Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 13:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna strona
 Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
@ErgoProxy, a co ci to naprawde da? Gdybys jeszcze o film z wydarzenia zapytal, to moze.

Faktem jest, ze sa rozne wydarzenia, ktorych nie da sie jednoznacznie wyjasnic naukowo. Moze najpredzej psychsomatycznie, ale tez jeszcze nie dzis. No, chyba ze sie przyjmie za aksjomat, ze psychika moze gwaltownie wplynac na stan fizyczny, jak negatywnie, tak pozytywnie, a dlaczego, to tak do konca nie wiadomo.


Pn sty 23, 2017 18:18
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
sapper napisał(a):
Alus napisał(a):
sapper napisał(a):
Alus, Starasz sie nie zauwazyc drobnego a istotnego szczegolu, ze w poscie w ktorym zadalem pytanie, jak i samo pytanie, nie jest zarzutem.
Napisal ze wszystko mozna naukowo wyjasnic wiec zapytalem o naukowe wyjasnienie.

Naukowo nie wszystko uda się wytłumaczyć, ale także zjawisk cudów w innych religiach też trudno wytłumzcyć, zatem cuda nie są niekwestionowanym dowodem istnienia Boga.
Więc lepiej ateiście, czy agnostykowi nie przedstawiać cudów jako fundament wiary.


Widzisz, mozna napisac ze nie da sie czegos naukowo udowodnic.
Nie mozna bylo tak od razu.
A ten dodatek o fundamentach wiary z kad (skad) ci sie wzial bo nie bylo nic o tym w pytaniu?

Logiczne....skoro brakiem napotkanych cudów Soul tłumaczy swoją utratę wiary, to logiczne, że cuda stanowią dla niego jeden z fundamentów wiary.


Pn sty 23, 2017 18:28

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
sapper napisał(a):
ErgoProxy napisał(a):
Naukowe wyjaśnienie jest takie, że sapper wstukał trochę literek do komputera. Jeśli sapperowi nie o takie wyjaśnienie chodziło, to niech podda się metodzie naukowej. Na początek może podać nazwisko osoby, tudzież miejsce i datę zdarzenia, o którym napisał.

To ze masz opory z zaakceptowaniem istnienia pytania, nie oznacza ze ono nie istnieje.
To pytanie jest faktem chocby dlatego ze sapper wystukal je na klawiaturze i wszyscy je widza. Nie trzeba innych dowodow na istnienie tego pytania.


On nie podważał przecież istnienia Twojego pytania, tylko na nie rzeczowo odpowiedział.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn sty 23, 2017 19:32
Zobacz profil
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
JedenPost napisał(a):
sapper napisał(a):
ErgoProxy napisał(a):
Naukowe wyjaśnienie jest takie, że sapper wstukał trochę literek do komputera. Jeśli sapperowi nie o takie wyjaśnienie chodziło, to niech podda się metodzie naukowej. Na początek może podać nazwisko osoby, tudzież miejsce i datę zdarzenia, o którym napisał.

To ze masz opory z zaakceptowaniem istnienia pytania, nie oznacza ze ono nie istnieje.
To pytanie jest faktem chocby dlatego ze sapper wystukal je na klawiaturze i wszyscy je widza. Nie trzeba innych dowodow na istnienie tego pytania.


On nie podważał przecież istnienia Twojego pytania, tylko na nie rzeczowo odpowiedział.


Nie, to nie jest odpowiedz na pytanie.
To jest jedynie manipulacja pytaniem.
Jesli ma watpliwosci co do podanego przykladu to wystarczy ze swoje watpliwosci wskaze dajac odpowiedz warunkowa, np. ze jesli to prawda to bedzie ... tak a tak, a jesli nieprawda to tak a tak....
Dla mnie jest to wtedy normalna kulturalna odpowiedz i mozna rozpoczac dyskusje.
Najgorsze sa wypowiedzi negujace, nie wprowadzajace nic o pogladzie piszacego na dany temat dyskusji, bo wtedy nie ma o czym dyskutowac, gdy zdanie na dany temat takiego pseudodyskutanta jest nieznane.
Podobnie jest z podczepianiem sie pod czyjas wypowiedz nie wyrazajac wlasnego zdania, bo jest to slizganie sie na czyjejs wypowiedzi, z ktorej mozna sie wysliznac podajac ze to ktos inny pisal.
Niemniej nierozumienie pytania, czy brak odpowiedzi na nie, lub niezgadzanie sie z czyms, nie jest zobowiazaniem do udzielenia odpowiedzi, zwlaszcza jesli jest kierowane do konkretnego dyskutanta.
Wychodzi wtedy sutuacja ze odpowiada 10 osob ktorych nikt o nic nie pytal i powstaje zamieszanie, w ktorym ginie odpowiedz pytanego, lub nikt juz nie pamieta o co chodzilo.


Pn sty 23, 2017 19:45

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
sapper napisał(a):
Najgorsze sa wypowiedzi negujace, nie wprowadzajace nic o pogladzie piszacego na dany temat dyskusji, bo wtedy nie ma o czym dyskutowac, gdy zdanie na dany temat takiego pseudodyskutanta jest nieznane.


Jak dla mnie zdanie Ergo jest jasne: wyraźnie napisał, że uważa, iż historia jest zwyczajnie zmyślona i jako taka nie wymaga wyjaśnienia naukowego, który to pogląd zresztą podzielam.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn sty 23, 2017 20:00
Zobacz profil
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
JedenPost napisał(a):
sapper napisał(a):
Najgorsze sa wypowiedzi negujace, nie wprowadzajace nic o pogladzie piszacego na dany temat dyskusji, bo wtedy nie ma o czym dyskutowac, gdy zdanie na dany temat takiego pseudodyskutanta jest nieznane.


Jak dla mnie zdanie Ergo jest jasne: wyraźnie napisał, że uważa, iż historia jest zwyczajnie zmyślona i jako taka nie wymaga wyjaśnienia naukowego, który to pogląd zresztą podzielam.

A ja twierdze ze nie jest wymyslona bo bylem naocznym swiadkiem.


Pn sty 23, 2017 20:02
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
No, pewności absolutnej nie mam, ale skoro tak stawiamy sprawę, jak JedenPost to uczynił, to daję dziewięć do dziesięciu, że sapper sobie to wymyślił. I wtedy faktycznie, nauka nie ma tutaj nic do roboty, z wyjątkiem psychologii może – o ile psychologię kwalifikujemy jako naukę – która może zająć się studiowaniem przypadku sappera jako człowieka, który okłamuje ludzi pragnących wierzyć w cuda wiarą dziecka urodzonego wczoraj.


Pn sty 23, 2017 20:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
sapper napisał(a):
To jednak przyznajesz ze piszesz dla rozrywki, co potwierdza twoje wyrachowane intencje trolowania.


Saperku przygotuj się na wstrząs – usiądź w foteliku, zaparz sobie melisy i schowaj wszystkie ostre przedmioty – SPORA CZĘŚĆ OSÓB NA TYM FORUM SIĘ UDZIELAJACYCH ROBI TO DLA ROZRYWKI. :o :o :o :o :o

Nie wiem jak sprawa wygląda spperku u Ciebie – niewykluczone że Twoja żona/opiekunka przykuwa cię kajdankami do kaloryfera i pod rygorem szlabanu na gary każe co godzinę wypisywać bzdury na tym forum – podówczas rzeczywiście trudno powiedzieć byś udzielał się tutaj dla rozrywki. Mogę Cię natomiast zapewnić iż wspomniana sytuacja nie występuje u mnie, dlatego też istotnie mój pobyt na forum.wiara.pl jest stricte ukierunkowany na rozrywkę. :-)

Skoro już tę kwestię sobie wyjaśniliśmy to pociągnę moją rozrywkową działalność dalej i postaram się dokonać czegoś co w swej istocie przeczy wszelkim prawom rozsądku i logiki, czegoś co u każdego w miarę inteligentnego człowieka wywoła co najmniej okrzyk zdumienia i niedowierzania, czegoś czego jeszcze nikt na tym forum nie próbował – otóż potraktuję wypowiedzi sappera poważnie i na chwilę udam że nie wiem, iż jest zwykłym internetowym troliskiem nieprzestrzegającym elementarnych zasad merytorycznego prowadzenia dyskusji. :)

sapper napisał(a):
Czy moglbys mi w takim razie wyjasnic naukowo przyklad; modlaca sie starsza osoba - z problemami reumatycznymi, pod koniec dnia kladzie sie do lozka na plecach i nadal modli o dobra spowiedz, do ktorej chce przystapic nastepnego dnia.
Po jakims czasie, ktos, lub cos niewidoczne okiem, delikatnie bierze ja za rece i podnosi z lozka do pionu, w sposob i pozycji ktorej ta osoba sama nie byla by zdolna sie podniesc nie tylko ze wzgledu na schorzenia reumatyczne, ale i grawitacje.
Masz jakies wytlumaczenie naukowe?

Halny zawial przez zamkniete okna? A moze traba powietrzna przez sufit zassala?


Przedmiotem nauki jest opisywanie rzeczywistości – dlatego też aby zaaplikować metodę naukową celem wyjaśnienia podanej historii kluczowe jest określenie czy jest to historia prawdziwa oraz w jakim stopniu Twój opis jest zgodny z rzeczywistością.

Jeżeli sytuacja jest jedynie Twoim wymysłem, a w istocie mamy prawo tak sądzić zwarzywszy na to, iż usilnie odmawiasz podania źródła tych rewelacji, niemożliwym jest udzielenie odpowiedzi na kanwie nauki. Równie dobrze mógłbym sobie wymyślić historyjkę z lewitującym niewidzialnym hipopotamem strzelającym różowym laserem spod ogona i prosił o podanie naukowego wyjaśnienia tego fenomenu – wszystko co zostałoby w tym temacie napisane nie miałoby większej wartości merytorycznej od pierwszego lepszego komiksu Kaczora Donalda.

Gdy ustalimy już czy to o czym piszesz miało miejsce gdzieś poza Twoją wyobraźnią, trzeba będzie uporać się z kolejnym problemem – mianowicie na podstawie tak małej ilości szczegółów niemożliwe jest napisanie jakiegokolwiek sensownego wyjaśnienia. Aby ktokolwiek mógł pokusić się o jako-taką analizę tego zjawiska potrzebny jest dokładny opis zdarzenia, historia choroby tego człowieka etc. Ale nie uprzedzajmy faktów – najpierw należy jak pisałem określić czy nie mamy znów do czynienia z sapperową wybujałą wyobraźnią.


Ostatnio edytowano Pn sty 23, 2017 20:20 przez Iago, łącznie edytowano 1 raz



Pn sty 23, 2017 20:16
Zobacz profil
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
ErgoProxy napisał(a):
No, pewności absolutnej nie mam, ale skoro tak stawiamy sprawę, jak JedenPost to uczynił, to daję dziewięć do dziesięciu, że sapper sobie to wymyślił. I wtedy faktycznie, nauka nie ma tutaj nic do roboty, z wyjątkiem psychologii może – o ile psychologię kwalifikujemy jako naukę – która może zająć się studiowaniem przypadku sappera jako człowieka, który okłamuje ludzi pragnących wierzyć w cuda wiarą dziecka urodzonego wczoraj.


Biorac pod uwage znajomosc zdan dyskutantow na forum to nawet gdybys stawial 99 ze 100, to i tak wyjdzie na twoje, bo proporcje wierzacych i niewierzacych na forum sa na moja niekozysc :-)

Poza tym powiedz mi jakie mialy by byc moje przeslanki by klamac?
Co mi to dalo by jesli oklamywal bym innych?
Przeciez tu na forum jest tylko moj nick nie wiesz nawet kim jestem, wiec jaki mialbym w tym interes?


Pn sty 23, 2017 20:19
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
Nie wiem – nie jestem psychologiem. Przypuszczam, że rozrywkę.


Pn sty 23, 2017 20:21
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
ErgoProxy napisał(a):
Nie wiem – nie jestem psychologiem. Przypuszczam, że rozrywkę.


Jestes tu na forum 2 lata dluzej niz ja i jeszcze nie zauwazyles ze wierzacy pisza powaznie i traktuja wiare powaznie, a jedynie niewierzacy pisza dla rozrywki?


Pn sty 23, 2017 20:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
Wszyscy teraz chyba już zdają sobie sprawę, że Pan Sapper najzwyczajniej nie zasługuje na to by traktować go poważnie, gdyż jeżeli tak się stanie, to wasza wypowiedź zostanie najzwyczajniej zignorowana. :-)


Pn sty 23, 2017 20:56
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
Gdy zobaczyłem cztery strony wątku, pomyślałem, że tu się toczy jakaś dyskusja. Tymczasem, jak zwykle ostatnio bywa, przyszedł sapper, rzucił kontrowersyjną tezę, po czym zrobił z wątku jeden wielki śmietnik pełen merytorycznie bezwartościowych przepychanek.

I jako, że dopiero co wczoraj to tłumaczyłem, tym razem przyznaję już ostrzeżenie. Prawda jest taka, sapper, że to Ty nie potrafisz dyskutować, bo Twoi rozmówcy nie uskuteczniają regularnie takich przepychanek.

A jeśli chcesz naturalistycznego wyjaśnienia, że widziałeś lewitującą osobę (albo sam byłeś tą osobą, co by pasowało do innych Twoich wypowiedzi), to jest ono dziecinnie proste dla każdego choć trochę rozgarniętego człowieka - zwyczajnie Ci się to przyśniło albo uroiło.

Jeśli nie masz dowodów (jak choćby nagranie smartfonem), to nie zawracaj nam głowy takimi bzdetami. A robisz to ciągle. Stawiasz radykalne tezy, a gdy je podważają lub oczekują od Ciebie dowodów, wtedy uciekasz w przepychanki o niczym. Wystarczy tego. Zachowujesz się niepoważnie i niepoważnie traktujesz rozmówców.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn sty 23, 2017 23:42
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
No i sapper usunął konto. Podobno myślał o tym od dawna.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt sty 24, 2017 0:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Czy cuda istnieją i po co? wydzielony wątek
Soul33 napisał(a):
Jeśli nie masz dowodów (jak choćby nagranie smartfonem), to nie zawracaj nam głowy takimi bzdetami.

To moze ja pozawracam. Moze ktos sie zalapie.
1. Dzis rano postawilem na stole szklanke zimnej wody do popicia lekarstw. Wyszedlem na chwile do lazienki, wracam i co widze. Woda w szklance wrze.
2. U nas we wsi pojawili sie jacys dziwnie ubrani ludzie. Wieczorem zasnalem jak zwykle i gdy sie obudzilem znalazlem sie w zupelnie innym otoczeniu. Jedno ze zjawisk jakie mnie zaskoczylo to jak to sie dzieje ze ktos potrafi tak szybko i tak dokladnie rysowac olowkiem. Na stole stoi drewniana skrzynka z szyba z przodu i na taj szybie ktos ciagle maluje rozne obrazy. Obrazy sie zmieniaja blyskawicznie stwarzajac wrazenie ruchu. To wszystko dzieje sie za sprawa przekrecenia kolka z przodu skrzynki w prawo.

Pytanie takie samo:
Masz jakies wytlumaczenie naukowe?

A wogole to poziom niektorych odpowiedzi denny. Ani sladu proby odpowiedzi na pytanie.


Wt sty 24, 2017 4:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 189 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL