Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 8:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Następna strona
 Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarnację. 
Autor Wiadomość
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Aha. Ale Lem ten motyw (króliczarnia już otwarta! otwarta!) rozegrał lepiej w Altruizynie – u niego to wykrzykiwał z radością kulawy.


So lut 18, 2017 22:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
ErgoProxy napisał(a):
Aha. Ale Lem ten motyw (króliczarnia już otwarta! otwarta!) rozegrał lepiej w Altruizynie – u niego to wykrzykiwał z radością kulawy.

A najlepiej sw. Augustyn w "Niespokojne jest serce człowieka, dopóki nie spocznie w Bogu"
chociaz cos u tych krolikow jest


N lut 19, 2017 0:37
Zobacz profil
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Króliki mnie się jakoś średnio, chociaż dobre były na talerzu. Ale niespokojne serce? Znakomicie! O taki stan dokładnie mi chodzi.

Jak ktoś woli wygodne ciepełko wiecznej stagnacji – nie bronię, ale rezerwuję sobie prawo do brehehe, tudzież kimochi warui, jeśli się spotkam u delikwenta z jakąś myślą przedpotopową (w sensie, że kompletnie bezesęsu).


N lut 19, 2017 1:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
ErgoProxy napisał(a):
rezerwuję sobie prawo do brehehe, tudzież kimochi warui
Prawde mowiac to ja bym sie dolaczyl i wieczny odpoczynek mi niezbyt odpowiada ale perspektwa jest super albo jeszcze lepsza w oko nie widzialo, ucho nie slyszalo.


N lut 19, 2017 5:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
bylejaki napisał(a):
Nie, nie. Ja nie pisałem tego do wierzących w reinkarnację. Ja to pisałem do katolików, żeby czasami w to nie uwierzyli.
Próbowałem zauważyć, że w "reinkarianiźmie" wszystkich koniec końców czeka szczęśliwy koniec i już samo to jak dla mnie jest wielką niedorzecznością, jednak nie zadziałało. Są mądrzejsi ode mnie niech więc walczą słowem. Ja tylko powtarzam, że reinkarnacja to bzdura, nie ma niczego takiego. A twój dowcip z tymi królikami mi się spodobał. Ludzi szanuję, ale błędne nauki potępiam.

Ave Maria!

Przepraszam, że piszę po roku, mam nadzieję, że jesteś jeszcze na forum. Zainteresowała mnie ta niedorzeczność. Możesz wyjaśnić?

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


So lis 17, 2018 22:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Wiara w reinkarnacjie to największa głupota jaka tylo może być, a z tego co sie orientuje, to chyba w Indiach ludzie w to wierzą, a przecież tam jest ponad miliard ludzi!
Reinkarnacja nie ma żadnego sensu, bo co z tego że wcześniej miałem już tysiące albo i miliony wcieleń, skoro tych wcieleń nie pamiętam, a jak tego nie pamiętam, to tak jakby tego nie było.


Więc nawet jakby to była prawda, to przecież po śmierci moja świadomość zostanie utracona, przejdzie dalej dusza, i jak wcześniej już mówiłem to mi nic nie daje, bo świadomość nie pójdzie dalej ale umrze razem z ciałem.


W sumie materia z której sie składam, też pójdzie dalej i moje atomy za jakiś czas, mogą stać sie częścią jakiegoś innego człowieka, i wyjdzie na to samo, bo czy dusza pójdzie dalej czy materia pójdzie dalej, to i tak nic nie będę z tego co było wcześniej pamiętał.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So lis 17, 2018 23:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Założenie jest takie, że Ty jesteś tożsamy z duszą, a ciało to tylko wehikuł, którym się poruszasz. Czy podroż wieloma pociągami nie ma sensu, bo zmieniasz środek transportu?

To, że nie pamiętasz poprzednich wcieleń w tej chwili nie znaczy, że nie możesz pamiętać ich w ogóle. Zwłaszcza, że założeniem reinkarnacji jest rozwój, a z tym poszerza się i świadomość. Mało tego, niektórzy twierdzą, że po śmierci samemu wybierzesz sobie kolejne ciało właśnie analizując poprzednie wcielenia.

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


N lis 18, 2018 0:31
Zobacz profil
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
ARHIZ napisał(a):
To, że nie pamiętasz poprzednich wcieleń w tej chwili nie znaczy, że nie możesz pamiętać ich w ogóle. Zwłaszcza, że założeniem reinkarnacji jest rozwój, a z tym poszerza się i świadomość. Mało tego, niektórzy twierdzą, że po śmierci samemu wybierzesz sobie kolejne ciało właśnie analizując poprzednie wcielenia.

Ty pamiętasz wszystkie swoje wcielenia?


N lis 18, 2018 8:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Tak i nie, tak samo Ty. ;)
Założenie jest takie, że. pamiętasz to, co jest Ci potrzebne, ale nie masz do tego bezpośredniego dostępu w tej krótkiej chwili, którą jest pobyt na Ziemi. Dzieje się tak, ponieważ Bóg jest mądrzejszy i wie lepiej niż śmiertelnicy, jaka wiedzą potrzebna jest do rozwoju.
Natomiast część buddystów faktycznie uważa tak, jak piszesz, ale to trzeba byłoby zapytać jednego z nich.

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


N lis 18, 2018 11:20
Zobacz profil
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
ARHIZ napisał(a):
Tak i nie, tak samo Ty. ;)
Założenie jest takie, że. pamiętasz to, co jest Ci potrzebne, ale nie masz do tego bezpośredniego dostępu w tej krótkiej chwili, którą jest pobyt na Ziemi. Dzieje się tak, ponieważ Bóg jest mądrzejszy i wie lepiej niż śmiertelnicy, jaka wiedzą potrzebna jest do rozwoju.
Natomiast część buddystów faktycznie uważa tak, jak piszesz, ale to trzeba byłoby zapytać jednego z nich.

Ja nie wierzę w reinkarnację, zatem nie zawracam sobie głowy żadnymi wcielniami.


N lis 18, 2018 11:36
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Ładne podejście. Spróbujmy od drugiego końca: Bóg nie wierzy w Ciebie, zatem nie będzie sobie zawracał głowy żadnym zmartwychwstaniem. Może jednak trochę, hm, obycia?


N lis 18, 2018 11:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Akus, dostałem pytanie i opowiedziałem Ci o swoim punkcie widzenia. Jeżeli chcesz podkreślić, że nie wierzysz w reinkarnację, nie musisz nikomu zadawać pytań, by to wygłosić. Niemniej wydaje mi się, że wszyscy tutaj o tym wiedzą.

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


N lis 18, 2018 12:13
Zobacz profil
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
ErgoProxy napisał(a):
Ładne podejście. Spróbujmy od drugiego końca: Bóg nie wierzy w Ciebie, zatem nie będzie sobie zawracał głowy żadnym zmartwychwstaniem. Może jednak trochę, hm, obycia?

Skoro wierzę w zbawczą moc Chrystusa, to mogę jedynie je przyjąć, ale nie sobie przypisywać samozbawienie poprzez reinkarnację.

ARHIZ napisał(a):
Akus, dostałem pytanie i opowiedziałem Ci o swoim punkcie widzenia. Jeżeli chcesz podkreślić, że nie wierzysz w reinkarnację, nie musisz nikomu zadawać pytań, by to wygłosić. Niemniej wydaje mi się, że wszyscy tutaj o tym wiedzą.

Zadaję pytanie, bo głoszący wiarę w reinkarnację, czy w Boga Chrystusa, powinni zasadniczo opierać je na własnych, osobistych doświadczeniach.


N lis 18, 2018 14:12
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
Skoro wierzysz...

Ale psst, buddowie nie mają żadnej mocy zbawczej. Po prostu pierwszy z nich coś odkrył i zapoczątkował linie przekazu, jak do tego stanu dojść. Inni buddowie podokładali wskazówki od siebie, a potem trzech takich buddów przylazło na daleki zachód szukać wcielenia swojego mistrza i on widać rozpoznał to złoto, kadzidło i mirrę jako własne, że mu je oddali.

Strach powiedzieć, co gaijin potrafi nazmyślać około cywilizowanej wiary.


N lis 18, 2018 14:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Zapraszam do dyskusji każdego kto nie wierzy w reinkarna
ARHIZ napisał(a):
Założenie jest takie, że Ty jesteś tożsamy z duszą, a ciało to tylko wehikuł, którym się poruszasz. Czy podroż wieloma pociągami nie ma sensu, bo zmieniasz środek transportu?



No i co z tego że ta dusza jest ze mną tożsama, skoro poprzedniego wcielenia nie pamiętam, więc ta dusza nic mi nie daje, bo to tak jakby bezdomny mówił że na serio to on jest miliarderem, tylko tego nie pamięta, ale na szczęście wie że tym miliarderem jest i ta wiedza daje mu mega przewagę nad każdym innym bezdomnym.


ARHIZ napisał(a):
To, że nie pamiętasz poprzednich wcieleń w tej chwili nie znaczy, że nie możesz pamiętać ich w ogóle.




Jakie pamiętać?

Albo świadomość idzie dalej i się wszystko pamięta, albo świadomość umiera razem z ciałem i koniec! Więc o jakim pamiętaniu mówisz? co to ma być to pamiętanie?


ARHIZ napisał(a):
Mało tego, niektórzy twierdzą, że po śmierci samemu wybierzesz sobie kolejne ciało właśnie analizując poprzednie wcielenia.



Skoro w poprzednim wcieleniu sam sobie wybrałem to moje kolejne wcielenie, to znaczy że w tym poprzednim wcieleniu, byłem chory umusłowo.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lis 18, 2018 16:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 218 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL