Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 23:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Następna strona
 Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarnację. 
Autor Wiadomość
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Ależ był.


N sty 08, 2017 20:12
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
dixit Ergo
Nie można z perspektywy jednej religii kwalifikować postaci drugiej.
No chyba, że zgadzamy się, by na przykład Yuugi Hoshiguma nazwać jednym z upadłych aniołów, sług Lucyfera.
Albo, że Suika Ibuki jest żeńskim wcieleniem zapijaczonego Boruty

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


N sty 08, 2017 20:34
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
I pewnie po zmartwychwstaniu Jezus powędrował do Indii, gdzie brał nauki od braminów?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N sty 08, 2017 20:35
Zobacz profil
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Gorzej. Do Japonii, gdzie pokazują Jego grób.


N sty 08, 2017 20:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
ErgoProxy napisał(a):
No, ja też mam czelność przypominać, że Jezus-Chrystus nie dotrzymał obietnicy co do swojego powrotu.

Znowu ktos sie podszywa. Pewnie nie zna jednostek czasu w 17 galaktyce dziewiatego ukladu siodmego stopnia.


N sty 08, 2017 20:57
Zobacz profil
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Jezus, kiedy zapowiadał Paruzję, użył jednostki czasu obowiązującej w doczesności: pokolenia. Jednego. Jeżeli przebywając w Transcendencji ma problemy z percepcją rzeczy doczesnych, tym gorzej dla pokładających Nim zaufanie i nadzieję,

medieval_man napisał(a):
Nie można z perspektywy jednej religii kwalifikować postaci drugiej.

O ile Jezus byłby postacią mityczną, a oświecenie faktoidem z legendy, mógłbym się zgodzić. Ale oświecenie ma być fenomenem intersubiektywnym, który dopada ludzi również w naszych czasach; i o ile to prawda, to Jezus historyczny buddą mógł być.

medieval_man napisał(a):
No chyba, że zgadzamy się, by na przykład Yuugi Hoshiguma nazwać jednym z upadłych aniołów, sług Lucyfera.
Albo, że Suika Ibuki jest żeńskim wcieleniem zapijaczonego Boruty

A byłoby inaczej, gdyby chrześcijaństwo ogarnęlo Azję? BTW, Boruta, Rokita to przypuszczalnie imiona duchowych sług Nyji-Wołosa, zszatanionych tylko dlatego, że Wołos był bogiem chtonicznym i miał w opiece słowiańską magię.


N sty 08, 2017 23:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
ErgoProxy napisał(a):
Jezus, kiedy zapowiadał Paruzję, użył jednostki czasu obowiązującej w doczesności: pokolenia. Jednego.

Byli i sa tacy, ktorzy tak uwazaja. We wstepie do obslugi dzidy ogolnowojskowej pisze: dzida ogolnowojskowa skada sie z przeddzidzia, sroddzidzia i zadzidzia.


Pn sty 09, 2017 0:34
Zobacz profil
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
ErgoProxy napisał(a):
Jezus, kiedy zapowiadał Paruzję, użył jednostki czasu obowiązującej w doczesności: pokolenia. Jednego. Jeżeli przebywając w Transcendencji ma problemy z percepcją rzeczy doczesnych, tym gorzej dla pokładających Nim zaufanie i nadzieję,


Jesli nie rozumiesz to podpowiem ci.
To pokolenie trwa od potopu az do dzis.
I nie tego szwedzkiego. :-)
Pewnie tego nie zrozumiesz, ale nie martw sie, niewielu to rozumie.


Pn sty 09, 2017 1:02
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
No przepraszam, że się wyindywidualizowałem z rozentuzjazmowanego tłumu, A kiedy to pokolenie się skończy w takim razie?


Pn sty 09, 2017 9:20
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
ErgoProxy napisał(a):
No przepraszam, że się wyindywidualizowałem z rozentuzjazmowanego tłumu, A kiedy to pokolenie się skończy w takim razie?


Masz to wyrazniie napisane w Biblii.
Wystarczy przeczytac ze zrozumieniem.

W kazdym badz razie Jezus przyjdzie zanim ono sie skonczy.
Poza tym wielu zle liczy wiele rzeczy, np. lata trwania Chrzescijanstwa, tzn. kiedy powstalo.
Wiec ludzkie pojmowanie wielu rzeczy nie ma tu zbyt wiele logiki.


Pn sty 09, 2017 9:30
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Skoro mam to wyraźnie napisane, to poproszę sigla.


Pn sty 09, 2017 10:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Andy72 napisał(a):
Tym się różnimy. Jezus nie jest milionerem, który dał komuś dwa grosze. Nigdy nie zdobył byś się na to co On.

Faktycznie nie jest bogaczem, jest Bogiem - czyli posiada nieskończenie więcej mocy niż milioner.
Dlaczego nie miałbym dać się ukrzyżować, skoro nic by mi się nie stało?
Ale załóżmy, że nie byłbym Bogiem, tylko zwykłym śmiertelnikiem. Wtedy moja ofiara faktycznie byłaby heroiczna, no bo umarłbym na prawdę. Skąd wiesz jakbym się zachował? Jakbym się nie poświęcił i dał całej ludzkości zginąć, to co by mi z tego przyszło? Siedziałbym sam i grał w bierki w pustym świecie? W tym przypadku wręcz byłoby dla mnie korzystne poświęcić się i zostać herosem. ;)

Tymczasem skupmy się na Twojej "logice".
Nie wiesz czy bym się poświęcił (najpierw dookreśl, czy miałbym boskie moce). Nie wiesz, ale zakładasz, że na pewno bym tego nie zrobił i na tej podstawie zabraniasz mi komentowania czynów Jezusa. Dlaczego (wyimaginowany) fakt ma być powodem do zakazu analizowania czyichś czynów? Czy jeżeli nie miałeś leczenia kanałowego, to znaczy, że nie możesz analizować czynów tych, którzy zostali poddani temu zabiegowi?

I żeby było jasne, oczywiście nie mam pojęcia czy bym się poświęcił. Miałem w życiu wiele dziwnych sytuacji, dzisiaj np. zgubiłem się w lesie (tak, było prawdopodobieństwo, że już bym tutaj nie napisał do was... nigdy!), ale nigdy nie byłem w takiej sytuacji jak Jezus, toteż nie znam siebie na tyle, bym mógł stwierdzić jak bym się zachował. Mogę jedynie napisać jak chciałbym się w takim przypadku zachować.

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Pn sty 09, 2017 14:48
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Wyobraź że byłbyś bogiem i miałbyś całe niebo do dyspozycji. Owszem, mogło by ci się chcieć kiwnąć palcem czy stworzyć górę złota, ale już aby się wcielić i wieść biedne życie przez 30 lat bez żadnych grzechów czy seksu, już nie mówię o męczeńskiej śmierci ale o Wcieleniu!!!
Śmiem przypuszczać że nie było by cię stać na to nawet co Matkę Teresę z Kalkuty. Siedzisz sobie wygodnie w fotelu przed internetem i wygłaszasz że Dla ciebie poświęcenie Jezusa jest małe.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn sty 09, 2017 16:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Andy72 napisał(a):
Wyobraź że byłbyś bogiem i miałbyś całe niebo do dyspozycji. Owszem, mogło by ci się chcieć kiwnąć palcem czy stworzyć górę złota, ale już aby się wcielić i wieść biedne życie przez 30 lat bez żadnych grzechów czy seksu, już nie mówię o męczeńskiej śmierci ale o Wcieleniu!!!


Szczerze mówiąc nie widzę większego problemu i zawsze zastanawiało mnie gdzie tu ta wielka ofiara. Indianie Penobscot mieli poniekąd podobny motyw - boginię Kukurydzianą Matke, która ofiarowała swoje życie i ciało na pokarm ludzkości... tyle, że ona nie zmartwychwstała. To po mojemu o wiele bardziej imponujące.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn sty 09, 2017 20:52
Zobacz profil
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
W tym prawdopodobnie, że nadczłowiek zniżył się do poziomu podczłowieka. Urażonym żargonem przypomina się, że tak mniej więcej wyglądały realia społeczno-polityczne w tyglu kultur Żyznego Półksiężyca, gdzie niejakiego Echnatona zaciukali za to, że nie chciał być bogiem.


Pn sty 09, 2017 21:18
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL