Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna strona
 Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
Robek napisał(a):
Takie zachowanie to może by miało miejsce, ale u ludzi którzy przekładają emocje nad zdrowy rozsądek.

Są sytuacje, które powodują, że emocje przejmują władzę nad rozumem. Jesteśmy ludźmi i mamy ograniczone możliwości kontrolowania emocji. Przykładowo można się w kimś zakochać, co spowoduje miłosne otumanienie umysłu, doświadczyć sytuacji traumatycznej, mocno stresującej, niecodziennej, która zaburzy naszą psychiczną równowagę. Ludzie mają skłonność do idealizowania siebie, swoich postaw w przypadku rozważania hipotetycznych możliwości. Gdy dochodzi do konfrontacji z rzeczywistością przekonują się ile tak naprawdę znaczą ich przekonania, zjawiska socjologiczne swoje, ludzkie przekonania swoje. Nauka wskazuje, że nasze przekonanie o tym, że jesteśmy istotami racjonalnie myślącymi to mit, co nie przeszkadza całkiem sporej rzeszy ateistów wyznawać wiarę w mądrość swojego "ja". Z mojego punktu widzenia to dość interesujące zjawisko.

Robek napisał(a):
Bo czy Bóg istnieje czy nie istnieje, to i tak po śmierci to tych używek nie będzie, i w tej sytuacji trzeba z nich korzystać za życia doczesnego, bo później już nie będzie jak.

I ludzie korzystają z tej wolności, dbając o swoje osobiste interesy i to wychodzi im doskonale. Człowiek niszczy środowisko naturalne, wykorzystuje drugiego człowieka dla własnych celów, wszczyna wojny, by zagarnąć dobra ziemskie, okrada bliźniego, odbiera mu wolność, przechodzi obojętnie obok cierpienia innych, przyczynia się do szerzenia niesprawiedliwości i zła, odbiera innym nadzieję i wiarę w dobro, często sam ją uprzednio tracąc.
Tak korzystamy z Bożej własności żyjąc po swojemu, wedle własnych wytycznych, należy pamiętać, że wszystko ma swoją cenę, rachunek dostaniemy po śmierci.

Robek napisał(a):
Zresztą nawet jak bym widział że komuś ręka odrosła, i powiedzmy że dzięki temu bym wiedział że ten Bóg istnieje, to co to zmienia? bo niby rezygnując z używek zapewnie sobie zbawienie?

Napisałeś, że cud odrośnięcia ręki stanowi podstawę odnośnie wymogu zmiany własnego życia. Jak rozumiem, dziś zmieniłeś zdanie i jednak cud nic nie zmienia? Jakie znaczenia dla naszego życia ma cud według robkowego rozeznania?

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Pt kwi 21, 2017 21:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
Mrs_Hadley napisał(a):
Nauka wskazuje, że nasze przekonanie o tym, że jesteśmy istotami racjonalnie myślącymi to mit, co nie przeszkadza całkiem sporej rzeszy ateistów wyznawać wiarę w mądrość swojego "ja". Z mojego punktu widzenia to dość interesujące zjawisko

Rzeczywiscie interesujace bo kazdy z nas jest caly czas bombardowany mnostwem informacji. Rozumiem, ze kazdy z nas ma taki czy inny swiatopoglad ale odrzucanie jakichs pogladow en masse na zasadzie - nie bo mnie sie to w glowie nie miesci lub nigdy sie z tym (np.uzdrowieniem) nie spotkalem jest interesujace.

W innej dyskusji przytoczylem opinie sw. Grzegorza z Synaju. Jego zdaniem Raj, w którym Adam został umieszczony wciąż istnieje, ale nie jest widzialny dla naszych zwykłych zmysłów.

Wyobrazam sobie z jaka pewnoscia siebie przecietny ateista powie ze to na pewno bajka.


Pt kwi 21, 2017 22:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
robaczek2 napisał(a):
Wyobrazam sobie z jaka pewnoscia siebie przecietny ateista powie ze to na pewno bajka.


Z jaką pewnością przeciętny chrześcijanin nazwie bajdurzeniem Walhallę?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt kwi 21, 2017 22:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
Mrs_Hadley napisał(a):
Są sytuacje, które powodują, że emocje przejmują władzę nad rozumem. Jesteśmy ludźmi i mamy ograniczone możliwości kontrolowania emocji. Przykładowo można się w kimś zakochać, co spowoduje miłosne otumanienie umysłu


To od miłości traci się rozum? serio??

Mrs_Hadley napisał(a):
I ludzie korzystają z tej wolności, dbając o swoje osobiste interesy i to wychodzi im doskonale. Człowiek niszczy środowisko naturalne, wykorzystuje drugiego człowieka dla własnych celów, wszczyna wojny, by zagarnąć dobra ziemskie, okrada bliźniego, odbiera mu wolność, przechodzi obojętnie obok cierpienia innych, przyczynia się do szerzenia niesprawiedliwości i zła, odbiera innym nadzieję i wiarę w dobro, często sam ją uprzednio tracąc.
Tak korzystamy z Bożej własności żyjąc po swojemu, wedle własnych wytycznych, należy pamiętać, że wszystko ma swoją cenę, rachunek dostaniemy po śmierci.


Jak słusznie powiedziałeś wszystko ma swoją cene, no i ja przecież korzystam i płace.
Więc nie widze sensu żeby płacić po śmierci, jeszcze raz.

Mrs_Hadley napisał(a):
Napisałeś, że cud odrośnięcia ręki stanowi podstawę odnośnie wymogu zmiany własnego życia. Jak rozumiem, dziś zmieniłeś zdanie i jednak cud nic nie zmienia? Jakie znaczenia dla naszego życia ma cud według robkowego rozeznania?


Trochę źle się wyraziłem, chodziło mi o to że taka odrastająca ręka powinna zrobić na wielu ludziach dość duże wrażenie, natomiast mnie osobiście to by raczej nie ruszyło.

robaczek2 napisał(a):
Rozumiem, ze kazdy z nas ma taki czy inny swiatopoglad ale odrzucanie jakichs pogladow en masse na zasadzie - nie bo mnie sie to w glowie nie miesci lub nigdy sie z tym (np.uzdrowieniem) nie spotkalem jest interesujące.


Odrzucam UFO skrzaty, pokemony i te całe uzdrowienia.
Odrzucam w sensie nie biore tego na poważnie, w końcu nie ma żadnych wiarygodnych źródeł które by to potwierdzały :biggrin:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt kwi 21, 2017 22:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
Robek napisał(a):
nie ma żadnych wiarygodnych źródeł które by to potwierdzały

Podstawowym kryterium aby brac kogos/cos powaznie jest zgodnosc z logika.
Twoja opinia niestety nie spelnia tego warunku, ergo jeszcze sie musisz troche pouczyc.

Mialbys dwie opcje:
1. moglbys tak powiedziec gdybys zbadal WSZYSTKIE zrodla
2. moglbys tak powiedziec dodajac "dla mnie" do slowa wiarygodnych.


So kwi 22, 2017 0:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
robaczek2 napisał(a):
Robek napisał(a):
nie ma żadnych wiarygodnych źródeł które by to potwierdzały

Podstawowym kryterium aby brac kogos/cos powaznie jest zgodnosc z logika.
Twoja opinia niestety nie spelnia tego warunku, ergo jeszcze sie musisz troche pouczyc.

Mialbys dwie opcje:
1. moglbys tak powiedziec gdybys zbadal WSZYSTKIE zrodla
2. moglbys tak powiedziec dodajac "dla mnie" do slowa wiarygodnych.


No to pokaż jakieś wiarygodne źródła na ten temat?
Jakieś filmy gdzie ludziom od modlenia, odrastają ręce :-D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So kwi 22, 2017 6:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
Robek napisał(a):
No to pokaż jakieś wiarygodne źródła na ten temat?
Jakieś filmy gdzie ludziom od modlenia, odrastają ręce :-D

Musisz sam sie zainteresowac.
Ja sie zastanawiam dlaczego np dziala zasada akcja = reakcji i mozemy leciec z \warszawy do Londynu.
Moze wiesz dlaczego?


So kwi 22, 2017 11:16
Zobacz profil
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
Może przeoczyłem ale nie znalazłem w temacie definicji cudu. Bez tego daleko nie zajdziemy.
Możemy mowić o naszym rozumieniu cudu ale wciąż będzie to rozmowa dwóch ślepców.

Jeśli chodzi o cuda zatwierdzane przez kościół to się zdarzają. Konieczne są w procesach beatyfikacyjnych a może kanonizacyjnych.
W miejscach objawień np. Lourdes są księgi zapisanych uzdrowień, które są cudownymi i prowadzą chyba badania lekarskie nad tymi cudami. To takie małe wtrącenie w ten uczony temat.


So kwi 22, 2017 11:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
Coroner napisał(a):
Może przeoczyłem ale nie znalazłem w temacie definicji cudu. Bez tego daleko nie zajdziemy.

Masz racje.
Ale niby dlaczego dziala akcja = reakcji? Czy tak musi byc?


So kwi 22, 2017 11:39
Zobacz profil
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
Lubię mieć zdefiniowane pojęcia. Wtedy możemy rozmawiać o konkretach a tak dyskusja na hasła i na to co kto sobie do worka cud wrzuci.


So kwi 22, 2017 12:16
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
Robek napisał(a):
To od miłości traci się rozum? serio??

Stan zakochania wywołuje w mózgu chemiczne reakcje, które można porównać do... działania używek :P. Zarówno u zakochanych, jak i uzależnionych intensywnie pracują rejony mózgu związane z układem nagrody. Co oznacza, że takie osoby mają trudności z codziennym funkcjonowaniem, jeżeli ich układ nagrody nie jest zaspokojony. Zatem miłość i towarzyszące jej emocje zaburzają pracę świadomego mózgu i zakłócają racjonalne myślenie. Do osoby zakochanej nie trafiają żadne zdroworozsądkowe argumenty. Niech Robek przeprowadzi prosty eksperyment i spróbuje zakochanemu zwrócić jakąś niepochlebną uwagę na temat obiektu westchnień ;).

Robek napisał(a):
Jak słusznie powiedziałeś wszystko ma swoją cene, no i ja przecież korzystam i płace.
Więc nie widze sensu żeby płacić po śmierci, jeszcze raz.

Różnica tkwi w tym, kto uiści rachunek. Przez swoją improwizowaną duchowość chcesz zostać zbawiony czy przez Jezusa? Ludzie mają różne uzależnienia, które uważają za swoje bożki: bogactwa, podróże, status społeczny, seks bądź używki. Karl Jaspers uważa, że za uzależnieniami kryje się "szczególnie wzmożona pustka". Na zaburzenia związane z uzależnieniem podatni są przede wszystkim ci ludzie, którzy posiadają wysoki stopień wrażliwości na nieprzyjemne uczucia i niską zdolność tolerowania frustracji. Nie potrafią zachować dystansu wobec świata i a także wobec własnych uczuć. Szukają ukojenia w uzależnieniu od pracy, alkoholu, jedzenia, pieniędzy. W ten sposób wypierają tęsknotę. Za miłością i poczuciem bezpieczeństwa. Ot próbują zadowolić się substytutami szczęścia. Jak jednak stwierdził Andre Gide "Najgorsze jest to, że nie można się nigdy wystarczająco upić." Podróbki zawsze pozostawiają w człowieku niedosyt i uczucie przymusu, że nadal musimy tkwić w błędnym kole własnego zniewolenia, by go zaspokoić. Myślimy, że jesteśmy wolni i jesteśmy naprawdę sobą, jeżeli wypełniamy wyłącznie własną wolę. Bóg jawi się jako przeciwieństwo naszej wolności. Myślimy, że musimy się od Niego uwolnić. To jest podstawowy bunt przenikający historię i zasadniczy fałsz wynaturzający nasze życie. Jesteśmy naprawdę wolni tylko wtedy gdy jesteśmy zjednoczeni z Bogiem. Benedykt XVI.
Póki z powodu własnej niewiary nie zgadzamy się oddać Bogu naszych zniewoleń i nie przyjmiemy przez wiarę jego uzdrowienia, póty płacimy w ziemskim żywocie rachunek, który Jezus już dawno uregulował, by człowiek mógł cieszyć się wolnością.
Robek napisał(a):
Trochę źle się wyraziłem, chodziło mi o to że taka odrastająca ręka powinna zrobić na wielu ludziach dość duże wrażenie, natomiast mnie osobiście to by raczej nie ruszyło.

Dlaczego? Czyżby @Robek był jakąś lepiej wyewoluowaną wersją homo sapiens niż inni?
Plus dla Ciebie za szczerość, bo wielu próbuje wystawiać Boga na próbę wymagając, aby odrosłą komuś ręka, aby uwierzyli. Jednak zarówno Bóg jak i ten, kto go wystawia na próbę, doskonale wiedzą, że to kłamstwo. Niewierzący jest zadowolony, bo oto dzięki kłamstwu utwierdza się w niewierze i odrzuca znaki, jakie otrzymuje od Boga, aby się nawrócił. Skoro nie widział, jak komuś odrosła ręka, to znaczy że wszystkie cuda to taki fake.
Natomiast dla wierzących przeżywających sporo kryzysów wiary, cuda stanowią przyczynek do nawrócenia, do zaangażowania się w życie wspólnoty, do głoszenia kerygmatu. Cuda poprzedza wiara. Oddaje Bogu swoje troski, trudności, zmartwienia i choroby, przerzuca je na Jezusa i przyjmuje uzdrowienie.
Czym jest cud? To wyzwolenie z grzechu. Zatem istnieją po to, by przybliżyło się do człowieka Królestwo Boże. Zatem celem nie jest uzyskanie jakichś tajemnych mocy, lecz chwała Boża w naszym życiu. Sami z siebie, nie mamy mocy uzdrawiania naszych niemocy i słabości, nie uleczy nas własna pobożność, ani bezsilność, lecz wiara, że przez Jego imię otrzymaliśmy wyzwolenie z tego, co nas zniewalało. Jutro Święto Miłosierdzia Bożego. Może część osób rozpali swoją wiarę i pozwoli Bogu, aby w ich życiu działy się cuda? Odłożą ad acta przekonania, że cuda to rzadkie zjawiska/bajki/iluzje/kłamstwa itd., że sami są zbyt grzeszni i brakuje im wiary, aby Duch Święty działał z mocą w ich życiu?

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


So kwi 22, 2017 18:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
Mrs_Hadley napisał(a):
Do osoby zakochanej nie trafiają żadne zdroworozsądkowe argumenty. Niech Robek przeprowadzi prosty eksperyment i spróbuje zakochanemu zwrócić jakąś niepochlebną uwagę na temat obiektu westchnień ;).


Ja nigdy czegoś takiego nie miałem, więc mnie to nie dotyczy.

Mrs_Hadley napisał(a):
Różnica tkwi w tym, kto uiści rachunek. Przez swoją improwizowaną duchowość chcesz zostać zbawiony czy przez Jezusa?


Na a jakby inaczej :mrgreen:
Przecież już nawet w samej Biblii pisze "Obyś był zimny albo gorący! A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny, chcę cię wyrzucić z mych ust"
Wiec zamiast letni to już lepiej jak jestem zimny :biggrin:

Mrs_Hadley napisał(a):
Karl Jaspers uważa, że za uzależnieniami kryje się "szczególnie wzmożona pustka".


Od tych uzależnień jest mi fajnie, więc nie wiem gdzie ma być ta pustka?

Mrs_Hadley napisał(a):
Ot próbują zadowolić się substytutami szczęścia. Jak jednak stwierdził Andre Gide "Najgorsze jest to, że nie można się nigdy wystarczająco upić."Podróbki zawsze pozostawiają w człowieku niedosyt i uczucie przymusu, że nadal musimy tkwić w błędnym kole własnego zniewolenia, by go zaspokoić.


Z tym akurat się nie zgodze, bo jeśli chodzi o alkohol to aż takim specjalistą nie jestem, ale patrząc na to wszystko to faktycznie można uznać że ten alkohol to jakoś faktycznie jest czymś trochę tak nie bardzo, natomiast są inne dużo fajniejsze używki :lol: i tutaj nie ma żadnych wymiotów czy czegoś podobnego, bo przecież w końcu używka używce nie równa, jak się wszystko w odpowiedni sposób dobierze, to może być całkiem fajnie :mrgreen:
No i niby tutaj to błędne koło jest, ale przecież korzystanie z używek całą dobę też by było trochę nie bardzo, a to że trzeba te kilka dni poczekać, to się żadna tragedia nie stanie, więc oceniam że tutaj nie ma czegoś co by mi przeszkadało.

Mrs_Hadley napisał(a):
Dlaczego? Czyżby @Robek był jakąś lepiej wyewoluowaną wersją homo sapiens niż inni?


Ja nie jestem taki jak cała reszta, ja jestem oryginalny :mrgreen:
Co prawda to że komuś by odrosła ręka jest czymś dziwnym niespotykanym, no ale chyba to nie jest niemożliwe?
W końcu łatwiej jest mi uwieżyć że komuś ta ręka sama odrosła, niż uznać działanie jakiegoś Boga którego nigdy na oczy nie widziałem, i który sam w sobie jest czymś dla ludzi niezrozumiałym.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N kwi 23, 2017 7:23
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
Robek napisał(a):
Ja nigdy czegoś takiego nie miałem, więc mnie to nie dotyczy.

Tak siebie ukierunkowałeś, aby miłość była poza Twoim zasięgiem. Twój wybór.

Robek napisał(a):
Wiec zamiast letni to już lepiej jak jestem zimny

Skąd @Robek wie, że jest zimny, nie letni? Może to kolejne przekonanie, które Robek oparł na fałszu, bo prawda mu się nie podobała?

"(...)Otóż chyba w każdym z nas działa taki fałszywy odruch, ażeby obecność zła utożsamiać z jego postrzegalnością. Chodzi o coś więcej niż o to przedziwne zaślepienie w stosunku do własnych grzechów, któremu podlegamy chyba wszyscy. Polega ono na tym, że ludzie może już nawet nie mogą ze mną wytrzymać, a mi się wydaje, że jestem niemal święty. Może być we mnie również takie zło, którego nawet moi bliźni nie dostrzegają. Ja zarówno sam sobie, jak również innym ludziom wydaję się człowiekiem bez zarzutu, a przecież toczy mnie ciężka choroba ducha.

Krótko mówiąc, z chorobami ducha bywa podobnie jak z chorobami ciała. Jest choroba, którą pacjent dostrzega (czasem nawet uda mu się ukryć ją przed innymi). Jest choroba, z której pacjent nie zdaje sobie sprawy do końca, ale jest ona znana lekarzowi, a może jeszcze innym ludziom. Jest wreszcie choroba, i to śmiertelna, która ujawni się dopiero przez nagłą śmierć chorego.

Pan Jezus poświęcił wiele swojej nauczycielskiej uwagi, żeby uświadomić nam, że grzeszność jest czymś równie obiektywnym jak choroba ciała - i że to nie jest tak, iż grzeszni jesteśmy tylko wtedy, kiedy to sami widzimy albo kiedy widzą to inni. Można być ciężko chorym duchowo, a zarazem nie tylko w swoich, ale również w cudzych oczach uchodzić za człowieka dobrego i uczciwego.

Najczęściej mówił o tym Pan Jezus w sporach z faryzeuszami. Wystarczy sobie przypomnieć scenę z jawnogrzesznicą, której okazał miłosierdzie w domu faryzeusza Szymona, albo przypowieść o dwóch ludziach, modlących się w świątyni: faryzeuszu i celniku. Jezus chciał nam w ten sposób zwrócić uwagę na to, że grzech jest nie tylko tam, gdzie my go dostrzegamy. Co więcej, z grzechu, który sobie uświadamiamy (a zwłaszcza kiedy budzi on niesmak w naszych bliźnich), łatwiej się nawrócić. To właśnie dlatego "celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego" (Mt 21,31).

W myśl powyższego wyjaśnienia, człowiek "zimny" to ktoś zdający sobie sprawę ze swych ciężkich grzechów (zwłaszcza kiedy jest z tego powodu potępiany przez innych), zaś człowiek "letni", to ktoś ciężko chory duchowo, a mimo to uważający się za człowieka bez zarzutu.

(...) "zimny" jest człowiek, któremu nie dane jeszcze było poznać Boga, natomiast "letni" to człowiek znający Boga, któremu brak jednak odwagi, żeby Go pokochać całym sercem. Tak wyjaśniał ten tekst Apokalipsy św. Tomasz z Akwinu.

Zatem być letnim to kochać Boga miłością, która jest Mu wstrętna, miłością byle jaką, połowiczną, która nawet nie próbuje osiągnąć miary "całego serca, wszystkich sił i wszystkich myśli". Być letnim to próbować pogodzić rzeczy nie do pogodzenia - zachowywanie Bożych przykazań i swoich niezgodnych z przykazaniami przyzwyczajeń, służbę Bogu i hołdowanie bożkom. "Dopókiż będziecie chwiać się na obie strony? - pyta Eliasz, «prorok jak ogień». - Jeżeli Pan jest Bogiem, to Jemu służcie, a jeżeli Baal, to służcie jemu!" (1 Krl 18,21) Z kolei Pan Jezus mówił o wąskiej i szerokiej drodze i o tym, że lepiej pozbyć się oka lub ręki niż utracić życie wieczne."
J. Salij, Tajemnice Biblii

Cytuj:
Od tych uzależnień jest mi fajnie, więc nie wiem gdzie ma być ta pustka?

Fajne życie, to znaczy życie poniżej granicy ubóstwa, bez pracy, na łasce i niełasce rodziny, w kłamstwie o własnym życiu? Mógłby Robek mieć dobre życie, gdyby chciał, ale woli je wymyślać na nowo zamiast wziąć się za siebie. Uzależnienie do pewnego momentu tłumi niechciane myśli, ale nadejdzie czas, kiedy to zrozumiesz.

Robek napisał(a):
używka używce nie równa, jak się wszystko w odpowiedni sposób dobierze, to może być całkiem fajnie

Lubię używkę, jaką jest kawa. Nie muszę jej pić, wystarczy że poczuję intensywny aromat dobrej kawy i już mam lepszy humor. Kawa działa pobudzająco, gdy pije się ją nieregularnie, zatem od czasu do czasu korzystam z jej dobrodziejstw, lecz nie sprowadzam osobistego szczęścia do picia kofeiny. To tylko dodatek do życia, nie jego sens.

Cytuj:
No i niby tutaj to błędne koło jest, ale przecież korzystanie z używek całą dobę też by było trochę nie bardzo, a to że trzeba te kilka dni poczekać, to się żadna tragedia nie stanie, więc oceniam że tutaj nie ma czegoś co by mi przeszkadało.

Gdy przeszkadza, @Robek bierze długopis i puszcza wodze fantazji pisząc historię od nowa, tak aby we własnym scenariuszu życiowym nic nie zgrzytało. Kłamstwo można ubrać w prawdę, ale to nie sprawi, że się nią stanie.

Robek napisał(a):
W końcu łatwiej jest mi uwieżyć że komuś ta ręka sama odrosła, niż uznać działanie jakiegoś Boga którego nigdy na oczy nie widziałem, i który sam w sobie jest czymś dla ludzi niezrozumiałym.

Gdyby ręka komuś sama odrosła, Robek odrzuciłby opcję, że Bóg byłby przyczyną sprawczą, ale coś musiało za tym stać, zatem co wg Ciebie prawdopodobnie mogło wywołać reakcję samoodrośnięcia ręki?

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


N kwi 23, 2017 13:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 14:38
Posty: 624
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
Cuda wymagają wiary w to co jeszcze nie może być poznane fizycznie. Czyli gdy brak wspomnianej ręki, to aby cud zaistniał to oprócz wielu innych czynników ( jak choćby współpracy z Jezusem czyniącym cud) potrzeba przede wszystkim wiary w zaistnienie tego cudu. Ze względu na to iż nie zawsze jest on pożądany potrzeba wskazówki Jezusa czy cud jest w danym momencie odpowiedni, czy musi poczekać. Lecz wiara i miłość zawsze jest podstawą. Ponieważ cuda świadczą o jedności ( bo jednoczą braci) wskazują na wiarę brata i są jej świadectwem ( a właściwie świadectwem dla dającego i biorącego)

_________________
[color=#BF00FF]Szukaj Prawdy a Prawda cię wyzwoli.[/color]


Pn maja 01, 2017 19:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 10, 2017 12:16
Posty: 2
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
ja uwierzyłem. Staralismy sie z zona o dziecko... bardzo długo i nic nie pomagało. dopiero podlitwa w pewnym małym sanktuarium w małopolske pomgła.. :)


Śr maja 10, 2017 21:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL