Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona
 Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarnację. 
Autor Wiadomość
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Jeżeli mamy człowieka bezrefleksyjnie powielającego cudzą propagandę, to jaki sens ma rozmowa?

Anyway. Dlaczego uważasz, że człowiek jest niezdolny do rozwoju, ale może zbawiać (choć nie powinien tego robić), ergo jest równy Bogu?


So sty 07, 2017 11:19

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Reinkarnacja zaprzecza sensowi ofiary Chrystusa

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So sty 07, 2017 11:25
Zobacz profil
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
(Ergo wzrusza ramionami) Skoro się upierasz, osobiście uważam, że ofiara Chrystusa faktycznie sensu nie ma – aczkolwiek z nauczania, jakim obrosła przez stulecia, tudzież z nauczania samego Jezusa można wyczerpać co nieco ku swojemu pożyttkowi.

Dlaczego uważasz, że człowiek jest równy Bogu?


So sty 07, 2017 11:32

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Dlaczego uważasz że uważam? Szkoda że ofiara Jezusa nie ma dla Ciebie sensu, jedynie Ona może Cię uratować.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So sty 07, 2017 11:36
Zobacz profil
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Dlaczego uważasz, że potrzebuję ratunku i przed czym?

Jeśli uważasz, że źle uważam, co ty uważasz, rozwiń swój wpis z poprzedniej strony.


So sty 07, 2017 11:41

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
A więc, wielokrotnie zgrzeszyłeś i zasłużyłeś na wieczny ogień piekielny. Ofiara Jezusa może Cię od niego wybawić a nawet zapewnić Niebo.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So sty 07, 2017 11:43
Zobacz profil
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
E no. A może ja jestem bezgrzeszny? Tego wiedzieć nie możesz, chyba że jesteś Bogiem. Czy według ciebie człowiek jest równy Bogu? To raz.

Dwa: jeżeli uważasz, że nie ma ludzi bezgrzesznych, to zapewne uważasz też, że taka jest ludzka natura, że od grzechu wywinąć się nie lza. Ale w takim razie ja grzesząc na nic sobie nie zasłużyłem – ani na piekło, ani na Niebo, ani na czyściec, ani na unicestwienie, ani na hurysy, ani na aztecki kamień ofiarny – równie dobrze mógłbyś piętnować szympansy bonobo, że się w kółko ryćkają; taka jest ich natura.

I trzy: grzech, o ile mi wiadomo, stanowi wykroczenie przeciw Przymierzu Jahwego z Izraelem. Ale ja nie jestem Żydem i wobec tego żadne Prawo mnie nie wiąże i nigdy nie wiązało. Jahwe jest mi bogiem cudzym, po prostu; bogiem obcego plemienia, do którego nie aspiruję (aspiruję akurat do innego plemienia i to nie na rympał). A to, co ludzie poprzypisywali Jahwemu przez stulecia – zwykli ludzie śmiertelni, którym tylko nie zbywało na tupecie – w tym trzeba ostrożnie przebierać, a nie łykać wszystkiego hurtowo, jak głodny pelikan.


So sty 07, 2017 11:56

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Sam pisałeś że masz zboczenia, więc jesteś grzeszny.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So sty 07, 2017 12:01
Zobacz profil
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Wiesz co – jak masz argumentować ze swoich fiksacji, to lepiej daj spokój.


So sty 07, 2017 12:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
ErgoProxy napisał(a):
Zarozumiałość i wyniosłość? Zabawny ten translator; położysz cudzysłów, spójnik – dopiero wtedy gada z sensem. : )

Grunt, że i zarozumiałość i wyniosłość to pejoratywy. A translator jak translator, bez rozumnego użytkownika jest bezużyteczny (to oczywiście komplement).

Andy72 napisał(a):
ARHIZ napisał(a):
To zależy jakie cechy przypiszemy sędziemu. Taka osoba może trafić na wieczność do piekła, ale równie dobrze może zostać jej przebaczone.
Jednak w tym miejscu zbliżasz się mocno do istoty reinkarnacji prawa karmy, a jest nią osiągnięcie pełnej realizacji na każdym z poziomów rozwoju.
Osoba (dusza), która nie przepracowała w 100%, powiedzmy, problemu z pychą, nie ma co robić w niebie, nie dorosła do niego.

Jeżeli mamy "rozwój" i samozbawienie, to jaki sens ma ofiara Chrystusa?

Żaden. Podobnie jak nie ma sensu rozpatrywanie Jego cierpienia, ponieważ jest Bogiem, który może wszystko. Równie dobrze można zachwycać się nad gestem milionera, który dał komuś dwa grosze.
A powiesz wreszcie, dlaczego piszesz "rozwój" w cudzysłowie?

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


So sty 07, 2017 22:29
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Tym się różnimy. Jezus nie jest milionerem, który dał komuś dwa grosze. Nigdy nie zdobył byś się na to co On.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N sty 08, 2017 2:38
Zobacz profil
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Według ciebie Jezus nie jest bogiem (ani Bogiem), tylko śmiertelnym herosem-junakiem i z takiej perspektywy ma być oceniany? A dlaczego uważasz za konieczne domagać się od ARHIZa czynów heroicznych, jakbyś sam też herosem był, jakby heroiczność była czymś zwyczajnym?


N sty 08, 2017 7:37

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Jezus jest Bogiem i człowiekiem. Arhiz nie zdobył by się na drobną cześć zrobienia tego co Jezus, a mimo tego ma czelność oceniania Go.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N sty 08, 2017 18:08
Zobacz profil
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
No, ja też mam czelność przypominać, że Jezus-Chrystus nie dotrzymał obietnicy co do swojego powrotu, zmuszając swoich wyznawców do akrobatycznych sztuczek, żeby jakoś za tego Chrystusa oczami świecić. Ergo jest to ostatni bóg, w jakim byłbym skłonny pokładać zaufanie odnośnie czegokolwiek. Natomiast Jezus-człowiek – cóż. Ponoć był buddą.


N sty 08, 2017 19:51

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Nie był żadnym buddą

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N sty 08, 2017 19:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL