u części populacji wolnej woli, co nam (nam? ignorantom naukowym, czy komu?) kłóci się z ideą wolnej woli i sumienia.


Nie zamierzałem sugerować ignorancji, tylko zastrzec, że może to być sprzeczne z Waszym (katolickim/chrześcijańskim)poglądem na wolna wolę/sumienie. Wyłumaczeniem miało byc jednoczesne występowanie spaczonych popędów i niezdolności kontrolowania swojego postępowania tak, by im nie ulegać.


chwat napisał(a):
Nic mi nie wiadomo na temat twierdzenia przez naukę: że "mogą" istnieć ludzie niezdolni do kierowania swoim postępowaniem wbrew organicznie spaczonym instynktom, albo niezdolni do zrozumienia, dlaczego mieliby wbrew tym instynktom postępować


Poczytaj zatem o tym, co nauka ma do powiedzenia na temat psychopatii i socjopatii.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N lis 27, 2016 15:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL