Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 19:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
equuleuss napisał(a):
Nie, Iago. Założyłeś temat w którym prezentowałeś i reklamowałeś masonerię, następnie na skutek dyskusji z medieval manem przyznałeś i zasugerowałeś że należysz do masoneri


Na podstawie tej wypowiedzi pozwolę sobie wykazać z jakim piramidalnym niechlujem intelektualnym mam do czynienia. Zdaje sobie sprawę że absolutnie nie muszę udowadniać, iż nie jestem wielbłądem (to jej obowiązek wynikający z onus probandi), ale zdaję sobie również sprawę że gdy ktoś cechuje się tak dalece posuniętą ignorancją że nie chce przyjąć do wiadomości w ogóle istnienia czegoś takiego jak onus probandi, to doprawdy czekanie na cud jest próżne. I tak:

Medieval w poście z 13 gru 2010 17:50 napisał:
medieval_man napisał(a):
Rozumiem też, że jesteś przypadkiem masona, który jest ateistą.


Tedy zgodnie z prawdą odpowiedziałem:

Iago napisał(a):
Źle rozumiesz. 
Nie wypowiadałem się nigdzie na temat mojej ewentualnej przynależności do Wolnomularstwa czy ateizmu.


Medieval uznawszy, że powyższe było zaprzeczeniem, napisał:

medieval_man napisał(a):
Ani ty, ani my nie jesteśmy członkami masonerii,


Więc ja, pozwoliłem sobie na dozę klaryfikacji:

Iago napisał(a):
Nie zrozumiałeś tego co napisałem.
W tym wątku po prostu nie wypowiadam się na temat mojej ewentualnej przynależności do Wolnomularstwa.


Oznacza to ni mniej, ni więcej, iż chciałem by w tamtym wątku esencją merytoryczną dysputy były weryfikowalne argumenty, a nie Twoje ulubione, głupawe argumentum ad verecundiam, tj. jeżeli jestem masonem to nagle staję się niemalże posągowym autorytetem, a jeżeli nim nie jestem to g wiem. Ergo, Twoje zdanie iż „przyznałem że należę do masonerii” jest oczywiście bzdurą.

Oczywiście normalnie nie robiłbym z tej kwestii zamieszania, ale zważywszy na to iż:
– dwukrotnie zaprzeczałem iż nie twierdziłem że jestem wolnomularzem, co oczywiście żadnej refleksji u niechlujnej intelektualnie użytkowniczki nie wywołało
– ErgoProxy również wyraził słuszną wątpliwość w tej materii
– wcześniej wyłożyłem ci takoż kilkukrotnie, że to Twoim obowiązkiem w dyskusji jest udowadnianie postulowanych tez
– podałem Ci link do wątku na tacy, gdzie weryfikacja zajęłaby kilka chwil (szczególnie ze powyższe posty są na pierwszych kilku stronach wątku)

Powyższe pokazuje, że jesteś dyskutantką dalece niepoważną, nie bierzesz odpowiedzialności za własne słowa, nie wykazujesz się elementarną dojrzałością by zadbać o rzecz tak elementarną by nie pisać łgarstw na czyjś temat, odznaczasz się dalece idącą ignorancją oraz niechlujstwem intelektualnym. I nie, to nie jest pustosłowie – wszystkiego tego dowodzi powyższa sytuacja. Takoż oczekuję teraz iż publicznie przyznasz się do pisania bzdur na mój temat oraz się z nich wycofasz – do tego czasu będę traktował to co wypisujesz jak zwykły trolling.

białogłowa napisał(a):
Jeśli chodzi o medyczną dokumentację w takim przypadku można jedynie stwierdzić, o czym wszyscy wiedzą, że np. choroba cofnęła się, a lekarze nie znają przyczyn takiego stanu rzeczy.


Oczywiście masz rację co do stanowiska medycyny, z tym że o tym nie wszyscy wiedzą:

equuleuss napisał(a):
equuleuss napisał(a):
Iago napisał(a):
equuleuss napisał(a):
Iago, a czy Ty czytasz dokładnie to co ja piszę? Istnieją setki i tysiące cudownych uzdrowień udokumentowanych medycznie. Chociażby taka sytuacja że guz znika, choroba cofa się, akurat na skutek jakiejś konkretnej modlitwy, zawierzenia Bogu.



Oczywiście się mylisz. Nie istnieją żadne rzetelne dokumentacje medyczne stwierdzające, iż guz znika na skutek "konkretnej, modlitwy, zawierzenia Bogu". Medycyna może co najwyżej stwierdzić, iż nie jest w stanie podać satysfakcjonującego wytłumaczenia


Owszem istnieją.


Wt cze 20, 2017 13:41
Zobacz profil
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
Iago, swoją imperynencką postawą wystawiasz sobie świadectwo. Nie zamierzam kopać się z kolejnym rumakiem na forum.

I jeśli jesteś masonem to miej honor aby oficjalnie przyznać się do tego. Bo Twoje co niektóre wątki wskazują na to że co najmniej masz coś wspólnego z tą organizacją, zaciekle jej broniłeś


Wt cze 20, 2017 13:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
Ty z kolei cienia honoru ani odwagi cywilnej nie masz by przyznać się do czarno na białym wskazanego błędu. Twoja postawa jest nadwyraz gówniarska i żałosna. Szkoda mi wiecej na kogoś takiego jak Ty czasu. Dno.


Wt cze 20, 2017 13:58
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
Iago napisał(a):
Medieval w poście z 13 gru 2010 17:50 napisał:
(...)

Powyższe pokazuje, że jesteś dyskutantką dalece niepoważną, nie bierzesz odpowiedzialności za własne słowa, nie wykazujesz się elementarną dojrzałością by zadbać o rzecz tak elementarną by nie pisać łgarstw na czyjś temat, odznaczasz się dalece idącą ignorancją oraz niechlujstwem intelektualnym.

Nie za bardzo rozumiem dlaczego mieszasz medieval_mana z equuleuss?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt cze 20, 2017 14:39
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
equuleuss napisał(a):
Tylko irytujące jest to żądanie dowodów naukowych w temacie - wiara i cuda. Jeśli ktoś żąda tutaj dowodów, to chyba nie bardzo rozumie znaczenie słowa - wiara i cud.

Obawiam sie, ze kazdy z nas w ten sposob czesto postepuje. Gdy jade na ryby w nowe miejsce i gdy gotuje nowa potrawe tez zbieram opinie. Kazde opinie moga byc dla jednego przekonywujace a dla drugiego nie. Moze warto podsumowac kazdy spor w ten sposob zamiast z triumfem glosic, ze "nie ma dowodow" lub "cud slonca dowodzi".
Poruszony przez Andy cud slonca jest rowniez ciekawym zjawiskiem o ktorym opinie chcialbym poznac ze strony naszych niewierzacych przyjaciol.


Wt cze 20, 2017 14:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
robaczek2 napisał(a):
Poruszony przez Andy cud slonca jest rowniez ciekawym zjawiskiem o ktorym opinie chcialbym poznac ze strony naszych niewierzacych przyjaciol.


Tu akurat sprawa jest prosta - skoro wiadomo, że realnie Słońcem nic się nie działo, to cała sytuacja była złudzeniem.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt cze 20, 2017 15:14
Zobacz profil
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
A ja mam pytanie do equuleuss. Jesli dobrze rozumiem, oskarżasz Iago, że para się magią (bo jest masonem, a masoneria to magicy). Jest to ciężkie oskarżenie. Masz coś na jego poparcie oprócz tego, że tak sobie wbiłaś do głowy?


Wt cze 20, 2017 15:20

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
JedenPost napisał(a):
Tu akurat sprawa jest prosta - skoro wiadomo, że realnie Słońcem nic się nie działo, to cała sytuacja była złudzeniem.

Złudzeniem? tyle osób na raz miało złudzenie??

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt cze 20, 2017 15:24
Zobacz profil
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
Miliardy nie miało.


Wt cze 20, 2017 15:25
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
Miliardy nie miało i martwa aparatura naukowa też nie miała. Cudem w tej sytuacji może być to, że faktycznie, tyle osób miało naraz to samo złudzenie. Ale dalibóg, nie to, że Słońce realnie tańczyło. Zdajesz sobie sprawę w ogóle, co by się podziało z planetami, gdyby taka masa zaczęła wywracać koziołki w przestrzeni?


Wt cze 20, 2017 15:30

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
Wytłumacz lepiej jak to się stało że tysiące miało.
Czy to niezwykłe że jedni widzieli a inni nie?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt cze 20, 2017 15:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
JedenPost napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
Poruszony przez Andy cud slonca jest rowniez ciekawym zjawiskiem o ktorym opinie chcialbym poznac ze strony naszych niewierzacych przyjaciol.


Tu akurat sprawa jest prosta - skoro wiadomo, że realnie Słońcem nic się nie działo, to cała sytuacja była złudzeniem.

Oczywiscie mozesz tak uwazac. Mnie sie wydaje ze cos w tym jest skoro kilka tysiecy ludzi temu zludzeniu uleglo. Raczej trudno jest stwierdzic przez kilka tysiecy ludzi, ze moment po ustaniu deszczu u wszystkich wyschla odziez. Podobnie jak kilka milionow ludzi wiedzialo, ze choruje i nagle wyzdrowialo w dowod wdziecznosci ofiarujac cos tam.


Wt cze 20, 2017 15:32
Zobacz profil
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
Andy72 napisał(a):
Wytłumacz lepiej jak to się stało że tysiące miało.
Czy to niezwykłe że jedni widzieli a inni nie?

Toteż piszę, że to akurat jest niezwykłe i można nazwać to cudem.


Wt cze 20, 2017 15:34

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
robaczek2 napisał(a):
Oczywiscie mozesz tak uwazac. Mnie sie wydaje ze cos w tym jest skoro kilka tysiecy ludzi temu zludzeniu uleglo.


Cóż, wiemy, że lokalne warunki atmosferyczne mogą powodować różne zjawiska optyczne, jest tego całkiem obszerny katalog. Wiemy też, że gapienie się w Słońce (czy inne źródło silnego światła) samo w sobie zaburza pracę ludzkiego aparatu optycznego.

Słońce, jako że jest obiektem całkiem sporym, silnie świecącym i oddalonym od powierzchni Ziemi o wiele dalej, niż może się to wydawać, jest w każdym momencie widoczne nie z każdego punktu na świecie co prawda, ale z całkiem sporej jego części. Na tej części świata żyje całkiem sporo ludzi i możesz być pewien, że w każdym momencie część z nich z takich czy innych powodów patrzy na niebo, niektórzy nawet z przyczyn zawodowych. I popatrz, tak rzekomo niezwykłego zjawiska nikt jakoś nie uznał za stosowne odnotować, ekscytowała się nim tymczasem względnie niewielka grupa ludzi zgromadzonych w konkretnej okolicy.

Jaki z tego wniosek?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt cze 20, 2017 15:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
JedenPost napisał(a):
I popatrz, tak rzekomo niezwykłego zjawiska nikt jakoś nie uznał za stosowne odnotować, ekscytowała się nim tymczasem względnie niewielka grupa ludzi zgromadzonych w konkretnej okolicy. Jaki z tego wniosek?

Nie rozumiem dlaczego pomagasz sobie "rzekomo niezwyklego".
To wlasnie bylo niezwykle, ze "względnie niewielka grupa ludzi zgromadzonych w konkretnej okolicy" podobnie jak fata morgana ktorej nigdy nie widzialem bedac w Kazimierzu Dolnym na rybach. Podobnie jak niezwykle jest, ze tysiace wotow jest skladanych na Jasnej Gorze a nie na Stadionie Narodowym. Rowniez nigdy mi sie nie udalo zaobserwowac, ze moje ubranie kilka minut po ulewnym deszczu bylo suche.


Wt cze 20, 2017 16:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL