Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Wzruszający wykład pani Agnieszki na temat Maryi 
Autor Wiadomość
Post Re: Wzruszający wykład pani Agnieszki na temat Maryi
sapper napisał(a):
Wiesz, Hitler tez

Dziękuję za dyskusję. Szkoda, że tak szybko się poddałeś.


Wt sty 17, 2017 13:06
Post Re: Wzruszający wykład pani Agnieszki na temat Maryi
Ja sie nie poddaje, czasmi potrzebuje jedynie odpoczac. :-)
Ty tez daj swemu kotu troche spokoju, bo bedzie tak jak z tym Baca w humorze.


Wt sty 17, 2017 13:29
Post Re: Wzruszający wykład pani Agnieszki na temat Maryi
Cytuj:
Pojechałeś.....przecież nie mówię o poglądach wynaturzonych, które godzą w innego człowieka.

Cytuj:
No to jak? Jeśli ktoś ma poglądy, które Alus uznaje za wynaturzone, to szanuje Alus tę osobę, czy nie szanuje? Bo ciężko mi logicznie to z powyższych wypowiedzi wywnioskować.

Każdy człowiek jest stworzony przez Boga i z tej racji szanuję człowieka jako dzieło Boga.
Niemniej nie muszę szanować wynaturzonych, odczłowieczonych poglądów.
Morderca hitlerowski R. Hess z racji swych poglądów mógł sprawować funkcje komendanta obozu koncentracyjnego. Gdy czekał na wykonanie wyroku śmierci, nawrócił się, wyspowiadał i modlił.
Gdy odwiedzający więźniów kapłan chciał odprawić mszę św nie było odpowiedniego stolika na ołtarz. Ksiądz postanowił, ze dłonie więźnia będą pełnić rolę ołtarza. Los padł na Hessa.
Każdy, nawet najgorszy zbrodniarz, nie przestaje być dziełem Boga.....tylko, gdy zdecydowanie odrzuci Boga, staje się własnością demona - ale nie jego dziełem.


Wt sty 17, 2017 13:41
Post Re: Wzruszający wykład pani Agnieszki na temat Maryi
Alus napisał(a):
Każdy człowiek jest stworzony przez Boga i z tej racji szanuję człowieka jako dzieło Boga.
Niemniej nie muszę szanować wynaturzonych, odczłowieczonych poglądów.
Czyli jednak nie ma bezpośredniego, koniecznego związku między szacunkiem dla człowieka, a szacunkiem dla jego poglądów. Więc dlaczego sugerowałaś, że taki związek jest?
Cytuj:
Morderca hitlerowski R. Hess z racji swych poglądów mógł sprawować funkcje komendanta obozu koncentracyjnego. Gdy czekał na wykonanie wyroku śmierci, nawrócił się, wyspowiadał i modlił.
Gdy odwiedzający więźniów kapłan chciał odprawić mszę św nie było odpowiedniego stolika na ołtarz. Ksiądz postanowił, ze dłonie więźnia będą pełnić rolę ołtarza. Los padł na Hessa.
Każdy, nawet najgorszy zbrodniarz, nie przestaje być dziełem Boga.....tylko, gdy zdecydowanie odrzuci Boga, staje się własnością demona - ale nie jego dziełem.
I znowu piszesz obok tematu.


Wt sty 17, 2017 14:03
Post Re: Wzruszający wykład pani Agnieszki na temat Maryi
Cytuj:
Każdy człowiek jest stworzony przez Boga i z tej racji szanuję człowieka jako dzieło Boga.
Niemniej nie muszę szanować wynaturzonych, odczłowieczonych poglądów.

Czyli jednak nie ma bezpośredniego, koniecznego związku między szacunkiem dla człowieka, a szacunkiem dla jego poglądów. Więc dlaczego sugerowałaś, że taki związek jest?[/quote]
Gdzie niby sugerowałam?......pisząc o poglądach nie wyszczególniałam tych drastycznych, gdyż te tyczą jedynie niewielkiego marginesu ludzi, trudno zatem by sie na nich koncentrować.


Wt sty 17, 2017 14:25
Post Re: Wzruszający wykład pani Agnieszki na temat Maryi
Alus napisał(a):
Gdzie niby sugerowałam?
Aha. Nie sugerowałaś. OK. Musiałem Cię źle zrozumieć. W takim razie wracamy do punktu wyjścia - dlaczego całowanie Koranu przez chrześcijanina jest godne pochwały (skoro chrześcijanin może szanować muzułmanów i nie szanować ich religii)?


Wt sty 17, 2017 14:37
Post Re: Wzruszający wykład pani Agnieszki na temat Maryi
zefciu napisał(a):
Alus napisał(a):
Gdzie niby sugerowałam?
Aha. Nie sugerowałaś. OK. Musiałem Cię źle zrozumieć. W takim razie wracamy do punktu wyjścia - dlaczego całowanie Koranu przez chrześcijanina jest godne pochwały (skoro chrześcijanin może szanować muzułmanów i nie szanować ich religii)?

Nie chodzi o całowanie godne chwały, ale o uwidocznienie, że każdy człowiek jest dziełem Boga i jest członkiem Ludu Bożego.


Wt sty 17, 2017 14:52
Post Re: Wzruszający wykład pani Agnieszki na temat Maryi
Alus napisał(a):
Nie chodzi o całowanie godne chwały,
Nie napisałem "chwały", ale "pochwały". Chodziło po prostu o to, że czyn rzekomo wykonany przez papieża był pożądany, właściwy, jakkolwiek to określimy. Ty celowo przekręcasz moją wypowiedź. Po co? Liczysz, że dam Ci spokój, jak wystarczająco długo będziesz ignorować moje pytania i gadać swoje?
Cytuj:
ale o uwidocznienie, że każdy człowiek jest dziełem Boga i jest członkiem Ludu Bożego.
Przestań to robić, błagam! Mówimy o geście pocałowania Koranu. A nie o tym, czy człowiek jest czy nie jest dziełem Boga. Jeśli istnieje związek między całowaniem Koranu, a uwidocznieniem, że człowiek jest dziełem Boga, to proszę go wykazać, bo ja tego związku nie widzę.

Proszę o konkretną odpowiedź na konkretne pytanie: dlaczego uważasz, że papież zrobił właściwie całując Koran? (abstrahujemy od tego, czy rzeczywiście to uczynił). Proszę mi to logicznie wytłumaczyć bez bajeczek i bez podawania argumentów niezwiązanych.

O wiele proszę?


Wt sty 17, 2017 15:04
Post Re: Wzruszający wykład pani Agnieszki na temat Maryi
Cytuj:
Nie chodzi o całowanie godne chwały,

Cytuj:
Nie napisałem "chwały", ale "pochwały". Chodziło po prostu o to, że czyn rzekomo wykonany przez papieża był pożądany, właściwy, jakkolwiek to określimy. Ty celowo przekręcasz moją wypowiedź. Po co? Liczysz, że dam Ci spokój, jak wystarczająco długo będziesz ignorować moje pytania i gadać swoje?

Pochwały - chwały....sens ten sam.


Cytuj:
Przestań to robić, błagam! Mówimy o geście pocałowania Koranu. A nie o tym, czy człowiek jest czy nie jest dziełem Boga. Jeśli istnieje związek między całowaniem Koranu, a uwidocznieniem, że człowiek jest dziełem Boga, to proszę go wykazać, bo ja tego związku nie widzę.
Proszę o konkretną odpowiedź na konkretne pytanie: dlaczego uważasz, że papież zrobił właściwie całując Koran? (abstrahujemy od tego, czy rzeczywiście to uczynił). Proszę mi to logicznie wytłumaczyć bez bajeczek i bez podawania argumentów niezwiązanych.

O wiele proszę?

Nie o wiele, ale to suwerenny gest papieża, nie mnie tłumaczyć......ja pojmuję go jako wyraz jedności ludu Bożego.
Ty masz prawo mieć inne zdanie.


Wt sty 17, 2017 15:33
Post Re: Wzruszający wykład pani Agnieszki na temat Maryi
Alus napisał(a):
Pochwały - chwały....sens ten sam.
Zupełnie inny. Jak dziecko po sobie posprząta klocki, to jest to zachowanie godne pochwały od mamy. Słowo "chwała" tutaj nie pasuje.
Cytuj:
Nie o wiele, ale to suwerenny gest papieża, nie mnie tłumaczyć......ja pojmuję go jako wyraz jedności ludu Bożego.
Ty masz prawo mieć inne zdanie.
No i widzisz. Prosto, uczciwie, na temat. Chcesz, to możesz.


Śr sty 18, 2017 8:06
Post Re: Wzruszający wykład pani Agnieszki na temat Maryi
Cytuj:
Nie o wiele, ale to suwerenny gest papieża, nie mnie tłumaczyć......ja pojmuję go jako wyraz jedności ludu Bożego.
Ty masz prawo mieć inne zdanie.

Cytuj:
No i widzisz. Prosto, uczciwie, na temat. Chcesz, to możesz.

Od początku polemiki tak twierdziłam, pytałeś jak rozumiem ten gest papieża, to przedstawiłam mój pogląd, nie dowodząc, że to jedynie słuszny, którzy muszą podzielać inni.


Śr sty 18, 2017 8:10

Dołączył(a): Pt gru 09, 2016 11:36
Posty: 7
Post Re: Wzruszający wykład pani Agnieszki na temat Maryi
Kael napisał(a):
No, chyba nie pogadamy z kims, kto sam pisze o sobie

sccorp84 napisał(a):
Nie wiem kto ustalił kanon Pisma Świętego, ale wierzę że w przeciągu tylu lat Biblia została w wielu miejscach zmieniona.

Na drugie pytanie również nie posiadam wiedzy.


Nie wiesz, ale twierdzisz.
Ze Pismo swiete sfalszowano, ze sw Pawel nie mogl uzywac okreslenia “swiety“ w stosunku do ludzi, ze wierzysz w proroctwa biblijne, ktory “nie sa do prywatnego wyjasniania“ (jak nas w Biblii pouczano) i to na bazie swobodnie wybranych fragmentow.

Moze najpierw sie poducz, a potem twierdz.

Np tu http://analizy.biz/marek1962/index.htm



"Może najpierw się poducz". Owszem, poduczę się ale z Biblii nie ze strony, którą mi wysyłasz.
Nie mam zamiaru wdawać się tu w kłótnie ani w niemiłe dyskusje. W tym wątku podałem Ci konkretne argumenty udowadniając je wersetami z Biblii (mowa o temacie tradycji). Nie dostałem od Ciebie żadnego kontrwersetu/kontrwersetów. Potrafiłeś jedynie złośliwie czepić się mojego stwierdzenia, że czegoś nie wiem.
Owszem, nie wiem pewnych rzeczy i nie wstydzę się tego powiedzieć.
Ucinam tę dyskusję ponieważ chciałem dyskutować za pomocą konkretnych wersetów biblijnych, nie domysłów. Pozdrawiam.


Śr sty 25, 2017 17:43
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Wzruszający wykład pani Agnieszki na temat Maryi
sccorp84 napisał(a):
Ucinam tę dyskusję ponieważ chciałem dyskutować za pomocą konkretnych wersetów biblijnych, nie domysłów. Pozdrawiam.

Sorry, nie śledziłem całej dyskusji - jak można dyskutować za pomocą konkretnych wersetów biblijnych wierząc jednocześnie, że w przeciągu tylu lat Biblia została w wielu miejscach zmieniona?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr sty 25, 2017 17:48
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL