Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Wzruszający wykład pani Agnieszki na temat Maryi 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Wzruszający wykład pani Agnieszki na temat Maryi
Andy72 napisał(a):
Masz wgląd w to, kto jest zbawiony a kto potępiony??

To jakieś niesamowite herezje.

gedeon2 napisał(a):
Znane są zdjęcia jak JP2 całuje Koran. I znane są zdjęcia i fakty ze spotkań na ogólnoświatowym forum wszystkich wyznań, gdzie tzw. papież zajmuje czołowe miejsce, na podium...
Soul... przespałeś??? Nie zauważyłeś??

Dla Ciebie to pewnie będzie zaskoczeniem ale wiarę innych ludzi też można darzyć głębokim szacunkiem.

I można pisać tylko z jednego konta, drogi Piotrku_

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So gru 10, 2016 12:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 11, 2016 17:31
Posty: 42
Post Re: Wzruszający wykład pani Agnieszki na temat Maryi
ErgoProxy napisał(a):
Znane są treż zdjęcia tronu papieskiego z odwróconym krzyżem. Musi Szatan.

No oczywiście, że tak. To satanizm. Wygięty krzyż jest również takim symbolem. A wprowadził go JP2.
Niejaki G. Kramer, jezuita, głosi na YT, że Pan Jezus nadal "wisi" na krzyżu... Ludzie!! Obudźcie się.


So gru 10, 2016 13:00
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Wzruszający wykład pani Agnieszki na temat Maryi
Co do Jezuitów to mam o nich nienajlepsze zdanie, to bardzo "postępowy" zakon

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So gru 10, 2016 13:03
Zobacz profil

Dołączył(a): So gru 10, 2016 13:13
Posty: 7
Post Re: Wzruszający wykład pani Agnieszki na temat Maryi
Andy72 napisał(a):
Masz wgląd w to, kto jest zbawiony a kto potępiony??

Chodzi Andy o tzw. pewność zbawienia. Którą daje TYLKO Duch Święty.


So gru 10, 2016 13:17
Zobacz profil
Post Re: Wzruszający wykład pani Agnieszki na temat Maryi
Duch Święty daje mi pewność, że zarobisz tutaj permabana.


So gru 10, 2016 13:33

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Wzruszający wykład pani Agnieszki na temat Maryi
gedeon3 napisał(a):
Andy72 napisał(a):
Masz wgląd w to, kto jest zbawiony a kto potępiony??

Chodzi Andy o tzw. pewność zbawienia. Którą daje TYLKO Duch Święty.
Nie. Rzekomą "pewność zbawienia" dają fałszywi nauczyciele.
W Piśmie nie ma czegoś podobnego.
Jest natomiast pewność nadziei zbawienia (czyli pewność, że jeżeli zechcemy, Bóg nas zbawi) - ale to zupełnie co innego.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


So gru 10, 2016 13:34
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Wzruszający wykład pani Agnieszki na temat Maryi
Widzę, że przespałem tutaj ciekawy wątek: wchodzi na forum tak zwany wolny chrześcijanin i obraża ludzi. Ja rozumiem, że jak ktoś ma 15 lat to wszystko, w co uwierzy nabiera rozmiarów kosmicznych, ale trochę pokory też by się chyba przydało.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So gru 10, 2016 13:36
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt gru 09, 2016 11:36
Posty: 7
Post Re: Wzruszający wykład pani Agnieszki na temat Maryi
Soul33 napisał(a):
sccorp84 napisał(a):
Kult Marii - matki Jezusa nie jest poparty ani jednym wersetem z Biblii.

Nieprawda. Jest choćby o tym, że Maryję będą błogosławić wszystkie narody świata.

sccorp84 napisał(a):
Przypominam, że Słowem Boga jest Biblia a nie żadne inne katechizmy, poglądy kościoła, innych ludzi.

Jest to pogląd niebiblijny. Możesz sobie taki mieć ale powinno się go przedstawiać jako zgodny z Biblią.

Przynajmniej jeśli masz na myśli, że nie ma więcej prawd wiary niż przedstawia Biblia.



Kolego - błogosławieństwo to co innego niż czczenie i modlenie się. Jezus podał jasny wzór w jaki sposób i do kogo mamy się modlić (modlitwa "Ojcze Nasz"). Modlenie się do Marii to bałwochwalstwo. Podobnie jak modlenie się do "świętych" oraz do "świętych" obrazków, krzyży, itd. Modlić należy się tylko do Stwórcy. Przytoczę odpowiednie wersety jeśli trzeba.

Co do Twojej drugiej wypowiedzi: nie rozumiem, być może posiadam zbyt mało wiedzy. Na jakiej podstawie twierdzisz, że to pogląd niebiblijny? :D Możesz poprzeć go jakimś wersetem? Z Biblii!


So gru 10, 2016 20:38
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Wzruszający wykład pani Agnieszki na temat Maryi
sccorp84 napisał(a):
Modlenie się do Marii to bałwochwalstwo.

A kto się modli do Maryi? Modlimy się do Boga za wstawiennictwem Maryi (na tej samej zasadzie, jak prosi się o modlitwę bliską osobę), a to jest różnica.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So gru 10, 2016 21:07
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Wzruszający wykład pani Agnieszki na temat Maryi
sccorp84 napisał(a):
Kolego - błogosławieństwo to co innego niż czczenie i modlenie się. Jezus podał jasny wzór w jaki sposób i do kogo mamy się modlić (modlitwa "Ojcze Nasz"). Modlenie się do Marii to bałwochwalstwo.

Cześć należna Bogu i cześć należna ludziom to nie to samo.

Tu jest najważniejsza modlitwa związana z Maryją:

Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą. Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus.
Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Wskaż problem.

sccorp84 napisał(a):
Na jakiej podstawie twierdzisz, że to pogląd niebiblijny? :D Możesz poprzeć go jakimś wersetem? Z Biblii!

Mam Ci podać werset z Biblii na dowód, że czegoś w Biblii nie ma?

To raczej Ty udowodnij tezę, że według Biblii poza nią nie mogą istnieć nowe prawdy wiary.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So gru 10, 2016 22:48
Zobacz profil
Post Re: Wzruszający wykład pani Agnieszki na temat Maryi
gedeon2 napisał(a):
ErgoProxy napisał(a):
Znane są treż zdjęcia tronu papieskiego z odwróconym krzyżem. Musi Szatan.

No oczywiście, że tak. To satanizm.


A może byś postarał się zrozumieć znaczenie takiego krzyża na tronie papieskim? Św. Piotr został ukrzyżowany głową w dół, czyli na odwróconym krzyżu, ale zapewne powiesz zaraz że to był satanista.


Cz gru 15, 2016 19:09

Dołączył(a): Pt gru 09, 2016 11:36
Posty: 7
Post Re: Wzruszający wykład pani Agnieszki na temat Maryi
Soul33 napisał(a):
sccorp84 napisał(a):
Kolego - błogosławieństwo to co innego niż czczenie i modlenie się. Jezus podał jasny wzór w jaki sposób i do kogo mamy się modlić (modlitwa "Ojcze Nasz"). Modlenie się do Marii to bałwochwalstwo.

Cześć należna Bogu i cześć należna ludziom to nie to samo.

Tu jest najważniejsza modlitwa związana z Maryją:

Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą. Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus.
Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Wskaż problem.

sccorp84 napisał(a):
Na jakiej podstawie twierdzisz, że to pogląd niebiblijny? :D Możesz poprzeć go jakimś wersetem? Z Biblii!

Mam Ci podać werset z Biblii na dowód, że czegoś w Biblii nie ma?

To raczej Ty udowodnij tezę, że według Biblii poza nią nie mogą istnieć nowe prawdy wiary.


Dziękuję za odpowiedź i przepraszam, że odpisuję tak późno - nie mam aż tyle czasu by bywać na tym forum codziennie.
Ad.1 No dla mnie to problem. Choćby dlatego, iż cytujesz modlitwę, która nie egzystuje w Piśmie Świętym. W Nowym Testamencie Jezus nakazał by modlić się w określony sposób, do określonego Boga. Mowa o modlitwie "Ojcze nasz" (Mateusza 6:8-15). Nie znam fragmentu w Biblii, który mówi by modlić się do naszego Stworzyciela za pośrednictwem kogokolwiek i czegokolwiek.
P.S. W Biblii nigdzie też nie mogłem znaleźć sformułowania, że Maria jest święta, błogosławiona owszem, ale święta? Czy tytuł "święty" może nadawać człowiek drugiemu człowiekowi, czy jest to może przywilej Boski?

Ad.2 "Ty udowodnij tezę, że według Biblii poza nią nie mogą istnieć nowe prawdy wiary."

Nie wiem czy dobrze to rozumiem, być może jeszcze jestem za młody i głupi ;)
Ale, nasuwają mi się do głowy takie wersety:
Objawienie Jana 22: 18-19: "Ja świadczę każdemu, kto słucha słów proroctwa tej księgi: jeśliby ktoś do nich cokolwiek dołożył, Bóg mu dołoży plag zapisanych w tej księdze. A jeśliby ktoś odjął co ze słów księgi tego proroctwa, to Bóg odejmie jego udział w drzewie życia i w Mieście Świętym - które są opisane w tej księdze".

oraz słowa samego Jezusa w Ewangelii Mateusza 15: 1-9: "Wtedy przyszli do Jezusa faryzeusze i uczeni w Piśmie z Jerozolimy z zapytaniem: Dlaczego Twoi uczniowie postępują wbrew tradycji starszych? Bo nie myją sobie rąk przed jedzeniem. On im odpowiedział: Dlaczego i wy przestępujecie przykazanie Boże dla waszej tradycji? Bóg przecież powiedział: Czcij ojca i matkę oraz: Kto złorzeczy ojcu lub matce, niech śmierć poniesie. Wy zaś mówicie: Kto by oświadczył ojcu lub matce: Darem [złożonym w ofierze] jest to, co dla ciebie miało być wsparciem ode mnie, ten nie potrzebuje czcić swego ojca ni matki. I tak ze względu na waszą tradycję znieśliście przykazanie Boże. Obłudnicy, dobrze powiedział o was prorok Izajasz: Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. Ale czci mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi".

i jeszcze List do Tymoteusza 3:14-17: "Ale ty trwaj w tym, czegoś się nauczył i czego pewny jesteś, wiedząc, od kogoś się tego nauczył. I ponieważ od dzieciństwa znasz Pisma święte, które cię mogą obdarzyć mądrością ku zbawieniu przez wiarę w Jezusa Chrystusa. Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany".

i na koniec: Dzieje Apostolskie 17: 10-12: "Natychmiast w nocy bracia wysłali Pawła i Sylasa do Berei. Kiedy tam przybyli, poszli do synagogi Żydów. Ci byli szlachetniejsi od Tesaloniczan, przyjęli naukę z całą gorliwością i codziennie badali Pisma, czy istotnie tak jest. Wielu też z nich uwierzyło, a także [wiele] wpływowych Greczynek i niemało mężczyzn".

Chyba niepotrzebny jest dalszy komentarz. Tradycja pochodzi od ludzi, religia i Pismo Święte od Boga. Zgłębianie nauk Biblii i życie wg Pisma to sprawa priorytetowa, jakiekolwiek ingerencje w Pismo (a takie już niestety miały miejsce) i jego nauki - czy to pomijanie czegokolwiek, czy dodawanie swoich nauk - to wielki grzech.

Jeśli jestem w błędzie to proszę o kontrargument, biblijny, nie pochodzący z jakiejś tam tradycji czy subiektywnego poglądu.

Spokojnych świąt życzę Wszystkim! :)


Cz gru 22, 2016 15:52
Zobacz profil
Post Re: Wzruszający wykład pani Agnieszki na temat Maryi
Co do “swietych“ w Pismie swietym (nomen omen) znajdziesz czesto to okreslenie: Rz 1,7, Rz 12,13, Kol 1,2...


Co do przekonania, ze Pismo swiete jest wazniejsze od Tradycji: kto ustalil kanon Pisma swietego? Bog czy Kosciol?
I co bylo najpierw: przekaz ustny Ewangelii, czy spisane slowo?


Cz gru 22, 2016 15:59

Dołączył(a): Pt gru 09, 2016 11:36
Posty: 7
Post Re: Wzruszający wykład pani Agnieszki na temat Maryi
Kael napisał(a):
Co do “swietych“ w Pismie swietym (nomen omen) znajdziesz czesto to okreslenie: Rz 1,7, Rz 12,13, Kol 1,2...


Co do przekonania, ze Pismo swiete jest wazniejsze od Tradycji: kto ustalil kanon Pisma swietego? Bog czy Kosciol?
I co bylo najpierw: przekaz ustny Ewangelii, czy spisane slowo?


Ad. 1 Sprawdzę te wersety. Jasne, że takie określenia występowały. Pytanie tylko kto ma prawo je nadawać?

Ad.2 Ja nie mówię o swoim przekonaniu, że Pismo Święte jest ważniejsze niż tradycja, ja cytuję wersety Pisma Świętego, w którym masz opinię samego Boga na ten temat, i tyle. Jeśli nie wierzysz w proroctwa biblijne to niestety nie pogadamy sobie.

Nie wiem kto ustalił kanon Pisma Świętego, ale wierzę że w przeciągu tylu lat Biblia została w wielu miejscach zmieniona.

Na drugie pytanie również nie posiadam wiedzy.


Prosiłbym o odpowiedzi złożone z argumentów, a nie z pytań. Nie wiem co to ma na celu.
W poprzednim poście podałem konkretne wersety biblijne jako argument/dowód. Jeśli ktoś nie wierzy w Biblię proszę nie podłączać się do dyskusji, bo wiadomym jest że nie dojdziemy do konsensusu.


Cz gru 22, 2016 16:14
Zobacz profil
Post Re: Wzruszający wykład pani Agnieszki na temat Maryi
No, chyba nie pogadamy z kims, kto sam pisze o sobie

sccorp84 napisał(a):
Nie wiem kto ustalił kanon Pisma Świętego, ale wierzę że w przeciągu tylu lat Biblia została w wielu miejscach zmieniona.

Na drugie pytanie również nie posiadam wiedzy.


Nie wiesz, ale twierdzisz.
Ze Pismo swiete sfalszowano, ze sw Pawel nie mogl uzywac okreslenia “swiety“ w stosunku do ludzi, ze wierzysz w proroctwa biblijne, ktory “nie sa do prywatnego wyjasniania“ (jak nas w Biblii pouczano) i to na bazie swobodnie wybranych fragmentow.

Moze najpierw sie poducz, a potem twierdz.

Np tu http://analizy.biz/marek1962/index.htm


Cz gru 22, 2016 16:56
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL