Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 4:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
 Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
Iago, wiadomo, że różnych ludzi różne rzeczy irytują, ale nie trzeba przesadzać w okazywaniu emocji. Jeśli przeciętnie emocjonalna wypowiedź nie daje tego, co by się chciało, to zanadto emocjonalna pewnie też tego nie da. Lepiej konkretnie tłumaczyć, w czym rzecz do upadłego, niż wkurzać się i to wyrażać do upadłego, przy narażaniu się na kolejne ostrzeżenia na forum. Można też zrobić sobie przerwę.

robaczek2, niektóre cuda powstają tak, że ludzie pytają się innych i opowiadają, co się stało. W efekcie powstaje podobna wersja. Ludzki umysł tak działa, że szuka wyjaśnień i odpowiedzi. Wtedy wystarczy, że jedna osoba coś rzuci i tłum podłapuje.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt cze 20, 2017 18:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
robaczek2 napisał(a):
niezwykle zludzenia optyczne (jezeli chcesz tak to nazwac) obserwowane przez dziesiatki tysiecy ludzi


Wyjaśnijmy coś sobie, bo dotychczas jasno nie przedstawiłeś swojego zdania. Czy dobrze rozumiem, że

1) nie uważasz, by ze Słońcem realnie coś się stało
2) cud ma polegać przede wszystkim na tym, że pomimo tego wielu ludziom wydawało się, że coś się z nim dzieje

Zgadza się?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt cze 20, 2017 19:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
JedenPost napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
niezwykle zludzenia optyczne (jezeli chcesz tak to nazwac) obserwowane przez dziesiatki tysiecy ludzi


Wyjaśnijmy coś sobie, bo dotychczas jasno nie przedstawiłeś swojego zdania. Czy dobrze rozumiem, że

1) nie uważasz, by ze Słońcem realnie coś się stało
2) cud ma polegać przede wszystkim na tym, że pomimo tego wielu ludziom wydawało się, że coś się z nim dzieje

Zgadza się?

1) Ze sloncem nic sie nie dzialo
2) Mam zastrzezenia do "wydawalo sie". W gwiezdnych wojnach widzisz (a nie wydaje sie ze widzisz) co sie dzieje na odleglych rubiezach kosmosu.

Poza tym pomijasz inne ciekawe sprawy z tym zwiazane. Troche nie fair.


Wt cze 20, 2017 19:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
robaczek2 napisał(a):
Poza tym pomijasz inne ciekawe sprawy z tym zwiazane. Troche nie fair.


Mało wiem na temat tych innych spraw, staram się odnosić do tego, co do czego istnieje z grubsza powszechna zgoda, co do reszty trudno znaleźć jakieś wiarygodne opisy, bo co kolejny, to bardziej fantazyjny. Relacje świadków też znacznie różnią się od siebie, nieprawdaż? Jednym Słońce wirowało, tudzież opadało i robiło zygzaki, innym promieniało, jeszcze inni nie zobaczyli nic.

Gdy jej jednak czytam, jedno jest jasne - przy takim wyczekiwaniu i zbiorowej ekscytacji byłoby wręcz dziwnym, gdyby wszystko rozeszło się po kościach. Nawet bez fizycznego mirażu musiało do czegoś dojść.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt cze 20, 2017 19:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
Soul33 napisał(a):
robaczek2, niektóre cuda powstają tak, że ludzie pytają się innych i opowiadają, co się stało. W efekcie powstaje podobna wersja. Ludzki umysł tak działa, że szuka wyjaśnień i odpowiedzi. Wtedy wystarczy, że jedna osoba coś rzuci i tłum podłapuje.

Niektore - owszem.
Czy wg Ciebie tych 80 swiadkow w "jak się okazało, doznawano przy nim szczególnych łask i cudów (Kostkiewicz cytuje zeznania przeszło 80 świadków)" dotyczace obrazu w kościele NMP Królowej Polski w Łukawcu to
- podobne wersje tego samego wydarzenia
- swiadkowie sa niewiarygodni
- 80 swiadkow opisywalo 80 roznych i niezaleznych wydarzen


Wt cze 20, 2017 19:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
JedenPost napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
Poza tym pomijasz inne ciekawe sprawy z tym zwiazane. Troche nie fair.

Mało wiem na temat tych innych spraw,

Ja tez malo wiem. Dzis sie doksztalcilem ogladajac na u tube:
https://www.youtube.com/watch?v=sTvo_pp_LKQ


Wt cze 20, 2017 19:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
robaczek2 napisał(a):
Dla mnie istnienie kleni w Narwi podobnie jak miliony wotow w roznych miejscach kultu ma jakies tam znaczenie ale sa tacy, ktorzy zupelnie nie zwracaja na to uwagi jak rowniez tacy, ktorzy maja te miliony ludzi skladajacych wota za niespelna rozumu.


A kto mówi że niespełna rozumu? :mrgreen:
Przyszła taka moda ludzie to podłapali i tyle.

equuleuss napisał(a):
I znow kolejna osoba zarzucająca mi kłamstwo? Przecież tłumaczę, lepiej już chyba nie można, a nie moją winą jest że Wy nie potraficie tego zrozmieć, Ty i Iago. Są udokumentowane raporty medyczne że ktoś został wyleczony, czasem w nagły i niespodziewany sposób który jest niewytłumaczalny z punktu widzenia medycyny / nauki.


Nie widze tu celowego kłamstwa, a jedynie poplątanie z poprzekręcaniem :biggrin:
Bo nawet tutaj jak mówisz że ktoś został wyleczony i podajesz przykład tej niewidomej kobiety.
No to ja się pytam, co to za wyleczenie jeśli ta kobieta z niewidomej zrobiła się prawie niewidoma, bo przy stanie jej wzroku i tym co może widzieć, to trzeba ją zakwalifikować jako osobę niewidomą.
Więc jak sama widzisz kiepsko to wygląda, i ta "wyleczona" :D prawie niewidoma kobieta jest tutaj najlepszym przykładem.

ErgoProxy napisał(a):
Miliardy nie miało i martwa aparatura naukowa też nie miała. Cudem w tej sytuacji może być to, że faktycznie, tyle osób miało naraz to samo złudzenie. Ale dalibóg, nie to, że Słońce realnie tańczyło. Zdajesz sobie sprawę w ogóle, co by się podziało z planetami, gdyby taka masa zaczęła wywracać koziołki w przestrzeni?


Żebym się przypadkiem nie wygłupił :)
To z youtube
https://www.youtube.com/watch?v=uzRpvkNz6pw

To jest na serio autentycznie z miejsca gdzie był ten cud?
I w 2 minucie tego filmu widać jak to Słońce wiruje?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt cze 20, 2017 22:25
Zobacz profil
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
No właśnie, czy serio autentyczne...

Bo generalnie wiesz, jak działa soczewka skierowana na Słońce. Z taśmy filmowej, przypuszczam, niewiele by zostało. Oczywiście można było nałożyć jakąś przesłonę na obiektyw, ale wtedy chyba nie wyszłyby w ogóle chmury, a tylko samo Słońce na czarnym tle.

A na kompie to panie, nie takie holocausty się negowało...


Wt cze 20, 2017 22:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
ErgoProxy napisał(a):
No właśnie, czy serio autentyczne...

Bo generalnie wiesz, jak działa soczewka skierowana na Słońce. Z taśmy filmowej, przypuszczam, niewiele by zostało. Oczywiście można było nałożyć jakąś przesłonę na obiektyw, ale wtedy chyba nie wyszłyby w ogóle chmury, a tylko samo Słońce na czarnym tle.

A na kompie to panie, nie takie holocausty się negowało...


Też ciekawe że pod tym filmem co tu podałem, to jest zablokowana możliwość dodawania komentarzy, więc może jest to robione żeby coś ukryć.
No i już chciałem się wypowiedzieć się na temat tego wirującego Słońca, no ale jeśli nie ma pewności że to nagranie jest prawdziwe to nawet nie wiem czy się za to brać :mrgreen:
Bo przecież przy tych rozmiarach jakie ma Słońce, to jakiekolwiek ruchy w takim tępiej jak tam widać w tym filmiku w 2 minucie, to przecież jest nawet fizycznie niemożliwe, bo to by wymagało przesunięcia masy całego Słońca o kilka milionów kilometrów, i to w ułamku sekundy.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr cze 21, 2017 10:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL