Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 22, 2024 4:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Następna strona
 Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarnację. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Robek napisał(a):
A to bycie miliarderem w tej reinkarnacji przeszkadza? a może jest obojętne?

Wszystko, co dostajesz za życia służy, by dusza mogła osiągnąć pełną realizację, sytuacja materialna też.

Cytuj:
To ty "ARHIZ" jesteś wyznawcą reinkarnacji?

No i co ci ta reinkarnacja niby daje? przecież tutaj wraz ze śmiercią świadomość umiera, więc to jest już definitywna śmierć, bo to że dusza idzie dalej nic ci nie daje, materia też idzie dalej i z upływem czasu, staje sie budulcem innych roślin zwierząt czy tam ludzi.

Mieszasz koncepcje. Jeżeli mówimy o sensie reinkarnacji, to w całości. Inaczej postrzegamy duszę niż Ty.

W reinkarnacji jesteś duszą, nie ciałem. Ciało, to tylko pusta skorupa. Dusza jako byt eteryczny ma w sobie wszystko co trzeba, by pamiętać, choć zapewne po śmierci będziesz to postrzegać zupełnie inaczej. Nie widzę sensu spierania się, czy duża może pamiętać, czy nie - nikt nigdy nie udowodnił, że dusza w ogóle istnieje. To domena wiary, nie wiedzy. Jeżeli wierzysz w istnienie duszy, to równie dobrze możesz wierzyć, że dusza może pamiętać.

Każda koncepcja jakoś tę duszę definiuje, w reinkarnacji dusza gromadzi doświadczenia ze wszystkich żywotów i dzięki temu staje się coraz doskonalsza. Ciało jest tutaj jedynie pustą skorupą, jedną z wielu.

Co daje wiara w reinkarnację?

Bez względu na to, czy jest prawdziwa:
1. Motywację pracowania nad sobą, zwalczania słabości i umacniania dobrych cech.
2. Ułatwia wyuczenie odruchu reagowania w sposób pozytywny lub neutralny na zdarzenia negatywne, przez co zmniejsza stres i zwiększa zadowolenie z życia.
3. Daje poczucie sprawiedliwości.
4. Skłania do wyciągania refleksji z każdego zdarzenia, zwłaszcza negatywnego. Skłania do autorefleksji na temat swojego postępowania.

Jeżeli jest prawdziwa:
Zapewnia osiągnięcie ostatecznej realizacji jaźni.

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


So gru 01, 2018 2:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 05, 2018 16:01
Posty: 114
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
nikt nigdy nie udowodnił, że dusza w ogóle istnieje.

To, że dusza istnieje zostało naukowo udowodnione w latach 50, włącznie z dokumentacją fotograficzną i filmową. Poszukaj, a znajdziesz :)

_________________
"Bądź najświetniejszą wersją najwspanialszego wyobrażenia o sobie"
Neale Donald Walsch - "Rozmowy z Bogiem" tom 3


So gru 01, 2018 11:34
Zobacz profil
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Samuel33 napisał(a):
nikt nigdy nie udowodnił, że dusza w ogóle istnieje.

To, że dusza istnieje zostało naukowo udowodnione w latach 50, włącznie z dokumentacją fotograficzną i filmową. Poszukaj, a znajdziesz :)

Zgodnie z regulaminem forum, to twój obowiązek wskazać, tym samym proszę o wskazanie źródła.


So gru 01, 2018 11:43

Dołączył(a): Pn lis 05, 2018 16:01
Posty: 114
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
nolda napisał(a):
Samuel33 napisał(a):
nikt nigdy nie udowodnił, że dusza w ogóle istnieje.

To, że dusza istnieje zostało naukowo udowodnione w latach 50, włącznie z dokumentacją fotograficzną i filmową. Poszukaj, a znajdziesz :)

Zgodnie z regulaminem forum, to twój obowiązek wskazać, tym samym proszę o wskazanie źródła.


A cóż to za obowiązek ? Chciałabyś by wszystko podawano Ci na tacy ? Wysil trochę swoje komórki i dociekliwość i poszukaj sama.

_________________
"Bądź najświetniejszą wersją najwspanialszego wyobrażenia o sobie"
Neale Donald Walsch - "Rozmowy z Bogiem" tom 3


So gru 01, 2018 11:48
Zobacz profil
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
To nie jest obowiązek, tylko kanon dobrego wychowania, żeby dało się odróżniać ludzi poważnych od kłamców, oszustów i zwodzicieli.


So gru 01, 2018 13:16
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Samuel33 napisał(a):
A cóż to za obowiązek ? Chciałabyś by wszystko podawano Ci na tacy ? Wysil trochę swoje komórki i dociekliwość i poszukaj sama.

Ergo zdążył odpowiedzieć. Ja dodam tylko, że takie zachowanie będzie traktowane jak trolling. Proszę podać źródło.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So gru 01, 2018 13:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 05, 2018 16:01
Posty: 114
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Jak kiedyś zamieściłem dowody na istnienie reinkarnacji z linkami - to moderator to zdjął i napisał SPAM :-D A teraz domagacie się, żebym podał źródło :D
Jawny trolling. Ostrzeżenie. M.

_________________
"Bądź najświetniejszą wersją najwspanialszego wyobrażenia o sobie"
Neale Donald Walsch - "Rozmowy z Bogiem" tom 3


So gru 01, 2018 14:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 19, 2017 11:42
Posty: 167
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Czy wam się podoba czy nie, na istnienie reinkarnacji wskazują bardzo konkretne przypadki.
KK nie może się pochwalić tak przekonywującymi przesłankami.

https://facet.onet.pl/strefa-tajemnic/d ... cs&utm_v=2


Cz sty 31, 2019 22:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 05, 2018 16:01
Posty: 114
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Biniu napisał(a):
Czy wam się podoba czy nie, na istnienie reinkarnacji wskazują bardzo konkretne przypadki.
KK nie może się pochwalić tak przekonywującymi przesłankami.

https://facet.onet.pl/strefa-tajemnic/d ... cs&utm_v=2


Dla mnie smutne jest to, że KK tak wolno reaguje na takie sprawy, co wg mnie jest z krzywdą dla samego Kościoła. W historii mamy wiele takich przypadków, które kiedyś kościół odrzucał, a dzisiaj tego nie potępia, jak choćby medytacja.

_________________
"Bądź najświetniejszą wersją najwspanialszego wyobrażenia o sobie"
Neale Donald Walsch - "Rozmowy z Bogiem" tom 3


Pt lut 01, 2019 20:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
ARHIZ napisał(a):
Mieszasz koncepcje. Jeżeli mówimy o sensie reinkarnacji, to w całości. Inaczej postrzegamy duszę niż Ty.

W reinkarnacji jesteś duszą, nie ciałem. Ciało, to tylko pusta skorupa.



Jeśli wymyślacie taką głupotę która mówi, że ciało to pusta skorupa, to sam sobie odpowiedz jak to świadczy o wszystkich wyznawcach reinkarnacji? to niby u ludzi pod skórą jest powietrze? próżnia? a może nicość?



ARHIZ napisał(a):
Dusza jako byt eteryczny ma w sobie wszystko co trzeba, by pamiętać,



Mogę wszystkie wcielenia pamiętać, ale nie pamiętam :D :D


ARHIZ napisał(a):
Jeżeli wierzysz w istnienie duszy, to równie dobrze możesz wierzyć, że dusza może pamiętać.




Z tego co mi się wydaje, dusza to jest ludzka świadomość, natomiast co ty żeś tam wymyślił, to nie wiem.


ARHIZ napisał(a):
Każda koncepcja jakoś tę duszę definiuje, w reinkarnacji dusza gromadzi doświadczenia ze wszystkich żywotów i dzięki temu staje się coraz doskonalsza. Ciało jest tutaj jedynie pustą skorupą, jedną z wielu.




Jakie doświadczenia zgromadziłem? przecież musi ich trochę być, przecież mogłem mieć już wcześniej tysiące albo i miliony wcieleń.

Więc podaj kilka przykładów, tych doświadczeń.


ARHIZ napisał(a):
Bez względu na to, czy jest prawdziwa:



Nawet jak jest prawdziwa, bo utrata(śmierć)mojej świadomości, to już jest mój koniec, i to że jakaś moja dusza trafia do kolejnego wcielenia, nic mi nie daje bo to nie będę już ja, to będzie ktoś inny, tak samo atomy z których się składam, również po mojej śmierci pójdą gdzieś dalej, i za jakieś czas, mogą się stać częścią jakiegoś innego człowieka, więc materia również wędruje dalej, więc według reinkarnacji dusza=materia.


ARHIZ napisał(a):
1. Motywację pracowania nad sobą, zwalczania słabości i umacniania dobrych cech.




Skąd pomysł że jest mi to potrzebne? zwalczanie tych cech?



Biniu napisał(a):
Czy wam się podoba czy nie, na istnienie reinkarnacji wskazują bardzo konkretne przypadki.
KK nie może się pochwalić tak przekonywującymi przesłankami.

https://facet.onet.pl/strefa-tajemnic/d ... cs&utm_v=2




To jak kilka osób mówi, że w poprzednim wcieleniu byli Hitlerem, to znaczy że to prawda?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lut 01, 2019 21:49
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Robek napisał(a):
Mogę wszystkie wcielenia pamiętać, ale nie pamiętam

Oj, Robku, nic nie rozumiesz. Ty jesteś nowym bytem i dopiero zaczniesz się wcielać :D

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt lut 01, 2019 21:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Małgosiaa napisał(a):
Oj, Robku, nic nie rozumiesz. Ty jesteś nowym bytem i dopiero zaczniesz się wcielać :D



Z tego co mi sie wydaje, to reinkarnacja nie przewiduje czegoś takiego, a może sie myle? i jednak jestem wyjątkiem na cały świat? :mrgreen: to by było pierwsze moje wcielenie, a cała reszta ludzi wciela sie i wciela od dziesiątek tysięcy lat, i taka Małgośka to była wcześniej wiejska kobita, co krowy doiła, wypasało owce na łąkach!! a może jednak sama była owcą? kotem? nosorożcem? żyrafą? hiena?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lut 01, 2019 23:42
Zobacz profil
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Oj tam, chrzanicie trzy po trzy. Koncepcja dobra jak każda inna, tzn. zawieszona na kołku i drucie, jak to w religiach bywa. Wierzysz i nadzieję pokładasz, albo nie; sprawa jest prosta i uczciwie postawiona. Ino że reinkarnacja akurat źle się kojarzy, bo w swoim mateczniku nałożyła się na system kastowy i wyszły z tego horrory. W kulturze przedchrześcijańskiej, barbarzyńskiej równości człowieka i boga prawo karmy mogłoby dać korzystne efekty i nie mówcie że nie. :P

Ale w ogóle nie rozumiem, o co Wam biega, bo przecież jako chrześcijanie i tak jesteście w doczesności tylko gośćmi-przechodniami, a prawdziwe życie czeka Was po śmierci. Ale piszecie, jakby cała Wasza egzystencja zamykała się między narodzinami i tą śmiercią doczesną. W tym sensie ARHIZ wyprzedza Was wiarą o lata świetlne. :P


N lut 03, 2019 8:07
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Hm, tak jeszcze szukam tego źródła - o równości człowieka z bogiem - i nie mogę znaleźć. To było gdzieś u Świdziniewskiego w Fahrenheicie, że jeśli Wiking śmiertelnik wszedł w zażyłość z bogiem, a bóg potem zaniedbał pielęgnowania tej zażyłości i przestał Wikingowi darzyć, to Wiking na takiego boga plwał i rozglądał się za innym, spolegliwszym. Dość ciekawe podejście, praktyczne. :P


N lut 03, 2019 8:19
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
ErgoProxy napisał(a):
Ale w ogóle nie rozumiem, o co Wam biega, bo przecież jako chrześcijanie i tak jesteście w doczesności tylko gośćmi-przechodniami, a prawdziwe życie czeka Was po śmierci. Ale piszecie, jakby cała Wasza egzystencja zamykała się między narodzinami i tą śmiercią doczesną. W tym sensie ARHIZ wyprzedza Was wiarą o lata świetlne.

Jako chrześciajnie wierzymy, że po życiu doczesnym nie przestaniemy być ludźmi mimo innego "stanu skupienia" :P

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N lut 03, 2019 8:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL